To nejlepší z Mexika

322

To nejlepší z Mexika

Nejkrásnější pyramidy a pláže

Exotikou vonící a sluncem rozzářená země s bohatou historií a krásnou přírodou

Pro každého Památky a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Centrální náhorní plošina s kulturou Aztéků a známými vulkány, horské masivy, polopouště a vznešená architektura koloniálních měst. Úchvatné pobřeží Tichého oceánu, kde útesy střídají nekonečné písečné pláže. Indiánský Chiapas s množstvím vesnic původních obyvatel, kávové plantáže, vibrující metropole San Cristóbal de las Casas a džungle obklopující slavné mayské památky. Yucatánský poloostrov s bělostnými plážemi Karibiku na závěr, druhý nejdelší korálový útes na světě a samozřejmě Chichén Itzá - novodobý div světa.

Pohodový poznávací zájezd v komfortním balení, během kterého navštívíme oblast středního Mexika i Yukatánského poloostrova. Program kombinuje návštěvu nejvýznamnějších mayských památek s poznáním rozmanité mexické přírody, i pobytem na bělostných plážích Karibiku. Zájezd je určen pro všechny, kteří se chtějí seznámit s mexickou historií, kulturou, přírodou a každodenním životem do větší hloubky. Zájezd je veden zkušenými průvodci, odborníky na mexické reálie.

Termíny a rezervace

Termín:  5.10. - 20.10.2021 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  79 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.10. - 13.11.2021 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  79 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.11. - 1.12.2021 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  79 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  20.11. - 5.12.2021 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  79 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Uzavřeno
Termín:  18.12. - 2.1.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  84 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Uzavřeno
Termín:  10.2. - 25.2.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
Termín:  11.3. - 26.3.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  20.4. - 5.5.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  1.7. - 16.7.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  4.10. - 19.10.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  28.10. - 12.11.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  15.11. - 30.11.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  9.2. - 24.2.2023 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  81 990 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Milan

Milan Štěpánek

Sport mu otevřel dveře do světa. S basketem do Evropy, na lyže do Kazachstánu nebo na Kavkaz. S jídlem roste chuť, a tak se zrodí plán cesty kolem světa. Že je rok 1989? No a co, zkusit to musíme: Kuba, Mexiko, USA a Kanada. V nových podmínkách pak pracovně, nebo za poznáním, co nejdál od Evropy...

Více informací o průvodci

Vít

Vít Sojka

Během svého života na čas zakotvil v Kanadě. Při cestě zpátky do vlasti si jej získalo Mexiko svým temperamentem a stalo se jeho druhým domovem. Na cestách vás zasvětí nejen do kulinářských tajů mexických specialit - zejména mořských plodů, ale také nahlédnete pod pokličku skutečného života v Me...

Více informací o průvodci

Milan Štěpánek

Vít Sojka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do MEXIKA. Přílet do jednoho z největších měst světa, Mexico City. Ubytování v hotelu.

2. den

Prohlídka dominant hlavního náměstí Plaza Constitución - metropolitní katedrála, pozůstatky obřadního centra Aztécké říše Templo Mayor, prezidentský palác Palácio  Nacional. Skvělé sbírky původních kultur v Museo  de  Antropologia. Odpoledne nejrozsáhlejší archeologická památka Teotihuacán. Mohutné geometrické stavby určené k uctívání bohů lemují „Třídu mrtvých“ vedoucí k pyramidám Slunce a Měsíce.

3. den

Přesun do města Puebla. Typická snídaně v horách pod vulkány Izta a Popo. Prohlídka Puebla, které si zachovalo koloniální půvab díky historickým stavbám s fasádami zdobenými ručně malovanými kachličkami. Odpoledne procházka mezi mohutnými kaktusy v biosférické rezervaci Tehuacán. Večerní příjezd do Oaxaca.

4. den

Návštěva obřadního centra Zapotéků, Monte  Alban. Geometrické struktury staveb s kamennými obrazy přináší spolu s unikátní polohou opravdu mimořádný zážitek. Zastávka na plantážích agáve, ze kterých se vyrábí stále žádanější „kořalka s červem” Mezcal. Degustace v tradiční destilérii. Návrat do města, kde zábava nikdy nekončí. Prohlídka malebného centra Oaxaca a návštěva skvělého trhu. Nákupy suvenýrů a nasávání atmosféry.

5. den

Brzy ráno odjezd k Tichému oceánu. Cesta přes vysoké pohoří Sierra Madre del Sur nabídne velmi rozmanitou krajinu různých vegetačních pásem. Příjezd do přírodního ráje „na konci světa“ u rybářského přístavu Puerto Angel. Oblast pro nás objevili v 70. letech hippies. Unikátní oblast, která přes jistý pokrok civilizace stále stojí za to! Ubytování v malém rodinném hotýlku na písečné pláži s domácí atmosférou. Volné odpoledne, pozorování západu slunce.

6. den

Volný den. Ať už se rozhodnete odpočívat na pláži nebo využijete fakultativní výlet do blízké přírodní rezervace, pocítíte blahodárný účinek z pobytu na tomto místě, klid, energii moře a vlhký slaný vzduch. Fakultativní výlet do blízké rezervace La Ventanilla. Sladkovodní laguna. Plavba na pramici mezi mangrovy s pozorováním vodního ptactva a volně žijících krokodýlů v panenské přírodě. Na písečných plážích kladou vajíčka mořské želvy. Šum mohutného příboje, palmové háje a ničím nerušená pohoda.

7. den

Odpočinek a koupání nebo fakultativní výlet. Malým člunem za želvami, delfíny a velrybami. Cestou možnost rybolovu. Čerstvé ryby k obědu! Koupání nebo šnorchlování v opuštěných zátokách a zajímavé výhledy na členité pobřeží. Odpolední putování do státu Chiapas s noclehem ve městě Tehuantepec.

8. den

Krajinou pastvin a mangových plantáží ke grandióznímu kaňonu Sumidero. Vyhlášená přírodní atrakce na řece Grijalva nabízí možnost výletu motorovým člunem mezi až tisíc metrů vysokými skalními stěnami. Odpoledne San Cristóbal de las Casas, tradiční obchodní metropole oblasti, místo střetávání různých světů. Živé centrum s množstvím obchodů, kaváren a hospůdek.

9. den

Prohlídka města a pestrobarevného indiánského trhu s množstvím exotického ovoce a květin. Návštěva autonomních domorodých oblastí, kde dosud převládá tradiční způsob života. Indiánské vesnice, ochutnávka místní kuchyně a pro zájemce pěší výlet na posvátnou horu sv. Cecílie. Odpoledne návrat do San Cristóbal.

10. den

Cesta věčně zelenými horami k efektním vodním kaskádám Aqua Azul na řece Shumul - Ha. Odpolední procházka údolím kouzelné řeky nabídne krásné pohledy na jednotlivé vodopády v bujné zeleni. Možnost koupání v tyrkysově modré vodě. Přejezd do Palenque.

11. den

Ranní návštěva archeologické lokality Palenque. Okolní přírodní rezervace, monumentální stromy a léčivé rostliny dodnes používané šamany. Výklad o historii tohoto starobylého města, jeho objevování a bohatství původní výzdoby, které okouzlilo celý svět. Odpoledne přejezd rovinami Yucatánského poloostrova do Tulumu na pobřeží Karibiku.

12. den

Pohoda na sněhobílé pláži se smaragdově modrým Karibským mořem. Margarita či Piňa Colada ve stínu palem? Skvělé koupání a výborná příležitost ke šnorchlování nebo potápění na blízkých korálových útesech. Neuvěřitelná barva vody a pestrý život pod hladinou jsou ideálem pro odpočinek.

13. den

Ráno prohlídka blízké archeologické zóny Tulum. Snad „nejfotogeničtější“ pyramidy v Mexiku. Koupání v Karibiku či fakultativní výlet k některé z „cenote“, osvěžující koupel v křišťálově čistých vodách přírodní vápencové studny, vzniklé propadem stropu jeskyň na místech meandrů podzemních řek. Odpoledne přejezd do koloniálního městečka Valladolid.

14. den

Poznávání rovinatého státu Yucatán, klidné vesničky a na pobřeží Mexického zálivu unikátní přírodní rezervace Río Lagartos. Výlet člunem úzkou zátokou, kde je mangrovový porost domovem 395 pozorovaných druhů ptactva, včetně největší mexické kolonie plameňáků růžových. Na závěr mayská bahenní lázeň. Odpoledne zastávka v typické vesnici s krásnou přírodní cenote. Osvěžující koupel, nádherný zážitek. Nocleh v blízkosti Chichén Itzá. (Program tohoto dne může být uzpůsoben aktuálním podmínkám).

15. den

Novodobý div světa - Chichén Itzá. Návštěva nejvýznamnějšího mayského města. Slavná pyramida opeřeného hada Kukulkan, 135 metrů dlouhé hřiště pro rituální míčovou hru, chrámy a astronomická observatoř El Caracol. Odpoledne přesun na letiště do Meridy, odlet do Mexico City a návazně odlet do Evropy.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava vlastním klimatizovaným autokarem
 • Ubytování 10x v kvalitních hotelech 3 - 4*, 2x turistický hotel v Tulum, 2x rodinný hotýlek u Tichého oceánu
 • 13x snídaně
 • Vstupy do Aqua Azul, Palenque National Parque
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy mimo uvedené a do památek a muzeí | cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj | 9 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Mexico City – Tehotiuacán cca 70 Pesos, Antropologické muzeum cca 70 Pesos
 • Oaxaca – Monte Alban cca 70 Pesos
 • Zipolite – výlet do zátoky La ventanilla cca 10 USD, lodní výlet s možností šnorchlování cca 13 USD (250 Pesos)
 • San Juan Chamula – návštěva kostela cca 25 Pesos
 • Tulum - vstup cca 70 Pesos
 • Cenote (zatopená jeskyně) – návštěva s možností koupání cca 350 Pesos
 • Chitzen Itzá – vstup cca 254 Pesos
 • Použití videokamery je na archeologických zónách a v muzeích zpoplatněno cca 45 Pesos

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o pohodový poznávací zájezd, do programu akce nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Program spojuje významná historická místa mayské kultury Yukatánského poloostrova i koloniální památky z dob španělské nadvlády. U Tichého oceánu a na Riviera Maya si odpočineme u moře s možností potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat klimatizovaným autobusem. Zkušený místní řidič po celou dobu zájezdu je zárukou bezpečného cestování i při delších přejezdech. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3 - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Pokoje jsou většinou klimatizované. Některé hotely disponují bazénem. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických či přírodních krás. Stylová koloniální architektura některých z hotelů je dalším bonusem.

V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, většinou pro ně využijeme hotelovou restauraci, kde se servírují snídaně typu Continental nebo Americano, případně snídaně ve formě samoobslužného bufetu. Někdy se ale také naskytne příležitost najíst se dobře a zajímavě mimo hotel. Na další stravu během dne je vzhledem k nabitému programu většinou čas až odpoledne, kdy průvodce doporučí některou z osvědčených restaurací.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Obvykle však letenky jsou směřovány přes Amsterdam nebo Paříž a přes USA se neletí.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Upozornění k programu zájezdu. Památky jsou otevřené, ale muzea mohou v některých státech uzavřena. Vždy to závisí na lokálních autoritách jednotlivých svazových států. Na plážích panuje volný režim, na většině míst i těch nejhezčích budeme skoro nebo zcela sami, všechny zde služby fungují. Během programu zájezdu se hodně  věnujeme přírodě, kde budeme po většinu času zcela sami a díky tomu potkáváme nyní hodně divoké zvěře i tam, kde to nebývá obvyklé. Co se týče provozu, je nyní daleko nižší, a proto i přesuny zaberou méně času.

Vaše ohlasy

Dobrý den, chtěla bych Vám moc poděkovat za báječný zájezd do Mexica. 1) letenky neměly chybu. Místa byla úžasná. Ani jsem si to neužila - bylo tam tolik prostoru, že jsem spala 7 hodin :-) 2) měli jste pravdu, pan Milan Štěpánek je skvělý průvodce. Ještě jednou děkuji za super dovolenou. S ck LIVINGSTONE pojedu klidně až na kraj světa.   

Martina P.

20.3.2020

Zájezd byl velmi dobře organizačně zajištěn a přišpěly k tomu i odbornost, ochota a znalost průvodce Vítka Sojky. Jeho celkový přístup k nám, účastníkům, a nadhled. Bylo skvělé, kolik jmse mohli poznat a vidět v Mexiku.

Marie G.

6.12.2019

Dobrý den, v příloze zasílám vyplněný dotazník, který se týká zájezdu 322C/19 Mexiko komfortněji. Organizace zájezdu, výběr navštívených míst, ubytování, vše bylo výborné a předčilo naše očekávání. Ale největší zásluhu na tom, že tento zájezd byl dokonalý má průvodce Vít Sojka. Velice organizačně zdatný, obětavý, vysoce profesionální, zároveň velmi empatický člověk . Díky němu budeme mít na zájezd,ale i na celé Mexiko krásné vzpomínky.  

Marie T., Eva P., Miloslava S. a Vladimíra S.

4.11.2019

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu po Mexiku a rád bych poděkoval Vaši cestovní kanceláři za perfektní organizaci zájezdu a výběr míst, která jsem mohli poznat. Nejvíc bych chtěl poděkovat našemu vždy ochotnému a vstřícnému průvodci Vítku Sojkovi. Jeho znalosti Mexika, památek, historie a přírody jsou neskutečné, díky němu jsme měli možnost prohlížet si pyramidy téměř bez lidí, v přírodě jsme se dostali i na místa, o kterých jsme neměli ani tušení. Každý den nás něčím příjemně překvapil a nadchnul. Děkuji

Michal V.

27.3.2019

Dobrý den, vrátili jsme se ze zájezdu č. 322 - Mexico s Milanem Štěpánkem jako průvodcem. Chtěl jsem poděkovat za perfektní služby, program, organizaci zájezdu a výborného průvodce. Určitě využijeme dalších nabídek CK Livingstone.

Petr L. a Simona Z.

16.11.2018

Byli jsem s Vámi na zájezdě v Mexicu s p.Vítem Sojkou. Patří mu velký dík za příjemný poznávací zájezd a také zazo, jak se o nás staral. Je moc příjemný průvodce.

Marta B. a Oldřich K.

13.12.2016

Ocenili jsme poutavé vyprávění o Mexiku dle vlastních životních zkušeností průvodce. Byl organizačně schopný a velmi ochotný. Nejvíc mě dostalo vypouštění želviček v Zippolite, pyramidy v Chitzen Itza a Palenque.

Frankovi

2.12.2015

Podobné zájezdy

Pět zemí Jižní Ameriky
312 Pět zemí Jižní Ameriky

Peru - Bolívie - Argentina - Uruguay - Brazílie

13.5. - 29.5.2022
+ další 2 termíny
17 dní
Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

17.11. - 1.12.2022
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog