Izrael s výletem do Jordánska

263

Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

Svatá země s biblickými místy starými více než šest tisíc let

Náš tip Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

12 - 19

Izrael nabízí obrovské množství památek a biblických míst starých více než šest tisíc let. Svatá země se rozkládá na křižovatce tří kontinentů - Afriky, Asie a Evropy. K vidění je pestrá paleta přírodních, kulturních i historických aktivit se světovým významem, řada posvátných poutních míst a osm památek zapsaných na Seznamu světového dědictví UNESCO. Podmanivý poutní Jeruzalém – město tří hlavních monoteistických náboženství. A kdo nebyl u nízko položeného Mrtvého moře, jako by ani nebyl v Izraeli.

Prožijte návštěvu Izraele v komfortním balení. Akce je určena především milovníkům kultury, památek a náboženství. Cestou se vykoupete ve čtyřech mořích a můžete se na jeden den vydat do jordánské Petry.  Sled navštívených míst se může na základě aktuální situace změnit. Vzhledem k pohodovému charakteru zájezdu pořádáme tuto akci ve větší skupince.

Termíny a rezervace

Termín:  2.6. - 11.6.2024 10 dní / 9 nocí  (10 dní / 9 nocí) Cena:  60 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  22.9. - 1.10.2024 10 dní / 9 nocí  (10 dní / 9 nocí) Cena:  60 500 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Zeira

Na počátku roku 2002 odletěla do Izraele, kde se seznámila se svým manželem a začala tam žít. V Izraeli absolvovala náročný, několikaletý průvodcovský kurz, zakončený písemnou a ústní zkouškou na Ministerstvu turistiky, které ji udělilo licenci turistické průvodkyně pro jazyky hebrejština, češti...

Více informací o průvodci

Kateřina Zeira 2.6. - 11.6.2024
22.9. - 1.10.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do IzraeleTel Avivu. Projížďka historickým centrem Tel Avivu s nádhernou funkcionalistickou architekturou Bauhaus (UNESCO). Malebné městečko Jaffa, které je jedno z nejstarších přístavních měst na světě. Přesun do hotelu na pobřeží Středozemního moře, možnost večerní procházky po pláži anebo posezení v příjemném baru. (V závislosti na leteckém spojení může být prohlídka Tel Aviv - Jaffo až následující den, případně poslední den).

2. den

Koupání v teplém tyrkysovém moři. Cesta do Caesaree - přímořského archeologického města se zachovalým divadlem, hipodromem, pozůstatky Herodova paláce. Haifa - vyhlídka na přístav a Baha'iské zahrady (UNESCO).

3. den

Plavba lodí po Galilejském jezeře, Capernaum (Ježíšovo město) - synagoga a dům Sv. Petra. Nazaret - návštěva baziliky Zvěstování a kostela Sv. Josefa. Možnost koupání v Galilejském jezeře, hebrejsky zvané Yam Kineret (moře Kineret).

4. den

Výjezd na Golanské výšiny. Vyhlídka do Izraele a Sýrie. Návštěva vinařství. Ochutnáme všechny známé odrůdy? Sjezd údolím Jordánu do Jericha, nejníže položeného nejstaršího města na světě, pohled na Horu PokušeníJudskou pouští prudký výjezd o 1 200 metrů až do Jeruzaléma. Stihneme ještě výhled na údolí Vádí Quelt a ortodoxní klášter Sv. Jiří?

5. den

Prohlídka Jeruzaléma (UNESCO). Panoramatická vyhlídka z Olivetské hory. Getsemanská zahrada s bazilikou Všech Národů. Hrob Panny Marie. Přes údolí Kidron (potok Cedron) výstup do Starého města, ve stopách Ježíše Krista půjdeme po Via Dolorosa – Křížová cesta procházející přes arabský súk a končí v Chrámu Božího Hrobu - Golgota. Návštěva Betléma s bazilikou Narození Páně a bazilikou sv. Kateřiny.

6. den

Emocionální prohlídka musea holokaustu Yad Va Shem. Napříč Židovskou čtvrtí Starého města, cestou Cardo přes Menoru až ke Zdi Nářků. Možnost sledovat běžný život zdejších ortodoxních židů. Toulky po místech, kde se psala historie.

7. den

Návštěva pevnosti Masada (UNESCO) postavené králem Herodem. Kdo pojede nahoru lanovkou? Krásná oáza v NP Nachal David obklopená Judskou pouští. Kdo se nechá nadnášet minerálními vodami Mrtvého moře? Putování do Eilatu.

8. den

Odpočinek u moře, fakultativní možnost koupání s delfíny či plavba lodí, případně návštěva podmořské observatoře. Pro zájemce o historii nabídka fakultativního celodenního výletu do jordánské Petry.

9. den

Koupání na pláži zvané Coral Beach. Kdo si zapůjčí šnorchl a uvidí zlatou rybku? V odpoledních hodinách cesta do Tel Avivu přes ojedinělý geologický útvar Machtesh Ramon.

10. den

Odpočinek a koupání na pláži (případně návštěva města a přístavu Jaffa v závislosti na leteckém řádu). Rozloučení s Izraelem. Cesta na letiště do Tel Avivu. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava klimatizovaným minibusem
 • Ubytování 9x v komfortních hotelech s polopenzí
 • Plavba lodí po Genezaretském jezeře
 • Lanovka na Masadu
 • Ochutnávka vína
 • Vstupy do památek
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Strava mimo snídaně a večeře
 • Vstup na pláž u Mrtvého moře 20 EUR
 • Spropitné pro řidiče a místní průvodce 55 EUR
 • Fakultativní aktivity
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 11 000 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní výlet do Jordánska je nutné objednat nejpozději měsíc před odletem:

 • Výlet do Petry cca 390 USD s anglicky mluvícím průvodcem, ve skupině min. 10 osob pak za 410 USD s česky mluvícím průvodcem (cena se může změnit)

Tyto i další fakultativní aktivity je možné objednat přímo během zájezdu:

 • Koupání s delfíny
 • Podmořská observatoř

Velikost skupiny

Vzhledem k pohodovému charakteru akce je možná i větší skupinka.

Skupina 12-19 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Izraele v komfortním balení je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Doprava vlastním pronajatým vozidlem - klimatizovaným minibusem. Akce nepatří k fyzicky náročným. Do programu cesty není zařazený žádný noční přejezd. Bonusem je koupání ve čtyřech mořích a odpočinek na plážích Rudého moře.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech 3* s polopenzí. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Vnímání standardu „hvězdiček“ může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. V ceně zájezdu nejsou zahrnuty obědy. V poledne se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Byl to pro nás naprosto pohodový zájezd do země kde se psala historie. Mile nás překvapila dobře naplánovaná trasa bez dlouhých přejezdů, kvalita ubytování a výborně volený  program. Nejen historie a současnost Izraele, ale i prostor k odpočinku a koupání. Naše průvodkyně, paní Kateřina Zeira, si zaslouží veliké poděkování. Její znalosti historie i současnosti byly úžasné. Díky ní jsme podívali i na jinak běžně nedostupná místa a poznali i současnost života v zemi, která je neustále na pokraji války a ve které sama již 17 let žije.  Ještě jednou veliký dík!

Alena a Petr R.

29.4.2019

Chtěla bych touto cestou ještě jednou poděkovat naší průvodkyni Kateřině Zeira za její nadstandartní služby, za  její vědomosti o zemi a za její usměvavou tvář po celou dobu  naší dovolené. Zdraví

Jana Š.

14.11.2018

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

17.9. - 2.10.2024
+ další 1 termín
16 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

19.10. - 26.10.2024
+ další 1 termín
8 dní
Uzbekistán
294 Uzbekistán

Historie Hedvábné stezky

31.5. - 10.6.2024
+ další 2 termíny
11 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)