Zážitková Guatemala - Belize

315

Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibská robinsonáda

Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 16

Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafoukaných duších podzemním jeskynním systémem, krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu. Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. Odpočinek na liduprázdných plážích rajského ostrova v Belize. Koupání a šnorchlování v tyrkysových vodách, opékání ryb, romantické posezení u moře na kouzelném ostrůvku pouze pro nás! Akce určená pro sportovně zaměřené a aktivní cestovatele s chutí zažít dobrodružství. Poutavý pohled na přírodní krásy a kulturu obou zemí v této kombinaci zcela unikátních zážitků.

Zájezd je určený pro sportovně zaměřené cestovatele, kteří upřednostňují aktivní zážitky, dobrodružství, přirozený kontakt s místním obyvatelstvem a nevšední poznání přírodních krás Guatemaly a Belize. Během cesty budeme mít dostatek času dobrodružnou formou poznat to nejlepší z celé oblasti. Čeká nás i pravá „robinsonáda“ a zasloužený odpočinek a pohoda u moře na plážích ostrůvků v Belize.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky přes USA do GUATEMALY. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.

2. den

Přesun do centra hornaté oblasti s největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v hotýlku.

3. den

Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v domorodé vísce na břehu řeky. Odpolední odpočinek v pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.

4. den

Pohodový trek pohádkovým deštným pralesem k laguně Lachua. Společné stavění stanů, koupání, poté relax. Opuštěná „karibská“ zátoka zapomenutá uprostřed džungle. Místo jako z říše za zrcadlem! Křišťálová voda, hojnost ryb i skvělé koupání. Vzrostlé cedry i mahagonovníky. Nezapomenutelná noční atmosféra džungle umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Zahlédneme i stopy jaguára? Nocleh u jezera v pronajatých stanech s večeří a snídaní.

5. den

Pro zájemce dobrodružná výprava soustavou jeskynního systému Candelaria na nafouknutých duších. Jedna z nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.

6. den

Pro zájemce prozkoumání jeskyně Bombil Pek. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80 m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v posvátné jeskyni!! 

7. den

Dopoledne přesun do Peténu. Odpoledne jedna z nejmagičtějších mayských památek - Tikal. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.

8. den

Úsvit nad Tikalem. Plavba lodí soutěskou k deltě řeky Rio Dulce s možností osvěžující koupele. Livingstone na březích Karibiku. Vesnička žijící v rytmu marimby a zpěvem Boba Marleyho. Africký nádech je umocněn místními černošskými obyvateli zvanými Garifunas - potomky uprchlých otroků. Příjemný hotel v Livingstone.

Třídenní robinsonáda v Belize

9. - 11. den

Plavba na rychlých člunech na panenské ostrůvky SapotillosBELIZE. Pohoda tropického ráje. Palmové háje, bílý písek, smaragdové moře. K dispozici máme motorové čluny jen pro nás. Lodní výlety na nedaleké korálové ostrůvky. Možnost rybaření a lahůdkové šnorchlování. Mělká modrozelená laguna vybízející k pozorování mant. Kulinářské zážitky v podobě darů moře připravované z místních zdrojů. Večerní romantika u ohně s vůní pečených ryb. Ubytování v pronajatých stanech s plnou penzí. Robinzoniáda dětských snů se stane skutečností! Jedno z nejromantičtějších míst, co jste kdy viděli!

12. den

Lodí zpět do GUATEMALY. Celodenní přejezd do koloniálního městečka Antigua. Podmanivá atmosféra jednoho z nejpůvabnějších měst střední Ameriky, zapsaného na seznamu UNESCO. Bývalé centrum španělské koloniální říše s bezpočtem kostelů a katedrál. Pomíjivá krása okázalé architektury poznamenaná ničivými zemětřeseními. Chuťové pohárky uspokojí množství originálních restaurací s výtečnou kávou a čokoládou. Nádherné výhledy na vulkány Agua, Fuego a Acatenango.

13. den

Jezero Atitlán obklopené sopkami. Posvátné jezero mění barvu vody s každým pohybem slunce od všech odstínů modré, přes šedou až po smaragdově zelenou. Působivé místo přitahuje pozornost hippies a bohémů z celého světa již od 60. let. Pohlcující atmosféra pověstných barů.

14. den

Přesun zpátky do Antiguy. Po cestě zastávka v Chichicastenangu. Zažijte neuvěřitelnou pestrost barev na místních tradičních trzích. Ideální místo na koupi suvenýrů. Fakultativně večerní výstup na činnou sopku Pacaya.

15. den

Odpočinkový den v Antigua. Pro zájemce fakultativně lov mečounů, případně výstup na sopku Acatenango (4 000 m) anebo výlet na farmu s kávovými plantážemi. Večírek na rozloučenou s Guatemalou!

16. - 17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým mikrobusem
 • Lodní doprava po Rio Dulce a motorové čluny v Belize
 • 11x ubytování v hotelech se snídaní, 4x v pronajatých stanech (1x na treku k Lachua a 3x na romantickém ostrůvku v Belize)
 • Plná penze při třídenním pobytu na ostrově v Belize
 • Nosiči, pronajaté stany a plná penze na treku Lachua
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • V případě leteckého spojení přes USA, cestovní povolení USA – ESTA | 14 USD (nutný biometrický pas), v případě vyřízení přes CK cena 620 Kč
 • Vstup do Belize | 40 USD
 • Stravování nad rámec programu (obědy, večeře)
 • Vstupné do památek
 • Spropitné
 • Nutný PCR test na covid-19
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj | 10 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Rafting na řece Cahabon | 70 USD
 • Slaňování s prohlídkou jeskyně Bombil Pek | 35 USD
 • Proplouvání na duších (tubing) soustavou jeskynního systému Candelaria | 45 USD
 • Tikal – mayská archeologická památka | 20 USD
 • Výstup na sopku | cca 25 USD (záleží na velikosti skupinky)
 • Lov mečounů
 • Kávová plantáž v Antigua včetně ochutnávky | 20 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o aktivně pojatý zájezd s cílem získat neopakovatelné zážitky a užít si zajímavé a netradiční aktivity v exotických „kulisách“ (fakultativní možnost raftingu, prolézání jeskyní, proplouvání jeskyní na duších z pneumatik, trekking, potápění, šnorchlování, beach volejbal…). Pro nezdolné sportovce se nabízí i možnost fakultativně vystoupat na některou ze sopek v Guatemale.  Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem s místním řidičem s patřičnou licencí. Při plavbě po Rio Dulce využijeme lodní dopravu, při cestě na ostrůvky v Belize využijeme motorové čluny. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemných hotýlcích, z nichž některé disponují i bazénem. V pronajatých stanech strávíme jednu noc na treku k laguně Lechua v Guatemale a tři noci na pláži ostrůvku v Belize. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně a strava formou plná penze v rámci třídenního pobytu na ostrůvku v Belize a jednodenního treku k laguně Lachua. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených, cenově dostupných restauracích a hospůdkách. Průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti, případně doporučí krajové speciality. Samozřejmě existuje i možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech, případně na tržištích.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení do Guatemaly je většinou mezipřistání v USA. Z tohoto důvodu je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 14 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Výlet do Guatemaly předčil všechna naše očekávání, můžeme všem tuto nádhernou a turisty příliš nedotčenou zemi doporučit. Průvodce Michal Pokorný měl celý výlet výborně připravený a občas se zdálo, že luxusní ubytování a gurmánská překvapení snad vyčaroval. Díky Michalovi jsme mohli být Robinsony i mayskými náčelníky. Přivezli jsme si krásné zážitky a nechali tam i kousek srdce.

Mirka a Viktor

23.5.2022

Podobné zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

15.8. - 2.9.2023
19 dní
Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

27.12. - 10.1.2023
+ další 2 termíny
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog