Izrael s výletem do Jordánska

263

Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

NovinkaPamátky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

12 - 19

Izrael nabízí obrovské množství památek a biblických míst starých až šest tisíc let. Svatá země se rozkládá na křižovatce tří kontinentů - Afriky, Asie a Evropy. K vidění je pestrá paleta přírodních, kulturních i historických aktivit se světovým významem, řada posvátných poutních míst a osm památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Podmanivý poutní Jeruzalém – město tří hlavních monoteistických náboženství. A kdo nebyl u nízko položeného Mrtvého moře, jako by ani nebyl v Izraeli.

Prožijte návštěvu Izraele v komfortním balení. Akce je určena především milovníkům kultury, památek a náboženství. Cestou se vykoupete i ve čtyřech mořích a můžete se na jeden den vydat i do jordánské Petry.  Vzhledem k pohodovému charakteru akce, pořádáme tuto akci ve větší skupince.

Termíny a rezervace

Termín: 1.11. - 10.11.201810 dní (10 dní)Cena: 45 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Zeira

Na počátku roku 2002 odletěla do Izraele, kde se seznámila se svým manželem a začala tam žít. V Izraeli absolvovala náročný, několikaletý průvodcovský kurz, zakončený písemnou a ústní zkouškou na Ministerstvu turistiky, které ji udělilo licenci turistické průvodkyně pro jazyky hebrejština, češti...

Více informací o průvodci

Kateřina Zeira 1.11. - 10.11.2018

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do IZRAELE do Tel Avivu. Projížďka historickým centrem Tel Avivu s nádhernou funkcionalistickou architekturou Bauhaus (UNESCO). Malebné městečko Jaffa, které je jedno z nejstarších přístavních měst na světě. Přesun do hotelu na pobřeží Středozemního moře, možnost večerní procházky po pláži anebo posezeni v příjemném baru.

2. den

Koupání v teplém tyrkysovém moři. Cesta do Caesarie - přímořského archeologického města se zachovalým divadlem, hipodromem, pozůstatky Herodova paláce a akvadukty z doby římské a byzantské. Haifa - vyhlídka na přístav a Baha'iské zahrady (UNESCO). Akko (UNESCO) – památky z křižácké doby, historické centrum města, rušná tržnice zvaná súk.

3. den

Plavba lodí po Genezaretském jezeře, Capernaum (Ježíšovo město) - synagoga a dům Sv. Petra. Nazaret - návštěva Baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. Horní Galilej - židovské město Safed. Malebné uličky jsou plné galerií místních umělců. Navštívíme i židovskou synagogu. Safed je jedno ze čtyř svatých měst judaismu, které je známé především učením Kabala. Možnost koupání v Galilejském jezeře, hebrejsky zvané Yam Kineret (moře Kineret).

4. den

Výjezd na Golanské výšiny. Vyhlídka do Izraele a Sýrie. Návštěva vinařství. Ochutnáme všechny známé odrůdy? Sjezd jordánským údolím do Jericha, nejstaršího nejníže položeného města na světě, pohled na Horu Pokušení. Judskou pouští prudký výjezd o 1 500 metrů až do Jeruzaléma. Stihneme ještě výhled na údolí Vádí Quelt a ortodoxní klášter Sv. Jiří?

5. den

Prohlídka Jeruzaléma (UNESCO). Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory. Getsemanská zahrada s bazilikou Všech Národů. Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron (potok Cedron) výstup do Starého města, ve stopách Ježíše Krista půjdeme po Via Dolorosa – Křížová cesta procházející přes arabský súk končí u Chrámu Božího Hrobu - Golgota. Návštěva Betléma s bazilikou Narození Páně a bazilikou Sv. Kateřiny.

6. den

Emocionální prohlídka muzea holokaustu Yad Va Shem. Napříč Židovskou čtvrtí Starého města, cestou Cardo přes Menoru až ke Zdi Nářků. Autentická zvláštní židovská čtvrť Mea Sha'arim, možnost sledovat běžný život zdejších ortodoxních Židů. Toulky po místech, kde se psala historie.

7. den

Návštěva pevnosti Masada (UNESCO) postavené králem Herodem. Kdo pojede nahoru lanovkou? Krásná oáza v NP Nachal David obklopená Judskou pouští. Možná uvidíme i Qumran - naleziště biblických svitků. Kdo se nechá nadnášet minerálními vodami Mrtvého moře? Putování do Eilatu.

8. den

Návštěva podmořské observatoře. Koupání na pláži zvané Coral beach. Kdo si zapůjčí šnorchl a uvidí zlatou rybku?

9. den

Odpočinek u moře, fakultativně možnost koupání s delfíny či plavba lodí. Pro zájemce o historii nabídka fakultativního celodenního výletu do Jordánské Petry.

10. den

Krátká návštěva ojedinělého geologického útvaru Machtesh Ramon a pokračování na letiště do Tel Avivu. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Doprava klimatizovaným minibusem. 
 • Ubytování v komfortních hotelech s polopenzí. 
 • Plavba lodí po Genezaretském jezeře. 
 • Lanovka na Masadu. 
 • Ochutnávka vína.
 • Vstupy do památek a podmořské observatoře. 
 • Český průvodce. 
 • Místní průvodce. 
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Strava mimo snídaně a večeře. 
 • Vstup na pláž u Mrtvého moře 15 EUR. 
 • Spropitné 50 EUR. 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč.

Fakultativní výlety

 • Koupání s delfíny.
 • Výlet do Petry 350 USD (Cena zahrnuje dopravu, anglicky mluvící průvodce v Jordánsku, vstupné do Petry, oběd, hraniční poplatky. Cena nezahrnuje spropitné pro jordanského průvodce a řidiče.) Pokud se rozhodnete výlet absolvovat, bude potřeba sdělit tuto informaci na začátku zájezdu průvodkyni.

Velikost skupiny

Vzhledem k pohodovému charakteru akce je možná i větší skupinka.

Skupina 12-19 osob na tento zájezd.

 

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Izraele v komfortním balení je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Doprava vlastním pronajatým vozidlem - klimatizovaným minibusem. Akce nepatří k fyzicky náročným. Do programu cesty není zařazený žádný noční přejezd. Bonusem je koupání ve čtyřech mořích a odpočinek na plážích Rudého moře.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech 3*- s polopenzí. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. V ceně zájezdu nejsou zahrnuty obědy. V poledne se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

22.5. - 9.6.2019
+ další 1 termín
19 dní
Omán - Dubaj
287 Omán - Dubaj

Pouštní krása Arábie

Írán
261 Írán

Starobylá perská říše

14.4. - 27.4.2019
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog