Thajsko - Laos - Vietnam

210

Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

Usměvaví lidé, stovky kilometrů opuštěných pláží, výborná kuchyně a památky UNESCO.

Na silvestraPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Thajské pohlazení ve starobylém městě Chiang Mai s opevněním, vodním příkopem a hradbami. LAOS - zapomenutý klenot Asie. Země se specifickou kulturou, historií a zvyklostmi. 68 národností zde dosud žije tradičním způsobem života, téměř nepoznamenaným západní civilizací. Bývalé královské město Luang Prabang zapsané na seznamu UNESCO. Krasové útvary ve Vang Vieng. VIETNAM - exotická země s historií starou 4 000 let, stovkami kilometrů pláží, výbornou kuchyní. V Hanoji i v Saigonu stihneme to nejdůležitější. Výlet do slavné Dračí zátoky s kouzelnými krasovými scenériemi a tajuplnými jeskyněmi. Bývalé město císařů Hue, přístav se středověkou architekturou Hoi An. Odpočinek na písečných plážích městečka Nha Trang.
 
Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Čekají nás nejzajímavější místa jihovýchodní Asie, mnohá z nich zapsaná na seznamu UNESCO. Thajsko je téměř cestovatelskou povinností a zároveň rájem pro každého turistu. Turisticky zapomenutý Laos je pestrou škálou národností a s tím spojených zvyklostí. Vietnam jako exotická země s historií starou 4 000 let. Možná jsou i kratší  varianta zájezdu, akce č. 212. Thajsko je téměř cestovatelskou povinností a zároveň rájem pro každého turistu. Turisticky zapomenutý Laos je pestrou škálou národností a s tím spojených zvyklostí.

Termíny a rezervace

Termín: 7.2. - 3.3.201925 dní / 22 nocí (25 dní / 22 nocí)Cena: 75 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 18.12. - 11.1.202025 dní / 22 nocí (25 dní / 22 nocí)Cena: 78 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 6.2. - 1.3.202025 dní / 22 nocí (25 dní / 22 nocí)Cena: 75 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Irena

Irena Janoušková

Od dětství se věnovala studiu jazyků, které dnes zúročuje na svých toulkách po světě. Kouzlu cestování propadla již před mnoha lety. Jak říká, stále jí to baví a naplňuje ji předávat tuto vášeň dále. S velkou oblibou zachycuje zajímavá místa a situace objektivem svého fotoaparátu. Miluje extré...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Krejčová

Vystudovala matfyz a pět let pracovala v bance jako analytik. Její nejdelší cestou byla šestnáctiměsíční Cesta kolem světa, během které projela Jižní Amerikou od Ohňové země až po rovník, Severní Amerikou z Kalifornie až po Aljašku, navštívila tropické ostrovy v Tichém oceánu a prostopovala se N...

Více informací o průvodci

Zdenka

Zdenka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Díky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a dík...

Více informací o průvodci

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k vedení časopisu Příroda....

Více informací o průvodci

Irena Janoušková

Kateřina Krejčová

Zdenka Stryková

Marek Telička

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA, Chiang Mai. Nezapomenutelný noční bazar. Stylová večeře s hudbou a tanečnicemi. 

3. den

Starobylé město Chiang Mai v království Lana s opevněním, vodním příkopem a hradbami. Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Wat Chedi Luang s masivní stúpou. Chrám Doi Suthep. Pro zájemce tradiční masáže či návštěva thajského boxu.

4. den

Motýlí, orchidejová, hadí a sloní farma. Projedete se na slonu? Přesun do hraničního městečka Chiangkhong. LAOS. Večeře na břehu Mekongu.

5. den

Cesta lodí po veletoku Mekong do Luang Prabangu, města plného chrámů s francouzským koloniálním nádechem. Cestou zastávka v posvátné jeskyni Pak Ou se stovkami sošek Buddhy.

6. den

Luang Prabang - nejdéle obydlené laoské město, po staletí sídlo králů. Město zapsané do seznamu UNESCO, dodnes se zde zachovalo 32 chrámů. Prohlídka města - chrám Wat Sieny Thong ze 16. století, Mt. Phousi, Wat Chomsi. Cesta hornatou krajinou na jih mezi vesničkami, kde se zastavil čas (Na jak dlouho ještě?). Tyrkysové vodopády Kuang Si a záchranné centrum medvěda ušatého.

7. - 8. den

Přesun do malebného městečka Vang Vieng ležícího mezi monumentálními krasovými útvary. Krátký nenáročný trek po okolních vesničkách, buddhistické jeskyně s obrovskými sochami Buddhy. Osvěžující koupání ve vodopádech. Příjemné vyhlídky do okolní krajiny.

9. den

Přesun do Vientiane, jednoho z nejmenších hlavních měst Asie. Zlatá stúpa Pha That Luang, Wat Si Saket s desítkami sošek Buddhů, kláštery, vítězný oblouk Patuxai

Možnost zkrácení, přílet 10.den

10. den

Letecky z laoského Vientianu do hlavního města VIETNAMU, Hanoje. Staré město, uličky pojmenované podle řemesel, která se zde po staletí provozují. Vyhlídková projížďka na rikšách.

Možnost zkrácení, přílet 10.den do Hanoje, viz akce č.212.

11. den

Přesun do oblasti Tam Coc, nazývané někdy pevninský Ha Long. Plavba po řece na tradičních loďkách sampan mezi krasovými homolemi, rýžovými políčky a skrz vodní tunely. Návštěva Hoa Lu, původního střediska dynastie Dinh a Le. Paláce a pagody z 10. a 11. století. Nocleh v Ninh Binh.

12. - 13. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long Bay, kde z mořské hladiny roste 3 000 skalních věží. Krasové jeskyně, magické laguny. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návrat do Hanoje.

14. den

Prohlídka Hanoje. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednosloupová pagoda Chua Mot Cot z roku 1049. Van Mieu - chrám literatury, univerzita. Večerní návštěva jedinečného a úžasného vodního divadla Thang Long. Navštívíme Ho Či Minovo mauzoleum a jeho dům?

15. - 16. den

Z Hanoje letecky do bývalého císařského města Hue (UNESCO). Citadela - sídlo císaře, jeho paláce a císařské hrobky. Plavba po Vonící řece. Osmiboká pagoda Thien Mu. Nezapomenutelná atmosféra rušného tržiště.

17. den

Přes průsmyk Hai Van, geografický a klimatický předěl dělící sever a jih země. Danang - muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z období rozkvětu Čamské říše ze 7.-15. století. Mramorové hory Ngu Hanh Son - posvátných pět mramorových věží. Návštěva hory Thuy Son s jeskyněmi. Nocleh v Hoi An.

18. - 19. den

Hoi An - městečko se středověkou architekturou ve vietnamském, čínském, japonském a francouzském stylu. Japonský krytý dřevěný most ze 17. století. Čínské chrámy, středisko výroby hedvábí. My Son - bývalé náboženské centrum Čampů v 7.-13. století. Jedinečné chrámy - nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Možnost půjčení kol a vyjížďky na pláž. Přejezd vlakem do Nha Trang.

20. - 21. den

Nha Trang - přímořské městečko, pagody. Písečné pláže. Koupání a šnorchlování v Jihočínském moři. Přesun nočním lehátkovým vlakem do Saigonu.

22. - 23. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Ovocné zahrady a výroba produktů z kokosového mléka. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Ranní plovoucí trh. Návrat do Saigonu.

24. den

Ho Či Minovo  město - Saigon - město spojující několik kultur - vlivy buddhismu, islámu, hinduismu a křesťanství. Prohlídka města. Historické budovy, katedrála Notre Dame, hlavní pošta od G. Eiffela. Prezidentský palác, radnice. Rozloučení s Vietnamem. Odlet domů.

25. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy. 
 • Místní přelety Vientiane - Hanoj, Hanoj - Hue. 
 • Veškerá doprava: 2x vlak, autobusy, lodě, minibusy.
 • Výlet do zátoky Ha Long Bay včetně projížďky lodí s plnou penzí. 
 • Ubytování 20x v hotýlcích se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách, 1x noční lehátkový vlak. 
 • Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu.
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodci dle potřeb. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Laos 30 USD na hranicích, e-vízum do Vietnamu 875 Kč.
 • Strava nad rámec programu.
 • Vstupné do památek a muzeí.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč (25 dní) / 5 900 Kč (17 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.


Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Kombinace zemí jihovýchodní Asie se při pohledu na mapu nabízí sama a přináší možnost zažít a srovnat více různých kultur, zajímavých lidí a přírodních krás. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, ale také na odpočinek u moře.  Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci charakteristické značné množství přesunů. Po celou dobu akce budeme užívat kombinovanou dopravu. Pronajatá vozidla, turistický autobus pro výlet do zátoky Ha Long, celodenní přejezd vlakem z Danangu (Hoi Anu) do Nha Trangu. Turistické autobusy budeme používat také v Laosu. Noční lehátkový vlak Nha Trang – Saigon. Zdejší vlaky patří mezi oblíbené dopravní prostředky. Z hraničního města do královského LuangPrabangu nás čeká celodenní plavba rychlou lodí se zastávkami (cca 6 hodin). Cena zájezdu zahrnuje 2 místní přelety: Vientiane - Hanoj, Hanoj - Hue.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené obvykle s klimatizací, někde se stropním fénem. Během dvoudenního výletu lodí do Halong Bay budeme ubytovaní na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: Cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší na světě.

Vaše ohlasy

Dobrý den, chtěla bych vám touto cestou poděkovat za sebe i za manžela za velmi krásnou dovolenou. 17.12.2011 až 11.1.2012 jsem se zúčastnili poznávacího zájezdu Thajsko-Laos-Vietnam. Byl to nezapomenutelný zážitek. Zvláštní poděkování patří především naší průvodkyni Tereze Malkrabové. Moc se nám líbilo, že díky ní, jsme se o zemích, které jsme navštívili, dozvěděli mnoho zajímavých informací, ať už o historii, obyvatelstvu či přírodě. Je to velmi vstřícná, kamarádská a profesionální průvodkyně. Ještě jednou děkujeme a přejeme mnoho spokojených klientů. S pozdravem  

13.1.2012

Dobrý den, jsem nadšena Vietnamem. Vaše cestovka je opravdu na vysoké úrovni – organizace, průvodci… Chci Vám touto cestou poděkovat a pochválit vás všechny… pan Marek Telička i paní Tereza Malkrabová byli skvělými průvodci. Moc vám ještě jednou děkuji za krásné zážitky s vaší CK. Určitě s vámi zase někam pojedu. Posílejte mi info na super nabídky a mějte se všichni moc hezky.  

28.11.2012

Dobré ráno, dne 13.01. 2010 jsme se vrátili z Vámi pořádaného zájezdu do Vietnamu. Akce se nám moóóc líbila, naše průvodkyně Tereza odvedla bezva práci. Takže tímto děkujeme.  

16.1.2010

Dobrý nedělní večer, konečně se dostáváme k tomu, abychom vám všem adresovali naše poděkování a vyjádření maximální spokojenosti se zájezdem, kterého jsme se zúčastnili na přelomu roku. Strávili jsme neskutečně pohodové a přitom na nejvyšší míru programem vyplněné prosincové, respektive lednové dny v Thajsku, Laosu a Vietnamu s Pavlem Dostálem, o němž jako průvodci nemůže snad nikdo pochybovat. Jak řekl někdo z účastníků na jeho adresu: " Ty to umíš tak udělat, jako bys tu nebyl, nebo spíš jako bys patřil mezi klienty..." .A jelikož se správně říká, že zájezd dělá z velké části průvodce, pak ta naše exkurze byla díky Pavlovi na 100%. Je nám jasné, že lví podíl na úspěšnosti akce máte také Vy, my dva můžeme tato slova směrovat na Darju, na Jitku, které známe, a prostřednictvím jich také na ty ostatní. Ještě jednou děkujeme, upřímně řečeno se nám zpočátku nějak od vánočních příprav nechtělo, ale vůbec nelitujeme. Věříme, že budeme Vašich nabídek na cestování využívat i nadále a přejeme úspěšný rok.  

23.1.2013

Chtěli bychom i touto cestou poděkovat za skvělou organizaci a krásné zážitky jak panu Markovi Teličkovi tak i Vaší cestovní kanceláři.  

7.2.2012

Také já jsem se vrátila v polovině ledna z cesty po Vietnamu a chtěla bych poděkovat naší průvodkyni (průvodkyni roku !!) Tereze Malkrabové, a to nejen za jej obětavost, s jakou se o nás starala, ale také za znalosti o zemi, kterou nás provázela. V neposlední řadě pak za skutečně přátelský přístup a obrovský smysl pro humor, kterým naše zážitky z cesty ještě umocnila. Cestování s Terezou byla (a jistě bude) prostě pohoda! Díky!

29.1.2015

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)
27.10. - 22.11.2019
+ další 1 termín
27 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

26.12. - 11.1.2020
+ další 1 termín
17 dní
Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog