Thajské maximum

201

Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Díky dlouholetým zkušenostem vyladěný a pestrý program!

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkokem křížem krážem za tím nejlepším. Uvidíme jej z mrakodrapu i z lodi při plavbách po kanálech. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Krmení slonů, farma orchidejí a motýlů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“. Oblíbený trek mezi horskými kmeny. Jízda na slonech a raftech. Plavba panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Královská města Sukhothai a Ayutthaya. Bílé pláže, koupání na ostrově Ko Samet. Z Thajska vám chceme ukázat maximum.

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: starobylé památky, krásná příroda, bělostné pláže. Zažijete Thajsko naplno včetně nenáročného treku k horským kmenům v thajské džungli. Na závěr si odpočinete na bílých plážích ostrova Ko Samet.

Termíny a rezervace

Termín:  10.11. - 25.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  27.12. - 11.1.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  69 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jitka

Jitka Herzánová

Už od dětství ji vždy lákala nová, neobjevená místa. Během studií procestovala podstatnou část Evropy, později celý Zéland a před jedenácti lety se koníček stal profesí. Ráda poznává nové ve všech možných ohledech a smyslech, nejvíce ji zaujala Asie, Afrika a Karibik. Mimo češtiny se domluví pět...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Říha

Lásku k cestování má od dětství, nejdříve po Česku a Slovensku, později po sousedních zemích. Vystudoval zeměpis na Pedagogické fakultě. Nyní má Pavel na kontě 71 zemí všech kontinentů, v největší oblibě Jihovýchodní Asii. Asie je mu blízká především díky památkám se staletou historií, unikátní ...

Více informací o průvodci

Jitka Herzánová 27.12. - 11.1.2025
?

Pavol Okenka

Kateřina Rojková

Pavel Říha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Thajska. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower – nezapomenutelná vyhlídka.

3. den

Bangkok. Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - ukázka výroby tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Doi Suthep - hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Exkurze do sloního kempu. Seznámíme se s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Motýlí a orchidejová farma. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže.

Třídenní trek do vesnice horského kmene

7. den

Místní tržiště s ochutnávkou místních specialit. Pro zájemce splavování řeky na raftech. Trek do vesnice horského kmene. Nocleh v tradičních příbytcích.

8. den

Trek thajskou džunglí k vodopádu. Nocleh v tradičních příbytcích.

9. den

Posvátná jeskyně Chiang Dao. Přejezd minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

10. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v horkých sirných pramenech. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd na jih, nocleh ve městě Phitsanulok.

11. den

Starobylé královské město Sukhothai. Prohlídka nejvýznamnějších chrámů a paláců v sedle kola nebo tuk tuku. Přejezd do Ayutthaya, nocleh.

12. den

Nejvýznamnější památky královského města Ayutthaya. Cesta do přístavu Ban Phe. Lodí na ostrov Ko Samet.

13. - 15. den

Pobyt na ostrově Ko Samet. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, relax. Pro zájemce pěšky napříč ostrovem, noční lov sépií, vodní lyže či skútr. Masáže přímo na pláži. Plavba lodí z ostrova do přístavu Ban Phe. Přejezd do Bangkoku a večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Doprava minibusem s klimatizací
 • Dálkový noční vlak či autobus Bangkok - Chiang Mai
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok, na ostrov Ko Samet a zpět), raft
 • Ubytování 10x v hotýlcích, na treku 2x v domorodých příbytcích
 • Snídaně, na treku plná penze
 • Vstupy do národních parků
 • Vstupné na Baiyoke Sky Tower
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupné a spropitné pro řidiče a místní průvodce, celkem cca 100 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupy do památek cca 50 USD
 • Vstup k „Dlouhým krkům“ cca 16 USD
 • Koh Samet: lov sépií 20 USD a šnorchlovací výlet s návštěvou okolních ostrovů 20 USD

Velikost skupiny

Vzhledem k důrazu na poznání, větší zážitky a lepší organizaci cestujeme v malých skupinách. Dbáme na individuální přístup.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je z 80% nízká. Dalších 10% připadá na Bangkok, kde je třeba počítat s tím, že pro lepší poznání místního života často měníme dopravní prostředky, záměrně některé úseky absolvujeme pěšky a program je velmi nabitý. Zbylých 10% připadá na trek, který je fyzicky středně náročný. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny, samozřejmě s přihlédnutím na aktuální fyzičku. 

Doprava bude kombinovaná. Noční přejezd Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Doprava na trek z Chiang Mai je zajištěna stylově na korbě místního speciálu zvaného Song Taew. Jedná se o celkem 3h přesun se čtyřmi delšími zastávkami (tržnice, rafting). Pro dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, každé cca 2 hod. se dělají zastávky: Čeká nás 7h z Chiang Rai do Phitsanuloku, 5h z Phitsanuloku do Ayutthaya, 5h z Ayutthaya na Ko Samet. Využijeme i lodní dopravu: 30 min z přístavu Ban Phe na ostrov Ko Samet.

Trek na severu Thajska

Zavazadlo před trekem odložíme na hotelu v Chiang Mai, odkud je za 2 dny vyzvednou řidiči a přivezou do cílového místa treku. S sebou budeme brát pouze malý batoh s náhradním oblečením a cennostmi. Trek není náročný, terén je lehký až středně těžk.ý 1. den: cca 5 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 160 metrů. 2. den: dopoledne 6 km, 3 hodiny čisté chůze, převýšení 350 metrů. Po obědě je pro zájemce možné absolvovat trasu k vodopádu a zpět [cca 4 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 200 metrů]. Ostatní relaxují v místě oběda. V podvečer společný trek do vesnice 4 km, 45 min, po rovině. V průběhu treku se často dělají zastávky. 3. den: trek končí prohlídkou domorodé vesnice. 

Míra komfortu

Nocovat budeme v prověřených hotýlcích a u moře v bungalovech střední turistická kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a klimatizací. Na treku spíme 2 noci v domorodých příbytcích: společná místnost, polštář, deky na přikrytí, WC a sprcha společné. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit. Po dobu treku je strava zajištěna 3x denně.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Srdečně děkujeme výbornému průvodci Lukáši Benešovskému. I díky jemu lze tento zájezd považovat za velmi vydařený. Jeho přístup ke všem účastníkům byl mimořádně vstřícný, organizační zajistění bylo skvělé. S pozdravem

Věra a Emerich M.

4.3.2019

Děkujeme moc za skvělou dovolenou plnou úžasných zážitků a tak doufáme, že ještě někdy budeme mít příležitost si  něco podobného zopakovat. S pozdravy

Renata K.

19.3.2018

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

24.11. - 10.12.2024
+ další 2 termíny
17 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

26.10. - 10.11.2024
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)