Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

321

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

Největší středoamerické lahůdky v jednom balení!

Náš tip Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Střední Amerika nabízí poklady Yucatánského poloostrova, zajímavé mayské památky, nádherná místa blankytně modrého karibského pobřeží, noblesu koloniálních měst, guatemalskou pahorkatinu vonící kávou a čokoládou, nádhernou a rozmanitou přírodu. Pomalu plynoucí životní styl a výborná kuchyně. Chybět nebude ani čas na odpočinek u Karibiku a šnorchlování na druhém nejdelším korálovém útesu světa.

Nejoblíbenější akce po čtyřech zemích Střední Ameriky v komfortním balení. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, který kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek, mnohých zapsaných na seznamu UNESCO, s poznáním přírodní rozmanitosti národních parků, i odpočinkem na bělostných plážích Karibiku. Guatemala samotná nabízí tolik zajímavostí, že by vydala na více než jeden samostatný zájezd. Vybrali jsme z ní ty největší klenoty, přidali ochutnávku z atraktivního Mexika, mayské památky v Hondurasu a to nejpůsobivější z Belize, atol v překrásném Karibiku. Namíchali jsme tak jedinečný koktejl poznávání přírodních krás a kulturního dědictví mayského světa.

Termíny a rezervace

Termín:  18.11. - 2.12.2021 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.2. - 12.3.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.11. - 1.12.2022 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.2. - 11.3.2023 15 dní / 13 nocí  (15 dní / 13 nocí) Cena:  83 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MEXIKA, Cancún. Nocleh v Cancúnu

2. den

Přesun na Chichen Itzá. Novodobý div světa (UNESCO), centrum mayské kultury archeology považované za jedno z nejvyspělejších v Americe. Tajuplné místo uprostřed Yucatánu je výjimečné prolínáním stavebních slohů. Rozsáhlému areálu dominuje skvostná pyramida Kukulkan, svatyně bojovníků, observatoř a palác jeptišek. Obětní cenote napoví, jak to bylo s obětováním lidí různým bohům. Oběd nabídne příležitost ochutnat yucatánskou kuchyni. Odpoledne cesta do Tulumu se zastávkou ve Valladolidu. Nocleh v Tulumu.

3. den

Tulum – perla Mayské riviéry. Odpočinek na bělostných plážích a koupání v blankytných vodách Karibského moře. Fakultativně šnorchlování či potápění na druhém nejdelším korálovém útesu světa. Během dne individuálně prohlídka přilehlých fotogenických pyramid Tulum. Ochutnáte ve výborné restauraci i zdejší mořské plody? Nocleh v Tulumu.

4. den

Přejezd do hraničního městečka Chetumal. Odpolední plavba do BELIZE, bývalého Britského Hondurasu, na korálový atol Caye Caulker. Malý ostrůvek s karibskou směsicí obyvatel a průměrnou roční teplotou 28°C je oblíbenou turistickou destinací od 70. let, kdy cestu do odlehlejších destinací prošlapávali dalším cestovatelům hippies. Ideální základna pro sportovní rybolov a potápění. Nocleh na Caye Caulker.

5. den

Pravá karibská atmosféra malého ostrůvku, kde všude dojdete pěšky. Fakultativně opravdu exkluzivní výlet na vyhlášené korálové útesy (UNESCO). Skvělá možnost bezpečného šnorchlování v barevných korálových zahradách s hejny ryb, rejnoků, želvami a pro nás neškodnými “žraloky vouskatými”. Pro zájemce možno zajistit potápěcí expedici do světoznámé Blue Hole mezi žraloky kladivouny. Co takhle langustu k večeři? Nocleh na Caye Caulker.

6. den

Trajektem na pevninu do Belize City. Krátká procházka druhým hlavním a největším městem Belize. Pokračování do GUATEMALY. Cestou návštěva jedné z nejhezčích malých ZOO na světě, orientované pouze na původní místní faunu. Večer příjezd do Flores, výchozího místa k návštěvě nejvýznamnější mayské archeologické zóny Tikal.

7. den

Starobylé mayské město Tikal (UNESCO) nabízí až 70 metrů vysoké, štíhlé pyramidy vykukující nad okolní bujnou džungli. Místo jako stvořené k pozorování opic, tukanů a papoušků. Troufnete si fakultativně na canopy tour - lanové dráhy vysoko v korunách tropických stromů? Odpolední přejezd k jezeru Izabal. Nocleh v Rio Dulce.

8. den

Relax na břehu nádherného jezera v lůně tropů, koupání a pozorování kolonií vodního ptactva. Pro zájemce fakultativní výlet člunem po řece Rio Dulce s možností osvěžující koupele až do Livingstonu na pobřeží Karibiku. Africká atmosféra díky místním černošským obyvatelům zvaným Garifunas, potomkům uprchlých otroků. Pozorování pestrého života v deštném pralese. Neopakovatelná atmosféra karibského městečka a indiánských komunit žijících na vodě. Nocleh v Rio Dulce.

9. den

Dopolední přesun do HONDURASU. Odpoledne návštěva další mayské perly - centra Copán (UNESCO) s množstvím dochovaných soch a plastik. Nocleh v nedalekém městě Copán Ruinas s dlážděnými uličkami a příjemnou venkovskou koloniální atmosférou.

10. den

Návrat zpět do GUATEMALY. Návštěva národního parku Biotopo Quetzal. Procházka mlžným pralesem s množstvím bystřin, ale hlavně pozorování posvátného ptáka Mayů quetzala. Odpoledne příjezd do horského městečka Cobán v samotném středu hlavní oblasti guatemalské produkce kávy. Nocleh v Cobánu.

11. den

Dobrodružná cesta přes turisticky dosud málo navštěvovanou hornatou oblast. Časté zastávky na fotografování panoramat a občerstvení. Odpoledne příjezd do Chichicastenango. Procházka městem. Večer příjezd do místa věčného jara městečka Panajachel u legendárního jezera Atitlan. Nocleh v Panajachel.

12. den

Ranní koupání v jezeře s výhledem na okolní sopky. Fakultativně průzkumná plavba lodí do několika různorodých vesnic na břehu jezera, včetně krátké procházky s fantastickými výhledy na jezero, kávovníky a ochutnávkou jedné z nejskvělejších káv pod vulkánem San Pedro. Návštěva trhů v tzutuhilské vesnici Santiago a pestrobarevní indiáni. Nocleh v Panajachel.

13. den

Přesun hornatou krajinou do bývalého centra španělské koloniální říše. Město Antigua poznamenané ničivými zemětřeseními je dnes asi nejhezčí ukázkou bohatství koloniální architektury. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Prohlídka historického centra (UNESCO) s výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango. Fakultativně výlet na aktivní sopku Pacaya, kde je za příznivých podmínek možnost přiblížit se k tekoucí lávě.

14. den

Poslední nákupy suvenýrů a přesun na letiště do Guatemala City. Odpolední odlet.

15. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pohodlným klimatizovaným autobusem
 • Plavba lodí Chetumal – Caye Caulkner – Belize City
 • 9x ubytování v hotelech kategorie 3* se snídaní, 2x turistický hotel v Tulum se snídaní, 2x rodinný hotel na ostrůvku Caye Calker se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vzhledem k leteckému spojení cestovní povolení USA – ESTA | 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK cena 620 Kč
 • Poplatky na hranicích | 75 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Tulum – vstup cca 75 pesos
 • Chitzen Itzá – vstup cca 480 pesos
 • Atitlán – plavba lodí po jezeře cca 30 USD
 • Sopka Pacaya – výlet na sopku cca 25 USD
 • Rio Dulce – lodní výlet po řece cca 30 USD
 • Tikal – mayská archeologická cca 22 USD
 • Cobán Biotop – cca 10 USD
 • 5 hodinový lodní výlet se šnorchlováním – cca 70 USD
 • ZOO Belize – cca 15 USD
 • Copán Ruinas – vstup do areálu – cca 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd v komfortním balení. Do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovněji založené se nabízí možnost vystoupit na některou ze sopek v Guatemale (fakultativně). Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem, který bude řídit místní řidič s patřičnou licencí. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, ještě bych chtěla touto cestou vyjádřit velkou spokojenost se zájezdem, kerý jsme s manželem absolvovali – Mexiko, Belize, Honduras, Guatemala. Mayské památky jsou skutečně úžasné, předčily mé očekávaní, máme krásné zážitky z cesty po těchto zajímavých zemích. A samozřejmě velký podíl na tom má také průvodce – Milan Štěpánek, který tuto oblast důvěrně zná a jeho zážitky a vyprávění přispívaly k ještě lepšímu poznávání a seznamování se s životem v těchto zemích. Byl neustále dobře naladěn, vždy přátelský a ochotný sdílet vše co ví, velkým dílem přispěl k tomu, že to byla báječná poznávací cesta. Již nyní se těším na další výlet někam daleko s CK Livingstone. Hezký den

Jana B.

15.4.2019

Dobrý den, rádi bychom připojili velmi pozitivní ohlas na zájezd Mexiko-Belize-Guatemala-Honduras. Zájezd byl výborně přípraven. Velký dík i průvodci Vítku Sojkovi za perfektní přístup ochotu a sdílení mnoha zajímavostí. Skvěle jsme si to užili. Vřele doporučujeme a těšíme se napříště:-)

Jarda a Jana D.

23.4.2018

Dobrý den, děkujeme moc  za krásný zájezd Mexiko-Belize-Honduras-Guatemala. Pan průvodce Vít Sojka nám moc pěkně o zemích vyprávěl a celkově velká spokojenost. Už se těšíme se na další. S pozdravem

Ivana H.

19.4.2018

Dobrý den, rádi bychom poděkovali Váým i průvodci Milanu Štěpánkovi za zprostředkování velmi zajímavých a nevšedních zážitlků při cestování střední Amerikou. Opět jsme byli velice spokojeni jak s programem, celou organizací tak i  způsobem, jakým nám průvodce přiblížil celou destinaci. Chtěli bychom Vám popřát vše nejlepší v novém roce a těšíme se, že s Vaší CK  v příštích letech poznáme další zajímavé oblasti. 

Milena A.

2.1.2018

Vážení , vrátili jsme se v pátek z bezva zájezdu č. 321 Mexiko-Guatemala. Děkuji vám všem velice. Zájezd byl moc fajn. Také průvodce Milan Štěpánek byl skvělý. Ve všem nám vyhověl a pečlivě se o nás staral. Vše jsme si moc užili . A myslím, že bych mohla mluvit za všechny. Máme  nádherné vzpomínky. Ještě jednou moc velké díky.

Marcela R.

11.12.2017

Rozhodně to nebyla jednotvárná cesta! Hodně různorodé zážitky! 

Dana L.

7.4.2015

Pan průvodce Vítek Sojka byl velmi ochotný, se vším nás seznámil a krásně vyprávěl o zemích, které jsme projeli.

Alexandra K.

30.11.2015

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

13.5. - 29.5.2022
+ další 2 termíny
17 dní
To nejlepší z Mexika
322 To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

20.11. - 5.12.2021
+ dalších 7 termínů
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog