1. den
Letecky do ÍRÁNU. Hlavní město Teherán.
2. den
Prohlídka Teheránu. Dvanáctimiliónové hlavní město. Luxusní obytné čtvrti na úpatí Elborsu. Vyhlídka na celé město. Šáhův palác Saad Abad, památník svobody Azadí a palác Golestan (UNESCO). Muzeum šperků s největším diamantem na světě. Moderní palác Mohammada Rezy Šáha. Temné uličky rozsáhlých bazarů plných zboží.
3. den
Návštěva hrobky Ajatoláha Chomejního. Přesun do Hamadanu. Cestou zastávka v nejrozsáhlejší vodní jeskyni světa Ali Sadr. Projížďka na lodi po labyrintu jezer a vodních kanálů. Posvátné místo již za dob vlády Dareia I. Pozůstatky lví brány Sang Shir, která chránila hřbitov bývalé Parthské říše. Nocleh v Hamadanu.
4. den
Návštěva Avicenova mauzolea, největšího učence islámského světa. Hrobka biblické Ester, královny ze Susy a jejího strýce Murdochaje. Středisko Abbas Abad. Zastávka na okraji Hamadánu v údolí Gandžnamé s nápisy v klínovém písmu z dob Dáreia I. vytesanými do skály. Příjemný vodopád. Přesun do kolébky prastarých neolitických kultur do Kermanshahu. Dnes pestrá směsice národností – Kurdové, Židé i Arméni. Cestou zastávka u skalních reliéfů v Bisotunu (UNESCO). Úrodné údolí Kangavaru, který měl na počátku 20. století stále svoji samosprávu. 1500 let staré sásánovské skalní reliéfy v Taq-e Bostan. Bude chutnat jehněčí kebab i tentokrát? Nocleh v Khoramabadu.
5. den
Súsa - pozůstatky hlavního města achajmenovské říše. Hrobka starozákonního proroka Daniela. Čoká Zambíl (UNESCO), rozsáhlý zikkurat, pyramidové stavby známé především z mezopotamského údolí a západního Íránu. Posezení v čajovně s vodní dýmkou. Příjezd do Ahwazu na březích řeky Karun.
6. den
Přejezd do Bišápuru - ruiny sásánovského města krále Šápura I. Ve skále vytesány reliéfy sásánovských králů ze 3. století znázorňující vítězství nad Římem. Kdysi velkolepý palác krále Šápura. Pokračování do Šírazu přes horský průsmyk (2 400 m) s nádhernými scenériemi. Nocleh v Šírazu, ve městě opěvovaném perskými básníky.
7. den
Prohlídka nejkrásnějších pamětihodností Šírazu. Perské zahrady Narenjestan, mešita Nasir ol Molk, medresa Khan. Úzké uličky místních bazarů. Citadela Karima Chána. Mauzoleum Ali ebne Hamzeh s velkolepou zrcadlovou výzdobou. Návštěva hrobu národního perského básníka Háfíze. Nocleh v Šírazu.
8. den
Celodenní výlet do Persepolis (UNESCO), založeného Dáreiem Velikým v roce 522. Prohlídka rozsáhlého komplexu byzantských i řeckých památek. Ve skalách vytesané hrobky achajmenovských králů Nákš-e-Rostám. Nocleh v Šírazu.
9. den
Návštěva achajmenovské metropole Pasargard. Hrobka Kýra Velikého (UNESCO). Šalamounovo vězení a vznešené paláce. Přejezd na sever do města Yazdu (UNESCO), ležícího na rozhraní solné a písečné pouště. Jedno z nejstarších měst, kde lidé stále ještě žijí v původních kopulovitých hliněných obydlích s větracími věžemi bagdíri. Prohlídka starého centra Yazdu. Působivý komplex Amír Čakhmáq na stejnojmenném náměstí. Alexandrovo vězení. Nocleh v Yazdu.
10. den
Věže mlčení uprostřed pouště, pohřebiště zoroastristů, staré více než 3 000 let. Zoroastriánský chrám s věčným ohněm, který hoří nepřetržitě již od roku 470. Páteční mešita. Zahrada Dowlat Abad s guvernérovým palácem a systémem větracích věží. Přejezd do Isfáhánu. Cestou zastávka v pouštním městě Meybod. Jedna z nejstarších pevností v zemi, karavanseraj, historické poštovní muzeum, ledárny i větrací věže. Nocleh v Isfáhánu.
11. - 12. den
Isfáhán, zvaný „polovina světa". Bývalé hlavní město safíjovské říše patří k nejkrásnějším městům Orientu. Široké bulváry lemované vzrostlými stromy. Druhé největší náměstí světa (UNESCO), které bylo kdysi středem abbásovské říše. Návštěva prodejny perských koberců. Klenot islámské architektury, Imánova mešita. Mešita Šejka Lotfolláha. Nádherně vykládané fasády. Paláce Ali Qapu a Chehel Sotoon. Taje místních bazarů. Nezapomenutelný zážitek v kavárně pod oblouky mostu Sí-o-se pol ze 17. století přes řeku Zajandé. Páteční mešita (UNESCO) a okolní bazary. Arménské čtvrti Nová Jolfa – kostel Vank a muzeum. Noclehy v Isfáhánu.
13. den
Přejezd do Teheránu. Návštěva malebné horské vesnice Abyaneh na úpatí téměř čtyřtisícové hory Karkas. Pokračování do Kashanu – zahrada Fin, mešita Agha Bozorg, palác obchodníka Tabatabai. Krátká návštěva poutního areálu svatého města Qom. Přesun na letiště do Teheránu.
14. den
Letecký návrat domů.