Trekové Turecko

283

Trekové Turecko

Výstup na Aratat i Kačkar

Unikátní cesta plná zážitků z jednoho z nejkrásnějších vrcholů planety.

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 – 12

Biblický Ararat (5 137 m n.m.) láká svým věčně zasněženým vrcholem. Na jeho zdolání se aklimatizujeme v nejmalebnějších tureckých horách, pohoří Kačkar, kde vystoupáme na nejvyšší horu 3 937 m n.m. Atmosféru Noemovy archy na závěr dokreslí magická lokalita Durupinar. Do doby osmanů se přeneseme v paláci Izáka Paši. 

Zájezd je určený všem milovníkům hor, kteří se nezaleknou ani vyšších nadmořských výšek. Hory si zde jedeme především užít, proto využijeme plného servisu mul i místního kuchaře, který na treku bude připravovat plnou penzi. 

Termíny a rezervace

Termín:  5.7. - 15.7.2024 11 dní / 10 nocí  (11 dní / 10 nocí) Cena:  68 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  4.7. - 14.7.2025 11 dní / 10 nocí  (11 dní / 10 nocí) Cena:  68 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Hermann

Procestoval celou Jižní Ameriku od severu na jih, jihovýchodní Asii, Indonésii i kousek Himálaje. Přestože si vyšlápnul na nejvyšší hory Afriky, nejvíce doma se cítí v Jeseníkách. Pravidelně se účastní závodů půl maratonu. Nejšťastnější pocity zažívá, když má batoh na zádech a před sebou pět set...

Více informací o průvodci

Lukáš Hermann

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Turecka, Rize-Artvin. Přesun do oblasti Çamlihemsinu. Cestou zastavíme u historických mostů přes řeku Firtinu. Nocleh v hotelu v Ayderu.

2. den

Dnes nás v pohoří Kačkar čeká aklimatizační procházka. V časných ranních hodinách přejedeme do Yukari Kavron a odtud půjdeme podél řeky, o kousek výše nás uchvátí krásné vyhlídky na jezera Acı a Karadeniz. Nejnáročnější částí jsou průsmyky Lanetleme a Naletleme, z kterých sestoupíme do Dibe Duzu a Dibe Highland. Trek zakončíme podél řeky v krásné přírodě Olgunlar Highland. Nocleh v penzionu v Olgunlar Highland.

Třídenní výstup na Kačkar (3 937 m)

3. den

Po dobré snídani se pěšky vydáme z Olgunlaru do Dilberdüzü, neseme jen osobní věci, zbytek nesou muly. Cestou se zastavíme u Nastaf Highland (2 400 m n.m.). Poté dojdeme do kempu Dilberdüzü (2 900 m n.m.). V kempu postavíme stany a dáme si oběd. Odpoledne čas na procházky po okolní úchvatné přírodě. Večeře připravená místními kuchaři. Nocleh ve stanech v kempu Dilberdüzü.

4. den

Výstup na Kačkar. Vstáváme velmi brzy a dáme si rychlou snídani. Kolem 4:00 ráno vyrážíme pouze s obědovou krabičkou a osobními věcmi na naše dnešní dobrodružství. Po 45 minutách chůze bychom měli dosáhnout krásného jezera Deniz Gölü (3 450 m n.m.). Od jezera budeme pokračovat ve výstupu na vrchol Mount Kačkar (3 937 m n.m.). Tam strávíme cca 40 minut, fotíme a odpočíváme. Sestup zpět do Dilberdüzü, nocleh ve stanech.

5. den

Ráno túra opět nalehko z Dilberdüzü zpět do Olgunlaru. Poté přejezd do Dogubayazitu. Odpočinek a nocleh v hotelu.

6. den

Po snídani vyrážíme na úpatí hory Ararat. Zastavíme poblíž vesnice Cevirme (2 200 m n.m.), odkud začneme stoupat do kempu 1 (4–5 h, 3 200 m n.m). Naše zavazadla a jídlo nesou muly, my užíváme okolní krajinu. V kempu 1 na nás budou čekat teplé nápoje a malé občerstvení. Večeři připravuje místní kuchař. Nocleh ve stanech v kempu 1.

Čtyřdenní výstup na Ararat (5 137 m)

7. den

Den pro aklimatizaci těla na nadmořskou výšku Araratu. Po snídani pouze s obědovými balíčky a malým batohem vyrážíme na aklimatizační procházku do nadmořské výšky 4 200 m n.m. Po sestupu zpět do kempu na nás čekají teplé nápoje. Další nocleh ve stanech kempu 1, večeře.

8. den

Výstup do Ararat kempu 2 (4 200 m n.m.), kam bychom se měli dostat po 4–5 hodinách chůze. Těžká zavazadla opět nesou muly. Tam postavíme stany a sníme oběd připravený naší kuchařkou. Volné odpoledne s fantastickými výhledy. Večeře připravená místními kuchaři. Nocleh ve stanech v kempu 2.

9. den

Vstáváme velmi brzy (obvykle mezi 1-2 hodinou), rychlá snídaně. Pocit, že vyrážíme na samý vrchol nás nabudí adrenalinem. S obědovými balíčky začneme stoupat na vrchol Araratu (5 137 m n.m.) Vrcholu biblické hory Ararat bychom měli dosáhnout za 5–7 hodin. Na vrcholu budeme mít krátkou přestávku na focení a oslavu našeho úspěchu. Poté začneme klesat do tábora 2 (4 200 m n.m.). Tam nás čeká horký čaj či káva, občerstvení a 1-2 hodiny odpočinku. Sestup do kempu 1 (3 200 m n.m.). Večeře a nocleh v kempu 1.

10. den

Dopoledne závěrečný sestup a návrat do Dogubayazitu. Odpoledne nás okouzlí palác Izáka Paši – jeden z nejvýznamnějších paláců v osmanské historii, nebo lokalita Durupinar. Je tato geologická formace opravdu "stopou" Noemovy archy? Necháme se večer zlákat do proslavených tureckých lázní – hamamu? Nocleh v hotelu v Dogubayazitu.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Doprava pronajatými mikrobusy
 • Ubytování 4x hotel se snídaní v turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích, 6x ve stanu v kempu (stan a matrace v ceně, nutno mít vlastní spacák)
 • Na treku plná penze a neomezené množství čaje a kávy (oběd často formou balíčků)
 • Transport zavazadel na treku – muly (max. 10 kg/os.)
 • Zapůjčení maček na Araratu
 • Vstupné do paláce Izáka Paši
 • Permit na Aratat – 50 USD
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování ve městech
 • Hamám
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 – 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd je určen milovníkům hor, kteří fyzicky zvládnou pohyb ve vyšších nadmořských výškách a pohyb v mačkách na sněhu. Terén alpského typu, nejsou žádné lezecké pasáže. Na treku jdeme nalehko, zavazadla do 10 kg nesou muly. Dbáme na bezpečnost v malé skupince. Treky jsou zabezpečené osvědčeným místním partnerem. Během výstupu nás doprovází místní zkušený horský vůdce.

Míra komfortu

Ve městech budeme 4x ubytováni v hotelech či penzionech turistické kategorie se snídaní. Na treku 6x přespíme v zapůjčených stanech, které nám ponesou muly (nutno mít jen vlastní spacák). Během obou treků je zajištěná plná penze kuchařem, který jde s námi. Některé obědy pouze formou balíčků, čaj a káva je v kempu vždy k dispozici. Ve městech se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích. Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací a překladem jídelního lístku.

Podobné zájezdy

Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur i divy přírody

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní
Turecko
MK297 Turecko

Lýkijská stezka

26.10. - 2.11.2024
+ další 1 termín
8 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)