Turecko

MK297

Turecko

Lýkijská stezka

Jedna z nejkrásnějších turistických tras světa

Náš tip Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 14

Lýkijská stezka je přes pět set kilometrů dlouhá, značená turistická stezka procházející územím antické Lýkie. Je považována za jednu z nejkrásnějších turistických tras na světě. My se vydáme její nekrásnější částí v celkové délce 60 km rozložených do 5 etap. Táhne se podél pobřeží, ale místy se dostává i hlouběji do vnitrozemí. Prochází řadou významných a historických míst, například vykopávky města Olympos, pláž Cirali, plameny Chiméry, či nejvyšší hora Lýkie - Olympos. Lýkie je oblastí s velmi bohatou historií, jejíž pozůstatky můžete vidět po celé délce trasy. Lyciani, Řekové, Peršané a Římané zanechali své stopy v byzantské éře i Osmanské říši. Lýkijská stezka vás tak zavede kolem impozantních pozůstatků kdysi vzkvétajících měst starověku.

Příjemná pěší výprava nalehko s neskutečnými výhledy z pobřežních hor.  Ubytování v rodinných hotýlcích v zahradách u pláží. Zažijte jarní horskou a přímořskou přírodu v plném květu, prázdné pláže malých vesniček a skvělou domácí kuchyni.

Podmínky vstupu do Turecka. 

Termíny a rezervace

Termín:  14.5. - 22.5.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 790 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Cena pro skupinku od 10 osob Rezervovat
Termín:  14.5. - 22.5.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  35 400 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Cena pro skupinku od 6 osob Rezervovat
Termín:  24.9. - 2.10.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  29 790 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Cena pro skupinku od 10 osob Rezervovat
Termín:  24.9. - 2.10.2022 9 dní / 8 nocí  (9 dní / 8 nocí) Cena:  35 400 Kč letenka asi 8 000 Kč  (letenka asi 8 000 Kč) Cena pro skupinku od 6 osob Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do TURECKA. Přílet do Antálie. Přejezd do centra starého města, ubytování v hotelu. Oblíbený seznamovací večírek v úchvatných kulisách starého města.

Ulupinar - Cirali (8,5 km)

2. den

Po snídani přesun do údolí Ulupinar v národním parku Olympos, kde začíná dnešní trek. Nejprve nás čeká klesání borovicovými lesy podél potoka Ulupinar, pak stezka stoupá k horskému sedlu, odkud již je vidět tyrkysově modré moře. Na mnoha místech uvidíte Yanartas, neboli „hořící kameny”. Jedná se o desítky míst, kde hořlavý plyn uniká z trhlin ve skalnatém svahu. V dávných dobách lidé tyto plameny považovali za dech příšery Chiméry. Ubytování v rodinném hotýlku u pláže. Pomerančové zahrady, houpací sítě, pobřežní hospůdky. Relax na pláži, koupání.

Cirali - Olympos - Mt. Musa - Adrasan (19,6 km)

3. den

Po snídani v rozkvetlé zahradě se vydáme podél pobřeží až k ruinám starověkého pobřežního města Olympos - úchvatný pohled na ruiny chrámů, termálních lázní a divadel a hrobek roztroušených v údolí potoka mezi oleandry, borovicemi a divokými fíkovníky. Budete stoupat po svazích masivu Musa Dagi. Odměnou vám budou nádherné výhledy na Lýkijské hory a koberce rozkvetlých horských květin. Postupně budete klesat lesní stezkou do údolí a konečně kolem sadů plných citrusů a granátových jablek do Adrasanu. Klidná vesnice s širokou pláží leží na úpatí Musa Dagi. Ubytování v rodinném hotýlku v blízkosti pláže (2 noci). Relax na pláži, koupání.

Karaköz - Gelidonia Lighthouse - Adrasan (17,5 km)

4. den

Dnes vás čeká jeden z nejkrásnějších úseků Lýkijské stezky. Po domácí opulentní snídani krátký přejezd na začátek treku. Z majáku Gelidonia se budeme kochat nádhernými výhledy na ostrovy Chelidonia. Pohodová stezka vede většinu trasy borovicovými lesy podél pobřeží s nekonečnými výhledy na tyrkysové moře. Kochání, romantika,… Dneska určitě není kam spěchat! Později odpoledne relax na pláži, koupání.

Kapakli - city Istlada - castle of Simena - Ücagiz (10,5 km)

5. den

Po snídani nás čeká krátký přesun do malé vesničky Kapakli na začátek treku. Stezkou napříč odlehlou kopcovitou krajinou s krasovými útesy dorazíme k ruinám starověkého lýkijského městečka Istlada, kde spatříme velký počet typických kamenných sarkofágů. Odtud budeme pokračovat až k moři do idylické zátoky Gökkaya. Cestou pobřežní „čundrácká hospůdka na mýtince” s kouzelnou květinovou babičkou, koupání. Po překonání několika pastvin s velkými stády koz uvidíte byzantský hrad Simeni, který dominuje zátoce Kekova. Odtud budeme mít nádherný výhled na okouzlující pobřežní krajinu s nesčetnými zátokami, poloostrovy a ostrovy v tyrkysově zbarveném moři. Ubytování v rodinném penzionu v přístavní vesničce Ücagiz (2 noci), která se může pyšnit spoustou lýkijských hrobek i troskami římského města, jež leží utopeno pod hladinou moře. Večeře na ohýnku v zahradě pod meruňkami. Nádherné výhledy, domácí atmosféra.
 

Sahilkilincli - Apollonia - Aperlai - Ücagiz (13,5 km)

6. den

Po snídani nás čeká krátký transfer (cca 20 min) na začátek treku. Pro zájemce doporučujeme před začátkem treku odbočku k ruinám starodávného lýkijského města Apollonia, které bylo osídleno až do byzantských dob. Dnešní stezka vede širokou otevřenou horskou krajinou, ale také svahy pokrytými duby, olivovníky a keři, které místní stáda koz okusují do groteskních podob. Nádherná místa ke koupání, hned vedle ruin a kamenných sarkofágů města Aperlai. Stezka vedoucí mezi krasovými útesy a divokým, romantickým pobřežím chráněné zátoky zpět do Ücagiz. Večírek opět s panem domácím u ohýnku v jeho ovocné zahrádce.

7. den

Po snídani přejezd do Antalye (cca 4 hod). Po cestě zastávka v městečku Myra (lýkijské skalní hrobky) a Demra (bazilika sv. Mikuláše). Příjezd do Antalye v odpoledních hodinách. Ubytování v hotelu v centru starého města (2 noci), volný program.

8. den

Volný den v Antalyi. Je jen málo míst na světě, která dokáží zkombinovat přírodní, kulturní i historické památky tak dobře, jako toto starobylé město, které je bránou do Turecké riviéry. Fakultativně prohlídka města - Kaleici, Hadrianova brána, mešity, archeologické muzeum atd., případně relax na pláži. Večírek na rozloučenou!

9. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • 5x ubytování (rodinné hotýlky, dvojlůžkové pokoje) s polopenzí
 • 3x ubytování v hotelu v Antalyi se snídaní
 • Obědové balíčky na všechny treky
 • Všechny transporty v programu
 • Převoz zavazadel mezi ubytováním
 • Itinerář s detailním popisem treků včetně map a GPS dat
 • Místní průvodce dle potřeb
 • Český průvodce
 • Pojištění CK proti úpadku

Cena nezahrnuje

 • Letenky z Prahy/Vídně do Antalye cca 8000 Kč
 • Stravování nad rámec programu (2x oběd a 3x večeře v Antalyi)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Potřebné PCR testy na covid-19

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o aktivně pojatý zájezd určený pro milovníky přírody a historie, kteří preferují místa bez turistů. Nejedeme závodit, každý si může jít svým vlastním tempem, užívat si den dle svých sil i nálady. Přesto tento zájezd vyžaduje určitou fyzickou zdatnost, která je ale nezbytně nutná pro vychutnání si krásy této stezky. Putovat však budeme nalehko, zavazadla nám převeze doprovodné vozidlo do cíle každé etapy. V rámci tohoto zájezdu vás nečekají žádné dlouhé přejezdy (pouze cca 1,5 hod na začátku zájezdu a cca 4 hod do Antalye na konci zájezdu).

Co se týče samotného treku, jedná se o dobře značené turistické stezky, často se skalnatým nebo kamenitým podkladem. Průměrně 4-6 hodin chůze denně (9-20 km denně). Celkem v rámci 5 dní ujdeme cca 70 km. Nejdelší stoupání 600 m, nejdelší klesání 620 m. 

Míra komfortu

Ubytovaní budeme ve dvojlůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemných rodinných hotýlcích. V ceně zájezdu je zahrnuta plná penze (snídaně, obědový balíček na trek, večeře) na všechny treky, zbylé dny je zajištěna snídaně. Přejezdy jsou zajištěny soukromým minibusem s klimatizací. Zavazadla vám budou mezi jednotlivým ubytováním přepravována, treky absolvujete pouze s malým batohem.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

9.4. - 16.4.2022
+ další 1 termín
8 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur

16.7. - 29.7.2022
14 dní
Perly Turecka
292 Perly Turecka

Země půlměsíce

30.7. - 14.8.2022
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog