CK Livingstone

Cestovatelské články

Thajsko se znovu otevírá

| Pavol Okenka

Thajsko se znovu otevírá

„Země úsměvů“ je pro mnohé cestovatele samotným synonymem exotické dovolené. Nabízí mnohonásobně více, než si před první návštěvou dokážeme představit. Vjemy a zážitky doslova zaplavují všechny naše smysly. Teď máme šanci zažít Thajsko tak, jak ho viděli první návštěvníci před desetiletími. Po dlouhém cestovatelském půstu je to první země z oblíbeného regionu jihovýchodní Asie, která se otevírá pro návštěvníky ze zahraničí. Nepropásněme tuto příležitost!

Naši přátelé lokální průvodci v Chiang Mai i v Bangkoku, stejně tak personál z našich oblíbených hotýlků nám hlásí, že jsou plně připraveni na první návštěvníky. Již se na nás upřímně těší. Bude to krásné setkání. Pojďme si připomenout, proč je Thajské království již dlouho – a zaslouženě – turistickým evergreenem: 

Thajsko je především bezpečné a přátelské. V průběhu celého roku zelené a pohostinné, obklopené klidným a teplým mořem. Poskytuje orientální azyl každému návštěvníku. Jediným rizikem je, že se vám pravděpodobně nakonec nebude chtít odjet. Jedna návštěva nestačí. Proto se mnozí do Thajska vracejí opakovaně. Objevují nové aspekty unikátní kultury, nebo rozmanité regiony této pestré země.

Každý den vám zde nabídne nepřeberné možnosti, jak ho strávit dle momentální chuti. Máte náladu relaxovat? V jednom dni můžete dopoledne navštívit ztichlé buddhistické chrámy, jejichž architektura je jako výjev ze snu, odpoledne si zalenošit na bílých plážích a večer si pak dopřát uvolňující thajskou masáž.

Pokud máte náladu na akci, možnosti se zdají nekonečné. Zkuste třeba trek k vodopádu v některém z krásně zelených národních parků, osedlejte slona, projeďte se lodí po řekách, či šnorchlujte u sousedního ostrova a všechno spláchněte drinkem při západu slunce. Třeba na nejvyšším patře některého z bangkokských mrakodrapů.

Neodmyslitelnou součástí prožitku z Thajska je v neposlední řadě i tradiční kuchyně, která prostě nemá konkurenci v okolních zemích, ani jinde na světě. Plná svěžích chutí a čerstvých zdravých surovin nabízí překvapivé zážitky pro každou peněženku. Thajci samotní často a rádi jedí, proto na každém kroku narazíte na čerstvé ovoce, grilované mořské speciality, chutné zeleninové saláty, nebo marinovanou kachnu. A abychom nezapomněli, to všechno si můžete dovolit v hojnosti, protože ceny jsou velice příznivé, častokrát levnější než u nás doma. 

Pojďme Thajsko opět zažít společně na některém z našich zájezdů! Těší se na vás průvodci CK Livingstone i naši milí kolegové a přátelé v Zemi úsměvů.


Související zájezdy

Thajské maximum
201 Thajské maximum

Památky a bílé pláže ostrova Ko Samet

27.12. - 11.1.2025
16 dní
Thajsko
202 Thajsko

Letecky ze severu na pláže jihu

26.10. - 10.11.2024
+ další 2 termíny
16 dní
Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní