To nejlepší z Namibie

125

To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

Unikátní rozmanitost africké přírody i karmínové krásky Himba.

Pro každého Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 8

Poznejte rozmanitost NAMIBIE - poušť, národní parky, zajímavé pobřeží, kaňony, bohatou flóru a faunu, etnickou pestrost domorodých obyvatel. Solná pánev NP Etosha. Pohoda v „německém“ Swakopmundu s množstvím zajímavých aktivit. Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Snové krásky Himba. Afrika v komfortním balení.

Jedna země s překvapivým množstvím rozmanitých přírodních krás. Cesta za poznáním do pohádkové Namibie, která svou pestrostí učaruje snad každého návštěvníka. Program zájezdu je zaměřen především na poznávání přírody této země. Cestujeme společně pronajatým vozidlem.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírod...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel a ...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

David Švejnoha

Pavel Veselý

Jana Wilson 27.2. - 11.3.2022
13.11. - 25.11.2022
24.11. - 6.12.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do NAMIBIE.  

2. den

Přílet do hlavního města Windhoek. Prohlídka města. Jedinečná meteoritická fontána, která byla vytvořena z 33 meteoritů nalezených u města Gibeonu počátkem 20. století. Dominanta Windhoeku – Christuskurche, nejstarší stavba Alte Feste a Inkoustový palác – dnešní sídlo parlamentu. Nocleh ve Windhoeku.

3. den

Přesun na sever přes oblast Okahandha, kde žijí kmeny původních obyvatel – Hererů. Možnost návštěvy místního tržiště. Grootfontein – největší meteorit světa Hoba (54 tun). Přejezd do Tsumebu. Nocleh.

4. den

Přejezd do NP Etosha (v jazyce Sanů „Velké bílé místo“). Odpolední safari v oblasti Namutoni. Třpytivě bílá solná pánev uprostřed rezervace. Jedinečná fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Nocleh v oblasti Halali.

5. den

Nezapomenutelné ranní safari v otevřených safari vozech v NP Etosha se spoustou zeber, žiraf, slonů, pakoňů i různých druhů antilop. Odpolední safari v otevřených safari vozech. Unikátní napajedlo Okaukuejo - vysoká koncentrace zvěře hlavně v období sucha. Spatříme i nosorožce? Přejezd do Outjo, malého búrského městečka, zasloužený odpočinek. Nocleh v Outjo.

6. den

Přejezd krajinou s rozsáhlými pláněmi i skalnatými horami. Fakultativní návštěva himbské vesnice. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Bude stejně veselo jako při minulé návštěvě? Nocleh v Khorixas.

7. den

Kolem nejvyššího horského masivu Namibie – Brandbergu k pobřeží Atlantického oceánu. Po cestě možnost nákupu minerálů a jejich krystalů. Cape Cross – tisíce pohupujících se hlav na souši či ve vodě. Obrovské kolonie lachtanů jihoafrických. Lachtani na dosah ruky. Nocleh ve Swakopmundu.

8. den

Celodenní pohoda v „německém“ městečku Swakopmund. Nezapomenutelná oáza uprostřed pouště. Pláže s palmami a vynikající kulinářský zážitek v podobě lahodných mořských plodů. Fakultativní aktivity dle vlastního výběru. Možnost vyhlídkového letu nad pouští, čtyřkolky na dunách, sandboarding nebo rybaření. Nocleh ve Swakopmundu.

9. den

Výlet do horské oblasti Spitzkoppe. Měsíční krajina, tajemné endemické rostliny welwitschia mirabilis, které jsou svědkem dávnověku. Nocleh ve Swakopmundu.

10. den

Walvis Bay s množstvím plameňáků a pelikánů. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Spatříme i delfíny? Odpolední cesta přes pouštní kaňony Kuiseb a Ghaub. Překročíme obratník Kozoroha a k večeru dorazíme do Solitaire. Nocleh v Solitaire.

11. den

Návštěva NP Namib Naukluft (UNESCO). Vstupní brána v Sesriem. Pro velké sucho zcela zvláštní flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Stromy aloe rozsochaté. Nejvyšší písečné duny světa. Sossusvlei hrající barvami. Výstup po horkém písku na vrcholek duny 45. Mezi obrovskými písečnými dunami pěší výlet do Dead Vlei (Mrtvého údolí), rozpraskaná pánev se zbytky mrtvých stromů. Nejfotogeničtější místo Namibie. Vyprahlá měsíční krajina plná překvapení. Nezapomenutelná podívaná s působivou atmosférou pouštní krásy. Přesun dále na východ. Nocleh v oblasti Mariental.

12. - 13. den

Návrat zpět do Windhoeku. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým mikrobusem
 • Ubytování se snídaní v komfortních hotelech a bungalovech nebo lodžích 10x
 • Vstupy do národních parků Etosha, pouštní park Namib Naukluft (včetně jízdy terénními vozy)
 • Návštěva Spitzkoppe, oblasti s welwitschia mirabilis, Cape Cross
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic
 • 2x safari v otevřených safari vozech v NP Etosha
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Namibie - po příletu na letišti za cca 81 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstup do himbské vesnice
 • Ostatní vstupy
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 14 600 Kč
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Tyto aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Grootfontain: meteorit 5 USD
 • Swakopmund: akvárium 6 USD
 • Sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách cca 40 USD na 90 min
 • Vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster cca 300 USD
 • Plavba za delfíny cca 300 USD
 • Rybaření na moři cca 55 USD
 • Vstup do vesnice kmene Himba cca 25 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malé skupince již od čtyř osob! Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst z oblíbené destinace Namibie. Společně budeme obdivovat národní parky, zajímavé pobřeží, kaňony, vodopády, bohatou flóru a faunu, etnickou pestrost domorodých obyvatel. Po celou dobu zájezdu využíváme pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Kvalita silnic je v Namibii často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, bungalovech a lodžích se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, a to výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Na některých místech je možné grilovat, potřeby pro grilování lze koupit na místě. Není nutné vozit s sebou zbytečně velké množství potravin, na místě lze vše koupit v dobře zásobených supermarketech! 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Vaše ohlasy

Milí Livingstoni, s díky a potěšením hlásím, že i další výprava s Vámi - do Namibie (28.2. - 12.3. t.r.) - byla po všech stránkách špičková a v této uťápnuté pandemické době také vzácně ozdravná a bezpečná! Pod vedením báječné Jany Wilson (= ideální ztělesnění pravidla tři (i více :-) v jednom) a při nízkém počtu účastníků zájezdu zvláště kvituji, že bylo možné užít si maximum z bohaté nabídky poznatků, zážitků i požitků - dle individuálního gusta a letory. Kéž Vám to takto vychází a funguje - pandemie-nepandemie - i nadále! Těším se na další cesty za novými obzory s Vámi!

Vlasta S.

22.3.2021

Milí Livingstoni :-), chtěla bych Vám poděkovat za skvěle připravený a zorganizovaný zájezd do Namibie, kanceláři za pružné přizpůsobení všem požadovaným formalitám a pomoc s obstaráním a vyplněním všech možných i nemožných formulářů. Při nabitém a pestrém programu jsme prožili téměř 2 týdny s úžasnými zážitky a hlavně v pohodové a přátelské atmosféře, zejména díky bezvadnému průvodci, Davidovi Švejnohovi. Ocenila jsem šíři jeho znalostí a množství informací, které nám předával, otevřenou a přátelskou povahu, nezkazil žádnou legraci a současně byl pro nás oporou při řešení praktických záležitostí. Tento zájezd byl pro mě jedním z nejlepších a každopádně jsem se vrátila spokojená a pozitivně -v původním slova smyslu :-) nabitá do zdejší reality. Takže velké díky a těším se zas na nějaké příště! S pozdravem  

Jaroslava J.

8.3.2021

Zdravíme Livingstone. Chtěli bychom Vám všem moc poděkovat za bezva dovolenou v tomto náročném období! Velmi oceňujeme profesionální a přitom lidský přístup našeho průvodce Davida Švejnohy, má vůli řešit vše ke spokojenosti skupiny a udržovat dobrou atmosféru a nadhled. Poznání toho nejlepšího z Namibie silně předčilo naše očekávání. Fantastická příroda, safari, úžasný přelet nad pouští, která zdaleka není pustá, výlet lodí a pozorování lachtanů… no nádhera! Byla to kombinace mnoha poznání a pro Pavla tam byla ještě třešnička na dortu - send boarding. Bylo to krásných 11 dní velmi intenzivního poznávání krásné Namibie, etnik, přírody, pouště, geologie, historie, botaniky a gastrozážitků. Překvapilo nás kolik se toho vešlo do programu. Velmi děkujeme Janě Wilson za operativu a kreativitu při řešení problému se získáním výsledku testů abychom mohli odcestovat ze země, Davidovi a CK Livingstone děkujeme za obětavost a nasazení při řešení tohoto problému.  My jsme nyní právě ukončili karanténu, už máme negativní testy a v pondělí se vrátíme do práce. Povinnou karanténu jsme využili k aklimatizaci na ČR, všechno má svůj rub a líc! Děkujeme za moc hezkou dovolenou a těšíme se na další výlety za poznáním s Vámi.  Gábina a Pavel

Gábina a Pavel

8.3.2021

Paní Jana Wilson je přírodní úkaz. Kategorie "výborná" k ohodnocení její práce nestačí, o klienty se stará dle hesla "nemožné na počkání, zázraky ihned". Namibie je krásná, Jana Wilson ji nejen pro mne učinila ještě krásnější = byl to nezapomenutelný zážitek! Zájezd předčil mé očekávání. 

Helena Z.

2.4.2019

Dobrý den, děkuji CK Livingstone za úžasný zážitek a budu se těšit na další zájezdy, které v budoucnu s Vaší CK určitě podstoupím. S přáním příjemného dne.

Karolín F.

1.4.2019

Včera jsme se vrátili z Namíbie, bylo to nádherné, Pavel (Veselý) byl skvělý, děkujeme a už se těšíme na další cestu!

Marek S.

30.11.2017

Jsme velmi spokojeni, především bychom chtěli vyzvednout a velmi pochválit práci průvodkyně Jany Wilson. Nejen naprosto úžasné znalosti, kterými nás intenzivně zásobovala, ale i skvělé organizační schopnosti, vyjednávací schopnosti a nezapomenutelné schopnosti automechanika. Když jsme píchli pneumatiku, než se mužské osazenstvo dostalo z auta, byla zajela tato drobná žena pod auto jak ještěrka a už vytahovala rezervu. Opravdu neuvěřitelný člověk s velkým srdcem. Moc děkuji

Jitka D

28.11.2016

Dobrý den, po návratu ze zájezdu "To nejlepší z Namibie komfortněji" bych chtěl složit poklonu úžasné průvodkyni Janě Wilson, která naši výbornou partu provedla neobyčejně krásnou zemí. Jana je žena téměř renesanční - má široké znalosti z mnoha oborů, oplývá humorem i dobrou náladou, vždy si ví rady, srší nápady a nezaskočí ji žádná složitější situace. Na její široký úsměv a větu "hello, how are you" nikdy nezapomenu. Stejně jako na úchvatnou Namibii a mé skvělé spolucestovatele. Moc děkuji.

Pepa

13.12.2016

Podobné zájezdy

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog