Východní Turecko

295

Východní Turecko

Kolébka dávných kultur

Neznámý svět plný překvapení. Místo vzniku civilizací.

Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Východní Turecko je neznámým světem plným překvapení. Právě tady totiž na řekách Eufrat a Tigris vznikaly civilizace a kultury. Budeme obdivovat starověké památky na vrcholcích hor, výstavní muslimská města chránící Hedvábnou stezku ale i divokou krajinu, kde se střetávají kultury a náboženství.

O historických, společenských i náboženských událostech během cesty bude vyprávět arabistka Lenka Hrabalová.

Termíny a rezervace

Termín:  18.7. - 31.7.2021 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  48 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit ženou i mužem ? Uzavřeno
Termín:  18.9. - 1.10.2021 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  48 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  17.7. - 30.7.2022 14 dní / 12 nocí  (14 dní / 12 nocí) Cena:  48 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Petr

Petr Kroupa

Historik umění má široké zájmy, historie i kultura ostrovů a zemí kolem Středozemního moře krásně dominují. Chodící encyklopedie zbožňuje středověk, silný je ve škále oblastí. Na svých cestách podlehl kouzlu kdysi bohatých středoasijských říších ležících na Hedvábné stezce. Léta žil a pracoval j...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová 18.9. - 1.10.2021
17.7. - 30.7.2022
?

Petr Kroupa

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TURECKA, do Diyarbakir - hlavní město neexistujícího severního Kurdistánu. Nocleh v Diyarbakir.

2. den

Prohlídka historického Diyarbakiru. Ochutnáme exotickou kuchyni a nakoukneme do tajemných mešit, zdobených antickými sloupy. Karavanseraj je plný života i dnes. Černobílá architektura starého města s magickou mešitou. Projdeme se na hradbách, které tvoří největší opevnění světa po Velké čínské zdi. Nocleh v Diyarbakir.

3. den

Zamíříme na sever do NP Nemrut Dagi, kde navštívíme Arsameiu s jejími reliéfy a budeme obdivovat obří usekané hlavy bohů, chránících hrobku komagenského krále Antiocha I. Necháme se unést výhledy do krajiny, než budeme pokračovat do Sanliurfy. Nocleh v Sanliurfě.

4. den

Bývalá Edessa uvítá idylkou parků s jezery a vodotrysky a monumentálními svatými místy, kde se zrodil a kudy kráčel prorok Abrahám. Navštívíme jeho působivou hrobku, muzeum a vydáme se na sever do Gobekli Tepe, nejstaršího chrámu světa. Místní svatyně přepisují učebnice dějepisu… Nocleh v Sanliurfě.

5. den

Zamíříme na jih do Harranu, malebné vesničky, kde každý dům má svůj starověký sloup. Domy se střechami připomínajícími včelí úly přenesou do minulosti. Pokračujeme na Mardin, centrum syrského křesťanství. Dara – unikátní kostel ve skalách, antický most, agora i fantastická cisterna křižovatky Hedvábné stezky. Dojemná pohostinnost místních… Nocleh v Mardinu.

6. den

Den zasvěcený kořenům křesťanské církve. Mardinská muzea a jeho barevné kostely, mešita Sahidia s madrasou. Idylka starého města pod pevností s panoramaty, degustace vín specifické vinotéky. Velkolepé kláštery na planině Tur Abdih. Zahledíme se za hranice nedostupné Sýrie, než zakotvíme v Midyatu. Nocleh v Midyatu.

7. den

Jedinečný Hasankeyf, kde přehrada částečně pohltila prastaré město. Dech odvátého času… Výjezd do obrovského kráteru Nemrut Dagi s jezery odlišných teplot, příjemné koupání. Magický hřbitov v Ahlatu. Nocleh v Tatvanu.

8. den

Legendární jezero Van, plavba k arménskému kostelu na ostrově Akhdamar. Hlavní atrakce města Van – pevnost s vyhlídkou na jezero, dům vanských koček s každým okem jiným. Večer se projdeme živým městem s chmelovými hříchy. Nocleh ve Vanu.

9. den

Cesta k prapodivnému přírodnímu útvaru, o kterém mnozí věří, že se jedná o bájnou Noemovu Archu. Toulání po úpatí Araratu. Návštěva místa, kam v roce 1913 spadl meteorit, a nedaleké Přes Muradijské vodopády k arménským hranicím. Dech Střední Asie u hranice Iránu v Dogubeazit s kouzlem paláce Izáka Paši. Výhledy na bájnou horu Ararat. Průzkum okolí Dogubeyazitu, návštěva zaniklých arménských vesnic. Nocleh v Dogubeyazitu.

10. den

Cesta k prapodivnému přírodnímu útvaru, o kterém mnozí věří, že se jedná o bájnou Noemovu Archu. Toulání po úpatí Araratu. Návštěva místa, kam v roce 1913 spadl meteorit, a nedaleké ledové jeskyně, ležící téměř na hranicích s Íránem. Putování do města Kars. Nocleh v Karsu.

11. den

Ani - zapomenuté hlavní město Arménců. Jeho kláštery a kostely nám ukážou sílu času. Odpoledne navštívíme Ďáblovu pevnost a přes hluboká údolí přijedeme do míst, kde se Kavkaz střetává s Anatolií. Takzvaná Gruzínská údolí jsou hluboká, zelená a osázená kostely. Nocleh v Artvinu.

12. den

Cestou podél gruzínských hranic pohořím Kačkar k Černému moři, podél kterého se zemí Luzů, tureckých Kavkazanů, vypravíme na západ. Navštívíme čajové plantáže v Rize a ochutnáme pravý turecký čaj přímo v jeho domovině. Příjezd do Trabzonu. Nocleh v Trabzonu.

13. den

Výprava do kláštera Sumela, jednoho z nejkrásnějších klášterů Turecka, který vzhledem evokuje skvosty Bhútánu. Nákupy na trzích, návštěva muzeí a odpočinek na plážích. Pro zájemce možnost návštěvy hamámu, tradičních tureckých lázní. Nocleh v Trabzonu.

14. den

Letecký návrat z Trabzonu domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištních taxy.
 • Vnitrostátní přelety Istanbul - Diyarbakir a Trabzon - Istanbul.
 • Doprava pronajatým mikrobusem.
 • Ubytování 12x v turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, atrakcí a dalších aktivit
 • Fakultativní aktivity
 • Stravování
 • Spropitné
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 900 Kč

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce není náročná fyzicky. Hlavní náplní jsou cesty za kulturou, po městech a přírodě. Náročnější mohou být pro některé delší přejezdy minibusem, které nicméně nikdy nezaberou větší část dne. 

Míra komfortu

Nocovat budeme v turistických hotelech, které odpovídají evropským standardům. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením. Přejezdy budou soukromým minibusem s klimatizací.

Doplňující informace

Turecko aktuálně požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 hodin před nástupem na let v Praze. Byl zaveden online formulář pro přijíždějící cestující, který je nutné vyplnit během posledních 72 hodin před cestou. Před zahájením cesty do ČR cestující musí disponovat písemným potvrzením poskytovatele zdravotních služeb o negativním výsledku antigenního testu (max 48 hod. od odběru), nebo písemným potvrzením akreditované laboratoře o negativním výsledku RT-PCR testu (max 72 hod. od odběru). Po příletu je nutno nastoupit neprodleně do pětidenní samoizolace, nejdříve 5.den po návratu, musíte podstoupit PCR test. Výjimku ze samoizolace a testu po návratu mají očkované osoby, které se prokáží národním certifikátem o provedeném a ukončeném očkování proti onemocnění COVID-19 vydaným v členských státech Evropské unie. Od očkování musí proběhnout předepsaná lhůta. Ve všech těchto případech zůstává povinnost vyplnit příjezdový formulář. Více informací naleznete na www.mzv.cz. Situace se vyvíjí a tyto podmínky mohou být upraveny.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nebyly nalezeny žádné zájezdy

Rádi Vám připravíme nabídku na míru

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog