To nejlepší z Mexika

322

To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Pro každého Památky a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu, kde útesy střídají nekonečné písečné pláže. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichén Itzá - novodobý div světa.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 20.10.2024 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  88 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? minimálně 4 volná místa Rezervovat
Termín:  18.12. - 2.1.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  1.2. - 16.2.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  8.3. - 23.3.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  93 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Michaela

Michaela Králová

Před mnoha lety se zamilovala do španělštiny a strávila několik let ve Španělsku. Zde se jejím druhým domovem stal ostrov Menorka. Miluje cestování a propadla kouzlu Latinské Ameriky. Několik měsíců strávila v Mexiku a Argentině. Navštívila Panamu, Kubu a další země. Je velkou milovnící zvířat a...

Více informací o průvodci

Francisco

Francisco Sojka

S Latinskou Amerikou v krvi je ve španělsky mluvících zemích jako doma, co se týče Mexika, platí to i doslovně. Ač vystudovaný inženýr, cestování je jeho celoživotní konstantou, které propadl - honba za zážitky, dobrým jídlem a poznáním je lákadlo, kterému se těžko odolává, obzvláště v Latinské ...

Více informací o průvodci

Vít Sojka

Milan Štěpánek

Michaela Králová

Francisco Sojka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Mexika. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu.

2. den

Prohlídka dominant historického centra - metropolitní katedrály, Templo Mayor - obřadní centrum Aztéků a prezidentský Palacio Nacional. Velkorysým bulvárem Reforma projedeme moderní částí města do Antropologického muzea, které soustředí nejlepší sbírky mexických předkolumbovských kultur. Odpoledne prohlídka největší archeologické zóny - Teotihuacan (přezdíváno město bohů), s dominantními pyramidami „Slunce“ a „Měsíce“. Centrum více než 2 tisíce let staré kultury, které dodnes udivuje svou mohutností a symetrií. Večerní návrat do města.

3. den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Izta a Popo. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniální půvab díky historickým stavbám s fasádami zdobenými ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán. Mohutné kaktusy vysoké až 10 m jsou symbolem Mexika! Večerní příjezd do Oaxaca.

4. den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5. den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6. den

Celodenní volno na poklidné, jižně orientované pláži je velkým zážitkem, který si můžete obohatit krátkým fakultativním výletem do blízké přírodní rezervace. Na pramicích se vydáme mezi mangrovový porost za krokodýly, vodním ptactvem a místní komunitou. Teplý oceán s příbojovými vlnami skýtá nádherné koupání, zábavu a úchvatnou podívanou od úsvitu do soumraku. Štědrý večer na pláži a výborná příležitost ochutnat ryby, krevety či chobotnice.

7. den

Odpočinek a koupání nebo fakultativní výlet. Malým člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

8. den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

9. den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu sv. Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

10. den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Přejezd do Palenque.

11. den

Ranní prohlídka starých mayských chrámů a paláců a pyramid Palenque – jedno z nejkrásnějších měst tzv. mayského světa. Vegetace během staletí zcela pohltila tisíce staveb, kdysi mocného městského státu. Záhady prosperity a pádu této skvělé civilizace lákají vědce a návštěvníky z celého světa stejně, jako krásy starověké architektury. Okolní přírodní rezervace je útočištěm opic, tukanů, papoušků ara apod. Poté přejezd na poloostrov Yucatán.

12. den

Nocleh v přírodní oblasti Calakmul nabídne jedinečnou možnost navštívit některou z mayských památek ukrytých v džungli. Bez dalších turistů a prodejců suvenýrů se budete cítit, jako objevitelé dávné civilizace! Další zastávkou na cestě k pobřeží Karibiku je Laguna Bacalar, sedm odstínů modři a hluboké krasové závrty. Odpoledne ubytování ve městě Tulum.

13. den

Celý den u blankytných vod Karibského moře. Ráj plný kokosových palem, slunce a bílého písku. Koupání, odpočinek a procházky po nejkrásnějších přírodních plážích, ale také příležitost nahlédnout pod mořskou hladinu. Jen pár set metrů od pobřeží se táhne největší korálový útes na západní polokouli se spoustou druhů korálů a pestrobarevných ryb. Pozdě odpoledne přejezd do poklidného koloniálního městečka Valladolid, s atmosférou folklórních slavností. 

14. den

Poznávání rovinatého státu Yucatán, klidné vesničky a na pobřeží Mexického zálivu unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Výlet člunem úzkou zátokou, kde je mangrovový porost domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových. Na závěr mayská bahenní lázeň. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní cenote. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. (Program tohoto dne může být uzpůsoben aktuálním podmínkám).

15. den

Novodobý div světa - Chichén Itzá. Návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 metrů dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Podle dostupných letů odpoledne přesun na letiště do Meridy, nebo Cancúnu. Odlet zpět do Evropy (v případě odletu z Meridy let přes Mexico City).

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava vlastním klimatizovaným autokarem
 • Ubytování 11x v kvalitních hotelech 3 - 4*, 1x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu
 • 13x snídaně
 • Vstupy do Aqua Azul
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně (cca 400 USD)
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí | cca 80 USD
 • Spropitné (cca 40 USD)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj | 11 500 Kč (v 2024), 13 000 Kč (od 2025)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Mexico City – Tehotiuacán cca 85 Pesos, Antropologické muzeum cca 85 Pesos
 • Oaxaca – Monte Alban cca 85 Pesos
 • Zipolite – výlet do zátoky La ventanilla cca 10 USD, lodní výlet s možností šnorchlování cca 25 USD (500 Pesos)
 • San Juan Chamula – návštěva kostela cca 25 Pesos
 • Tulum - vstup cca 100 Pesos
 • Cenote (zatopená jeskyně) – návštěva s možností koupání cca 350 Pesos
 • Palenque National Parque - vstup cca 200 pesos
 • Chitzen Itzá – vstup cca 620 Pesos

Použití videokamery je na archeologických zónách a v muzeích zpoplatněno cca 45 Pesos

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje významná historická místa mayské kultury Yukatánského poloostrova i koloniální památky z dob španělské nadvlády. U Tichého oceánu a na Riviera Maya si odpočineme u moře s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3 - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Obvykle však letenky jsou směřovány přes Amsterdam nebo Paříž a přes USA se neletí.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Krásný den všem v CK, ráda bych touto cestou chtěla poděkovat za nádhernou dovolenou. Velký dík si hlavně zaslouží náš průvodce Francisco Sojka, který byl celou dobu usměvavý, příjemný, milý, trpělivý (naše dotazy byly někdy až dětinské, ale on vše s přehledem zvládl), připravený, obětavý, ochotný, jeho znalost Mexika byla výborná, profesionální, zkrátka se z něho stal kamarád a přítel. 

Kamila K

28.2.2023

Poznávací zájezd č.322 ,,To nejlepší z Mexika" v období od 04.-19.10. 2022. Ráda bych tímto poděkovala naši úžasné průvodkyni Míši Králové, protože její profesionální přístup mne ujistil, že máme stále odborníky na svém místě, kterým záleží na dobrém jméně jejich zaměstnavatele, kterému dělají svou prací jen čest. Její příjemné vystupování, obětavost, znalost země, ochota vyhovět a naplánovat co nejlépe pobyt společně s našim místním řidičem Ernestem nemělo jedinou chybičku. Pobyt jsem si neskutečně užila, do paměti se mi vrylo spoustu neopakovatelných zážitků, na které budu ještě dlouho vzpomínat. Ještě jednou moc děkuji za precizní organizaci, díky které se už těším na další zájezd s Vaší cestovní kanceláří. Mexiko rozhodně doporučuji všem zájemcům lačnících po poznání, příjemné atmosféře a dokonalé organizaci. S láskou Evča

Katerina B

28.2.2023

Vyplněný dotazník mně nestačí k tomu, abych vám všem poděkovala za úžasný zážitek. Začalo to už skvělou komunikací před odjezdem, když jsme se domlouvali na pojištění, nic nebyl problém, vaše příjemné jednání dávalo tušit, co přijde.Celý zájezd byla jedna velká jízda, vše fungovalo bez jediné komplikace. Bylo to i tím, že se sešla skvělá skupina lidí, kterou ovšem vedl naprosto úžasný průvodce pan Vít Sojka, který nám otevřel oči a ukázal skutečné Mexiko...Vám všem patří velký dík.  

Barbora M

13.12.2022

Mexiko jsme poprvé navštívili před začátkem coronavirové pandemie (listopad 2019). Tehdy jsme s průvodcem Milanem Štěpánkem projeli trasu zájezdu To nejlepší z Mexika. Tato rozmanitá země se nám moc líbila. Je to země protikladů (nejbohatší a nejchudší lidé na světě …) a přírodních krás. Také je to země s dlouhou a zajímavou historií. Jakmile pandemie v Evropě zeslábla, vydali jsme se do Mexika znovu. Zájezd „Zážitkové Mexiko“ nás dostal do kolen. Konečně jsme zase mohli cestovat. Ten jindy „nekonečný“ let přes oceán jsme si tentokrát užili. Na letišti v Mexiko City na nás čekal průvodce Vítek Sojka. Program zájezdu byl trochu pravený, abychom z něj mohli splnit maximum. Přece jen i Mexiko zasáhla coronovirová omezení. Takže po dni stráveném  Mexiko City jsme odletěli do města Chihuahua, abychom stihli vlak El Chepe. Pro našeho průvodce Vítka určitě nebylo jednoduché se orientovat ve všech těch změnách. Nicméně se se vším statečně popral a viděli jsme opravdu hodně. Ostatně o tom, jaké atrakce a památky na Vás čekají, se dozvíte z programu zájezdu. Co se tam ale nedozvíte je, že budete mít po boku průvodce, který tuhle zemi opravdu miluje (to platí pro oba pány – Štěpánka i Sojku), potkáte milé, usměvavé lidi, jejichž život je mnohdy těžší, než ten náš.   Už je to asi dva týdny, co jsme se vrátili z Mexika domů. Stále se mi v noci o té krásné zemi plné usměvavých lidí zdá. Mexiko lindo.

Zuzana J.

25.4.2022

Jsme stálými zákazníky Vaší cestovní kanceláře a vždy jsme byli velmi spokojeni. Letos jsme absolvovali zájezd do Mexika v termínu 16.11.-30.11.2021, který se nám velmi líbil a byli jsme nadmíru spokojeni s naším průvodcem Milanem Štěpánkem, který byl na vysoké profesionální úrovni, vždy ochotný vysvětlit neznámé skutečnosti, stále připravený pomoci. Poznávací zájezd byl perfektně připravený bez jakékoli nepříjemnosti či chyby. Proto i v budoucnosti budeme využívat Vaši cestovní kancelář. Děkujeme za nádherné zážitky, manželé P.

Xenie P.

6.12.2021

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za báječný zájezd do Mexica. 1) letenky neměly chybu. Místa byla úžasná. Ani jsem si to neužila - bylo tam tolik prostoru, že jsem spala 7 hodin :-) 2) měli jste pravdu, pan Milan Štěpánek je skvělý průvodce. Ještě jednou děkuji za super dovolenou. S ck LIVINGSTONE pojedu klidně až na kraj světa.   

Martina P.

20.3.2020

Zájezd byl velmi dobře organizačně zajištěn a přišpěly k tomu i odbornost, ochota a znalost průvodce Vítka Sojky. Jeho celkový přístup k nám, účastníkům, a nadhled. Bylo skvělé, kolik jmse mohli poznat a vidět v Mexiku.

Marie G.

6.12.2019

Dobrý den, v příloze zasílám vyplněný dotazník, který se týká zájezdu 322C/19 Mexiko komfortněji. Organizace zájezdu, výběr navštívených míst, ubytování, vše bylo výborné a předčilo naše očekávání. Ale největší zásluhu na tom, že tento zájezd byl dokonalý má průvodce Vít Sojka. Velice organizačně zdatný, obětavý, vysoce profesionální, zároveň velmi empatický člověk . Díky němu budeme mít na zájezd,ale i na celé Mexiko krásné vzpomínky.  

Marie T., Eva P., Miloslava S. a Vladimíra S.

4.11.2019

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu po Mexiku a rád bych poděkoval Vaši cestovní kanceláři za perfektní organizaci zájezdu a výběr míst, která jsem mohli poznat. Nejvíc bych chtěl poděkovat našemu vždy ochotnému a vstřícnému průvodci Vítku Sojkovi. Jeho znalosti Mexika, památek, historie a přírody jsou neskutečné, díky němu jsme měli možnost prohlížet si pyramidy téměř bez lidí, v přírodě jsme se dostali i na místa, o kterých jsme neměli ani tušení. Každý den nás něčím příjemně překvapil a nadchnul. Děkuji

Michal V.

27.3.2019

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu č. 322 - Mexico s Milanem Štěpánkem jako průvodcem. Chtěl jsem poděkovat za perfektní služby, program, organizaci zájezdu a výborného průvodce. Určitě využijeme dalších nabídek CK Livingstone.

Petr L. a Simona Z.

16.11.2018

Byli jsem s Vámi na zájezdě v Mexicu s p.Vítem Sojkou. Patří mu velký dík za příjemný poznávací zájezd a také zazo, jak se o nás staral. Je moc příjemný průvodce.

Marta B. a Oldřich K.

13.12.2016

Ocenili jsme poutavé vyprávění o Mexiku dle vlastních životních zkušeností průvodce. Byl organizačně schopný a velmi ochotný. Nejvíc mě dostalo vypouštění želviček v Zippolite, pyramidy v Chitzen Itza a Palenque.

Frankovi

2.12.2015

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

8.10. - 24.10.2024
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)