Pestrobarevná Kostarika

343

Pestrobarevná Kostarika

Perla Střední Ameriky

Tajemství tropického ráje. Aktivní sopky i bělostné pláže Karibiku.

Náš tip Příroda a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Kostarika je bezesporu perlou Střední Ameriky. Nabízí vše, co si jen můžeme představit. Malá země s největší druhovou pestrostí živočichů i rostlin na světě je omývána vodami dvou oceánů. Okusíme pláže jak na pobřeží Pacifiku, tak na pobřeží Karibského moře. Činné vulkány, krásné pláže, mnoho různorodých národních parků. Zároveň se však můžete nechat nakazit klidem, který panuje ve všech koutech Kostariky. 

Oblíbený pohodový zájezd určený zejména milovníkům přírody. Čeká nás bohatá nadílka přírodních krás i odpočinku na krásných plážích Pacifiku i Karibiku. Kostarika bývá označována za středoamerické Švýcarsko nebo také zahradu Střední Ameriky.

Termíny a rezervace

Termín:  28.12. - 12.1.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  12.3. - 27.3.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  12.11. - 27.11.2022 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.12. - 9.1.2023 16 dní / 14 nocí  (16 dní / 14 nocí) Cena:  92 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Hana

Hana Dušáková

Japonština ji uchvátila již na střední škole. Stala se profesionální tlumočnicí a opakovaně se do Země vycházejícího slunce vrací. Španělsky se začala učit kvůli rodině kostarických přátel, za kterými se poprvé vypravila v roce 2008. Nádherná příroda a přívětiví lidé této bezpečné středoamerické...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekingových expedic do Asie. Za několik let se začala ohlí...

Více informací o průvodci

Karolína

Karolína Draxlerová

Již od malička snila o tom, že jednou procestuje svět a že její život bude jako z filmu Indiana Jones. V Čechách vystudovala Cestovní ruch a po dokončení studia se vydala plnit si svůj sen. Procestovala křížem krážem Ameriku Jižní i Severní a také část Asie. Nejvíc ji k srdci přirostla Jižní Ame...

Více informací o průvodci

Hana Dušáková 28.12. - 12.1.2022 ?

Ludmila Puldová

Karolína Draxlerová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do hlavního města Kostariky, San José. Přejezd a nocleh ve městě.

2. den

Výlet v sopečné oblasti NP Irazú s návštěvou vulkánu, který je svojí výškou 3 432 m nejvyšší sopkou Kostariky. Pohled na smaragdově zbarvené kráterové jezero. Odpolední návštěva kávových plantáží. Věděli jste, že je káva sladká? Proces zpracování kávy. Návrat zpět do San José.

3. den

Přesun do NP Manuel Antonio, po cestě zastávka v NP Carara, jehož název pochází z indiánského výrazu pro krokodýla. Krátký pěší výlet v národním parku Carara. Pozorování líně se válejících krokodýlů pod mostem u řeky Rio Tarcoles. Přesun do blízkosti přímořského městečka Quepos.

4. den

Pěší výlet do NP Manuel Antonio. Jeden z nejmenších, ale nejkrásnějších národních parků Kostariky. Opuštěné bělostné pláže. Klidně tekoucí vodopád. Bujná vegetace plná zvěře. Líně se pohybující lenochodi a rozverné opičky. Pěšky k mangrovovým porostům. Koupání v teplých vodách Pacifiku.

5. den

Přejezd do horského letoviska Monteverde. Odpoledne možnost návštěvy zahrady orchidejí Jardín de las Orquídeas, unikátní motýlí a žabí farma Ranario plná pestrobarevných obojživelníků.

6. den

Výprava do deštného pralesa Monteverde. Bohatá fauna i flóra mlžného pralesa. Přes 2 500 druhů rostlin, na 400 druhů ptáků, 500 druhů motýlů. Odpoledne možnost návštěvy visutých mostů či tzv. canopy tour, zážitek pro milovníky adrenalinu. Kolik kolibříků uvidíme tentokrát? Vyzkoušíme si, jaký je život vysoko v korunách stromů? Nejvíce zvířat se zdržuje právě v nejvyšších patrech pralesa.

7. den

Přejezd do La Fortuna podél největšího kostarického jezera Arenal. Při přesunu návštěva vodopádu Viento Fresco. Odpolední koupání ve vyhlášených horkých pramenech Baldi.

8. den

NP Arenal Volcano. Pěší výlet zelenou džunglí k působivému vodopádu Catarata la Fortuna padajícího z výšky 70 metrů. Oblast jedné z nejaktivnějších sopek centrální Ameriky. Činná je již od roku 1500 a poslední výbuch byl v roce 1968. Pro zájemce další aktivity jako rafting na divoké řece nebo návštěva visutých mostů či canopy tour a jízda na zip line.

9. den

Dnešní den začne brzkým odjezdem do NP Tenorio – Rio Celeste. V parku, který je charakteristický svou “nebesky modrou” barvou řeky Celeste, nás procházka zavede k laguně řeky a jejím teplým pramenům. Dáme si na místě zvaném “Las Ollas” i bahenní zábal, který je proslulý svými terapeutickými účinky? Odměnou na konci výletu bude proslulý vodopád a koupel v přírodním jezírku s blankytně modrou vodou.

10. den

Přesun do NP Tortuguero. Všudypřítomné tropické zahrady a atmosféra zastaveného času. Nakazíme se ospalým klidem? Místo častého výskytu zelených mořských želv a karet obrovských.

11. den

Vyjížďka na lodi po spletitých vodních kanálech mezi kajmany, krokodýly, ledňáčky, bazilišky. Koupání na plážích či možnost pěšího výletu. Fakultativní aktivity v NP Tortuguero. Nezapomenutelná plavba „lanchou“ po říčních kanálech tropického pralesa do Tortugera. Barvité vesničky na dřevěných kůlech omývaných vodami Atlantiku.

12. den

Přesun na jih do Puerto Viejo u NP Cahuita, maličké vesnice na karibském pobřeží. Ochutnávka specialit místní kuchyně. Odpoledne možnost pěšího výletu v národním parku Cahuita.

13. - 14. den

Puerto Viejo, NP Cahuita. Dva dny volitelného programu. Aktivity dle výběru - možnost pěších výletů s pozorováním ledňáčků, ibisů a lenochodů či šnorchlování na korálovém útesu nedaleko břehu. Fakultativně návštěva původního indiánského kmene Bribrí nebo rafting na řece Pacuare tekoucí dechberoucím kaňonem - lokalita, která se řadí mezi nejlepší raftingová místa na světě.
Pro milovníky fauny se nabízí návštěva nedalekého záchranného centra divokých zvířat Jaguar Rescue Center, kde je možné spatřit lenochody, opice, tukany, krokodýly a zároveň se seznámit se zdlouhavým procesem jejich návratu do divoké přírody. Zvítězí odpočinek či aktivní program? 

15. - 16. den

Brzy ráno návrat do hlavního města San José na letiště. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami 
 • Pronajatá doprava a lodní doprava
 • 14x ubytování v hotýlcích se snídaní
 • Vstupy do NP
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy do památek a muzeí
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 900 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi vám připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se objednávají a hradí až v průběhu zájezdu:

 • Návštěva kávové plantáže 30 USD
 • Puentes colgantes – visuté lávky v Monteverde 35 USD
 • Canopy tour 50 USD + 10 USD za nejdelší zipline Superman
 • Jízda na koni 50 USD
 • Zahrada orchidejí 12 USD
 • Žabí a hadí terária 15 USD
 • Rafting 99 USD
 • Šnorchlování 25 USD
 • Kolíbřici – 5 USD
 • Horké prameny Baldi Thermae – podle výběru 35-60 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Součástí programu nejsou žádné fyzicky náročné aktivity (treky), pouze nenáročné jednodenní pěší výlety. Pro zájemce jsou přichystány rozličné fakultativní zážitkové aktivity (např. rafting, canopy tour, šnorchlování).

Skladba programu je zaměřena především na poznávání přírodních krás. Kostarika oplývá nádhernými národními parky, které skrývají aktivní sopky, mlžné pralesy plné zvířat a bujné vegetace, i krásné písečné pláže. Vedle krásné přírody a jejich kouzel si tak užijeme i odpočinek na plážích. Doprava bude kombinovaná, využijeme místní autobusy, pronajaté minibusy, částečně i lodě. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech turistické kategorie ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením, někdy vybavených i klimatizací. Hotely vybrané na základě mnohaletých zkušeností poskytují jak pohodlí po náročném celodenním programu, tak svojí polohou snadnou (pěší) dostupnost center měst, nebo historických i přírodních krás. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně.

Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených restauracích a hospůdkách, průvodce je nápomocen s jejich výběrem. Vzhledem k tomu, že jídlo je v Kostarice na podobné cenové úrovni jako u nás, je zbytečné vozit potraviny s sebou. Na útratu za jídlo a pití počítejte s částkou kolem 30 - 50 USD na den.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Ekvádor a Galapágy
313 Ekvádor a Galapágy

Země sopek a unikátní ráj zvířat

7.10. - 24.10.2022
18 dní
Kuba
323 Kuba

Romantika - rumba - rum

6.3. - 20.3.2022
+ další 4 termíny
15 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

12.2. - 26.2.2022
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog