Nikaragua - Kostarika - Panama

338

Nikaragua - Kostarika - Panama

Koloniální vznešenost

Skvěle namíchaná skladba programu. Největší středoamerické lahůdky!

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

To nejzajímavější ze tří nevelkých středoamerických zemí. Mozaika zážitků poskládaná tak, abyste z každé země viděli to „nej". Historii a ostrovy na největším sladkovodním jezeře Střední Ameriky v Nikaragui. Pacifik i Karibik a nejlepší národní parky v Kostarice. Ostrovní ráj na zemi a moderní lidské dílo, panamský kanál, v Panamě.

Oblíbená akce do tří středoamerických zemí. Jedná se o pohodový poznávací zájezd, jehož program kombinuje významná historická místa s atraktivní přírodou národních parků a odpočinkem na plážích Pacifiku i Karibiku. Na závěr navštívíte i Panamský průplav, jeden z nejvýznamnějších architektonických skvostů Ameriky. Z této cesty si odnesete ucelený obrázek o těchto destinacích.

Termíny a rezervace

Termín:  30.3. - 14.4.2024 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  115 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  29.3. - 13.4.2025 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  115 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Martin

Martin Tauber

Nejlépe se cítí s batohem na zádech v neznámém prostředí nebo někde na horách ve stanu v přírodě. Nevydrží dlouho na jednom místě, a proto většinu svého dospělého života trávil v zahraničí. Střídal hobby, školy a zaměstnání tak dlouho, než se našel v práci průvodce. Odjakživa ho fascinuje divoká...

Více informací o průvodci

Michal

Michal Čáslavka

Svojí lásku k Latinské Americe objevil již při svých studiích ve Venezuele. Žil a pracoval na různých místech Jižní a Střední Ameriky (v Brazílii, Panamě, Kostarice a Dominikánské Republice). Poté, co se vrátil zpět do Čech, se mu začalo po dálkách stýskat, a tak se rozhodl propojit svoji vášeň ...

Více informací o průvodci

Martin Tauber

Michal Čáslavka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do NIKARAGUI, hlavní město Managua. Ubytování v centru města. Okolní bary a restaurace nám zajistí to pravé latinskoamerické přivítání! Příjemná večerní atmosféra.

2. den

Návštěva prvního a největšího nikaragujského národního parku. NP Volcán Masaya - stále aktivní vulkanický komplex desítek kalder a kráterů. Koupání v Laguna de Apoyo. Přesun do Granady, druhého nejstaršího koloniálního města v pevninské Latinské Americe. Zrekonstruované historické centrum s nejstarším kostelem střední Ameriky. Návštěva muzea a tradičních trhů. 

3. den

Lodní výlet na Las Isletas – plavba úzkými kanály mezi 365 ostrůvky vzniklými po výbuchu sopky Mombacho (1 344 m). Zájemci se mohou vydat na vrchol této sopky. Výstup primárním deštným pralesem bude odměněn výhledy na Granadu a tři stovky ostrůvků na jezeře Cocibolga. Přesun do tichomořského letoviska San Juan del Sur.

4. den

Překročení hranice s KOSTARIKOU. Horské letovisko Monteverde s mlžnými lesy. Odpolední možnost návštěvy zahrady orchidejí. Unikátní motýlí a žabí farma Ranario.  

5. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Odpolední přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi Hot Springs.

6. den

Dopolední procházka po stezkách NP Arenal Volcano. Oblast jedné z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Možnost návštěvy působivého vodopádu Catarata la Fortuna padajícího z výšky 70 metrů. Pro zájemce další aktivity jako rafting na divoké řece nebo návštěva visutých mostů či canopy tour a jízda na zip line.

7. den

Přejezd do NP Mauel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

8. den

Přesun do Cahuity, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně.

9. den

NP Cahuita– možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Návštěva původního indiánského kmene Bribrí. Seznámení s původními obyvateli. Fakultativně možnost raftingu na řece Pacuare tekoucí dech beroucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.

10. den

Překročíme hranici do PANAMY. Plavba na ostrovy Bocas del Toro. Nejkrásnější mořský národní park v celé zemi. Bělostné pláže lemované kokosovými palmami. Překrásné korálové zahrady ukrývající se v mělké vodě se spoustou života. Skvělé šnorchlování. Vyhlášené kulinářské zážitky a večerní zábava v oblasti obývané převážně temperamentním černošským obyvatelstvem.

11. den

Fakultativní celodenní lodní výlet po okolních ostrovech. Na ostrově Isla Bastimentos se zastavíme na unikátní pláži Red Frog Beach, kde se vyskytují endemické červené žabky. Spatříme i delfíny?

12. den

Přelet do hlavního města Panama City. Prohlídka města, nábřeží Balboa, stará koloniální čtvrť Casco Viejo, muzeum průplavu. Zdymadla Miraflores. Návštěva Panamského průplavu - nejvýznamnější stavby Ameriky, která spojuje pacifickou a atlantickou stranu kontinentu.

13. - 14. den

Návštěva panenských ostrovů San Blas, na kterých žijí indiáni kmene Kuna Yala. Přespání na pustém ostrově v typické chýši. Šnorchlování u vraku potopené lodi a mělčiny plné mořských hvězdic, ryb a korálů. Návrat do Panama City.

15. - 16. den

V závislosti na leteckém spojení poslední nákupy v Panama City. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Bocas del Toro – Panama City
 • Veškerá doprava klimatizovaným minibusem
 • Transfery lodí
 • Lodní výlet na Isletas de Granada
 • Ubytování 13x v kvalitních 3* - 4* hotelech se snídaní, 1x v tradiční chýši na ostrovech San Blas s plnou penzí
 • Vstupy do národních parků a rezervace San Blas
 • Vstup do termálních lázní Baldi Hot Springs
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • V případě leteckého spojení přes USA: cestovní povolení USA - ESTA 21 USD (nutný biometrický pas)
 • Hraniční poplatky cca 40 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Fakultativní výlety a aktivity cca 230 USD
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 16 300 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Puentes colgantes – visuté lávky v Monteverde cca 35 USD
 • Canopy tour cca 55 USD + 10 USD za nejdelší zipline Superman
 • Zahrada orchidejí cca 10 USD
 • Výstup na Cerro Chato cca 10 USD
 • Závěsné mosty Arenalu cca 27 USD
 • Žabí a hadí terária cca 15 USD
 • Rafting na Pacuare z Cahuity cca 85 USD
 • Lodní výlet v Bocas del Toro cca 70 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Pohodový poznávací zájez v němž nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity (treky). Pro sportovněji založené se nabízí možnost výstupu na sopku Mombacho nebo Madero, pro milovníky adrenalinu tzv. Canopy tour (fakultativně) a pro obdivovatele podvodního světa možnost potápění a šnorchlování. Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým autobusem či mikrobusem. Několikrát využijeme také lodní dopravu. Z ostrovů Bocas del Toro do Panama City se přepravíme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v příjemných hotýlcích kategorie 3* - 4* ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. V navštívené destinaci není hodnocení hotelů totožné s evropským, jejich úroveň je rozdílná, tak jak se během cesty mění stupeň civilizace a úroveň infrastruktury. Na základě mnohaletých zkušeností jsme vybrali hotely, které poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst nebo historických či přírodních krás. Na souostroví San Blas budeme ubytováni ve skromných tradičních chýších. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Vzhledem k programu akce je dále do ceny zájezdu zahrnut 1x oběd a 1x večeře. Po zbytek pobytu průvodce doporučí osvědčené restaurace. Možností, kam zajít je vždy dost a zajímavostí k ochutnání je více, než čas dovolí. Samozřejmě existuje možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech nebo na tržištích.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení přes USA je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas. Vyplnění formuláře a úhrada poplatku zabere 10-15 minut.

Bezvízového programu s registrací ESTA nemohou využít občané, kteří po 1. březnu 2011 pobývali v Íránu, Íráku, Sýrii, Súdánu, Somálsku, Libyi a Jemenu nebo po 12. lednu 2021 cestovali na Kubu. Ti musí žádat o tradiční vízum na ambasádě, které stojí 160 USD.

Podobné zájezdy

Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala
321 Mexiko - Belize - Honduras - Guatemala

Říše Mayů a pláže Karibiku

16.11. - 30.11.2024
+ další 1 termín
15 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní
Pestrobarevná Kostarika
343 Pestrobarevná Kostarika

Perla Střední Ameriky

9.11. - 24.11.2024
+ další 1 termín
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)