202

Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

Poznávací okruh na severu země spojený s odpočinkem na bílých plážích jihu.

Pro každéhoPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16 osob

Bangkok – úžasný Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy a chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Plavba po vodních kanálech, obří mořské akvárium, město jako na dlani z mrakodrapu Baiyoke. Plovoucí trhy Damnoen Saduak se stovkami prodejců na loďkách. Barevná květinová tržnice a poutní chrám Golden Mountain. Starobylé město Chiang Mai s uvolněnou atmosférou. Farma orchidejí a motýlů. Nezapomenutelné krmení slonů. Dlouhokrké „Žirafí ženy“ a další horské kmeny. Tygří království. Plavba lodí panenskou přírodou po řece Kok. Koupání v horkých sirných pramenech. Čajové plantáže. Zlatý trojúhelník - legendární oblast pěstování opia, plavba po Mekongu s návštěvou Laosu. Přelet na ostrov Phuket: koupání, vyhlídky, západ slunce na jižním mysu, pláž Patong s GoGo bary. Ko Phi Phi – plavba stylovou loďkou za tím nejlepším: pláž Maya Bay z filmu Pláž s Leonardo di Caprio, opice, šnorchlování se žraloky, Long beach. Letovisko Krabi - na tradiční dlouhocasé lodi od pláže k pláži mezi vápencovými útvary. Jízda na slonovi kaučukovou plantáží a na mořském kajaku mangrovovou džunglí. 

Léty prověřený a vyladěný poznávací okruh Thajskem. Jedna z nejoblíbenějších asijských zemí: památky, krásná příroda, bělostné pláže, podmořský život. Zažijete Thajsko naplno včetně volitelného treku v thajské džungli na ostrově Ko Phi Phi. Na závěr si odpočinete na bílých plážích jihu.

Termíny a rezervace

Termín: 2.2. - 18.2.201817 dní (17 dní)Cena: 59 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.10. - 11.11.201817 dní (17 dní)Cena: 59 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 1.2. - 17.2.201917 dní (17 dní)Cena: 59 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lukáš

Lukáš Benešovský

Ekonom s cestovatelskou vášní se toulal po Americe a severských zemích, ale nakonec podlehl kouzlu Jihovýchodní Asie. Zvládá pohyb na horách, ve vyprahlých končinách i pod vodou. Zodpovědný partner je na cestách mimořádně seriózní. Na cestování ho nejvíce baví poznávat země, které jsou české kul...

Více informací o průvodci

Hana

Hana Duboisová

Skvěle jazykově vybavená - angličtina, španělština, francouzština. V zahraničí prožila několik let. Nezdolným šarmem a energií kouzlí hlavně v Latinské Americe a Africe na ostrově Réunion a Mauritius, v Asii na ostrově Borneo. Nejčastěji průvodcuje kombinace zemí Peru, Bolívie, Brazílie a Argent...

Více informací o průvodci

Lukáš Benešovský 2.2. - 18.2.2018

Hana Duboisová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do THAJSKA. Hlavní město Bangkok. Zlatá hora Golden Mountain – pozlacená chedí a svaté relikvie Buddhy.

3. den

Bangkok - „Město andělů“! Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Wat Po s největším ležícím Buddhou. Projížďka dlouhoocasou lodí po exotických vodních kanálech. Chrám Rozbřesku Wat Arun – pagoda khmérského stylu. Pro zájemce krmení žraloků v obrovském mořském akváriu. Drink na vyhlídce nejvyššího thajského mrakodrapu Baiyoke Sky Tower.

4. den

Jedinečné plovoucí trhy v Damnoen Saduak. Prodavači přímo z loděk nabízí banány, kokos, mango a jiné pochutiny. Nočním klimatizovaným lehátkovým vlakem či busem na thajský sever.

5. den

Příjezd v ranních hodinách do starobylého města Chiang Mai. Království Lana s opevněním, vodním příkopem, hradbami i historickými branami. Doi Suthep – hora s nejmalebnějším buddhistickým chrámem severu. Tradiční dílničky thajských řemeslníků - výrobna tradičních deštníků, řezbáři, zlatníci, výroba hedvábí. Pro zájemce tradiční masáže. Pulsující noční bazar. Možnost návštěvy thajského „kopacího“ boxu - boxerské souboje mezi provazy.

6. den

Exkurze do sloního parku - poznáte lidi, jejichž život je přímo zasvěcen slonům. I vy budete mít možnost slony krmit a blíže poznat. Motýlí a orchidejová farma. Fakultativní výprava k „dlouhým krkům” Long neck. „Žirafí ženy” kmene Padang s mohutnými mosaznými spirálami, které jim „vytahují” krk do neuvěřitelné délky. Západ slunce nad řekou Kok. Večerní Thaton a romantické posezení nad řekou.

7. den

Exotická plavba lodí z Thatonu do Chiang Rai. Možnost koupání v horkých pramenech. Malebnými horami s osadami horských kmenů do čínského Mae Salongu. Bývalé sídlo opiového magnáta Khun Sa a šanské spojenecké armády. Malá Čína na barmském pomezí. Čínské stavby. Hraniční Mae Sai s barmskou tržnicí a levnými výrobky.

8. den

Plavba po otci vod - řece Mekong - do Zlatého trojúhelníku na hranici tří států. BARMA s kasinem. LAOS s neuvěřitelným výběrem kuriozit. „Magické” pálenky s hady, mnohonožkami a léčivými kořeny. Omamná Lao Lao pálenka, laoská, barmská i čínská piva. Opiové muzeum historie i současnost (opiové váhy, kuriózní exponáty, návod na výrobu). Unikátní chrám Wat Rong Khun. Návrat do Chiang Mai.

9. - 10. den

Stihneme i chrám Wat Chiang Man krále Mengrai, křišťálovou figuru Setang Khanami se silou přivolávat déšť a chrám Wat Chedi Luang s masivní chedí? Letecky na jih na ostrov Phuket. Nekonečné písčité pláže s blankytně modrým mořem. Koupání a odpočinek. Pro zájemce výlet po ostrově - 45m vysoký Buddha, vyhlídky, západ slunce na jižním mysu, poznávání nočního života na vyhlášené pláži Patong s GoGo bary.

11. - 13. den

Pohádkový ostrov Phi Phi. Nejvyhlášenější místo jihu Thajska. Jemný písek, tyrkysová voda, bohatý podmořský život, vápencové skalní útvary porostlé hustou džunglí, krásné vyhlídky. Lodní výlet dlouhoocasou lodí: šnorchlování, relax, opice, žraloci, pláž Maya Bay, kde se natáčel film s Leonardem Di Capriem. Možnost potápění a horolezení. Plážové bary a restaurace, ohnivé show, noční život.

14. - 15. den

Populární letovisko Krabi. Oblíbená zátoka Ao Nang. Fakultativně výlet tradiční dlouhoocasou lodí mezi skalními útvary spojený se šnorchlováním, koupáním a relaxem.

16. den

Možnost projížďky na mořských kajacích v mangrovovém lese Ao Thalane nebo poslední koupání. Letecky z Krabi přes Bangkok do Evropy.

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá lodní doprava (v Bangkoku, plavba po řece Kok a Mekong, trajekt na ostrov Ko Phi Phi a Krabi). 
 • Ubytování v hotýlcích a bungalovech. 
 • Lodní výlet na ostrově Ko Phi Phi. 
 • Doprava minibusem s klimatizací. 
 • Dálkový vlak či autobus pro trasu Bangkok – Chiang Mai. 
 • Snídaně. 
 • Vstupy do národních parků. 
 • Vstupné a drink na mrakodrapu Baiyoke Sky Tower. 
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, akvária, na farmy v okolí Chiang Mai cca 100 USD. 
 • Stravování mimo snídaně. 
 • Spropitné. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Fyzická náročnost zájezdu je nízká. Na základě dlouholetých zkušeností je zájezd určen pro všechny věkové skupiny. Noční přejezd: Bangkok – Chiang Mai absolvujeme lůžkovým vlakem či busem. Dálkové přesuny: z 95% využíváme kvalitní minivany s klimatizací, kdy každé cca 2 hod. se dělají zastávky: nejdelší přesun včetně zastávek je 4 hodiny. Lodní doprava: klimatizované osobní trajekty. Leteckou dopravu využijeme na trase Chiang Mai – Phuket a Krabi – Bangkok.

Míra komfortu

Opakovaně spíme ve stejných prověřených hotelích a bungalovech. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s klimatizací a vlastní koupelnou. Všechny snídaně jsou v ceně zájezdu a z 95% v místě ubytování. Obědy jsou zpravidla společné v restauracích. Večeře jsou většinou společné, ale v případě zájmu můžou být individuální. Průvodce je vždy s výběrem, objednáváním a placením jídla plně nápomocen. Během zájezdu absolvujete několik zajímavých ochutnávek místních specialit.

Vaše ohlasy

Milý Lukáši, chceme Ti s Martou ještě jednou moc poděkovat za vše, co jsi pro nás udělal a co přispělo k tomu, že letošní dovolená v Thajsku byla tak prima. Počínaje praktickými radami ještě před odjezdem do Thajska a konče dobře promyšlenou organizací celého zájezdu a perfektním zvládáním různých a často protichůdných zájmů skupiny lidí různého naturelu. Díky také za tu spoustu krásných fotek. Škoda, že putování po Thajsku je již minulostí a jen krásnými vzpomínkami. Ani tentokráte nás Livingstone rozhodně nezklamal.

12.3.2014

Dobrý den, posílám poděkování z naší strany a ta malá pozornost je zanedbatelná proti tomu, co bylo zanecháno nejen v našich fotoaparátech, ale hlavně v našich hlavách a vzpomínkách... Rozbujely ve mě mé dlouhodobě nastartované cestovatelské vášně a doufám, že se mé další cesty budou ubírat za hranice zemí dosud nepoznaných... Ještě jednou díky!

9.12.2014

Ocenil jsem sestavení programu: akčnost na severu a odpočinek na jihu.

12.3.2014

Výborná byla flexibilita průvodce – jeho ochota a schopnost pružně reagovat na požadavky skupiny i jednotlivců, ochota pomoci skutkem či radou = velká spokojenost!  

2.12.2015

Včera smesa vrátili z krásnej dovolenky Thajsko - letecky pláže juhu. Do Bangkogu sme leteli v čase najväčších záplav. Ďakujeme Vašej CK za obratom riešenú zmenu v programe zájazdu a posunu tie prehliadky města až na koniec zájazdu. Sprievodcu Lukáša Benešovského sme poznali už z predchádzajúceho zájazdu. Výbornými organizačnými schopnosťami, ľudským a priateľským prístupom znovu iba potvrdil to, čo sme o ňom už vedeli. Odovzdajte mu náš pozdrav a veľké poďakovanie. Tešíme sa na ďalší zajazd s Vašou CK. 

29.2.2016

Velmi se mi líbil bohatý program na poznání. Komfortní ubytování a zejména okruh severním Thajskem, včetně treku v džungli.

4.3.2016

Ráda bych touto cestou poskytla referenci o zájezdu, ze kterého jsme se před týdnem vrátili (29.1-14.2.)  Absolvovali jsme okruh Thajskem, sever a jih, 202. Tak jako u ostatních komentářů a referencí, které jsem četla, musím vyzdvihnout organizaci zájezdu, absolutní využití času, skvěle sestavený program, a celkový hladký průběh zájezdu. Obzvláštní díky průvodci Lukáši Benešovskému, který ochotně pomohl řešit reklamaci poškozeného kufru na letišti v Bangkoku. Je to člověk, který je schopen řešit  komplikovanější situace s pohodovostí sobě vlastní a osobním přístupem, tím si získal určitě důvěru a oblibu kolektivu… Celkový dojem ze zájezdu byl výborný, a  musím opravdu zaslouženě poděkovat CK Livingstone za super dovolenou. Věřím, že jsem se tímto stala vaším novým klientem na delší dobu a těším se na nové zážitky v dalších zemích.

14.3.2017

Podobné zájezdy

Pět zemí jihovýchodní Asie
204 Pět zemí jihovýchodní Asie

Thajsko - Barma - Laos - Malajsie - Singapur

12.11. - 7.12.2017
+ další 3 termíny
26 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

2.2. - 18.2.2018
+ další 2 termíny
17 dní
Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

11.11. - 26.11.2017
+ dalších 5 termínů
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog