Thajské maximum

201

Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Zkušenostmi vyladěný program!

Na silvestraPamátky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkok – úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy a chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Město jako na dlani z mrakodrapu Baiyoke, barevná květinová tržnice, plavba po vodních kanálech. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Nezapomenutelné krmení slonů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“ a další horské kmeny. Farma orchidejí a motýlů. Tygří království. Oblíbený trek mezi horskými kmeny. Jízda na raftech. Plavba lodí panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Jízda na hřbetě slona mezi plantážemi ananasu. Čajové plantáže. Zlatý trojúhelník - legendární oblast pěstování opia, plavba po Mekongu s návštěvou Laosu. Starobylá královské města Sukhothai a Ayutthaya. Ostrov Ko Samet – bílé pláže, koupání, šnorchlování a lov sépií. Z Thajska vám chceme ukázat maximum. Z této návštěvy si odnesete ucelený obrázek o zemi. 

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže. Zažijete Thajsko naplno včetně nenáročného treku k horským kmenům v thajské džungli. Na závěr si odpočinete na bílých plážích ostrova Ko Samet. 

Termíny a rezervace

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování ho nejvíce baví poznávat země, které jsou české kul...

Více informací o průvodci

Lukáš Benešovský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Ochutnávky místních specialit v rušné oblasti Khao San road.

3. den

Bangkok – „Město andělů“! Úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower – otačející se venkovní vyhlídka, bohatý ovocný bufet. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

4. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků – výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Doi Suthep – hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Pulzující noční bazar. Možnost návštěvy thajského „kopacího“ boxu – souboje mezi provazy.

5. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Exkurze do sloního kempu – poznáte lidi, jejichž život je přímo zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Motýlí a orchidejová farma. Chrám  Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže.

6. den

Tygří království.  Fakultativně návštěva tygří klece. Místní tržiště s ochutnávkou místních specialit. Posvátná jeskyně Chiang Dao. Trek do vesnice horského kmene. Nocleh v tradičních příbytcích.

7. den

Trek thajskou džunglí k vodopádu. Nocleh v tradičních příbytcích.

8. den

Pro zájemce splavování řeky na raftech. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok

9. den

Přírodou „nabitá“ plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Jízda na slonech mezi plantážemi ananasu. Malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu – tržnice s místními čaji a sušenými plody. Rozlehlé čajové plantáže. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí a levnými výrobky.  

10. den

Zlatý trojúhelník na hranici tří států. THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Plavba po otci vod – řece Mekong do LAOSU s neuvěřitelným výběrem kuriozit. „Magická” Lao Lao pálenka s hady, mnohonožkami a léčivými kořeny. Laoská, barmská i čínská piva. Přejezd do Chiang Rai – unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Přejezd na jih, nocleh ve městě Phitsanulok.

11. den

Starobylé královské město Sukhothai (UNESCO). Prohlídka nejvýznamnějších chrámů a paláců v sedle kola nebo tuk tuku. Přejezd do Ayutthaya, nocleh.

12. den

Nejvýznamnější památky královského města Ayutthaya (UNESCO). Přejezd do přístavu Ban Phe. Lodí na ostrov Ko Samet. Rybí hostina.

13. - 15. den

Pobyt na ostrově Ko Samet. Bílé pláže, koupání, šnorchlování, relax. Pro zájemce pěšky napříč ostrovem, noční lov sépií, vodní lyže či skútr. Masáže přímo na pláži. Plavba lodí z ostrova do přístavu Ban Phe. Přejezd do Bangkoku a večerní odlet.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Doprava minibusem s klimatizací.
 • Dálkový vlak či autobus Bangkok - Chiang Mai
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok a Mekong, na ostrov Ko Samet a zpět), jízda na slonovi, raft. Ubytování v hotýlcích, na treku 2x v domorodých příbytcích.
 • Snídaně, na treku plná penze.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci podle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné a spropitné pro řidiče a místní průvodce, celkem cca 100 USD.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč.

Velikost skupiny

Vzhledem k důrazu na poznání, větší zážitky a lepší organizaci cestujeme v malých skupinách. Dbáme na individuální přístup.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je z 90% nízká. Zbylých 10% připadá na trek, který je fyzicky středně náročný. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny, samozřejmě s přihlédnutím na aktuální fyzičku. Trek se dá nahradit fakultativním pobytem v Chiang Mai.

Doprava bude kombinovaná. Noční přejezd Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Doprava na trek: z Chiang Mai do výchozího bodu treku je zajištěna stylově na korbě místního speciálu zvaného Song Taew. Jedná se o celkem 3h přesun se čtyřmi delšími zastávkami (tygři, tržnice, oběd, jeskyně). Pro dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, každé cca 2 hod. se dělají zastávky: Čeká nás 7h z Chiang Rai do Phitsanuloku, 5h z Phitsanuloku do Ayutthaya, 5h z Ayutthaya na Ko Samet. Využijeme i lodní dopravu: 30 min z přístavu Ban Phe na ostrov Ko Samet.

Trek na severu Thajska

V případě zájmu je možné trek vynechat a zůstat v Chiang Mai, kde bude zajištěno ubytování s polopenzí. Zavazadlo před trekem odložíme na hotelu v Chiang Mai, odkud je za 2 dny vyzvednou řidiči a přivezou do cílové místa treku. S sebou budeme brát pouze malý batoh s náhradním oblečením a cennostmi. Trek není náročný, ale procházka po rovině to taky není. Terén je lehký až středně těžký [pozor, subjektivní hodnocení]. Stezka má většinou hliněný povrh. 1. den: cca 5 km, 2 hod čisté chůze, převýšení 300 metrů. 2. den: cca 14 km, 5 hod, převýšení 900m. Druhý den je možné trek zkrátit z 5 hodin na 3 hodiny, což nijak neovlivní ty, kteří budou mít zájem absolvovat standardní trasu až k vodopádu. V průběhu treku se často dělají zastávky. Denně je možné využít služeb nosičů nebo odvozu zavazadel do místa noclehu.

Míra komfortu

Nocovat budeme v prověřených hotýlcích a u moře v bungalovech střední turistická kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastní koupelnou a klimatizací. Na treku spíme 2 noci v domorodých příbytcích: společná místnost, matrace, polštář, deky na přikrytí, moskytiéra, WC a sprcha společné. Snídaně jsou zahrnuty v ceně zájezdu. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit. Po dobu treku je strava zajištěna 3x denně.

Vaše ohlasy

Děkujeme moc za skvělou dovolenou plnou úžasných zážitků a tak doufáme, že ještě někdy budeme mít příležitost si  něco podobného zopakovat. S pozdravy

19.3.2018

Dobrý den, zasílám hodnocení zájezdu. Za sebe, ale i za manželku a syna, bych chtěl napsat, že zájezd ne jenom splnil, ale daleko předčil naše očekávání. S manželkou jsme byli v roce 2016 s CK Livingstone v Jižní Americe a protože jsme byli spokojeni, koupili jsme si i zájezd do Thajska, protože jsme se tam již několik let chystali. Zájezd proběhl výborně, bez problémů, na vysoké organizační úrovni a to díky perfektní práci průvodce, pana Benešovského. Zájezd byl pestrý a množství zážitků bylo obrovské. Mezi ty zážitky lze zařadit například i noční cestu lůžkovým vlakem na sever Thajska. Trek džunglí, přespání ve vesnici a návštěva domorodých vesnic, to člověk nemůže asi nikdy zapomenout, to pro mě osobně byl nejsilnější zážitek. V propozicích zájezdu to sice píšete tak, že to vypadá jako procházka, ale to tak nebylo. Druhý den to bylo náročné, ale zase po první části bylo možné se rozhodnout, zda absolvovat druhou část a kdo nechtěl, nemusel. Myslím si také, že ti účastníci, kteří kritizovali rozpor mezi inzerovaným a skutečností, jsou dnes rádi, že trek absolvovali, protože to je opravdu nevšední zážitek... Průvodce se nám věnoval plně celou cestu, zasvěcoval nás do historie Thajska, do místních zvyklostí, způsobu života, do místních specialit a na společných obědech a večeřích i do thajské kuchyně... Nakonec relax u moře, kde byla dobře vybraná lokalita, dobré ubytování, krásná pláž i moře, domácí atmosféra na pláži, protože nebyla přeplněná. Zájezd bychom rozhodně doporučili komukoliv. Děkujeme. S pozdravem

15.1.2018

Dobry den, radi bychom touto cestou podekovali za uzasnou dovolenou, kterou jsme uplynule 2 tydny stravili na vasem zajezdu "Thajske maximum". Vsechno bylo naprosto perfektni, zazitky nezapomenutelne; pruvodce Lukas Benesovsky je organizacni No.1 - vstricny, pohodovy a 100% kompetentni. S pozdravem

30.12.2014

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat za krásné zážitky zprostředkované Vaší Ck na zájezdu Thajské maximum. Program zájezdu je skvělý a průvodci Lukášovi Benešovskému udělujeme 1 ****. Přejeme hodně spokojených klientů.

13.12.2016

Zájezd jako celek byl velmi dobře postavený a naprosto jsme si ho užili - dobrá kombinace poznáváni i odpočinku (měst i přírody). Především bych chtěl ale zdůraznit přístup průvodce Lukáše Benešovského - velmi profesionální, ochotný, za všech okolností připravený co se týče znalostí a místopisu, znalosti místní kultury, velmi přijemné a osobní vystupování ke všem členům skupiny. S cestovními kancelářemi jezdím takto pravidelně, mám tedy zkušenosti s různými průvodci po exotice, ale služby a přístup Lukáše předčil veškerá očekávání.

10.3.2015

Líbil se nám trek mezi horskými kmeny a vlastně všechno, díky skvělému průvodci Lukáši Benešovskému!

13.12.2016

Velká pochvala průvodci Lukáši Benešovskému. Díky jeho kvalitám a znalostem místního prostředí vše bylo ok. Krásná země, příjemní a pohodoví lidé, nádherná příroda. Tento program je dynamický a pohodový zároveň, žádné zbytečné prostoje :-) Nabídka z Vašeho katalogu je dostatečná a určitě si vyberu další zájezd!

17.12.2015

Program byl dobře připraven – maximální využití času a různorodost zážitků. Vynikající práce průvodce. Měl tipy i na suvenýry, jídlo, apod.

8.3.2017

Děkuji za zážitek. Průvodce Lukáš Benešovský byl organizační No.1. Skvělá byla plavba po řekách, Laos a Zlatý trojúhelník, sloní show i návštěva „long neck“.

17.3.2014

Děkuji za různorodost programu a návaznost bez prostojů! Oceňuji i přesun ze severu Thajska nočním lehátkovým vlakem. Skvělá byla vstřícnost a kompetentnost průvodce.

30.11.2016

Děkuji za nabitý program, skvělou organizaci a velmi ochotného a příjemného průvodce Lukáše Benešovského. Obrovské poznání při využívání různých typů dopravy a také „živý voskový mnich“ aneb jak nás průvodce napálil :-)

16.3.2015

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

27.10. - 9.11.2019
+ další 1 termín
14 dní
Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

2.3. - 18.3.2019
+ další 2 termíny
17 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog