Zážitková Guatemala - Belize

315

Zážitková Guatemala - Belize

Mayské dobrodružství a karibský relax

Exkluzivně sestavený program nabitý unikátními zážitky.

Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

10 - 14

Tajemné mayské pyramidy ukryté hluboko v džungli. Jedinečná atmosféra ztraceného světa umocněná vřískotem opic, papoušků a poletujícími tukany. Dobrodružné výpravy do srdce pralesa spojené s koupáním ve smaragdových kaskádách. Netradiční plavba na nafoukaných duších podzemním jeskynním systémem, krápníkové jeskyně z jiného úhlu pohledu. Jezero Atitlán a kouřící sopky. Pohodička v zachovalém koloniálním městě Antigua. Koupání a šnorchlování v tyrkysových vodách. Relax na prosluněných plážích Karibiku.

Zájezd je určený pro sportovně zaměřené cestovatele, kteří upřednostňují aktivní zážitky, dobrodružství, přirozený kontakt s místním obyvatelstvem a nevšední poznání přírodních krás Guatemaly a Belize. Během cesty budeme mít dostatek času dobrodružnou formou poznat to nejlepší z celé oblasti. Čeká nás i zasloužený odpočinek a pohoda u moře na plážích v Belize s možností potápění na korálových útesech.

Termíny a rezervace

Termín:  5.4. - 21.4.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  101 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  16.11. - 2.12.2024 17 dní / 15 nocí  (17 dní / 15 nocí) Cena:  105 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Pokorný

Příjemný pohodář i velký vypravěč. Ovládá dva světové jazyky, španělštinu a angličtinu, které pravidelně využívá na svých cestách. Na toulkách po světě se zamiloval do Guatemaly a v poslední době se jeho letním domovem stala Aljaška. Nejen zde provozuje své oblíbené sporty. Miluje rafting i kaj...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Michal Pokorný

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Guatemaly. Hlavní město Guatemala City, ubytování v hotelu.

2. den

Přejezd na nedělní trhy do Chichicastenanga – velký zážitek, tolik barev pohromadě jste zaručeně ještě neviděli! Ideální místo k nákupu suvenýrů. Odpoledne přejezd k jezeru Atitlán. Lago de Atitlán je posvátné a barva vody se mění s každým pohybem slunce od všech odstínů - modrá, přes šedou až po smaragdově zelenou a přitahuje hippies a bohémy z celého světa již od 60. let.

3. den

Dopoledne fakultativně možnost plavby lodí do mayské vesničky na druhém břehu jezera Atitlán. Úchvatný pohled na jezero obklopené sopkami nikdy nezapomenete! Odpoledne přesun do koloniálního perly AntiguaAntigua je chloubou celé Guatemaly a se svou naprosto podmanivou atmosférou je jedním z nejpůvabnějších koloniálních měst celé střední Ameriky, zapsané v UNESCU již od roku 1979.

4. den

Antigua - prohlídka města s průvodcem, návštěva Cerro de la Cruz, fakultativně možnost výstupu na sopku Pacaya (2 552 m), výlet na nádhernou farmu s kávovými plantážemi, muzea jadeitu atd.

5. den

Přesun do centra hornaté oblasti s největší produkcí kávy. Cobán - příjemné městečko sevřené okolními horami. Bujná zeleň plná orchidejí. Cesta do krasové oblasti Alta Verapaz. Ve večerních hodinách příjezd do horské vesničky Lanquín, ubytování v hotýlku.

6. den

Odpočinek v pohádkových kaskádách Semuc Champey uprostřed pralesa. Pro místní indiány místo posvátných vod. Možnost koupání v přírodních lagunách měnících svou barvu od světle zelené po tmavě modrou. Neuvěřitelná hra barev a stínů. Tři sta metrů dlouhý přírodní vápencový most přes Río Cahabon, jedinečná hříčka přírody.

7. den

Fakultativně příjemný rafting na řece Cahabon mezi banánovníky a kakaovníky, zakončený lahodným obědem v domorodé vísce na břehu řeky. Možnost procházky okolím vesnice Lanquin.

8. den

Přesuneme se do Chisecu. Později odpoledne fakultativně prozkoumáme krápníkové soustavy jeskyní Candelaria. Jeskyně budeme proplouvat na nafouklých duších od aut a prolézat s čelovkami! Jedna z nejkrásnějších a největších krápníkových jeskyní na americkém kontinentu dosahuje hloubky až 30 kilometrů. Staří Mayové věřili, že je vstupem do podsvětí Xibalba. Dodnes se zde praktikují tajemné rituály. Nocleh v působivém hotýlku uprostřed džungle.

9. den

Po snídani nás čeká fakultativní slaňování do obrovské krápníkové jeskyně Bombil Pek, dříve obývané dávným obyvatelstvem, kterou budeme s čelovkami společně prolézat a prozkoumávat. Najdou se odvážlivci, kteří slaní do její hloubky (80 m)? Krápníkové prostory se stopami pravěkého života. Starodávná mayská svatyně. Průchod jeskynním systémem. Na přání mayský rituál se šamany přímo v posvátné jeskyni!! 

10. den

Po snídani přejezd do Flores. Městečko Flores je hlavním městem regionu Petén na severu Guatemaly. Stará část města leží na ostrově na jezeře Petén Itzá a se zbytkem civilizace jej spojuje jen úzká silnice. Fakultativně plavba po jezeře, relax na pláži, koupání. 

11. den

Tikal - jedna z nejmagičtějších a nejzajímavějších mayských památek. Obrovské pyramidy tyčící se do výše 60 metrů. Nekonečné ruiny dalších tisíců staveb a chrámů. Vše je neproniknutelně sevřeno náručí neprostupné džungle. Magické místo se stopami mayských rituálů, obývané dnes už jen opicemi, tukany a dalšími divokými zvířaty. Rozlehlost i unikátní poloha místa umocňuje všudypřítomné tajemno a neobjasněné záhady. Západ Slunce nad pyramidami.

12. den

Přesun autobusem do Belize a následně lodí do San Pedra. Ubytování ve stylovém hotelu přímo na pláži. Aklimatizační večírek v místních barech…

13. - 15. den

Pro potápěče možnost potápění se žraloky v legendární Blue hole! Úžasné plavání a šnorchlování s mantami, výlet k jezírku s krokodýly. Možnost letu helikoptérou nad Blue hole, golf atd. San Pedro je asi nejvyhledávanějším cílem všech potápěčů v Belize, hlavně díky své poloze a neopakovatelné karibské atmosféře, která na ostrůvku panuje. Nachází se u belizské korálové bariéry, která je součástí mohutné západokaribské korálové bariéry a je známá svoji téměř neuvěřitelnou rozmanitostí podmořského života a také množstvím překrásných ostrůvků, které ji obklopují (je druhá nejdelší na světě).

16. den

Poslední ranní koupel v Karibiku. Transfer na letiště v Belize City a odlet. 

17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým mikrobusem
 • Lodní doprava na ostrov San Pedro
 • 15x ubytování v hotelech se snídaní
 • Místní průvodce
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • V případě leteckého spojení přes USA, cestovní povolení USA – ESTA | 21 USD (nutný biometrický pas)
 • Vstup do Belize | 60 USD
 • Stravování nad rámec programu (obědy, večeře)
 • Vstupné do památek
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj | 14 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Rafting na řece Cahabon | 70 USD
 • Slaňování s prohlídkou jeskyně Bombil Pek | 35 USD
 • Proplouvání na duších (tubing) soustavou jeskynního systému Candelaria | 45 USD
 • Tikal – mayská archeologická památka | 20 USD
 • Výstup na sopku | cca 75–100 USD (záleží na velikosti skupinky)
 • Kávová plantáž v Antigua včetně ochutnávky | cca 20 USD
 • Potápění v Belize – jeden ponor cca 35 USD, ponor pro nepotápěče s instruktorem 65 USD, kurz potápění s udělením licence OWD – 350 USD (k potápění je potřeba dostatečný počet zájemců - zájem o potápění je třeba oznámit předem)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 10-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o aktivně pojatý zájezd s cílem získat neopakovatelné zážitky a užít si zajímavé a netradiční aktivity v exotických „kulisách“ (fakultativní možnost raftingu, prolézání jeskyní, proplouvání jeskyní na duších z pneumatik, trekking, potápění, šnorchlování, beach volejbal…). Pro nezdolné sportovce se nabízí i možnost fakultativně vystoupat na některou ze sopek v Guatemale.  Po celou dobu zájezdu se budeme přepravovat pronajatým klimatizovaným autobusem s místním řidičem s patřičnou licencí. Při plavbě na ostrov San Pedro využijeme lodní dopravu. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v příjemných hotýlcích, z nichž některé disponují i bazénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat v osvědčených, cenově dostupných restauracích a hospůdkách. Průvodce ochotně pomůže vybrat pokrmy a nápoje dle vaší chuti, případně doporučí krajové speciality. Samozřejmě existuje i možnost nákupu potravin v dobře zásobených obchodech a supermarketech, případně na tržištích.

Jiné požadavky a omezení

Při leteckém spojení do Guatemaly může být mezipřistání v USA. Z tohoto důvodu je nutné si před odletem samostatně vyřídit vstupní povolení na území USA, tzv. registraci ESTA. Toto povolení se vyřizuje on-line a stojí 21 USD. K jeho vyřízení je potřeba mít biometrický pas.

Bezvízového programu s registrací ESTA nemohou využít občané, kteří po 1. březnu 2011 pobývali v Íránu, Íráku, Sýrii, Súdánu, Somálsku, Libyi a Jemenu nebo po 12. lednu 2021 cestovali na Kubu. Ti musí žádat o tradiční vízum na ambasádě, které stojí 160 USD. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, chtěla bych touto cestou sdělit cestovní kanceláři, že má skvělou, profesionálně i lidsky,  průvodkyni Martinou Grmolenskou, se kterou jsme byli v Quatemale. Zájezd s výborným průvodcem získává jinou dimenzi.

Jitka B.

18.12.2023

Výlet do Guatemaly předčil všechna naše očekávání, můžeme všem tuto nádhernou a turisty příliš nedotčenou zemi doporučit. Průvodce Michal Pokorný měl celý výlet výborně připravený a občas se zdálo, že luxusní ubytování a gurmánská překvapení snad vyčaroval. Díky Michalovi jsme mohli být Robinsony i mayskými náčelníky. Přivezli jsme si krásné zážitky a nechali tam i kousek srdce.

Mirka a Viktor

17.4.2024

Podobné zájezdy

Aljaška - Havaj
331 Aljaška - Havaj

Medvědi a tropický ráj

Kostarika - Panama
341 Kostarika - Panama

Dvě zelené perly Střední Ameriky

24.11. - 8.12.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)