Thajsko - Kambodža

206

Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

Buddhistická tradice obou zemí. Odpočinek na plážích ostrova Koh Chang.

Oblíbený Památky a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Kambodža nám nabídne jak jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat (UNESCO), tak prostý život rybářů na jezeře Tonlesap. V Thajsku nás čeká zasloužený odpočinek a koupání na pohádkových plážích ostrova Ko Chang. V hlavním městě Bangkoku, přezdívaném „Město andělů“ nás okouzlí chrámová architektura i thajská kuchyně. Z obou zemí vám chceme ukázat maximum.

Poznávací zájezd určený především milovníkům kultury, památek a náboženství. Bude čas i na případné šnorchlování a pozvávání mořských hlubin, ochutnávání lákadel místní kuchyně. Možnost prodloužení o návštěvu Barmy viz. akce č. 208.

Termíny a rezervace

Termín:  26.10. - 8.11.2024 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  63 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Minimálně 4 místa volná Rezervovat
Termín:  14.2. - 27.2.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  63 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Říha

Lásku k cestování má od dětství, nejdříve po Česku a Slovensku, později po sousedních zemích. Vystudoval zeměpis na Pedagogické fakultě. Nyní má Pavel na kontě 71 zemí všech kontinentů, v největší oblibě Jihovýchodní Asii. Asie je mu blízká především díky památkám se staletou historií, unikátní ...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Pavel Říha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Kambodži, hlavního města Phnom Penhu. Nocleh v Phnom Penhu.

3. den

Prohlídka města. Královský palác. Stříbrná pagoda. Wat Phnom. Kontrasty hlavního města. Tržnice. Navštívíme i taneční školu? Fakultativní plavba při západu slunce po řece Mekong. Noční život, masážní salony a čepované pivo. Nocleh v Phnom Penhu.

4. den

Cesta do Siem Reap, výchozí místo pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnáme speciality v místní tržnici? Nocleh v Siam Reap.

5. - 7. den

Největší stavební lahůdka jihovýchodní Asie – Angkor Wat. Z období od 9. do 14. století se zde zachovalo 130 chrámů. Jeden z vrcholů stavitelství. Ctižádostiví panovníci zanechávali stavby vždy impozantnější než předchůdci. Odlišný charakter chrámů. Tajemné paláce zarostlé v džungli. Bayon – magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí. Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Nahlédneme do života venkovanů. Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Noclehy v Siam Reap.

8. den

Cesta na jih k moři. Hraniční přechod do Thajska. Městečko Trat. Přesun lodí na ostrov Ko Chang. Nocleh na Ko Chang.

9. - 11. den

Exotický ostrov Ko Chang. Koupání a šnorchlování na ostrově. Zasloužený odpočinek u moře. Hustá tropická vegetace. Fakultativní výlety lodí za poznáním mořských hlubin, projížďka na slonech s koupáním, vyjížďka k vodopádům. Gurmánské zážitky v podobě rozmanitých lákadel thajské kuchyně. Noclehy na Ko Chang.

12. den

Poslední koupání. Přesun do Bangkoku. Necháte se zlákat pravou thajskou masáží? Nocleh v Bangkoku.

13. den

Celodenní prohlídka města. Královský palác. Wat Phra Keo, chrám Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Chrám Rozbřesku Wat Arun - pagoda khmérského stylu. Projížďka lodí po exotických vodních cestách. Večerní odlet z Bangkoku.

14. den

Letecký návrat do vlasti.

MOŽNOST SPOJENÍ SE ZÁJEZDEM DO BARMY Č. 207

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava pronajatými vozidly - mikrobus, na delší vzdálenosti pohodlný turistický bus
 • Projížďka lodí v Bangkoku. Lodí na ostrov Ko Chang a zpět
 • Doprava po areálu Angkor Wat
 • Lodní výlet po jezeře Tonlesap
 • 7x ubytování v hotelech, 4x u moře v hotelu se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kambodži 30 USD po příletu
 • Vstupy do památek
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 700 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Wat Phra Keo – královský palác 500 THB
 • Golden Mountain – 20 THB
 • Vstupné do areálu Angkor Wat 62 USD
 • Lodní výlet na ostrově Koh Chang cca 50 USD
 • Plavba po řece Mekong cca 16 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, ale také na odpočinek u moře na ostrově Ko Chang s možností potápění a šnorchlování.

Po celou dobu akce budeme využívat převážně pronajatá vozidla. V Siem Reapu budeme užívat pronajatá vozidla, taxíky. Z Phnom Penhu do Siem Reapu a ze Sieam Reapu do Tratu pojedeme pohodlným dálkovým turistickým busem, který využijeme také pro cestu z Koh Changu do Bangkoku. Loď využijeme pro dopravu na ostrov Ko Chang. V ceně zájezdu je zahrnuta projížďka lodí v Bangkoku a lodní výlet po jezeře Tonle Sap. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené jsou klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

  Najviac sa mi páčila na zájazde krásná krajina, skvelá organizácia zájazdu, priatelský a odborne znalý sprievodca (Palo Okenka), ktorý sa snažil výjsť všetkým v ústrety a zabezpečil nám pohodovú dovolenku. Určite s ním vycestujem znova.

Mária K.

14.3.2019

Dobrý den, zasíláme hodnocení zájezdu 206 Thajsko-Kambodža, odkud jsme se vrátili tuto neděli 5.3.2017. Moc a moc chceme poděkovat Palovi Okenkovi, s kterým jsme cestovali již podruhé, je to nejen vynikající průvodce, ale hlavně člověk a kamarád. Určitě s ním pojedeme do Asie znovu. Ještě jednou děkujeme.  

Olga a Jan S.

6.3.2017

Vratila som sa zo zajazdu Thajsko - Kambodza. Velmi pekne Vam dakujem za precizne zastresenie zajazdu. Vsetko bolo zorganizovane perfektne. Ako jeden namazany stroj! Dakujem Vam aj za to, ze ste nam umoznili vycestovat z Bratislavy, za obstaranie letenky, za podrobne vstupne informacie, za poslany darcek v podobe satky... Vam a celej cestovke prajem vela zdaru a vela pohodovych klientov. Este raz vdaka! A este raz...!!!!  Oxana P.  

Oxana P.

15.12.2014

Dovolená snů prošpikovaná skvělými zážitky. Měli jsme velké štěstí, když jsme se při vytoužené dovolené dostali do průvodcovských rukou Palo  Okenka. Tento průvodce nám zprostředkoval prožití nadstandardních zážitků, jeho organizátorské schopnosti nám zaručovaly, že téměř vše, co stojí za to,  nebude nám odepřeno! V takovém asijském mumraji, na tržnici v Bangkoku, je skutečně dobré mít s sebou někoho, kdo vám poradí, kde se levně a dobře najíst a není tím myšlena jenom smažená křupavá tarantule, i když i ta byla prý skvělá! K našemu průvodci  nezbývá než  ještě přidat, že to je znalý spolehlivý člověk , srandista a pohodář v jedné osobně. Velké poděkování.  

Andrea a Libor H.

26.10.2016

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Barma (Myanmar)
207 Barma (Myanmar)

Zlatá země kontrastů a buddhistických tradic

Singapur - Malajsie - Thajsko
203 Singapur - Malajsie - Thajsko

Velkoměsta, příroda a pláže

24.11. - 10.12.2024
+ další 2 termíny
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)