Thajsko

202

Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Památky Bangkoku, příroda severu a odpočinek na plážích jihu.

Pro každéhoPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16 osob

Bangkok – úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy a chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Plavba po vodních kanálech, obří mořské akvárium, město jako na dlani z mrakodrapu Baiyoke. Plovoucí trhy Damnoen Saduak se stovkami prodejců na loďkách. Barevná květinová tržnice a poutní chrám Golden Mountain. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Farma orchidejí a motýlů. Nezapomenutelné krmení slonů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“ a další horské kmeny. Tygří království. Plavba lodí panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Čajové plantáže. Zlatý trojúhelník - legendární oblast pěstování opia, plavba po Mekongu s návštěvou Laosu. Přelet na ostrov Phuket: koupání, vyhlídky, západ slunce na jižním mysu, pláž Patong s GoGo bary. Ko Phi Phi – plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardo di Caprio, opice, šnorchlování se žraloky, Long beach. Letovisko Krabi - na tradiční dlouhocasé lodi od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Jízda na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí. 

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže, podmořský život. Zažijete Thajsko naplno včetně volitelného treku v thajské džungli na ostrově Ko Phi Phi. Na závěr si odpočinete na bílých plážích jihu.

Termíny a rezervace

Termín: 1.2. - 17.2.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 59 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování ho nejvíce baví poznávat země, které jsou české kul...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Duboisová

Skvěle jazykově vybavená - angličtina, španělština, francouzština. V zahraničí prožila několik let. Nezdolným šarmem a energií kouzlí hlavně v Latinské Americe a Africe na ostrově Réunion a Mauritius, v Asii na ostrově Borneo. Nejčastěji průvodcuje kombinace zemí Peru, Bolívie, Brazílie a Argent...

Více informací o průvodci

Lukáš Benešovský

Hana Duboisová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Ochutnávky místních specialit v rušné oblasti Khao San Road.

3. den

Bangkok, „Město andělů“! Úžasný Královský palác schrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower s otačející se venkovní vyhlídkou, bohatý ovocný bufet.

4. den

Plovoucí trhy Damnoen  Saduak. Prodavači přímo z loděk prodávají banány, kokos, mango a jiné pochutiny. Poutní chrám Golden Mountain - pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Chrám  Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže. Pulzující noční bazar. Možnost návštěvy thajského „kopacího“ boxu, souboje mezi provazy.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Motýlí a orchidejová farma. Exkurze do sloního kempu. Seznámení s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Tygří království. Fakultativně návštěva tygří klece. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

7. den

Přírodou „nabitá“ plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Koupání v horkých sirných pramenech. Malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu, tržnice s místními čaji a sušenými plody. Rozlehlé čajové plantáže. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí a levnými výrobky.

8. den

Zlatý trojúhelník na hranici tří států. THAJSKO, BARMA a LAOS. Opiové muzeum (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Plavba po otci vod, řece Mekong, do LAOSU s neuvěřitelným výběrem kuriozit. „Magická” Lao Lao pálenka s hady, mnohonožkami a léčivými kořeny. Laoská, barmská i čínská piva. Přejezd do Chiang Rai, unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Návrat do Chiang Mai.

9. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Přelet na ostrov Phuket. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a odpočinek.

10. den

Dopolední relax na pláži. Odpolední výlet po ostrově, sloní park s možností jízdy na slonech. Gigantický Buddha z bílého mramoru s krásnou vyhlídkou. Vyhlídka Karon View Point a jižní mys Phromtep Cape. Večerní poznávání nočního života na vyhlášené pláži Patong s GoGo bary.

11. - 13. den

Trajekt na ostrov Ko Phi Phi - nezaměnitelná atmosféra, bohatý podmořský život, jemný písek, tyrkysová voda a vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí. Plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem, pozorování opic, šnorchlování se žraloky, relax na Long beach. Trek ostrovem s krásnými vyhlídkami, přístrojové potápění nebo lenošení.

14. - 15. den

Uvolněná atmosféra přímořského letoviska Krabi. Výlet tradiční dlouhocasou lodí od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Koupání a šnorchlování. Posvátná jeskyně Phra Nang se stovkami dřevěných penisů přinášejících štěstí.

16. den

Možnost jízdy na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí v zátoce Ao Thalane nebo poslední koupání. Letecky z Krabi přes Bangkok.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Letecky Chiang Mai - Phuket, Krabi - Bangkok.
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok a Mekong, trajekt na ostrov Ko Phi Phi a Krabi).
 • Ubytování v hotýlcích a bungalovech se snídaní.
 • Lodní výlet na ostrově Ko Phi Phi.
 • Doprava minibusem s klimatizací.
 • Dálkový vlak či autobus pro trasu Bangkok - Chiang Mai.
 • Vstupy do národních parků.
 • Vstupné a drink na mrakodrapu Baiyoke Sky Tower.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, akvária, na farmy v okolí Chiang Mai cca 100 USD. 
 • Stravování mimo snídaně. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je nízká. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny. Noční přejezd: Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, kdy každé cca 2 hod. se dělají zastávky: nejdelší přesun včetně zastávek je 4 hodiny. Lodní doprava: klimatizované osobní trajekty. Leteckou dopravu využijeme na trase Chiang Mai – Phuket a Krabi – Bangkok.

Míra komfortu

Opakovaně spíme ve stejných prověřených hotelích a bungalovech. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Všechny snídaně jsou v ceně zájezdu a z 95% v místě ubytování. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit.

Vaše ohlasy

Dobrý den, ráda bych Vám podala zpětnou vazbu k zájezdu, který jsem si vybrala u Vaší cestovní kanceláře. Dovolená byla úžasná a průvodce Lukáš Benešovský byl bezkonkurenčně nejlepší průvodce, kterého jsem poznala. Svými znalostmi, organizačními schopnostmi a vtipem mi velmi zpříjemnil dovolenou.

14.11.2018

Lukáš Benešovský je naprosto dokonalý průvodce,který má hluboké znalosti,perfektní organizační schopnosti a vůbec nic pro něj není problém.Je vidět,že k Thajsku má hluboký vztah a rád předává tu lásku k Asii dále - a daří se mu to. Všichni jsme se shodli, že z naší dovolené udělal úžasný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

12.3.2018

Milý Lukáši, chceme Ti s Martou ještě jednou moc poděkovat za vše, co jsi pro nás udělal a co přispělo k tomu, že letošní dovolená v Thajsku byla tak prima. Počínaje praktickými radami ještě před odjezdem do Thajska a konče dobře promyšlenou organizací celého zájezdu a perfektním zvládáním různých a často protichůdných zájmů skupiny lidí různého naturelu. Díky také za tu spoustu krásných fotek. Škoda, že putování po Thajsku je již minulostí a jen krásnými vzpomínkami. Ani tentokráte nás Livingstone rozhodně nezklamal.

12.3.2014

Dobrý den, posílám poděkování z naší strany a ta malá pozornost je zanedbatelná proti tomu, co bylo zanecháno nejen v našich fotoaparátech, ale hlavně v našich hlavách a vzpomínkách... Rozbujely ve mě mé dlouhodobě nastartované cestovatelské vášně a doufám, že se mé další cesty budou ubírat za hranice zemí dosud nepoznaných... Ještě jednou díky!

9.12.2014

Ocenil jsem sestavení programu: akčnost na severu a odpočinek na jihu.

12.3.2014

Výborná byla flexibilita průvodce – jeho ochota a schopnost pružně reagovat na požadavky skupiny i jednotlivců, ochota pomoci skutkem či radou = velká spokojenost!  

2.12.2015

Včera smesa vrátili z krásnej dovolenky Thajsko - letecky pláže juhu. Do Bangkogu sme leteli v čase najväčších záplav. Ďakujeme Vašej CK za obratom riešenú zmenu v programe zájazdu a posunu tie prehliadky města až na koniec zájazdu. Sprievodcu Lukáša Benešovského sme poznali už z predchádzajúceho zájazdu. Výbornými organizačnými schopnosťami, ľudským a priateľským prístupom znovu iba potvrdil to, čo sme o ňom už vedeli. Odovzdajte mu náš pozdrav a veľké poďakovanie. Tešíme sa na ďalší zajazd s Vašou CK. 

29.2.2016

Velmi se mi líbil bohatý program na poznání. Komfortní ubytování a zejména okruh severním Thajskem, včetně treku v džungli.

4.3.2016

Ráda bych touto cestou poskytla referenci o zájezdu, ze kterého jsme se před týdnem vrátili (29.1-14.2.)  Absolvovali jsme okruh Thajskem, sever a jih, 202. Tak jako u ostatních komentářů a referencí, které jsem četla, musím vyzdvihnout organizaci zájezdu, absolutní využití času, skvěle sestavený program, a celkový hladký průběh zájezdu. Obzvláštní díky průvodci Lukáši Benešovskému, který ochotně pomohl řešit reklamaci poškozeného kufru na letišti v Bangkoku. Je to člověk, který je schopen řešit  komplikovanější situace s pohodovostí sobě vlastní a osobním přístupem, tím si získal určitě důvěru a oblibu kolektivu… Celkový dojem ze zájezdu byl výborný, a  musím opravdu zaslouženě poděkovat CK Livingstone za super dovolenou. Věřím, že jsem se tímto stala vaším novým klientem na delší dobu a těším se na nové zážitky v dalších zemích.

14.3.2017

Podobné zájezdy

Pět zemí jihovýchodní Asie
204 Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

10.11. - 28.11.2019
+ další 1 termín
19 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog