Etiopie

129

Etiopie

Historický sever a etnický jih

Historické památky severu. Prodloužení o etnicky nejpůvodnější část země.

Náš tip Etnika a památky

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 11

Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Hory, jezera i vodopády a k tomu mimořádná nadílka historie. Stavby vyrážející dech. Světový unikát, bez jediné cihly postavená Lalibela, pohádkový Gondar.. Historická místa královny ze Sáby. A hlavně krásní lidé! Možné prodloužení o sedmidenní okruh na jih. Zajímavé etnické skupiny Karo, Dorzo, Ari. Národní park Mago. Bizarní kmen Mursi s odlišnými rituály. Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy.

Za dobrodružstvím komfortněji. Během cesty jsou zajištěny noclehy v kvalitních lokalitách a dlouhé přejezdy v severní části Etiopie nahrazují místní přelety. Etiopie patří mezi našimi nejoblíbenějšími zeměmi na samý vrchol. Rychle se měnící země. Jih si ještě zachovává své původní etnické tradice, které jsou jedním z hlavních důvodů, proč doporučujeme zemi navštívit co nejdříve.

Termíny a rezervace

Termín:  26.9. - 11.10.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  26.9. - 4.10.2024 9 dní / 6 nocí  (9 dní / 6 nocí) Cena:  73 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  11.10. - 26.10.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  11.10. - 19.10.2024 9 dní / 6 nocí  (9 dní / 6 nocí) Cena:  73 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  11.4. - 26.4.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  94 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  11.4. - 19.4.2025 9 dní / 6 nocí  (9 dní / 6 nocí) Cena:  73 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Roman Filipský 26.9. - 11.10.2024
11.10. - 26.10.2024
11.4. - 26.4.2025
?

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Etiopie. Hlavní město Addis Abeba - podle času příletu nocleh v Addis Abebě v hotelu se snídaní. Po krátké přestávce odlet do města Bahir Dar. Město na Modrém Nilu. Vodopády Tiss Issat. Modrý Nil. Projdeme se po kamenném portugalském mostě nad nekonečnou vodní hladinou. Zajímavé vesničky domorodců.

3. den

Lodě z papyru nazývané tankwas. Výlet k pramenům Modrého Nilu. Šance na hrochy. Jezero Tana - nejvýše položené jezero Afriky. Lodí ke koptským klášterům Ura Kidane Mehret a Kebran Gabriel. Nocleh v Bahir Dar.

4. den

Přejezd rozmanitou krajinou do císařského Gondaru, centra kultury. Odlišné tváře Gondaru. Komplex šesti hradů. Fasilidův hrad (UNESCO) - opevněný kolos, na kterém se kuriózně podepsala portugalská a indická architektura. Vodní lázně a palác. Kostel  Debre Birhan Selassie. Chrám s unikátními freskami ze 17. století. Palác královny Mentuwab, místo, kde strávil několik let i známý britský objevitel pramenů Nilu James Bruce. Nocleh v Gondaru.

5. den

Letecky do Lalibely. Odpolední prohlídka kláštera Nakuto Laab ze 13. století. Kávový obřad s tradiční přípravou kávy, která má kořeny právě v Etiopii. Nocleh v Lalibele.

6. den

Světový unikát architektury. Chrámový komplex nemající srovnání. Jedenáct skalních chrámů vytesaných ve 12. století. Další z divů světa pod patronátem UNESCO. Vizuálně nejzajímavější kostel Svatého Jiří. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí. Budeme mít štěstí na mimořádnou slavnost? Nocleh v Lalibele.

7. den

Výlet do okolí Lalibely k unikátnímu kostelu Yemrahane Christos ze 13.století, který je situován uvnitř velkého převisu. Jedná se o významné poutní místo, o čemž svědčí nespočet kosterních ostatků poutníků, kteří sem kdysi přicházeli zemřít v blízkosti tohoto svatého místa. Odpoledne návrat do Lalibely, podle času možnost návštěvy skalního kostela panny Marie v blízkosti Lalibely.

8. - 9. den

Letecky do Addis Abeby. Poslední nákupy. Večerní odlet. Letecký návrat domů krátké varianty.

Možnost prodloužení o jižní okruh k etnikům

9. den

Z Addis Abeby přesun do Arba Minch nazývaného nejhezčím místem Afriky, v okolí 40 minerálních pramenů. Po cestě projedeme územím několika zajímavých etnik. Podle časových možností zastávka v okolních vesnicích nebo na tradičním tržišti. Nádherné scenérie s jezery. Nocleh v Arba Minch.

10. den

Ranní výjezd do hor. Vesnice Chencha, kde žije kmen Dorso. Obří bambusové chýše, pozoruhodné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen, ručně tkané barevné látky. Pro odvážnější jedince - ochutnávka místní pálenky. Jezero Chamo. Nocleh v Arba Minch.

11. den

Celodenní jízda pozoruhodnou krajinou do hlavního města oblasti Omo, Jinka. Návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky žijí nejpestřejší etnické skupiny. Nocleh ve městě Jinka.

12. den

Cesta přes NP Mago. Šance na slony, buvoly. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující účesy. Drsná atmosféra nahých těl s puškami. Nocleh ve městě Jinka.

13. den

Po snídani odjezd z Jinka směr Konso (UNESCO). „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Průjezd krajinou s domorodými vesnicemi, jedinečné strmé terasy políček s tajemnými sochami předků Waga. Návštěva krále Konsů a jeho sídla - pozoruhodná dřevěná opevnění. Návrat do Arba Minch.

14. den

Přesun malebnou krajinou do Ziwai. Nocleh v Ziwai.

15. - 16. den

Ranní atmosféra u jezera Ziwai s rybářským trhem, hejna vodních ptáků (pelikáni, kormoráni, nilské husy, ledňáčci). Návrat do Addis Abeby. Odlet do Evropy. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Addis Abeba - Bahir Dar, Gondar - Lalibela - Addis Abeba
 • Pronajatá vozidla
 • Lodní výlet na jezeře Tana
 • Vstupy do národních parků
 • Ubytování v hotelech se snídaní 6x / 13x
 • Český průvodce, místní průvodci dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Online vízum 82 USD vyřizované před cestou (při vyřízení přes CK Livingstone 2 300 Kč)
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupné na památky cca 150 USD
 • Spropitné pro řidiče na jihu 40 USD
 • Poplatky za videokameru uvnitř památek
 • Poplatky za focení ve vesnicích 100 USD
 • Poplatek za vyřízení registrace fototechniky 10 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 700 Kč (9 dní) / 10 500 Kč (16 dní)
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezdy do Etiopie jsme začali organizovat jako první česká cestovní kancelář. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost destinace.

Do programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Dlouhé přejezdy na severu nahrazují místní přelety. Po celou dobu akce budeme užívat pronajatá vozidla (na severu minibus/minivan, na jihu džípy 4x4), které budou řídit místní řidiči. Kvalita silnic je na některých místech (hlavně na jihu) výrazně horší než u nás. Do časového harmonogramu nejsou zařazeny žádné noční přesuny. 

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v kvalitních hotelech střední kategorie se snídaní, s vlastním příslušenstvím. Jednodušší bude ubytování na jihu ve městě Jinka, kde je výběr ubytování omezený. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Cena zájezdu zahrnuje snídaně S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Vzhledem k občasným problémům s dovozem fototechniky do Etiopie, je nutné si zaregistrovat svou fotovýbavu, a to ještě před příletem do země. Nejpozději dva týdny před zájezdem je nutné nahlásit nám fototechniku, kterou na zájezd povezete. Průvodce zájezdu tuto registraci výbavy zařídí v Addis Abebě. Poplatek za vyřízení registrace je 10 USD na osobu, bez ohledu na množství fototechniky.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Jsem nyní absolutně plná dojmů z cesty po Etiopii, která byla dechberoucí a dlouho všechny zážitky a vjemy budu zpracovávat. Také musím poděkovat vaší CK za bezchybné zajištění cesty a ubytování a průvodci Romanu Filipskému za vše během cesty, od jeho znalostí, pochopení, starosti o nás, po vstřícnost ve všem. Nejlepší průvodce jakého jsem v životě potkala. Těším se nashledanou, myslím, nebude to dlouho trvat a ozvu se, děkuji ještě jednou.

Jitka Š.

16.4.2019

Skvělá cesta, skvělý průvodce (Roman Filipský), gratuluji.

Iva K.

22.10.2018

Dobrý den, chtěla bych poděkovat za krásný zájezd do Etiopie, který předčil má očekávání a budu na něj ještě dlouho vzpomínat. Čtrnáct dní bylo tak nabytých zážitky, že jsem měla pocit, jako bych v téhle úžasné zemi strávila měsíc. Mějte krásné dny a třeba zase brzy na cestách...

Zdeňka D.

7.5.2018

Výlet do Etiopie se moc vydařil. Byla jsem nadšená! Za pár let se tam jistě všechno změní, tak jsem ráda, že jsem to mohla vidět.

Blanka M.

30.4.2014

Tak jsem se konečně dostala k napsání pár slov o naší cestě po Etiopii. Cesta proběhla naprosto hladce a k veliké spokojenosti celé naší skupiny. Etiopie nás všechny velmi mile překvapila. Program byl naprosto úžasný, Etiopii jsme poznali opravdu z různých úhlů, jen jsme měli cestu o nějaký ten den prodloužit. Velký podíl na naší pohodě a poznání má samozřejmě Roman Filipský, který nás "nakazil" a Etiopii nám dostal pod kůži. Děkujeme za bezva organizaci a těšíme se na další cestování s Livingstonem.

Blanka M.

30.10.2015

Dobrý den, potřetí jsme s manželkou byli s vaší CK v Africe a potřetí musím vymýšlet slova chvály na našeho (vašeho) průvodce. Roman Filipský je jednoduše dokonalý parťák na cesty v tomto světadílu. Miluje Afriku, její přírodu, zvířata, kulturu a lidi. A také tomu všemu rozumí. To dělá cestu s ním příjemnou, zábavnou i poučnou. Jsme opravdu rádi, že průvodcem byl právě on.

Jaroslav Č.

23.10.2015

Dobrý den, vyrazil jsem letos s vaší CK na expedici do Etiopie. Tak jak jsem čekal, program byl nabitý (jinak bych nejel) a splnil mé očekávání. Nebyl jsem s vámi poprvé :-)

Karel F.

23.8.2015

Podobné zájezdy

Etiopie
128 Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

25.9. - 13.10.2024
+ další 1 termín
19 dní
Etiopie
142 Etiopie

Proláklina Danakil a svátek Timkat

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)