239

Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú

Čtyři klenoty Himálaje

Čajová metropole Dárdžiling, tajemný Sikkim a tradiční království Bhútán

Náš tipPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Dárdžiling – místo, kde roste nejlepší čaj na světě a odkud vyrážely první britské horolezecké výpravy na Everest. Dříve nezávislé buddhistické knížectví Sikkim, dnes součást Indie. Kláštery, divoká příroda i safari na slonech. Nedobytné pevnosti, skvostné buddhistické chrámy, turnaje v lukostřelbě a barvitá himálajská příroda jako pohádková kulisa života běžných lidí – to vše představuje Bhútán. Kvůli přísné vízové politice navštěvuje zemi jen malé množství turistů a Bhútánci jsou tak stále věrní své starobylé buddhistické kultuře. Zájemci o prodlouženou variantu i pulzující barevné Káthmándú, pohádkový Bhaktapur a další pamětihodnosti Káthmándského údolí, jehož kultura byla utvářena splýváním buddhismu a hinduismu.
 
Poznávací zájezd je určen zájemcům o historické památky, kulturu, zvyky a tradice východního Himálaje. Součástí cesty je i několik půldenních pěších výletů. Během programu bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost z uvedené destinace. Průvodcem zájezdu je fotograf a publicista Michal Thoma, specialista na hinduistickou a buddhistickou kulturu. Možná je i kratší varianta zájezdu bez návštěvy Nepálu. Program je vhodný pro všechny věkové skupiny.

Termíny a rezervace

Termín: 31.10. - 14.11.201815 dní (15 dní)Cena: 94 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 31.10. - 18.11.201819 dní (19 dní)Cena: 99 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová 31.10. - 14.11.2018

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do hlavního města INDIE, Díllí, a dále vnitrostátním letem do Siliguri. Odtud vyrazíme do Dárdžilingu, malebné čajové metropole, kterou Rudyard Kipling označil za perlu britské koloniální říše.

3. den

Čeká nás svítání na vrcholu Tiger Hill s výhledem na třetí nejvyšší horu světa Kančendžongu, návštěva čajové továrny a plantáže, horolezecký institut, ZOO s chovem mnoha himálajských druhů včetně sněžného leoparda a červené pandy, památník prvního pokořitele Everestu šerpy Tenzinga Norgaye a samozřejmě i projížďka historickou úzkokolejkou zapsanou na seznam UNESCO.

4. - 5. den

Horskou krajinou přejezd do Gangtoku, který byl do sedmdesátých let minulého století hlavním městem nezávislého buddhistického knížectví SIKKIM. Dnes je Sikkim součástí Indie. Překrásné vyhlídky na Himálaj, poklidný klášter Enchey, Institut tibetologie a životem pulzující M.G. Road. Scénická jízda ke klášteru Phodong a nahlédnutí do rezidence bývalého panovníka.

6. - 7. den

Klášter Rumtek, sídlo nejvyššího představitele tibetské buddhistické školy Karmakagjü. Rušné horské městečko Kalimpong, které dřív bylo vstupní branou do Tibetu. Vzpomínky na britskou koloniální minulost a buddhistické kláštery. Nížiny Západního Bengálska s divokou přírodou. Safari na slonech v NP Jaldhapara s nosorožci, divokými buvoly a tropickým ptactvem.

8. - 9. den

Z indické nížiny opět vystoupáme do hor a kroutící se silnicí dorazíme do Paro v BHÚTÁNU. Výstup ke klášteru Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu, „zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kyichu Lhakhang ze 7. století. Národní muzeum v bývalé hradní hlásce a hrad Paro Dzong, kde se točil film Malý Buddha a rozvaliny hradu Drukyel Dzong. Během jarního termínu se zde též zúčastníme slavnosti Paro Tshechu!

10. - 11. den

Přejezd horskou krajinou přes průsmyk Dochu-La (3 050 m) do tropického údolí Wangdue a Punakha. Chrám Chimmi Lhakhang, bhútánského světce, který šířil buddhismus za pomocí sexu, vína a zpěvu. Pěší výlet k chrámu Khamsum Lhakhang s nádhernými výhledy po krajině a hrad Punakha Dzong, jeden z nejpěkněji dekorovaných v Bhútánu. Přesun do ledovcového údolí Phobjika v Černých horách. Návštěva bhútánské domácnosti v tradičním obydlí.

12. - 13. den

Pěší výlet údolím Phobjika. Krajina nedotčená moderní civilizací. Jedinečná příležitost seznámit se s životem bhútánských vesničanů. Na podzim sem přilétají přezimovat ohrožení jeřábi černokrcí. Starobylý klášter Gangtey. Odpoledne přesun do hlavního města Thimphu – jediného hlavního města na světě bez semaforů. Vyhlídka na město, rezervace národního zvířete takina. Škola tradičních řemesel. Manufaktura ručního papíru. Uvidíme při návštěvě pevnosti Tashicho Dzong krále? Večer přesun do Paro.

Možnost zkrácení bez návštěvy Nepálu, odlet 14.den

14. - 15. den

Odlet z BHÚTÁNU do NEPÁLU. Let s panoramatickým výhledem na hřeben Himálaje. Spatříme i nejvyšší horu světa Mt. Everest? Přílet do Káthmándú a přesun do Bhaktapuru, jednoho ze tří královských měst v Káthmándském údolí. Stupňovité pagody s erotickými dřevořezbami. Svítání s vyhlídkou na probouzející se Himálaj. Pěší výlet k buddhistickému klášteru Namo Buddha.

16. - 17. den

Pro zájemce fakultativní vyhlídkový let k Everestu. Spalování zesnulých v Pashupatinath. Buddhistická stúpa Boudhanáth. Výlet na stúpu Svajambhúnáth. Přesun na královské náměstí Durbar Square. Ukáže se nám živoucí bohyně Kumárí?

18. - 19. den

Odlet z Káthmándú a letecký návrat přes Díllí zpět domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Místní přelet Díllí - Siliguri, Paro – Káthmándú. Káthmándú - Díllí.
 • Letištní taxy.
 • Doprava pronajatými auty.
 • Ubytování v hotelech standardní turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením.
 • Snídaně v Indii.
 • Vstupní permity.
 • Safari na slonovi.
 • Plná penze a servis v Bhútánu.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indie 2 570 Kč před odletem + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK, do Bhútánu 1 000 Kč + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK, vstupní víza do Nepálu 25 USD na hranicích.
 • Stravování v Nepálu, v Indii mimo snídaně.
 • Vstupy v Nepálu a Indii cca 50 USD.
 • Spropitné.
 • Vyhlídkový let k Everestu cca 207 USD.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 800 Kč (19 dní) / 7 900 Kč (15 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd nabízí bezprostřední kontakt se svébytnou kulturou a tradicemi horských oblastí a jejich historickými památkami, jakož i úchvatná panoramata himálajských velikánů. Místa, kde vedle sebe žijí a zároveň se mísí hinduismus a buddhismus. Čajové plantáže Dárdžilingu, zeleň a čistota Sikkimu, ruch i pohoda Káthmándského údolí v Nepálu. V neposlední řadě pak království Bhútán, stále ještě jedna z nejuzavřenějších zemí světa. Součástí programu jsou pěší výlety, nikoliv však náročné horské treky. Na cestu se vydáváme za poznáním, ne za sportovními výkony. Přesun na dlouhých úsecích zpříjemní a urychlí místní přelety na trase Díllí – Siliguri a Paro – Káthmándú. Ostatní doprava je zajištěna pronajatými vozidly (autobusy, mikrobusy).

Míra komfortu

Ubytování bude zajištěno v Dárdžilingu a Sikkimu v turistických hotelech, jedná se o pokoje s vlastním příslušenstvím. Bhútán nabídne ubytování v dobrých hotelových kategoriích zvláště na západě země. V Káthmándú budeme nocovat v turistickém hotelu v pokojích s vlastním příslušenstvím. Hotel je umístěn ve známé čtvrti zahraničních turistů Thamel, zhruba dvacet minut pěšky od historického centra. V Bhútánu je v ceně zájezdu zahrnuta plná penze, nelze si však vybírat z hotelového menu, hotel připravuje stravu formou švédského stolu. V nepálské a indické části cesty není strava s výjimkou snídaně v ceně zájezdu zahrnuta. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku. Ve čtvrti Thamel, kde budeme v Káthmándú nocovat, je dostatek nejrůznějších krajových restaurací rozličné cenové kategorie, průměrně za den za stravu utratíte kolem 20-25 dolarů na osobu.

Vaše ohlasy

Dobrý den, posílám vyplněný dotazník k zájezdu č. 239. K dotazníku připojuji navíc velkou pochvalu pro průvodce zájezdu Michala Thomu, který byl velice profesionální, přátelský, ochotný a znalý místních poměrů. Dostali jsme se s ním do míst, kam by se soukromý cestovatel asi nevydal. Jeho odborné znalosti týkající se života, místních poměrů a náboženství v dané oblasti jsou neuvěřitelné. Děkuji, s pozdravem

20.11.2017

Dobrý den, předem se Vám musíme omluvit za prodlení s hodnocením námi absolvovaného zájezdu s Vaší cestovní kanceláří, které bylo způsobeno naším pracovním vytížením. V každém případě mnohokrát děkujeme za nádhernou dovolenou, kterou jsme díky Vám prožili. S CK Livingstone jsme jeli na dovolenou poprvé. Už od prvního kontaktu s Vámi jsme byli mile překvapeni Vaší ochotou, vstřícností a perfektními informacemi, které jsme od Vás dostali. Navíc po celou dobu našeho pobytu v Sikkimu, Bhútánu a Nepálu jsme měli k dispozici  vynikajícího průvodce p. Michala Thomu, který pro nás dělal ( ve srovnání s jinými průvodci od jiných cestovních kanceláří) mnohem víc, než bylo jeho povinností, prostě nic není problém, všechno jde zařídit. A díky jeho ochotě, kamarádství a profesionalitě došlo ke stmelení všech „ účastníků zájezdu“, takže, alespoň z našeho pohledu, jsme byli výborná parta. Velice nám vyhovoval program zájezdu, který byl protkán jednoduchými nenáročnými vycházkami v nádherné přírodě a nebyl koncipován pouze ježděním od památky k památce. Prostě a jednoduše – paráda. Na shledanou se těší,

15.2.2013

Před nedávnem jsem se vrátil z úžasného zájezdu s Vaší CK a stále jsem naplněn senzační atmosférou, vynikajícími zážitky, zajímavými poznatky (dodnes jaksi nesetříděnými a asi to ještě potrvá) - prostě prima pocity z celé cesty. Za to musím poděkovat skvělé organizaci ze strany brněnské kanceláře. Co však dělá zájezd nádherným zážitkem, to jsou především Vaši perfektní profesionální průvodci. Já měl to velké štěstí poznat Zdeňka Štěpku, Michala Thomu a Martinu Veselou. Každý jiný, každý svůj, všichni kamarádští mladí lidé, perfektně připravení na akci, znalí věci a výteční organizátoři. I když jsem byl připraven na "trochu" větší fyzickou zátěž a táhl s sebou málem i cepín a mačky, tak vůbec nelituji. Díky doporučení pana Švaříčka jsem přičichnul k části světa, kterou bych si zřejmě sám nevybral. Původně jsem chtěl více hor, vysokohorské turistiky, fyzičky atd. Tím bych však přišel o moc. Byla to prostě paráda, akce stíhala akci, nic se nevynechalo, spíš ještě přidalo. Poznání, poznání a poznání. Byla to sice naše první, ale pevně doufám, že ne poslední společná akce. Ještě jednou moc děkuji celému Vašemu týmu a přeji Vám mnoho tak spokojených klientů jako jsem já. S úctou

14.10.2016

Děkujeme za absolutně profesionální výklad Michala Thomy a jeho přehled o historickém dění i současnosti Bhútánu i Nepálu.  

15.10.2014

Přestože je Bhútán sám o sobě nádherný, barvitý a překvapivý, jeho spiritu propadnete o to více, čím více zažijete průvodce Michala Thomu. Nikdy bych nevěřila, že se my (já a manžel) coby především individuální turisté nadchneme průvodcem. Michal přímo září při popisování historických a náboženských souvislostí, při líčení života Bhůtánců tehdy a nyní. S ním máte jistotu, že se dozvíte nejen to nejlepší, ale sami si vyzkoušíte i to, co je nám naprosto vzdálené a co nám přijde nepochopitelné. Nebudete chodit jen do načančaných hospod pro západní turisty, ale poznáte i "čtyřky", poznáte, jak lidé žijí, jaké mají rituály, co je těší…  Pro nadšence přírody dodávám - pokud lidé v zájezdu touží po cukrárně a kafi - nechte je odpočívat - a nevzdávejte se možnosti vyrazit na neplánovaný trek s Michalem nebo jeho průvodcem, protože Bhútán - to nejsou jen kláštery, ale především fantastická příroda. A pokud máte pocit, že vám historické postavy a data nikdy ve škole nešly, tak si buďte jisti, že Michal do vás dostane taková jména, že budete kajícně vzpomínat na husity a přemyslovce. Během pár dní budete schopni odříkávat ze spánku drupakinlypadmasambháva a mnoho dalších jmen:-) S Michalem máte jistotu, že se nebudete naprosto nikdy nudit, že vám vždy odpoví na vše a přidá k tomu mnoho dalšího, že je pro každou legraci a nadsázku, že když budete padat únavou, tak vás vyhecuje slovy "tak ještě jeden čorten dáme nebo aspoň obejdeme, pojďte, to musíte vidět" - a vy půjdete, budete plést nohama a přitom se smát, protože když se sejde skvělá parta a ta má výborného vůdce, tak je prostě o zábavu postaráno. Připravte se, že budete vstávat brzy ráno, že budete mít zadek naklepaný jak řízek díky dlouhým přejezdům a strašným cestám, že budete utahaní jak koťata a vděčni za postel, že budete kroužit kolem památek ještě večer, že budete překvapeni fantastickým jídlem a překvapivě dobrou bhútánskou whisky a pohodovostí lidí, že se vám Bhůtán prostě dostane pod kůži. Díky Michale (a díky Livingstone, že ho máte:-))):-))  

15.10.2013

Podobné zájezdy

To nejlepší z Indie
228 To nejlepší z Indie

Letecky ze severu na jih

9.2. - 20.2.2018
+ dalších 5 termínů
12 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

14.4. - 4.5.2018
+ další 3 termíny
21 dní
Nepál - Bhútán - Západní Bengálsko
238 Nepál - Bhútán - Západní Bengálsko

Poslední Šangri-la a festival

18.3. - 3.4.2018
+ další 3 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog