Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

321

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

Největší středoamerické lahůdky v jednom balení!

Náš tipPamátky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Střední Amerika nabízí nekonečné roviny Yucatánského poloostrova, pitoreskní mayské památky, nádherná místa blankytně modrého karibského pobřeží, slavná koloniální města, guatemalskou pahorkatinu vonící kávou a čokoládou, nádhernou a rozmanitou přírodu různých klimatických pásem. Pod kůži se nám jistě zaryje i pomalu plynoucí životní styl, nezapomenutelná atmosféra těchto zemí a výborná kuchyně. Chybět nebude ani čas na odpočinek a osvěžení ve sladkých vodách Rio Dulce, či koupání v Karibiku a šnorchlování na druhém nejdelším korálovém útesu světa.

Nejoblíbenější akce po čtyřech zemích Střední Ameriky v komfortním balení. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, který kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek, mnohých zapsaných na seznamu UNESCO, s poznáním přírodní rozmanitosti národních parků, i odpočinkem na bělostných plážích Karibiku. Guatemala samotná nabízí tolik zajímavostí, že by vydala na více než jeden samostatný zájezd. Vybrali jsme z ní ty největší klenoty, přidali ochutnávku z atraktivního Mexika, mayské památky v Hondurasu a to nejpůsobivější z Belize, atol v překrásném Karibiku. Namíchali jsme tak jedinečný koktejl poznávání přírodních krás a kulturního dědictví mayského světa.

Termíny a rezervace

Termín: 24.11. - 8.12.201815 dní (15 dní)Cena: 82 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 23.3. - 6.4.201915 dní (15 dní)Cena: 82 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka 24.11. - 8.12.2018

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MEXIKA, Cancún.

2. den

Přesun na Chichen Itzá. Novodobý div světa (UNESCO), centrum mayské kultury archeology považované za jedno z nejvyspělejších v Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjimečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému areálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, svatyně bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obětní cenote napoví, jak to bylo s obětováním lidí různým bohům. Oběd nabídne příležitost ochutnat yucatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do Tulumu se zastávkou ve Valladolidu.

3. den

Tulum – perla Mayské riviéry. Odpočinek na bělostných plážích – slunce, koupání v blankytných vodách Karibského moře a odpočinek ve stínu palem. Aktivnější mohou šnorchlovat nedaleko pláže či se potápět na druhém nejdelším korálovém útesu světa. Během dne individuálně prohlídka přilehlých pyramid Tulum, patřícím díky své poloze vysoko na útesu k těm nejfotogeničtějším. Ochutnáte ve výborné restauraci i zdejší mořské plody?

4. den

Přejezd do hraničního městečka Chetumal. Odpolední plavba do BELIZE, bývalého Britského Hondurasu, na korálový atol Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let, kdy cestu do odlehlejších destinací prošlapávali dalším cestovatelům hippies.

5. den

Pravá karibská atmosféra malého ostrůvku, kde všude dojdete pěšky. Fakultativně opravdu exkluzivní výlet na vyhlášené korálové útesy (UNESCO). Skvělá možnost bezpečného šnorchlování v barevných korálových zahradách s hejny ryb, rejnoků, želvami a pro nás neškodnými “kočičími žraloky”. Pro zájemce možno zajistit potápěcí expedici do světoznámé Blue Hole mezi žraloky kladivouny. Co takhle langustu k večeři?

6. den

Trajektem na pevninu do Belize City. Procházka druhým hlavním a největším městem Belize. Pokračování do GUATEMALY. Cestou návštěva jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované pouze na původní místní faunu. Večer příjezd do Flores, výchozího místa k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.

7. den

Starobylé mayské město Tikal (UNESCO) nabízí až 70 metrů vysoké, štíhlé pyramidy vykukující nad okolní bujnou džungli. Místo jako stvořené k pozorování opic, tukanů a papoušků ve volné přírodě. Troufnete si na canopy tour - lanové dráhy vysoko v korunách tropických stromů? Odpolední přejezd do přírodního ráje Rio Dulce.

8. den

Relax na břehu nádherného jezera v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Pro zájemce fakultativní výlet člunem po řece Rio Dulce s možností osvěžující koupele až do Livingstonu na pobřeží Karibiku. Africká atmosféra díky místním černošským obyvatelům zvaným Garifunas, potomkům uprchlých otroků. Pozorování pestrého života v deštném pralese. Neopakovatelná atmosféra karibského městečka a indiánských komunit žijících na vodě.

9. den

Přesun do HONDURASU. Cestou zastávka na banánové plantáži, případně staré mayské sídlo Quirigua. Odpoledne příjezd do města Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou. Společná prohlídka města.

10. den

Návštěva další mayské perly - centra Copán (UNESCO) s množstvím dochovaných soch a plastik. Návrat zpět do GUATEMALY, do horského městečka Cobán v samotném středu guatemalského pohoří, turisty dosud málo navštěvované hornaté zemědělské oblasti.

11. den

Dopoledne návštěva národního parku Biotopo Quetzal. Procházka mlžným pralesem s množstvím bystřin, ale hlavně pozorování posvátného ptáka Mayů quetzala v jeho přirozeném prostředí. Následně přejezd přes Chichicastenango až do místa věčného jara Panajachel u legendárního jezera Atitlan. Domorodé vesnice i komunity bývalých hippies, kteří zde zakořenili. Magický západ slunce s noclehem u jezera.

12. den

Nádherný výhled na jezero obklopené sopkami a domorodými vesnicemi s pestrobarevnými trhy zemědělských plodin a textilu. Fakultativně panoramatická plavba lodí do několika různorodých vesnic na břehu jezera, včetně nenáročného přechodu mezi dvěma z nich s fantastickými výhledy na jezero, kávovníky a ochutnávkou jedné z nejskvělejších káv pod vulkánem San Pedro. Návštěva trhů v tzutuhilské vesnici Santiago a pestrobarevní indiáni nosící nejkrásněji vyšívané oblečení celé Střední Ameriky.

13. den

Přesun hornatou krajinou až do bývalého centra španělské koloniální říše. Město Antigua poznamenané ničivými zemětřeseními je dnes asi nejhezčí ukázkou bývalé slávy a bohatství koloniální architektury. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Prohlídka historického centra (UNESCO) s výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango. Fakultativně výlet na aktivní sopku Pacaya.

14. den

Poslední nákupy suvenýrů a odpoledne přesun na letiště do Guatemala City. Večerní odlet.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pohodlným klimatizovaným autobusem.
 • Plavba lodí Chetumal – Caye Caulkner – Belize City.
 • 13x ubytování v hotelech kategorie 3* se snídaní.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Poplatky na hranicích 75 USD.
 • Stravování mimo snídaně.
 • Vstupy a fakultativní výlety
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 500 Kč.

Fakultativní výlety

 • Fakultativní potápění v Blue Hole v Belize cca 260 USD.
 • Plavba lodí po jezeře Atitlan 25 USD a Rio Dulce 25 USD, výlet k sopce Pacaya 20 USD, šnorchlování v Belize cca 70 USD.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd v komfortním balení. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovněji založené se nabízí možnost vystoupit na některou ze sopek v Guatemale (fakultativně). Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem, který bude řídit místní řidič s patřičnou licencí. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Vaše ohlasy

Dobrý den, rádi bychom připojili velmi pozitivní ohlas na zájezd Mexiko-Belize-Guatemala-Honduras. Zájezd byl výborně přípraven. Velký dík i průvodci Vítku Sojkovi za perfektní přístup ochotu a sdílení mnoha zajímavostí. Skvěle jsme si to užili. Vřele doporučujeme a těšíme se napříště:-)

23.4.2018

Dobrý den, děkujeme moc  za krásný zájezd Mexiko-Belize-Honduras-Guatemala. Pan průvodce Vít Sojka nám moc pěkně o zemích vyprávěl a celkově velká spokojenost. Už se těšíme se na další. S pozdravem

19.4.2018

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Váým i průvodci Milanu Štěpánkovi za zprostředkování velmi zajímavých a nevšedních zážitlků při cestování střední Amerikou. Opět jsme byli velice spokojeni jak s programem, celou organizací tak i  způsobem, jakým nám průvodce přiblížil celou destinaci. Chtěli bychom Vám popřát vše nejlepší v novém roce a těšíme se, že s Vaší CK  v příštích letech poznáme další zajímavé oblasti. 

2.1.2018

Vážení , vrátili jsme se v pátek z bezva zájezdu č. 321 Mexiko-Guatemala. Děkuji vám všem velice. Zájezd byl moc fajn. Také průvodce Milan Štěpánek byl skvělý. Ve všem nám vyhověl a pečlivě se o nás staral. Vše jsme si moc užili . A myslím, že bych mohla mluvit za všechny. Máme  nádherné vzpomínky. Ještě jednou moc velké díky.

11.12.2017

Rozhodně to nebyla jednotvárná cesta! Hodně různorodé zážitky! 

7.4.2015

Pan průvodce Vítek Sojka byl velmi ochotný, se vším nás seznámil a krásně vyprávěl o zemích, které jsme projeli.

30.11.2015

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

16.11. - 2.12.2018
17 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

9.10. - 24.10.2018
+ další 1 termín
16 dní
Nikaragua - Kostarika - Panama
339 Nikaragua - Kostarika - Panama

Koloniální vznešenost

30.9. - 16.10.2018
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Ostrava

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog