Thajsko

202

Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Památky Bangkoku, příroda severu a odpočinek na plážích jihu.

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkokem křížem krážem za tím nejzajímavějším. Uvidíme jej z mrakodrapu i z lodi při plavbách po kanálech. Lákadla thajského severu. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Krmení slonů, farma orchidejí a motýlů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a potápění na ostrově Phuket a Phi Phi. Oblíbené letovisko Krabi s vápencovými útvary.

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže, podmořský život. Zažijete Thajsko naplno včetně volitelného treku v thajské džungli na ostrově Ko Phi Phi. Na závěr si odpočinete na bílých plážích jihu.

Termíny a rezervace

Termín:  29.10. - 13.11.2022 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  3.2. - 18.2.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  28.10. - 12.11.2023 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  63 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu a Tibetu. Řadu let praktikuje jógu, v níž nachází životní moudrost, vyrovn...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 29.10. - 13.11.2022
3.2. - 18.2.2023
?

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower s otáčející se vyhlídkou.

3. den

Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Motýlí a orchidejová farma. Exkurze do sloního kempu. Seznámení s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

7. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Návrat do Chiang Mai.

8. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Přelet na ostrov Phuket. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a odpočinek.

9. den

Dopolední relax na pláži. Odpolední výlet po ostrově, gigantický Buddha z bílého mramoru s krásnou vyhlídkou. Vyhlídka Karon View Point a jižní mys Phromtep Cape. Večerní poznávání nočního života na vyhlášené pláži Patong s GoGo bary.

10. - 12. den

Trajekt na ostrov Ko Phi Phi - nezaměnitelná atmosféra, bohatý podmořský život, jemný písek, tyrkysová voda a vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí. Plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem, pozorování opic, šnorchlování se žraloky, relax na Long Beach. Pěší výlet ostrovem s krásnými vyhlídkami, přístrojové potápění nebo lenošení.

13. - 14. den

Uvolněná atmosféra přímořského letoviska Krabi. Výlet tradiční dlouhocasou lodí od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Koupání a šnorchlování. Posvátná jeskyně Phra Nang se stovkami dřevěných penisů přinášejících štěstí.

15. den

Možnost jízdy na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí v zátoce Ao Thalane nebo poslední koupání. Letecky z Krabi přes Bangkok.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecky Chiang Mai - Phuket, Krabi - Bangkok
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok, trajekt na ostrovy Ko Phi Phi a Krabi)
 • Ubytování 13x v hotýlcích a bungalovech
 • Snídaně
 • Lodní výlet na ostrově Ko Phi Phi
 • Doprava minibusem s klimatizací
 • Dálkový vlak či autobus pro trasu Bangkok - Chiang Mai
 • Vstupy do národních parků
 • Vstupné na mrakodrap Baiyoke Sky Tower
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, akvária, na farmy v okolí Chiang Mai cca 100 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup k „Dlouhým krkům“ cca 16 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je nízká. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny. Noční přejezd: Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, kdy každé cca 2 hod. se dělají zastávky. Nejdelší přesun včetně zastávek je 4 hodiny. Lodní doprava: klimatizované osobní trajekty. Leteckou dopravu využijeme na trase Chiang Mai – Phuket a Krabi – Bangkok.

Míra komfortu

Opakovaně spíme ve stejných prověřených hotelech a bungalovech. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Všechny snídaně jsou v ceně zájezdu a z 95% v místě ubytování. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální.

Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, po návratu ze zájezdu do Thajska bych Vám chtěl ještě poděkovat za veškerou péči a ochotu při přípravě, zejména taky pokud jde o naše individuální přání s přerušením zpáteční cesty v Dubaji. Vše klaplo naprosto výborně a jsme v pořádku zpět. Také  celý zájezd v Thajsku se nám velmi líbil, byla také dobrá parta lidí a průvodce Lukáš Benešovský je bezvadný. Ještě jednou díky všem. Zdraví

Milan a Ludmila J.

22.2.2019

Dobrý den, ráda bych Vám podala zpětnou vazbu k zájezdu, který jsem si vybrala u Vaší cestovní kanceláře. Dovolená byla úžasná a průvodce Lukáš Benešovský byl bezkonkurenčně nejlepší průvodce, kterého jsem poznala. Svými znalostmi, organizačními schopnostmi a vtipem mi velmi zpříjemnil dovolenou.

Lucie M.

14.11.2018

Lukáš Benešovský je naprosto dokonalý průvodce,který má hluboké znalosti,perfektní organizační schopnosti a vůbec nic pro něj není problém.Je vidět,že k Thajsku má hluboký vztah a rád předává tu lásku k Asii dále - a daří se mu to. Všichni jsme se shodli, že z naší dovolené udělal úžasný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

Eva P.

12.3.2018

Milý Lukáši, chceme Ti s Martou ještě jednou moc poděkovat za vše, co jsi pro nás udělal a co přispělo k tomu, že letošní dovolená v Thajsku byla tak prima. Počínaje praktickými radami ještě před odjezdem do Thajska a konče dobře promyšlenou organizací celého zájezdu a perfektním zvládáním různých a často protichůdných zájmů skupiny lidí různého naturelu. Díky také za tu spoustu krásných fotek. Škoda, že putování po Thajsku je již minulostí a jen krásnými vzpomínkami. Ani tentokráte nás Livingstone rozhodně nezklamal.

Marta a Mirek H.

12.3.2014

Dobrý den, posílám poděkování z naší strany a ta malá pozornost je zanedbatelná proti tomu, co bylo zanecháno nejen v našich fotoaparátech, ale hlavně v našich hlavách a vzpomínkách... Rozbujely ve mě mé dlouhodobě nastartované cestovatelské vášně a doufám, že se mé další cesty budou ubírat za hranice zemí dosud nepoznaných... Ještě jednou díky!

Marcela S.

9.12.2014

Ocenil jsem sestavení programu: akčnost na severu a odpočinek na jihu.

Roman P.

12.3.2014

Výborná byla flexibilita průvodce – jeho ochota a schopnost pružně reagovat na požadavky skupiny i jednotlivců, ochota pomoci skutkem či radou = velká spokojenost!  

Robert H.

2.12.2015

Včera smesa vrátili z krásnej dovolenky Thajsko - letecky pláže juhu. Do Bangkogu sme leteli v čase najväčších záplav. Ďakujeme Vašej CK za obratom riešenú zmenu v programe zájazdu a posunu tie prehliadky města až na koniec zájazdu. Sprievodcu Lukáša Benešovského sme poznali už z predchádzajúceho zájazdu. Výbornými organizačnými schopnosťami, ľudským a priateľským prístupom znovu iba potvrdil to, čo sme o ňom už vedeli. Odovzdajte mu náš pozdrav a veľké poďakovanie. Tešíme sa na ďalší zajazd s Vašou CK. 

Puškárovci

29.2.2016

Velmi se mi líbil bohatý program na poznání. Komfortní ubytování a zejména okruh severním Thajskem, včetně treku v džungli.

Lada M.

4.3.2016

Ráda bych touto cestou poskytla referenci o zájezdu, ze kterého jsme se před týdnem vrátili (29.1-14.2.)  Absolvovali jsme okruh Thajskem, sever a jih, 202. Tak jako u ostatních komentářů a referencí, které jsem četla, musím vyzdvihnout organizaci zájezdu, absolutní využití času, skvěle sestavený program, a celkový hladký průběh zájezdu. Obzvláštní díky průvodci Lukáši Benešovskému, který ochotně pomohl řešit reklamaci poškozeného kufru na letišti v Bangkoku. Je to člověk, který je schopen řešit  komplikovanější situace s pohodovostí sobě vlastní a osobním přístupem, tím si získal určitě důvěru a oblibu kolektivu… Celkový dojem ze zájezdu byl výborný, a  musím opravdu zaslouženě poděkovat CK Livingstone za super dovolenou. Věřím, že jsem se tímto stala vaším novým klientem na delší dobu a těším se na nové zážitky v dalších zemích.

Eva P.

14.3.2017

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)
29.10. - 24.11.2023
27 dní
Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

26.12. - 10.1.2023
+ další 3 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.