Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú

239

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú

Čtyři klenoty Himálaje

Čajová metropole Dárdžiling, tajemný Sikkim a tradiční království Bhútán

Náš tip Památky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Dárdžiling s čajovými plantážemi. Dříve nezávislé buddhistické knížectví Sikkim. Kláštery, divoká příroda i safari na slonech. Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda – to vše představuje Bhútán. Možnost prodloužení o barevné Káthmándú, pohádkový Bhaktapur a další paměti-hodnosti Káthmándského údolí, jehož kultura byla utvářena splýváním buddhismu a hinduismu.

Poznávací zájezd je určen zájemcům o historické památky, kulturu, zvyky a tradice východního Himálaje. Součástí cesty je i několik půldenních pěších výletů. Během programu bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu. Program je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Termíny a rezervace

Termín:  1.11. - 15.11.2021 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  96 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.11. - 19.11.2021 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  101 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit ženou ? Uzavřeno
Termín:  1.11. - 15.11.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  96 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  1.11. - 19.11.2022 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  101 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města INDIE.

2. den

Přílet do Díllí. Dále pokračování vnitrostátním letem do Siliguri. Odtud vyrazíme do Dárdžilingu, malebné čajové metropole, kterou Rudyard Kipling označil za perlu britské koloniální říše.

3. den

Procházka na návrší Chowrastha a hinduisticky-buddhistický chrám na vršku Observation Hill s krásnými výhledy po okolí. Návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem mnoha himálajských druhů včetně sněžného leoparda a červené pandy, památník šerpy Tenzinga Norgaye a samozřejmě i projížďka historickou úzkokolejkou zapsanou na seznamu UNESCO.

4. - 5. den

Čeká nás svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu. Horskou krajinou přejezd do Gangtoku, který byl do sedmdesátých let minulého století hlavním městem nezávislého buddhistického knížectví SIKKIM. Dnes je Sikkim součástí Indie. Překrásné vyhlídky na Himálaj, poklidný klášter Enchey, Institut tibetologie a životem pulzující M.G. Road. Scénická jízda ke klášteru Phodong a nahlédnutí do areálu rezidence bývalého panovníka.

6. - 7. den

Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele tibetské buddhistické školy Karma kagjü. Rušné horské městečko Kalimpong, které dřív bylo vstupní branou do Tibetu. Večerní modlitba v buddhistickém klášteře Zangtopelri a originální katolický chrám Panny Marie v nepálském stylu s tibetskou výzdobou. Nížiny Západního Bengálska a lány čajových plantáží. Safari na slonech či v džípu v NP Jaldhapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.

8. - 9. den

Z indické nížiny opět vystoupáme do hor v BHÚTÁNU a kroutící se silnicí dorazíme do Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Vyhlídka na město, rezervace národního zvířete takina. Manufaktura ručního papíru. Uvidíme při návštěvě hradu Tashicho Dzong krále?

10. - 11. den

Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) o ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Uvidíme jeřáby černokrké, kteří sem přilétají přezimovat? Oběd v bhútánském tradičním obydlí a ochutnávka slaného čaje a pálenky ara. Procházka malebným údolím zakončená v historickém klášteře Gangtey. Přesun do Wangdue a Punakhy.

12. den

Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang s nádhernými výhledy po krajině a hrad Punakha Dzong, jeden z nejpěkněji dekorovaných v Bhútánu. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Přesun do Paro.

Možnost zkrácení bez návštěvy Nepálu, odlet 14.den

13. den

Výstup ke klášteru Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, „zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha a rozvaliny hradu Drukyel Dzong. Návrat zpět do Paro.

14. - 15. den

Odlet z BHÚTÁNU do NEPÁLU. Let s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje. Spatříme i nejvyšší horu světa Mt. Everest? Přílet do Káthmándú a přesun do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Pěší přesun do tradiční vesničky Balthali na kopci. Svítání s vyhlídkou na probouzející se Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha.

16. - 17. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Spalování zesnulých v Pashupatinath. Buddhistická stúpa Boudhanáth. Výlet na stúpu Svajambhúnáth. Přesun na královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?

18. - 19. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat přes Díllí zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Díllí – Siliguri a Paro – Káthmándú
 • Doprava pronajatými auty
 • 16x/12x ubytování v hotelech standardní turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením
 • Snídaně v Indii
 • Vstupní permity
 • Safari na slonovi či v džípu
 • Plná penze a servis v Bhútánu
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Nepálu 30 USD na hranicích, do Bhútánu 1 300 Kč, do Indie e-visa před odletem 80 USD
 • Stravování v Nepálu, v Indii mimo snídaně
 • Vstupy v Nepálu a Indii cca 50 USD
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 600 Kč (19 dní) / 8 500 Kč (15 dní)
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let k Everestu cca 210 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd nabízí bezprostřední kontakt se svébytnou kulturou a tradicemi horských oblastí a jejich historickými památkami, jakož i úchvatná panoramata himálajských velikánů. Místa, kde vedle sebe žijí a zároveň se mísí hinduismus a buddhismus. Čajové plantáže Dárdžilingu, zeleň a čistota Sikkimu, ruch i pohoda Káthmándského údolí v Nepálu.

V neposlední řadě pak království Bhútán, stále ještě jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Součástí programu jsou pěší výlety, nikoliv však náročné horské treky. Na cestu se vydáváme za poznáním, ne za sportovními výkony. Přesun na dlouhých úsecích zpříjemní a urychlí místní přelety na trase Díllí – Siliguri a Paro – Káthmándú. Ostatní doprava je zajištěna pronajatými vozidly (autobusy, mikrobusy).

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v Dárdžilingu a Sikkimu v turistických hotelech, jedná se o pokoje s vlastním příslušenstvím. Bhútán nabídne ubytování v dobrých hotelových kategoriích zvláště na západě země. V Káthmándú budeme nocovat v turistickém hotelu v pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel je umístěn ve známé čtvrti zahraničních turistů Thamel, zhruba dvacet minut pěšky od historického centra.

V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V nepálské a indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Ve čtvrti Thamel, kde budeme v Káthmándú nocovat, je dostatek nejrůznějších krajových restaurací rozličné cenové kategorie, průměrně za den za stravu utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, před týdnem jsme se vrátili ze zájezdu "4 klenoty Himaláje " a chtěli bychom poděkovat průvodci panu Michalu Thomovi za fantastické zážitky, velmi erudované seznámení nejen s místní kulturou , ale i geopolitickými souvislostmi . Velmi rychle nás nakazil svým zaujetím nejen pro minulou a současnou kulturu, ale i pro přírodu a místní obyvatele a neúnavně se snažil, abychom si zapamatovali jména, která si lze zapamatovat jen těžce. A navíc, abychom je dokázali přiřadit i ke správným osobám. Skvělý zájezd se skvělým průvodcem a Bhútán je opravdu výjmečným klenotem této oblasti.

Jiří a Jiří K.

29.11.2019

Dobrý den, posílám vyplněný dotazník k zájezdu č. 239. K dotazníku připojuji navíc velkou pochvalu pro průvodce zájezdu Michala Thomu, který byl velice profesionální, přátelský, ochotný a znalý místních poměrů. Dostali jsme se s ním do míst, kam by se soukromý cestovatel asi nevydal. Jeho odborné znalosti týkající se života, místních poměrů a náboženství v dané oblasti jsou neuvěřitelné. Děkuji, s pozdravem

Michal G.

20.11.2017

Dobrý den, předem se Vám musíme omluvit za prodlení s hodnocením námi absolvovaného zájezdu s Vaší cestovní kanceláří, které bylo způsobeno naším pracovním vytížením. V každém případě mnohokrát děkujeme za nádhernou dovolenou, kterou jsme díky Vám prožili. S CK Livingstone jsme jeli na dovolenou poprvé. Už od prvního kontaktu s Vámi jsme byli mile překvapeni Vaší ochotou, vstřícností a perfektními informacemi, které jsme od Vás dostali. Navíc po celou dobu našeho pobytu v Sikkimu, Bhútánu a Nepálu jsme měli k dispozici  vynikajícího průvodce p. Michala Thomu, který pro nás dělal ( ve srovnání s jinými průvodci od jiných cestovních kanceláří) mnohem víc, než bylo jeho povinností, prostě nic není problém, všechno jde zařídit. A díky jeho ochotě, kamarádství a profesionalitě došlo ke stmelení všech „ účastníků zájezdu“, takže, alespoň z našeho pohledu, jsme byli výborná parta. Velice nám vyhovoval program zájezdu, který byl protkán jednoduchými nenáročnými vycházkami v nádherné přírodě a nebyl koncipován pouze ježděním od památky k památce. Prostě a jednoduše – paráda. Na shledanou se těší,

Libuše a Vladimír P.

15.2.2013

Před nedávnem jsem se vrátil z úžasného zájezdu s Vaší CK a stále jsem naplněn senzační atmosférou, vynikajícími zážitky, zajímavými poznatky (dodnes jaksi nesetříděnými a asi to ještě potrvá) - prostě prima pocity z celé cesty. Za to musím poděkovat skvělé organizaci ze strany brněnské kanceláře. Co však dělá zájezd nádherným zážitkem, to jsou především Vaši perfektní profesionální průvodci. Já měl to velké štěstí poznat Zdeňka Štěpku, Michala Thomu a Martinu Veselou. Každý jiný, každý svůj, všichni kamarádští mladí lidé, perfektně připravení na akci, znalí věci a výteční organizátoři. I když jsem byl připraven na "trochu" větší fyzickou zátěž a táhl s sebou málem i cepín a mačky, tak vůbec nelituji. Díky doporučení pana Švaříčka jsem přičichnul k části světa, kterou bych si zřejmě sám nevybral. Původně jsem chtěl více hor, vysokohorské turistiky, fyzičky atd. Tím bych však přišel o moc. Byla to prostě paráda, akce stíhala akci, nic se nevynechalo, spíš ještě přidalo. Poznání, poznání a poznání. Byla to sice naše první, ale pevně doufám, že ne poslední společná akce. Ještě jednou moc děkuji celému Vašemu týmu a přeji Vám mnoho tak spokojených klientů jako jsem já. S úctou

Vlastibor Č.

14.10.2016

Děkujeme za absolutně profesionální výklad Michala Thomy a jeho přehled o historickém dění i současnosti Bhútánu i Nepálu.  

Josef T.

15.10.2014

Přestože je Bhútán sám o sobě nádherný, barvitý a překvapivý, jeho spiritu propadnete o to více, čím více zažijete průvodce Michala Thomu. Nikdy bych nevěřila, že se my (já a manžel) coby především individuální turisté nadchneme průvodcem. Michal přímo září při popisování historických a náboženských souvislostí, při líčení života Bhůtánců tehdy a nyní. S ním máte jistotu, že se dozvíte nejen to nejlepší, ale sami si vyzkoušíte i to, co je nám naprosto vzdálené a co nám přijde nepochopitelné. Nebudete chodit jen do načančaných hospod pro západní turisty, ale poznáte i "čtyřky", poznáte, jak lidé žijí, jaké mají rituály, co je těší…  Pro nadšence přírody dodávám - pokud lidé v zájezdu touží po cukrárně a kafi - nechte je odpočívat - a nevzdávejte se možnosti vyrazit na neplánovaný trek s Michalem nebo jeho průvodcem, protože Bhútán - to nejsou jen kláštery, ale především fantastická příroda. A pokud máte pocit, že vám historické postavy a data nikdy ve škole nešly, tak si buďte jisti, že Michal do vás dostane taková jména, že budete kajícně vzpomínat na husity a přemyslovce. Během pár dní budete schopni odříkávat ze spánku drupakinlypadmasambháva a mnoho dalších jmen:-) S Michalem máte jistotu, že se nebudete naprosto nikdy nudit, že vám vždy odpoví na vše a přidá k tomu mnoho dalšího, že je pro každou legraci a nadsázku, že když budete padat únavou, tak vás vyhecuje slovy "tak ještě jeden čorten dáme nebo aspoň obejdeme, pojďte, to musíte vidět" - a vy půjdete, budete plést nohama a přitom se smát, protože když se sejde skvělá parta a ta má výborného vůdce, tak je prostě o zábavu postaráno. Připravte se, že budete vstávat brzy ráno, že budete mít zadek naklepaný jak řízek díky dlouhým přejezdům a strašným cestám, že budete utahaní jak koťata a vděčni za postel, že budete kroužit kolem památek ještě večer, že budete překvapeni fantastickým jídlem a překvapivě dobrou bhútánskou whisky a pohodovostí lidí, že se vám Bhůtán prostě dostane pod kůži. Díky Michale (a díky Livingstone, že ho máte:-))):-))  

Mirka a Pavel P.

15.10.2013

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

4.2. - 15.2.2022
+ dalších 5 termínů
12 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

6.4. - 24.4.2022
+ další 3 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog