Thajské maximum

201

Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Díky dlouholetým zkušenostem vyladěný a pestrý program!

Na silvestra Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkokem křížem krážem za tím nejlepším. Uvidíme jej z mrakodrapu i z lodi při plavbách po kanálech. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Krmení slonů, farma orchidejí a motýlů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“. Oblíbený trek mezi horskými kmeny. Jízda na slonech a raftech. Plavba panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Královská města Sukhothai a Ayutthaya. Bílé pláže, koupání na ostrově Ko Samet. Z Thajska vám chceme ukázat maximum.

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: starobylé památky, krásná příroda, bělostné pláže. Zažijete Thajsko naplno včetně nenáročného treku k horským kmenům v thajské džungli. Na závěr si odpočinete na bílých plážích ostrova Ko Samet.

Termíny a rezervace

Termín:  11.11. - 26.11.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  61 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  26.12. - 10.1.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou i mužem ? Rezervovat
Termín:  10.2. - 25.2.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  61 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  27.12. - 11.1.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Říha

Lásku k cestování má od dětství, nejdříve po Česku a Slovensku, později po sousedních zemích. Vystudoval zeměpis na Pedagogické fakultě. Nyní má Pavel na kontě 71 zemí všech kontinentů, v největší oblibě Jihovýchodní Asii. Asie je mu blízká především díky památkám se staletou historií, unikátní ...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Halama

Od mládí lákalo Romana cestování. Propadl kouzlu jihovýchodní Asie, která je mu blízká především díky přátelským obyvatelům, pamětihodnostem se staletou historií a vynikající kuchyni. V Africe obdivuje pestrou kulturní a etnickou směs místních obyvatel, zamiloval se do krás přírody a jejích div...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Pavel Říha 11.11. - 26.11.2023
?

Roman Halama 26.12. - 10.1.2024 ?

Pavol Okenka

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Thajska. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower – nezapomenutelná vyhlídka.

3. den

Bangkok. Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - ukázka výroby tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Doi Suthep - hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Exkurze do sloního kempu. Seznámíme se s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Motýlí a orchidejová farma. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže.

Třídenní trek do vesnice horského kmene

7. den

Místní tržiště s ochutnávkou místních specialit. Pro zájemce splavování řeky na raftech. Trek do vesnice horského kmene. Nocleh v tradičních příbytcích.

8. den

Trek thajskou džunglí k vodopádu. Nocleh v tradičních příbytcích.

9. den

Posvátná jeskyně Chiang Dao. Přejezd minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

10. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd na jih, nocleh ve městě Phitsanulok.

11. den

Starobylé královské město Sukhothai. Prohlídka nejvýznamnějších chrámů a paláců v sedle kola nebo tuk tuku. Přejezd do Ayutthaya, nocleh.

12. den

Nejvýznamnější památky královského města Ayutthaya. Cesta do přístavu Ban Phe. Lodí na ostrov Ko Samet.

13. - 15. den

Pobyt na ostrově Ko Samet. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, relax. Pro zájemce pěšky napříč ostrovem, noční lov sépií, vodní lyže či skútr. Masáže přímo na pláži. Plavba lodí z ostrova do přístavu Ban Phe. Přejezd do Bangkoku a večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Doprava minibusem s klimatizací
 • Dálkový vlak či autobus Bangkok - Chiang Mai
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok, na ostrov Ko Samet a zpět), raft
 • Ubytování 11x v hotýlcích, na treku 2x v domorodých příbytcích
 • Snídaně, na treku plná penze
 • Vstupy do národních parků
 • Vstupné na Baiyoke Sky Tower
 • Český průvodce
 • Místní průvodci podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupné a spropitné pro řidiče a místní průvodce, celkem cca 100 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstupy do památek cca 50 USD
 • Vstup k „Dlouhým krkům“ cca 16 USD
 • Koh Samet: lov sépií 20 USD a šnorchlovací výlet s návštěvou okolních ostrovů 20 USD

Velikost skupiny

Vzhledem k důrazu na poznání, větší zážitky a lepší organizaci cestujeme v malých skupinách. Dbáme na individuální přístup.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je z 80% nízká. Dalších 10% připadá na Bangkok, kde je třeba počítat s tím, že pro lepší poznání místního života často měníme dopravní prostředky, záměrně některé úseky absolvujeme pěšky a program je velmi nabitý. Zbylých 10% připadá na trek, který je fyzicky středně náročný. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny, samozřejmě s přihlédnutím na aktuální fyzičku. 

Doprava bude kombinovaná. Noční přejezd Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Doprava na trek z Chiang Mai je zajištěna stylově na korbě místního speciálu zvaného Song Taew. Jedná se o celkem 3h přesun se čtyřmi delšími zastávkami (tržnice, rafting). Pro dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, každé cca 2 hod. se dělají zastávky: Čeká nás 7h z Chiang Rai do Phitsanuloku, 5h z Phitsanuloku do Ayutthaya, 5h z Ayutthaya na Ko Samet. Využijeme i lodní dopravu: 30 min z přístavu Ban Phe na ostrov Ko Samet.

Trek na severu Thajska

Zavazadlo před trekem odložíme na hotelu v Chiang Mai, odkud je za 2 dny vyzvednou řidiči a přivezou do cílového místa treku. S sebou budeme brát pouze malý batoh s náhradním oblečením a cennostmi. Trek není náročný, terén je lehký až středně těžk.ý 1. den: cca 5 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 160 metrů. 2. den: dopoledne 6 km, 3 hodiny čisté chůze, převýšení 350 metrů. Po obědě je pro zájemce možné absolvovat trasu k vodopádu a zpět [cca 4 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 200 metrů]. Ostatní relaxují v místě oběda. V podvečer společný trek do vesnice 4 km, 45 min, po rovině. V průběhu treku se často dělají zastávky. 3. den: trek končí prohlídkou domorodé vesnice. 

Míra komfortu

Nocovat budeme v prověřených hotýlcích a u moře v bungalovech střední turistická kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a klimatizací. Na treku spíme 2 noci v domorodých příbytcích: společná místnost, matrace, polštář, deky na přikrytí, moskytiéra, WC a sprcha společné. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu.

Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit. Po dobu treku je strava zajištěna 3x denně.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Srdečně děkujeme výbornému průvodci Lukáši Benešovskému. I díky jemu lze tento zájezd považovat za velmi vydařený. Jeho přístup ke všem účastníkům byl mimořádně vstřícný, organizační zajistění bylo skvělé. S pozdravem

Věra a Emerich M.

4.3.2019

Děkujeme moc za skvělou dovolenou plnou úžasných zážitků a tak doufáme, že ještě někdy budeme mít příležitost si  něco podobného zopakovat. S pozdravy

Renata K.

19.3.2018

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

28.10. - 10.11.2023
+ další 2 termíny
14 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

26.11. - 12.12.2023
+ další 2 termíny
17 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

28.10. - 12.11.2023
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)