Thajsko

202

Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Jeden z nejoblíbenějších zájezdů do Asie. Památky Bangkoku, příroda severu a odpočinek na plážích jihu.

Oblíbený Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Bangkokem křížem krážem za tím nejzajímavějším. Uvidíme jej z mrakodrapu i z lodi při plavbách po kanálech. Lákadla thajského severu. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Krmení slonů, farma orchidejí a motýlů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a potápění na ostrově Phuket a Phi Phi. Oblíbené letovisko Krabi s vápencovými útvary.

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže, podmořský život. Zažijete Thajsko naplno včetně volitelného treku na ostrově Ko Phi Phi. Na závěr si odpočinete na bílých plážích jihu.

Termíny a rezervace

Termín:  26.10. - 10.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  9.11. - 24.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  68 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  30.1. - 14.2.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  69 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Járová

Od malička ji lákalo cestování a cizí jazyky. Propadla kouzlu jihoamerického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Výborná organizátorka. Zimní měsíce využívá k cestování po exotických destinacích, kde strávila desítky měsíců. K srdci jí přirostlo Jordánsko, Maroko, JV Asie - obzvláště Thajsko...

Více informací o průvodci

Jitka

Jitka Herzánová

Už od dětství ji vždy lákala nová, neobjevená místa. Během studií procestovala podstatnou část Evropy, později celý Zéland a před jedenácti lety se koníček stal profesí. Ráda poznává nové ve všech možných ohledech a smyslech, nejvíce ji zaujala Asie, Afrika a Karibik. Mimo češtiny se domluví pět...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Adéla

Adéla Holubová

První Adéliny výpravy mimo Evropu směřovaly do Maroka, o kterém snila od dětství. Učarovala ji nejen místní kuchyně, skvělý marocký čaj, čerstvé džusy, ale i smlouvavá povaha místních a dechberoucí duny Sahary. Dlouhodobě žila v zahraničí, čtyři roky pobývala ve Skotsku a v Japonsku studovala na...

Více informací o průvodci

Kateřina Járová 26.10. - 10.11.2024
30.1. - 14.2.2025
?

Jitka Herzánová 9.11. - 24.11.2024
?

Pavol Okenka

Adéla Holubová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Thajska. Hlavní město Bangkok. Mrakodrap Baiyoke Sky Tower s otáčející se vyhlídkou.

3. den

Ceremoniální obří houpačka Giant Swing, ulice s obchody plnými soch Buddhů, potravinová ranní tržnice. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Největší květinová tržnice v Thajsku fungující 24 hodin denně. Plavba dlouhoocasou lodí po vodních kanálech k ikonickému chrámu úsvitu Wat Arun. Večerní rušné ulice Lamphutree a Khaosan Road.

4. den

Bangkok – působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Poutní chrám Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy. Obří mořské akvárium Sea Life. Nočním lůžkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai s historickými hradbami a vodním příkopem. Dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Chrám Wat Chiang Man krále Mengrai. Křišťálová figura Setang Khanami se silou přivolávat déšť. Chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí. Tradiční masáže. Pulzující noční bazar.

6. den

To nejlepší z Chiang Mai a okolí. Motýlí a orchidejová farma. Exkurze do sloního kempu. Seznámení s lidmi, jejichž život je zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Přejezd vlastními minibusy do Thatonu, návštěva moderního chrámu a západ slunce nad řekou Kok.

7. den

Plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v horkých sirných pramenech. Unikátní Bílý chrám Wat Rong Khun. Návrat do Chiang Mai.

8. den

Doi Suthep, hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Přelet na ostrov Phuket. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a odpočinek.

9. den

Dopolední relax na pláži. Odpolední výlet po ostrově, gigantický Buddha z bílého mramoru s krásnou vyhlídkou. Vyhlídka Karon View Point a jižní mys Phromtep Cape. Večerní poznávání nočního života na vyhlášené pláži Patong s GoGo bary.

10. - 12. den

Trajekt na ostrov Ko Phi Phi - nezaměnitelná atmosféra, bohatý podmořský život, jemný písek, tyrkysová voda a vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí. Plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardem Di Capriem, pozorování opic, šnorchlování se žraloky, relax na Long Beach. Pěší výlet ostrovem s krásnými vyhlídkami, přístrojové potápění nebo lenošení.

13. - 14. den

Uvolněná atmosféra přímořského letoviska Krabi. Výlet tradiční dlouhocasou lodí od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Koupání a šnorchlování. Posvátná jeskyně Phra Nang se stovkami dřevěných penisů přinášejících štěstí.

15. den

Možnost jízdy na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí v zátoce Ao Thalane nebo poslední koupání. Letecky z Krabi přes Bangkok.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecky Chiang Mai - Phuket, Krabi - Bangkok
 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok, trajekt na ostrovy Ko Phi Phi a Krabi)
 • Ubytování 13x v hotýlcích a bungalovech
 • Snídaně
 • Lodní výlet na ostrově Ko Phi Phi
 • Doprava minibusem s klimatizací
 • Dálkový vlak či autobus pro trasu Bangkok - Chiang Mai
 • Vstupy do národních parků
 • Vstupné na mrakodrap Baiyoke Sky Tower
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, akvária, na farmy v okolí Chiang Mai cca 100 USD
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup k „Dlouhým krkům“ cca 16 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je nízká. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny. Noční přejezd: Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, kdy každé cca 2 hod. se dělají zastávky. Nejdelší přesun včetně zastávek je 4 hodiny. Lodní doprava: klimatizované osobní trajekty. Leteckou dopravu využijeme na trase Chiang Mai – Phuket a Krabi – Bangkok.

Míra komfortu

Opakovaně spíme ve stejných prověřených hotelech a bungalovech. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Všechny snídaně jsou v ceně zájezdu a z 95% v místě ubytování. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální.

Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den,  účastnila jsem se zájezdu do Thajska ve dnech 28.10. až 12.11.2023. Celý zájezd byl krásný a dobře organizovaný. Velkým plusem byla průvodkyně Adélka, která dokázala nejen vše organizačně zajistit, ale byla i vždy ochotná pomoci. Zajistila příjemný průběh zájezdu a já jsem ji přidala svou zdravotní indispozici a návštěvou místní nemocnice. Ještě jednou ji chci i touto cestou poděkovat. Prostě zájezd byl krásný a lze jej doporučit.

Eva J.

4.12.2023

Právě jsem absolvovala poznávací zájezd do Thajska s průvodkyní Katkou Járovou. Cesta se mi moc líbila. Průvodkyně Katka byla velmi ochotná, vstřícná a milá. S CK Livingstone jsem byla již 3x a i nadále hodlám vašich služeb využívat.

Hana Ch

21.2.2023

Dobrý den, po návratu ze zájezdu do Thajska bych Vám chtěl ještě poděkovat za veškerou péči a ochotu při přípravě, zejména taky pokud jde o naše individuální přání s přerušením zpáteční cesty v Dubaji. Vše klaplo naprosto výborně a jsme v pořádku zpět. Také  celý zájezd v Thajsku se nám velmi líbil, byla také dobrá parta lidí a průvodce Lukáš Benešovský je bezvadný. Ještě jednou díky všem. Zdraví

Milan a Ludmila J.

22.2.2019

Dobrý den, ráda bych Vám podala zpětnou vazbu k zájezdu, který jsem si vybrala u Vaší cestovní kanceláře. Dovolená byla úžasná a průvodce Lukáš Benešovský byl bezkonkurenčně nejlepší průvodce, kterého jsem poznala. Svými znalostmi, organizačními schopnostmi a vtipem mi velmi zpříjemnil dovolenou.

Lucie M.

14.11.2018

Lukáš Benešovský je naprosto dokonalý průvodce,který má hluboké znalosti,perfektní organizační schopnosti a vůbec nic pro něj není problém.Je vidět,že k Thajsku má hluboký vztah a rád předává tu lásku k Asii dále - a daří se mu to. Všichni jsme se shodli, že z naší dovolené udělal úžasný zážitek, na který budeme dlouho vzpomínat.

Eva P.

12.3.2018

Milý Lukáši, chceme Ti s Martou ještě jednou moc poděkovat za vše, co jsi pro nás udělal a co přispělo k tomu, že letošní dovolená v Thajsku byla tak prima. Počínaje praktickými radami ještě před odjezdem do Thajska a konče dobře promyšlenou organizací celého zájezdu a perfektním zvládáním různých a často protichůdných zájmů skupiny lidí různého naturelu. Díky také za tu spoustu krásných fotek. Škoda, že putování po Thajsku je již minulostí a jen krásnými vzpomínkami. Ani tentokráte nás Livingstone rozhodně nezklamal.

Marta a Mirek H.

12.3.2014

Dobrý den, posílám poděkování z naší strany a ta malá pozornost je zanedbatelná proti tomu, co bylo zanecháno nejen v našich fotoaparátech, ale hlavně v našich hlavách a vzpomínkách... Rozbujely ve mě mé dlouhodobě nastartované cestovatelské vášně a doufám, že se mé další cesty budou ubírat za hranice zemí dosud nepoznaných... Ještě jednou díky!

Marcela S.

9.12.2014

Ocenil jsem sestavení programu: akčnost na severu a odpočinek na jihu.

Roman P.

12.3.2014

Výborná byla flexibilita průvodce – jeho ochota a schopnost pružně reagovat na požadavky skupiny i jednotlivců, ochota pomoci skutkem či radou = velká spokojenost!  

Robert H.

2.12.2015

Včera smesa vrátili z krásnej dovolenky Thajsko - letecky pláže juhu. Do Bangkogu sme leteli v čase najväčších záplav. Ďakujeme Vašej CK za obratom riešenú zmenu v programe zájazdu a posunu tie prehliadky města až na koniec zájazdu. Sprievodcu Lukáša Benešovského sme poznali už z predchádzajúceho zájazdu. Výbornými organizačnými schopnosťami, ľudským a priateľským prístupom znovu iba potvrdil to, čo sme o ňom už vedeli. Odovzdajte mu náš pozdrav a veľké poďakovanie. Tešíme sa na ďalší zajazd s Vašou CK. 

Puškárovci

29.2.2016

Velmi se mi líbil bohatý program na poznání. Komfortní ubytování a zejména okruh severním Thajskem, včetně treku v džungli.

Lada M.

4.3.2016

Ráda bych touto cestou poskytla referenci o zájezdu, ze kterého jsme se před týdnem vrátili (29.1-14.2.)  Absolvovali jsme okruh Thajskem, sever a jih, 202. Tak jako u ostatních komentářů a referencí, které jsem četla, musím vyzdvihnout organizaci zájezdu, absolutní využití času, skvěle sestavený program, a celkový hladký průběh zájezdu. Obzvláštní díky průvodci Lukáši Benešovskému, který ochotně pomohl řešit reklamaci poškozeného kufru na letišti v Bangkoku. Je to člověk, který je schopen řešit  komplikovanější situace s pohodovostí sobě vlastní a osobním přístupem, tím si získal určitě důvěru a oblibu kolektivu… Celkový dojem ze zájezdu byl výborný, a  musím opravdu zaslouženě poděkovat CK Livingstone za super dovolenou. Věřím, že jsem se tímto stala vaším novým klientem na delší dobu a těším se na nové zážitky v dalších zemích.

Eva P.

14.3.2017

Podobné zájezdy

Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

27.12. - 11.1.2025
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)