Libanon

254

Libanon

Památky, gastronomie i skvělá vína

Země pohnuté historie s památkami UNESCO a biblickými příběhy

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Monumentální Baalbek nás ohromí svými pověstnými terasami s největšími kamennými bloky na světě. Necháme se okouzlit pozůstatky raných křesťanských chrámů a nekropolí a přes islámské památky se na naší pouti dějinami dostaneme až ke středověkým křižáckým hradům. Nahlédneme i do současného života Arabů, různého vyznání. Neopomeneme ani skutečně nejlepší kuchyni na Středním východě a místní vynikající vína, jež se zde pěstují již od dob Féničanů.

V Libanonu nás čekají výjimečně přátelští lidé, malebné hory dosahujícími více než 3000 metrů, pláže na středomořském pobřeží, a hlavně zcela jedinečné památky fénické, antické, křesťanské a muslimské, a to vše „ochucené orientálním kořením“ se špetkou „francouzského šarmu“. Pořadí navštívených míst u každého zájezdu upravuje průvodce dle aktuální situace na místě.

Termíny a rezervace

Termín:  21.9. - 28.9.2024 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  42 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  5.4. - 12.4.2025 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  42 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Sheila

Sheila Singhová

Pracuje již více než 20 let jako průvodce zájezdů po celém světě. Nejvíce si zamilovala Střední východ a Afriku, kde tráví většinu roku ať už pracovně či soukromě. Ráda se zaměřuje na země, které jsou cestovatelsky méně navštěvované ať už z důvodu, že teprve „čekají na své objevení“ či se do nic...

Více informací o průvodci

Sheila Singhová 21.9. - 28.9.2024
5.4. - 12.4.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do LIBANONUBejrútu, přezdívaného „Paříží Východu“.

2. den

Starobylý fénický přístav Byblos, nejdéle trvale osídlené město světa. Archeologický areál s chrámy z 5. století, nekropole, divadlo, hradby, křižácký hrad obehnaný vodním příkopem, středověké centrum města s malebným súkem (trhem). Jeskynní komplex Jeita s velmi působivými krápníkovými jeskyněmi, kde nalezneme i největší dosud známý stalaktit světa. Vesnička Harrísa se sochou Panny Marie Libanonské, která se tyčí vysoko nad Džúníjskou zátokou, exteriéry proslulé moderní betonové brutalistické katedrály, kostely a katedrály nejrůznějších církví rozeseté po okolních kopcích.

3. den

Starověké fénické město Týros s jedinečnými archeologickými lokalitami al-Bass a al-Mina. Dochované římské i byzantské cesty, jedinečné nekropole, monumentální římský hipodrom atd. Uvidíme i monumentální násep spojující ostrov s pevninou, díky kterému Alexandr Veliký město dobyl. Přístavní město Sidón s křivolakými uličkami středověkého trhu. Manufaktura dodnes vyrábějící tradiční „olivového“ mýdla. Jedinečný „Mořský hrad“ vybudovaný ve 13. století křižáky, který je s pevninou spojen kamenným mostem. Zrenovovaný karavanseráj Khan El Franj.

4. den

Umajjovský Andžar s dochovanými rozvalinami města postaveném chalífy v 8. století. Paláce, obchodní třídy, lázně, mozaiky, kanalizace atd. Úrodným údolím Bikáa do Baalbeku, proslulého s unikátním chrámovým komplexem, jež je nejvýznamnější římskou památkou na Blízkém východě. Monumentální antické chrámy, nevyšší antické sloupy, zdobné basreliéfy, vstupní brány, „německé“ muzeum. Na závěr dne, relaxace v nejstarší libanonském vinařství Ksara, které dodnes nechává víno dozrávat v jeskynním komplexu, degustace vína.

5. den

Horské městečko Bšarré, rodiště básníka Chalíla Džibrána s jeho muzeem a hrobkou vytesanou do skály v bývalém klášteře. Libanonské cedry v rezervaci „Cedars of God“, cestou výhledy na údolí Kadíša s mnoha skrytými kláštery, jejichž stáří může být až 2000 let. Prohlídka nejmalebnějšího z nich, kláštera Dér Már Antonios Kozahjá z 11. století.

6. den

Hlavní město Libanonu Bejrút. Place de l'Etoile, parlament, Hodinová věž, sídlo premiéra Grand Serai, maronitská katedrála sv. Jiří, Al Amínova mešita, hrobka Rafíka Harírího, řecká ortodoxní katedrála sv. Jiří, interiéry mešity al-Omari, původně kostel Sv. Jana Křtitele ze 12. století, který přestavěli mamlúci, pozůstatky římských lázní, Náměstí mučedníků. Malebný palácový komplex Beiteddine emíra Bashira Shihaba II. z 18. století, sbírka antických mozaiek z Jehy. Městečko Deir el-Qamar v pohoří Šúf, sídlo drúzských vládců od 16. století, pozůstatky paláců a svatyní, malebné mešity, kostely.

7. den

Možnost koupání ve Středozemním moři či dle aktuální bezpečnostní situace celodenní výlet do Tripolisu, proslulého arabskou architekturou s Citadelou Raymonda de Saint-Gilles, Velkou mešitou al - Mansúr, exteriéry madras v mamlúckém i otomanském stylu, mnohé hammámy, středověké arabské súky včetně mýdlového. Baklava v nejslavnější libanonské cukrárně „Hallab 1881“.

8. den

Odlet z Bejrútu. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka do výše ceny 9 000 Kč
 • Letištní taxy
 • Doprava minibusem/autobusem
 • Ubytování 7x v komfortních hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby 

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum po příletu do země
 • Strava mimo snídaně
 • Vstupné do památek cca 100 USD
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 400 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Výlet do Tripolisu uvádíme jako fakultativní z důvodu specifické politické situace v tomto městě a občas bývá pro turisty nedostupný.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10 -14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Libanonu je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Doprava je pronajatým vozidlem - minibusem nebo autobusem. Akce nepatří k fyzicky náročným. Do programu cesty není zařazený žádný noční přejezd. Pořadí navštívených míst u každého zájezdu upravujeme průvodce dle aktuální situace na místě a času příletu a odletu skupiny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech 3*-4*se snídaní. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ u hotelů může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. V ceně zájezdu není kromě snídaní zahrnuta strava. Stravujeme se společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Jiné požadavky a omezení

Libanonské vízum je možné obdržet pouze do pasu, který neobsahuje izraelské vstupní či výstupní razítko či jakoukoli další zmínku o návštěvě Izraele.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, Cestovala jsem s Vámi poprvé a určitě ne naposledy. Chtěla bych velice pochválit bezchybnou organizaci zájezdu a paní průvodkyni Sheilu, která se nám detailně, neúnavně věnovala od rána do večera. Zájezd jsem si užila a v každém momentě jsem věděla, co se děje, co se bude dít a jakýkoliv problém byl okamžitě řešen. Bylo to opravdu perfektní a průvodkyně byla nevyčerpatelnou studnicí informací a celkového všeobecného přehledu do detailů. Velice děkuji za skvělé zážitky S pozdravem EH

Eva Holubcová

2.10.2023

jela jsem s Vámi poprvé a určitě ne naposled :o)  Chtěla bych velice pochválit bezchybnou organizaci zájezdu a paní průvodkyni Sheilu, která se nám detailně, neúnavně věnovala od rána do večera.Zájezd jsem si velmi užila a v každém momentě jsem věděla, co se děje, co se bude dít a jakýkoliv problém byl briskně řešen. Bylo to opravdu perfektní a průvodkyně byla nevyčerpatelnou studnicí informací a celkového všeobecného přehledu do detailů. Musím říci, že jsem mnohdy obdivovala trpělivost. Možná bych jen doporučila pro zájezdy celkově udělat přehled top národních jídel s jejich lokálními/českými (pokud existuje ekvivalent)/anglickými názvy a doporučit lidem, aby si to vytiskli a brali s sebou :) Chudák průvodkyně musela pokaždé říkat, co je co :)   Velice děkuji za skvělé zážitky :)   

Eva H

5.10.2023

Podobné zájezdy

Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

22.9. - 1.10.2024
10 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

19.10. - 26.10.2024
+ další 1 termín
8 dní
Írán
261 Írán

Starobylá perská říše

10.4. - 23.4.2025
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)