Jihoafrická republika

MK161

Jihoafrická republika

Safari i nejkrásnější město Afriky

Užijte si krásné safari a přírodu severu země a rozmenitost okolí Kapského města.

Náš tip Příroda a safari

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Jižní Afrika je právem označována za místo, kde se promíchal celý svět v jedné zemi. Rozmanitá příroda národních parků s množstvím zvířat, krásné pláže, rozeklané skály Dračích hor, polopoušť ve vnitrozemí i bujná zeleň subtropických údolí. Bohatství tradic a rozmanitost kultur “duhového národa”. 

Navštívíme nejvyhlášenější národní parky a rezervace v JAR Pravé africké dobrodružství se zde snoubí s cestovatelským komfortem. 

Podmínky vstupu do JAR. Pro vstup do JAR se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  1.5. - 11.5.2021 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  51 700 Kč letenka asi 16 000 Kč  (letenka asi 16 000 Kč) Uzavřeno
Termín:  24.6. - 4.7.2021 11 dní / 8 nocí  (11 dní / 8 nocí) Cena:  51 700 Kč letenka asi 16 000 Kč  (letenka asi 16 000 Kč) Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Wilson

Osud ji zavál na samý jižní cíp afrického kontinentu. Trvale žije v Kapském městě, vdala se tu a dlouhá léta se věnuje průvodcování po JAR, Zimbabwe, Botswaně a Namibii. Je rozená optimistka a skvělá organizátorka. Z jejích úst uslyšíte stovky příběhů a zajímavostí ze života místních obyvatel a ...

Více informací o průvodci

Jana Wilson

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAR. Kapské Město - podle mnohých nejkrásnější město světa. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí.

3. den

Fantastické panorama 12 apoštolů. Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky. Mys Dobré naděje, jihozápadní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay.

4. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.

5. den

Fakultativně lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Botanická zahrada Kirstenbosch.

6. den

Přelet do Johannesburgu. Přejezd provincií Mpumalanga do Dullstroomu.

7. den

Vyhlídková cesta Panorama Route v severní části Dračích hor. Zlatokopecké městečko Pilgrims Rest. Skalní homole Three Rondavels. Vodopády Lisbon. Vodopád Berlin Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Nocleh v Hazyview.

8. den

Den pravé africké přírody. Celodenní safari v otevřených safari vozech v NP Kruger, jednom z nejznámějších parků Afriky. Kromě žiraf, gepardů, antilop a řady dalších zvířat máme šanci vidět “velkou pětku” (slona, nosorožce, buvola, lva a levharta). Nocleh v oblasti Sukuza.

9. den

Další den safari v jižní části NP Kruger. Nocleh v Malelane.

10. den

Přejezd do Johannesburgu a odlet domů.

11. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Přelet Kapské město – Johannesburg
 • Veškerá doprava pronajatým klimatizovaným mikrobusem
 • Ubytování 8x v kvalitních hotelech 3* se snídaní
 • Vstupy do národního parku Kruger
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Lodní výlet v Hout Bay
 • Tučňáci v Boulders
 • 2x safari v NP Kruger otevřených vozech
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy cca 16 000 Kč
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Vstupy do památek a ostatních atrakcí cca 60 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lanovka na Stolovou horu: 30 USD
 • Cape Town - Akvárium: 6 USD
 • Botanická zahrada Kirstenbosh 7 USD

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince již od šesti osob. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst. Nádherná příroda severu země, safari a okolí Kapského města. Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. Akce je označena slovem „komfortněji". Znamená to, že na rozdíl od sportovněji zaměřených akcí do safari oblastí je zajištěno ubytování v kvalitních hotelech nebo v lodžích.

Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které hodláme procestovat, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd. .

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v kvalitních hotelech, penzionech nebo bungalovech, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V rámci ubytování je zajištěna snídaně.

Na některých místech je součástí vybavení hotelu i bazén. S dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, a to výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Doplňující informace

JAR aktuálně požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 hodin před příletem. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a během karantény si nechat udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin).  Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

2.5. - 14.5.2021
+ další 3 termíny
13 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

7.6. - 25.6.2021
+ další 1 termín
19 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie
147 Zimbabwe - Botswana - Namibie

Safari v deltě Okavanga

30.10. - 15.11.2021
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog