Jordánsko

264

Jordánsko

Památky Blízkého východu

Země jednoho ze 7 divů světa, památkami UNESCO a biblickými příběhy

Novinka Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Jordánsko je zemí, která skrývá jeden ze 7 divů světa, památky UNESCO, měsíční krajinu na poušti Wádí Rum a největší a nejstarší přírodní lázně Mrtvé moře. Společně nahlédneme do hluboké historie, poslechneme si biblické příběhy, navštívíme ztracená města, po stopách Lawrence z Arábie objevíme zákoutí pouště.

Prožijte návštěvu Jordánska v komfortním balení. Akce je určena především milovníkům kultury, památek a náboženství. Cestou se vykoupete i v nejníže umístěném místě planety na pobřeží Mrtvého moře a na jeden den se vydáte do světoznámé Petry. Sled navštívených míst se může na základě aktuální situace změnit. O historických, společenských i náboženských událostech vám během cesty bude vyprávět odborný průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  30.10. - 6.11.2022 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  41 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 4 volná místa Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  9.4. - 16.4.2023 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  41 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  28.10. - 4.11.2023 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  41 700 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kateřina

Kateřina Járová

Od malička ji lákalo cestování a cizí jazyky. Propadla kouzlu jihoamerického kontinentu, kam se velmi ráda vrací. Výborná organizátorka. Zimní měsíce využívá k cestování po exotických destinacích, kde strávila desítky měsíců. K srdci jí přirostlo Jordánsko, Maroko, JV Asie - obzvláště Thajsko...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapování přírod...

Více informací o průvodci

Kateřina Járová 30.10. - 6.11.2022
?

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky z Prahy do Ammánu, hlavního města Jordánska. Přejezd na hotel v centru města.

2. den

Dopolední prohlídka Ammánu, návštěva městské citadely Jabal al-Qal'a rozprostírající se nad městem. Staré město pod citadelou nám nabídne množství tradičních trhů souk, římské divadlo z 1.století ohromí svojí krásou a velikostí. Odpoledne návštěva města Jerash, nejvýznamější archeologické lokality z dob říše Římské. Dochované stavby, sloupové kolonády, lázně a divadlo. Zastávka u hradu Ajloun nacházejícího se na kopci v zalesněné krajině. Nocleh v hotelu v Amánu.

3. den

Po snídani odjezd z Ammánu na horu Nebo, kde se nám přes údolí naskytne nádherný výhled na kopce sousedního Izraele, město Jeruzalém a Mrtvé moře. Zastavíme se ve městě Madaba, důležitém centru antického období, nacházejícího se na významné obchodní Královské stezce. Madaba je známá svými zachovalými mozaikovými podlahami z byzantského období. Návštěva řeckého ortodoxního kostela Sv.Jiří. Procházka v údolí Wádí Mujib, objevíme zde zahrady a vodopády obklopené palmami. Přejezd na nejníže položené místo planety, pobřeží Mrtvého moře. Zde si užijeme zbytek dne koupelí ve slané vodě Mrtvého moře. Nocleh na pobřeží v hotelu.

4. den

V dopoledních hodinách přejezd k městu Al-Karak známému díky hradu Kerak. Tato stavba na významné Královské cestě je jednou z největších v regionu. Hrad postavený křižáky ve 12.století je považován za ojedinělý díky své strategické poloze. Návštěva Beduíny založené vesnice Dana v ústí stejnojmenného kaňonu. Přejezd do slavné Petry, kde den můžeme zakončit fakultativní návštěvou noční show. Nocleh v Petře.

5. den

Celodenní návštěva jednoho ze sedmi moderních divů světa, skalního města Petra, zařazeného na seznam kulturního dědictví UNESCO. Před 2000lety město založili kočovní nomádi Nabatejci, a Petra se stala hlavním městem jejich království. Po zemětřesení v 6.století bylo město opuštěno a údolí Musa upadalo. Petra se stala tajemstvím místních beduínů, kteří existenci skalního města pečlivě skrývali před světem. Nocleh v Petře.

6. den

Krátký přejezd do Baida, procházky po území nazývaném Malá Petra. Přesun do skalnatých hor hrajících všemi barvami, do Měsíčního údolí zvaného Wádí Rum (UNESCO). Původní obyvatelé Wádí Rum, nomádi Thamudejských kmenů, zde zanechali petroglyfy, tajuplné odkazy vepsané do skal jazykem, který už dávno upadl v zapomnění. Zdejší klidná a pustá krajina s barevným pískem a větrem opracovanými skalami ze žuly a pískovce nabízí relaxaci i dobrodružství. Velbloudi v doprovodu beduínů zde kráčí uprostřed ničeho. Jízda pouští džípem 4x4 a možnost obdivovat výtvory přírody, barevné kopce a kaňony, patří k nezapomenutelným zážitkům. Večeře s beduíny v tradičním stylu. Nocleh v poušti v beduínských stanech.

7. den

Po snídani přesun z pouště do města Aqaba na pobřeží Rudého moře, které je známé svým bohatým podmořským životem. V Aqabském zálivu žije obrovské množství tropických ryb a korálů. Odpolední relax u moře na privátní pláži Berenice Beach. Nocleh v Aqaba.

8. den

Odjezd do Ammánu. Přesun na letiště a letecky domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Doprava klimatizovaným minibusem
 • Ubytování 6x v komfortních hotelech s polopenzí, 1x v poušti v beduínských stanech s příslušenstvím
 • Pouštní safari v 4x4 džípech (2hodiny), beduínská večeře
 • Návštěva privátní pláže Berenice v Aqaba
 • Český průvodce
 • Místní průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum po příletu 40 JOD (cca 50 EUR)
 • Strava mimo snídaně a večeře
 • Vstupné do památek cca 120 USD
 • Fakultativní aktivity
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 200 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Let balónem ve Wádí Rum
 • Plážové sporty v Aqaba

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuálním přístupu ke každému z vás.

Skupina 10 -16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Jordánska v komfortním balení je určen především milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Doprava je pronajatým vozidlem - klimatizovaným minibusem. Akce nepatří k fyzicky náročným. Do programu cesty není zařazený žádný noční přejezd. Bonusem je koupání v Mrtvém a Rudém moři a atraktivní výlet v jeepech v pouštní oblasti Wádí Rum. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v komfortních hotelech s polopenzí. Jde o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Jedna noc je zajištěna v poušti v beduínských stanech s příslušenstvím, součástí je i tradiční večeře v beduínském stylu. Vnímání standardu „hvězdiček“ u hotelů může být však v exotických destinacích odlišné. Úroveň ubytování a služeb závisí často na místních zvyklostech a mentalitě obyvatelstva. V ceně zájezdu nejsou zahrnuty obědy. V poledne se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Vaše ohlasy

Milí DOBROdruzi,  ráda bych touto cestou poděkovala nejen za krásný program zájezdu do Jordánska, ale i za skvělou práci průvodce Milana Václavika, který svým pozitivním a optimistickým přístupem tmelil různorodý kolektiv a citlivě přizpůsobovat program možnostem a kondici každého z nás. Milanovo nadšení pro objevování je “infekční “. S úsměvem řešil různé drobné zádrhele a byl vždy po ruce. Jeho ošetření páně Filipova ukopnutého palce bylo zcela profesionální. Jeho práce je na 1*. Diky, byla to senzační dovolená.  

Lenka L.

19.4.2022

Rádi bychom touto cestou poděkovali Davidovi Švejnohovi, který byl naším průvodcem během putování po Jordánsku. Cestujeme s Livingstonem pravidelně a vždy jsme mile překvapeni vysokou úrovní, profesionalitou a organizačním talentem vašich průvodců. David byl navíc výjimečně komunikativní, skvělý řečník a bavič (jeho čtení pohádek během přejezdů je pro nás nezapomenutelné!). Vytvářel milou a pozitivní atmosféru, snažil se i z vlastní iniciativy zpestřit itinerář zájezdu a pokud se vyskytl zádrhel, okamžitě jej vyřešil. Děkujeme mu za naprosto perfektně odvedenou práci, díky které jsme si užili báječnou dovolenou.

Andrea a Jozef S.

9.11.2021

Jenom krátce. Cesta do Jordánska cca 11/21 byla perfektní. Trasa byla zvolena OK, vše OK. Průvodce Švejnoha byl vynikající. Vystupováním, přístupem k lidem, ochota - no prostě jednička. Nevím co dodat.

Eduard M.

4.11.2021

Chtěl bych poděkovat za zájezd do Jordánska. Bylo to stejně jako ve dvou předchozích případech s vaši CK perfektní. Na super prožitku se velkou měrou podílela svojí erudovaností v arabské otázce a pohotovostí i průvodkyně Lenka Hrabalová, za což jí patří dík. Zachránila mě i po příletu do Prahy, když mi byla odcizena peněženka a rázem jsem se stal mužem bez dokladů a zlaťáků.  

Zbyněk V.

3.11.2021

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

17.5. - 4.6.2023
+ další 3 termíny
19 dní
Izrael s výletem do Jordánska
263 Izrael s výletem do Jordánska

Koupání ve čtyřech mořích

2.6. - 11.6.2023
+ další 1 termín
10 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.