Peru - Bolívie - Chile

310

Peru - Bolívie - Chile

Z Machu Picchu až do pouště Atacama

Památky inckého Peru, bájné jezero Titicaca i unikátní pouště

O prázdninách Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Peru a nejkrásnější památky Incké říše. Nezapomenutelná zákoutí starého Cuzca a všudypřítomná incká kultura ve Valle Sagrado. Plovoucí ostrovy na jezeře Titicaca. Bolívie, nejpůvodnější země Jižní Ameriky. Nejbohatší stříbrné doly v dějinách novověku. Nejsušší místo na zemi. Největší solná poušť světa. Chile s barevnými lagunami a se „zmrzlými“ plameňáky. Za tři týdny maximum poznání!

Oblíbený prázdninový zájezd, do jehož programu je vedle nejvýznamnějších inckých památek Peru zařazeno i poznávání historických měst a přírodních skvostů jihozápadní Bolívie a severního Chile. Akci zakončíme na úpatí And v Santiago de Chile. Na své si přijdou milovníci přírody, ale i obdivovatelé nejen předkolumbovské historie. Programová skladba zájezdu nabízí i několik jednodenních pěších výletů nebo vyjížďku na kole. Do hlavního chilského města se přesuneme letecky.

Termíny a rezervace

Termín:  2.8. - 24.8.2022 23 dní / 21 nocí  (23 dní / 21 nocí) Cena:  94 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Duboisová

Skvěle jazykově vybavená - angličtina, španělština, francouzština, ruština. V zahraničí prožila několik let. Nezdolným šarmem a energií kouzlí hlavně v Latinské Americe a Africe na ostrově Réunion a Mauritius, v Asii na ostrově Borneo. Nejčastěji průvodcuje kombinace zemí Peru, Bolívie, Brazílie...

Více informací o průvodci

Štěpánka

Štěpánka Jakešová

Již v mládí si obula toulavé boty, které ji sluší dodnes. Velká záliba přerostla v profesi a životní styl. Každá navštívená země pro ni znamená nový svět lidských osudů, legend a přírodních tajemství. Ať už to byl strhující příběh českého Banátu v Rumunsku, legendami opředené Skotsko či země, k...

Více informací o průvodci

Lubica

Lubica Macedo

Slovenka, která dlouhodobě zakotvila v peruánském Cuzcu. Za ta léta, co žije v Peru, nasbírala spoustu zkušeností a znalostí o místních zvyklostech. Právě tyto zkušenosti a její brilantní španělština vám v Peru, Bolívii, Chile či v Argentině pomohou seznámit se s místní kulturou. Zkušeně Vás pro...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Veselá

Procestovala snad celý svět. Od Austrálie, přes Indonésii, Nepál i Srí Lanku. Pracovala v Japonsku i na Novém Zélandu. Cestuje už přes deset let. Během pobytů ve vzdálených krajích se naučila anglicky, španělsky, portugalsky i srbsky. Prostě žena, která si dokáže poradit v jakékoliv situaci a ve...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Hana Duboisová

Štěpánka Jakešová

Lubica Macedo

Martina Veselá

Karolína Draxlerová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do PERU. Lima.

3. den

Přelet do Cuzca. Kamenné ulice bývalého centra Incké říše. Koloniální kostely. Katedrála s malbami indiánských umělců. Úzké uličky bohémské čtvrti San  Blas. Zlatý chrám Qoriqancha.

4. den

Nedobytná ceremoniální pevnost Sacsayhuamán. Skalní bludiště Quenqo. Červená pevnost Puca  Pucara. Koupele inckých vládců Tambo  Machay. Hluboké posvátné údolí  Valle Sagrado, úrodná terasovitá políčka vysoko v horách. Povečeříme morče s posvátným nápojem Inků - chichou? Ochutnáme koku, jedinečný lék proti horské nemoci?

5. den

Pisaq - tržiště plné tradičně oděných indiánů. Ollantaytambo - poslední bašta Inků. Vláčkem údolím řeky Urubamba k jednomu z novodobých divů světa - Machu Picchu.

6. den

Impozantní komplex Machu Picchu. Sluneční chrám. Chrám Tří oken. Možnost výstupu na vrchol Wayna Picchu či Machu Picchu (dle volné kapacity permitů). Koupání v horkých pramenech v Aquas Calientes

7. den

Vláčkem zpět do Ollantaytamba. Těžba soli odpařováním slané minerální vody ze stovek jezírek – Salinas de Maras. Incká laboratoř na výzkum plodin - Moray. Chinchero - původní incké městečko, proslulé tradicí zpracování a barvení vlny. Lamy, chov morčat. Večerní návrat do Cuzca.

8. den

Celodenní přejezd peruánským Altiplanem do Puna. Po cestě zastávka v městečku Andahaylillas a Raqchi.

9. den

Dopolední návštěva rákosových ostrovů Islas Flotantes, na kterých žijí indiáni kmene Uros. Možnost projížďky na rákosovém člunu po nejvýše položeném splavném jezeře na světě Titicaca (3 800 m). Jízda podél blankytně modrého jezera. Vstup do BOLÍVIE. Poutní místo zázraků Copacabana. Nejvýznamnější poutní kostel Bolívie. Křížová cesta Calvárie.

10. den

Plavba lodí na ostrov Isla del Sol - místo zrození Boha Slunce. Mytický počátek incké civilizace. Pěšky ze severu ostrova na jih (cca 9 km dlouhá hřebenovka mírným terénem), popřípadě návštěva ostrova Isla de la Luna, pokud sever Isla del Sol je nepřístupný). Sestup po schodech Escalera del Inca zpět k jezeru. Ruiny starých inckých chrámů. Terasovitá políčka s lamami a zvláštní, téměř středomořská atmosféra. Večerní přejezd přes úžinu San Pedro y Pablo do nejvýše položeného hlavního města na světě - La Paz.

11. den

Fakultativně sjezd na kole po „nejnebezpečnější” cestě světa. Ze 4 700 metrů sjedeme do nížin Yungas, Coroico ve výšce 1 500 m! Osvěžení v tropické přírodě. Jiná Bolívie. Alternativně prohlídka Valle de la Luna – erozí vzniklá měsíční krajina. Večerní návrat zpět do La Paz.

12. den

La Paz. Muzeum koky. Čarodějnické tržiště - Mercado de las Brujas. Amulety a sušená lamí embrya pro štěstí. Necháte si předpovědět budoucnost z kokových lístků? Noční přejezd do Sucre.

13. den

Sucre - koloniální skvost BOLÍVIE pod patronátem UNESCO. Druhé hlavní město. Pohodové náměstí Plaza de Armas s barokní katedrálou. Muzeum indiánského textilu. Tržiště plné exotického ovoce, vynikající ensalada de frutas. Fakultativně Cal Orcko, tisíce dinosauřích stop nedaleko města.

14. den

Přesun do Potosí - stříbrná pokladnice španělského království na seznamu UNESCO. Příjemná atmosféra zachovalého koloniálního města. Casa Moneda - razírna stříbrných mincí.

15. den

Sfáráte fakultativně do stříbrných dolů ukrytých v nitru bohaté hory - Cerro Rico v nadmořské výšce Mt. Blancu? Nákup dárků pro horníky a obětní rituály pro patrona horníků El Tia. Odpolední přejezd do Uyuni.

Třídenní výlet terénními džípy bolivijským Altiplanem

16. - 18. den

Třídenní výlet terénními džípy bolivijským Altiplanem. Solná poušť Salar de Uyuni (3 665 m). Povrchová těžba a zpracování soli. Ojos de Salar. Hotel postavený ze solných kvádrů. Kaktusový ostrov Isla del Pescado. Malebná Laguna Verde a Laguna Colorada se třemi druhy plameňáků. Gejzíry Sol del Mañana. Koupání v termálních pramenech. Pampa Chavirri. Přejezd do CHILE. Poušť Atacama. Zelená oáza San Pedro de Atacama. Písečné duny při západu slunce ve Valle de la Luna.

19. den

Přejezd ze San Pedro de Atacama do Calamy, následný let do Santiaga  de  Chile. První seznámení se s hlavním městem Chile.

20. - 21. den

Santiago de Chile – prohlídka města. Vyhlídkový vrch Santa Lucía a Cerro San Cristóbal. Výlet do přímořských letovisek Viňa del Mar a Valparaíso, známého mezi námořníky jako Klenot Pacifiku. Okolí historického námořního přístavu a staré město patří mezi památky UNESCO.

22. - 23. den

Letecký návrat ze Santiago de Chile domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecký přesun Lima – Cuzco, Calama – Santiago de Chile
 • Veškerá doprava – vlak a bus k Machu Picchu, místní dálkové autobusy (noční přejezd z La Paz do Sucre), pronajaté džípy a mikrobusy
 • Lodní výlet na Islas Flotantes a Isla del Sol
 • Lanovka v La Paz
 • 17x ubytování v hotýlcích střední turistické kategorie se snídaní, 2x na výletě džípy v jednoduchých vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, 1x v autobuse (noční přejezd La Paz-Sucre)
 • Plná penze na třídenním výletu džípy (2x snídaně, 2x oběd, 2x večeře)
 • Vstupy do národních parků
 • Přírodní rezervace Eduardo Avaroa
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Místní odletové taxy 8 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Vstup na Isla del Pescado a Isla del Sol
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Vstupy na Machu Picchu je nezbytné rezervovat a uhradit ve velkém časovém předstihu, jelikož kapacita denních vstupů do areálu je omezena.

 • Machu Picchu - vstup do komplexu | od 1 170 Kč | 6 hodin
 • Machu Picchu s výstupem na Wayna Picchu či Machu Picchu Montaňa | od 1 490 Kč | 6 hodin

Druh vstupu na Machu Picchu je nutné si vybrat již při objednávání zájezdu. Informativní dokument Vstup na Machu Picchu (PDF) zasíláme e-mailem před objednávkou.

Další fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Sjezd na horském kole do Coroica | cca 88 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Do programu akce nejsou zahrnuty žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Podnikneme pouze méně náročné jednodenní pěší výlety. Je však nutné počítat s potřebnou aklimatizací se vyšších nadmořských výškách, dbejte rad zkušeného průvodce. Pro sportovněji založené se nabízí možnost výstupu na vrchol Huayna Picchu/Machu Picchu Montaňa, odkud je možné si prohlédnout komplex Machu Picchu jako na dlani (fakultativně, nutné objednat předem), možnost cca 9 km dlouhé hřebenovky přes Sluneční ostrov nebo sjezdu na kole do Coroica po „nejnebezpečnější“ silnici světa. Vzhledem k velikosti procestovaného území budeme využívat kombinovanou dopravu – pronajaté minibusy a místní dálkové autobusy, v rámci třídenního výletu po Altiplanu pronajaté džípy. Do programu akce je zařazen noční přejezd na trase La Paz - Sucre. Trasu Lima - Cuzco a Calama - Santiago de Chile překonáme letecky. Vlak a autobus využijeme k přesunu ke komplexu Machu Picchu a zpět. Privátní lodí se budeme plavit po jezeře Titicaca při cestě na plovoucí ostrovy Islas Flotantes a při cestě na Sluneční ostrov Isla del Sol. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a penzionech střední turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, na většině míst se snídaní. Dva noclehy v oblasti bolivijského Altiplana budou zajištěny v jednoduchých vícelůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Pro noclehy v oblasti bolivijského Altiplana doporučujeme mít kvůli chladným nocím vlastní spacák, který lze využít i během dlouhých přejezdů v místních autobusech, kde může být kvůli silné klimatizaci chladněji. Ve většině hotýlků je součástí ubytování i snídaně. V ceně zájezdu je dále strava formou plné penze v rámci třídenního výletu do oblasti bolivijského Altiplana (plná penze počíná první den obědem a poslední den končí snídaní). Po zbytek pobytu se budeme stravovat v místních jídelnách a restauracích (orientační cena jídla a pití na jeden den je cca 15-30 USD). Průvodce je nápomocen s výběrem restaurací.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Karolína Draxlerová jako průvodkyně byla báječná, musím říct, že celý zájezd pozvedla o pár levelů výše a CK jí má být za co vděčná. Jen díky ní byl zájezd příjemně strávenou dovolenou. Je neuvěřitelně energická, milá a schopná, na každou situaci vždy pohotově reagovala a během chvíle vše vyřešila. Organizaci zvládala skvěle a věděla snad o všem, jakýkoliv dotaz na ní někdo měl, tak ho vždy zodpověděla. Vlastně nechápu, jak to dělala. Karolínu jako průvodkyni mohu s čistým svědomím doporučit a v budoucnu s ní opět ráda někam vyrazím. 

Anna B.

16.12.2019

Dobrý den, nedávno jsme se vrátili z nádherných míst Jižní Ameriky, konkrétně z Peru- Bolívie- Chile, zájezdu pořádaného Vaší kanceláří Livingstone. Chtěli bychom touto cestou poděkovat průvodkyni Martině Veselé za velmi dobrou organizaci, neskutečné vědomosti o navštívených místech, znalost místních poměrů, jazykové vybavení.  Obdiv patří její nevyčerpatelné energii a stále dobré náladě. Přejeme jí další spokojené klienty  a stále veselou mysl. Děkujeme.

Kateřina a Marek

27.9.2018

Dobrý den, nedávno jsem absolvoval zájezd 310 Peru-Bolívie-Chile. Jel jsem s Livingstonem už počtvrté a opět jsem byl velmi spokojen. Organizace i program zájezdu byly bezvadné a průvodkyně Martina Veselá by mohla sloužit jako vzor této profese. Sice jsme občas bručeli, když nás tahala ve čtyři ráno z postele, ale brzy jsme jí odpustili, protože ty zážitky vždycky stály za to. Program je sice poskládaný dost náročně, ale když už letíme přes půl zeměkoule, tak přece chceme vidět co nejvíc. Až při "vyvolávání" fotek si člověk uvědomí, co všechno se za ty tři týdny podařilo stihnout díky dobré organizaci. Martina Veselá je hodna svého jména a má stále dobrou náladu, při řešení jakýchkoliv problémů nebo dodatečných a individuálních bodů programu je maximálně nápomocná, dokáže z neznajících se účastníků zájezdu udělat soudržnou partu, její výklady a historky u jednotlivých památek jsou excelentní. Pokud si najdu nějaký další pěkný zájezd a bude ho průvodcovat ona, tak neváhám a jedu. Takže děkuji vaší CK za další skvělou dovolenou a těším se na další společné zážitky.

Jiří H.

24.9.2018

Dobry den, chcela by som touto cestou podakovat za krasny zajazd, na ktory budeme dlho spominat. Krajiny, ktore sme presli mi zas pripomenuli, ako sa mame tu u nas v Europe dobre a co vsetko povazujeme za samozrejmost, aj ked inde je to vyrazny luxus. Zaroven by som vam chcela podakovat za ochotu vziat otca na dovolenku, aj po termine prihlasenia. Vzdy je lepsie mat s kym zdielat zazitky na cestach, ked manzel nemohol ist. Celkovo hodnotim zajazd velmi kladne, videli sme mnozstvo nadhernych a zaujimavych miest a mali sme stastie na zlozenie ucastnikov zajazdu :). S pozdravom

Jana T.

22.2.2013

Nedávno jsme se vrátili ze zájezdu Incké Peru- Bolivíjské Altiplano - Chile. Zájezd se opravdu vydařil díky velmi dobré partě účastníků a hlavně díky průvodkyni Štěpánce Jakešové. Její odborné, jazykové a organizační schopnosti byly na vysoké úrovni. Svým lidským a osobitým přístupem stmelila účastníky zájezdu ve výbornou partu. 

Pavel a Martin J.

17.1.2017

Všem vám chci poděkovat za nádherný zájezd. Je vidět, že děláte vše s láskou pro druhé, že vás to baví a naplňuje. Je to dar ocitnout se v takové společnosti aspoň na chvíli, už teď vymýšlím,  kam pojedu příště.

Eva P.

20.8.2016

Dobrý den, zasílám Vám vyhodnocení zájezdu č. 310. Kromě uvedeného bych velmi ráda poznamenala, že průvodkyně Martina Veselá je každým coulem profesionálka, velmi obětavá, milá a stále s úsměvem. Díky ní jsem si velmi rozšířila vědomosti, její výklad byl vždy velmi poutavý, zajímavý a poučný. Co se týče organizace zájezdu, velmi pozitivně hodnotím ubytování se snídani, odpadla nám tím každodenní starost čím se ráno nakrmíme. Celkovou organizaci zájezdu hodnotím jako výbornou, na čemž se nemalou měrou opět podílela Martina. Jsem ráda, že jsem s Vaší CK poznala kus světa a děkuji všem za profesionální práci.

Barbora M.

16.4.2017

Podobné zájezdy

Peru - Bolívie
308 Peru - Bolívie

Po stopách Inků i dávných civilizací

21.4. - 12.5.2022
+ další 1 termín
22 dní
Argentina - Severní Chile - Bolívie
11.4. - 28.4.2022
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog