Napříč Afrikou

150

Napříč Afrikou

Safari v Keni, Viktoriiny vodopády, Kapské Město

Poznejte to nejzajímavější z afrického kontinentu

Náš tip Příroda a safari

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Pětidenní safari v nejkrásnějších parcích Keni s plnou penzí a ubytováním na atraktivních místech národních parků. NP Masai Mara - nejoblíbenější rezervace v Keni. Nakuru - nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců. Letecky na Viktoriiny vodopády - domorodci přezdívané jako „hřmící kouř“. Kapské Město – jedno z nejkrásnějších měst světa. Výlet na Stolovou horu. Mys Dobré naděje a ochutnávka lahodných jihoafrických vín ve Stellenbosch.

Zájezd pro milovníky africké přírody. Safari v nejkrásnějších parcích Keni. Nejoblíbenější místa jižní části Afriky. Atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční výběr fakultativních aktivit. Nejkrásnější město Afriky – Kapské Město. Dlouholeté zkušenosti z této destinace daly vzniknout ideální skladbě programu. Vydejte se za poznáním s odborníky na Afriku, kterými naši průvodci rozhodně jsou. Neváhejte a přesvědčte se sami.

Termíny a rezervace

Termín:  5.3. - 17.3.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  122 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.10. - 29.10.2022 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  122 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.10. - 28.10.2023 13 dní / 10 nocí  (13 dní / 10 nocí) Cena:  122 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Hejtmánek

Než se dostal do vysněných afrických savan, „marnil" čas v ZOO, pročítal stohy knih, lezl po skalách a podnikal výjimečné akce na kole. Všechny předchozí záliby se ideálně spojily v Africe. Rychle se z něj stal vášnivý fotograf, dnes úspěšně vydává horolezecké průvodce a netradiční fotografické ...

Více informací o průvodci

Josef

Josef Porubský

Životní optimista, kterému se stalo cestování osudovým posláním. Majitel živočišně nezdolného svérázného humoru. Svět projezdil od Kanady přes Island až po Asii i Afriku. Do Afriky se nakonec nejvíce zamiloval, cítí se tam jako doma. Je to schopný organizátor a improvizátor. Na cestách s ním se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Petr Hejtmánek

Josef Porubský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do KENI, hlavního města Nairobi. Ranní odjezd do NP Masai Mara. Great Rift Valley s úchvatným výhledem do krajiny. Údolí s farmami Kikujů. Safari v NP Masai Mara - nejlepší pozorování divoké zvěře v Keni. První pozorování fantastické fauny Afriky. Rezervace proslavená migrací obrovských stád pakoňů. Nocleh a večeře v komfortní lodži.

3. den

Celodenní safari v NP Masai Mara. Spatříme kompletní „velkou pětku“ - lva, slona, nosorožce, buvola i levharta? Exotická večeře s noclehem v komfortní lodži.

4. den

Po snídani odjezd do NP Lake Nakuru. Nejlepší místo na světě pro pozorování nosorožců, „opancéřovaných kolosů“ savany. Svůj domov zde našli ohrožení bílí i černí nosorožci. Obrovská mračna růžových plameňáků, kterých zde žije přes milion. Šance na levharty. Večeře a nocleh v lodži u jezera.

5. den

Ranní safari v NP Nakuru. Návrat do Nairobi. Pro zájemce večeře v restauraci Carnivore. Jedinečný zážitek nejen pro gurmány. Masa divočiny - krokodýli, buvoli, pštrosi... Nocleh v centru Nairobi.

6. den

Letecky do ZIMBABWE na Viktoriiny vodopády. Výběr cílového letiště v závislosti na leteckém spojení s případným přestupem.

7. den

Celý den strávíme na Viktoriiných vodopádech - nejkrásnější na světě? 1 700 m široká řeka padá ze 110 m. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „hřmící kouř“. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Monument Dr. Livingstona, objevitele vodopádů. Plavba po Zambezi za západem slunce.

8. den

Výběr z možných fakultativních aktivit na Viktoriiných vodopádech. Každý z nás zde nalezne to pravé! V nabídce je nezapomenutelný rafting, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou, procházka mezi lvíčaty, jízda na slonu. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh na Viktoriiných vodopádech.

9. den

Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí. Perličky hlavního města. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Noclehy v Kapském městě v hotelu.

10. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu. Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

11. den

Celodenní výlet spojený se zastávkou na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky, kapské floristické království (UNESCO). Mys Dobré naděje, jižní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders.

12. - 13. den

Botanická zahrada Kirstenbosch. Greenmarket s umělci a suvenýry. Poslední nákupy. Odpolední odlet. Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Nairobi – Viktoriiny vodopády a Viktoriiny vodopády – Kapské Město
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly, v Keni vozidla s úpravou pro safari
 • Ubytování 1x v hotelu v Nairobi se snídaní, po dobu safari v Keni 3x v komfortních lodžích (mohou být i stanové) s plnou penzí, v Zimbabwe a JAR 6x ubytování v komfortních hotelech a bungalovech se snídaní
 • Vstupy do národních parků: Masai Mara, Nakuru, Viktoriiny vodopády
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Tučnáci v Boulders
 • Plavba po Zambezi
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Keni 1 500 Kč, Zimbabwe 30 USD po příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy v Kapském městě cca 80 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 23 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Viktoriiny vodopády:  raft, bungee dumping: 165-220 USD/aktivita, let helikoptérou k vodopádům: 155 USD, bridge slide: 45 USD, sestup k patě vodopádů: 48 USD, večerní představení (Boma dinner) – rej masek: 40 USD, procházka se lvy: 120 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst - kombinace safari v nejkrásnějších parcích Keni a nejhezčích míst jihu Afriky Viktoriiných vodopádů a Kapského Města. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích.

Doprava během zájezdu je zajištěna pronajatými vozidly, na safari v Keni s úpravou pro safari, které řídí místní řidiči. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity. Letecky se přesuneme z Nairobi na Viktoriiny vodopády a dále do Kapského Města, kde absolvujeme závěrečnou část programu. Poznání bude pro nás na prvním místě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v Nairobi v hotelu 3* se snídaní, na safari v komfortních kamenných nebo plně vybavených stanových lodžích s plnou penzí, v Zimbabwe a Jihoafrické republice bude ubytování v komfortních hotelech a bungalovech se snídaní.

Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Keňa - Tanzanie - Zanzibar
111 Keňa - Tanzanie - Zanzibar

Nejhezčí parky Afriky

25.11. - 10.12.2022
+ další 2 termíny
16 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

26.3. - 13.4.2023
+ další 1 termín
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog