To nejlepší z Mexika

322

To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Pro každéhoPamátky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 20

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu, kde útesy střídají  nekonečné písečné pláže. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, kávové plantáže, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichén Itzá - novodobý div světa.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Pro zájemce možnost individuálního prodloužení u moře.

Termíny a rezervace

Termín: 12.2. - 27.2.201916 dní / 14 nocí (16 dní / 14 nocí)Cena: 76 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 5.3. - 20.3.201916 dní / 14 nocí (16 dní / 14 nocí)Cena: 76 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 8.10. - 23.10.201916 dní / 14 nocí (16 dní / 14 nocí)Cena: 76 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit ženou
Termín: 15.11. - 30.11.201916 dní / 14 nocí (16 dní / 14 nocí)Cena: 76 990 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MEXIKA. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu.

2. den

Prohlídka dominant hlavního náměstí Plaza Constitución - metropolitní katedrála, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio Nacional. Skvělé sbírky původních kultur v Museo  de  Antropologia. Odpoledne nejrozsáhlejší archeologická památka Teotihuacán. Mohutné geometrické stavby určené k uctívání bohů lemují „Třídu mrtvých“ vedoucí k pyramidám Slunce a Měsíce.

3. den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Izta a Popo. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniálního půvab díky historickým stavbám se zdobenými fasádami ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán. Večerní příjezd do Oaxaca.

4. den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte  Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5. den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6. den

Volný den. Ať už se rozhodnete odpočívat na pláži nebo využijete fakultativní výlet do blízké přírodní rezervace, pocítíte blahodárný účinek z pobytu na tomto místě, klid, energii moře a vlhký slaný vzduch. Fakultativní výlet do blízké rezervace La Ventanilla. Sladkovodní laguna. Plavba na pramici mezi mangrovy s pozorováním vodního ptactva a volně žijících krokodýlů v panenské přírodě. Na písečných plážích kladou vajíčka mořské želvy. Šum mohutného příboje, palmové háje a ničím nerušená pohoda.

7. den

Odpočinek a koupání nebo fakultativní výlet. Malým člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

8. den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

9. den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu sv. Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

10. den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Přejezd do Palenque.

11. den

Ranní návštěva archeologické lokality Palenque. Okolní přírodní rezervace, monumentální stromy a léčivé rostliny dodnes používané šamany. Výklad o historii tohoto starobylého města, jeho objevování a bohatství původní výzdoby, které okouzlilo celý svět. Odpoledne přejezd rovinami Yucatánského poloostrova do Tulumu na pobřeží Karibiku.

12. den

Pohoda na sněhobílé pláži se smaragdově modrým Karibským mořem. Margarita či Piňa Colada ve stínu palem? Skvělé koupání a výborná příležitost ke šnorchlování nebo potápění na blízkých korálových útesech. Neuvěřitelná barva vody a pestrý život pod hladinou jsou ideálem pro odpočinek.

13. den

Ráno prohlídka blízké archeologické zóny Tulum. Snad „nejfotogeničtější“ pyramidy v Mexiku. Koupání v Karibiku či fakultativní výlet k některé z „cenote“, osvěžující koupel v křišťálově čistých vodách přírodní vápencové studny, vzniklé propadem stropu jeskyň na místech meandrů podzemních řek. Odpoledne přejezd do koloniálního městečka Valladolid.

14. den

Poznávání rovinatého státu Yucatán, klidné vesničky a na pobřeží Mexického zálivu unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Výlet člunem úzkou zátokou, kde je mangrovový porost domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových. Na závěr mayská bahenní lázeň. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní cenote. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. (Program tohoto dne může být uzpůsoben aktuálním podmínkám).

15. den

Novodobý div světa - Chichén Itzá. Návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 metrů dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Odpoledne přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně odlet do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Doprava vlastním klimatizovaným autokarem. 
 • Ubytování 10x v kvalitních hotelech 3*, 2x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu.
 • 13x snídaně.
 • Vstupy do Aqua Azul, Palenque National Parque. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci podle potřeby. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vzhledem k leteckému spojení cestovní povolení USA – ESTA 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK 620 Kč.
 • Stravování mimo snídaně. 
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí cca 50 USD. 
 • Fakultativní výlety cca 50 USD. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč.

Fakultativní aktivity:

 • Zipolite – výlet do zátoky La ventanilla 10 USD
 • Zipolite - lodní výlet s možností šnorchlování 13 USD
 • Cenote - zatopené jeskyně  19 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-20 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje významná historická místa mayské kultury Yukatánského poloostrova i koloniální památky z dob španělské nadvlády. U Tichého oceánu a na Riviera Maya si odpočineme u moře s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Vaše ohlasy

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu č. 322 - Mexico s Milanem Štěpánkem jako průvodcem. Chtěl jsem poděkovat za perfektní služby, program, organizaci zájezdu a výborného průvodce. Určitě využijeme dalších nabídek CK Livingstone.

9.12.2018

Byli jsem s Vámi na zájezdě v Mexicu s p.Vítem Sojkou. Patří mu velký dík za příjemný poznávací zájezd a také zazo, jak se o nás staral. Je moc příjemný průvodce.

9.12.2018

Ocenili jsme poutavé vyprávění o Mexiku dle vlastních životních zkušeností průvodce. Byl organizačně schopný a velmi ochotný. Nejvíc mě dostalo vypouštění želviček v Zippolite, pyramidy v Chitzen Itza a Palenque.

9.12.2018

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

3.5. - 19.5.2019
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

21.3. - 4.4.2019
+ další 2 termíny
15 dní
Nikaragua - Kostarika - Panama
339 Nikaragua - Kostarika - Panama

Koloniální vznešenost

17.5. - 2.6.2019
+ další 1 termín
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Kolem světa

Festival

Kolem světa

Praha

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog