JAR - Svazijsko - Mozambik

911

JAR - Svazijsko - Mozambik

Pestrost duhového národa, safari a pláže

Z Durbanu až do NP Kruger. Rozmanitá africká příroda, skvělé safari a relax na pláži.

NovinkaSafari a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6

Jižní Afrika je právem označována za místo, kde se promíchal celý svět v jedné zemi. Rozmanitá příroda národních parků s množstvím zvířat, krásné pláže, polopoušť ve vnitrozemí i bujná zeleň subtropických údolí. Bohatství tradic a rozmanitost kultur “duhového národa”. V šíři nabídky JAR nepředčí žádný jiný africký stát. Navštívíme vyhlášené národní parky a rezervace v JAR, pobyt si zpestříme návštěvou Svazijska a užijeme si závěrečný relax na liduprázdných plážích Mozambiku. Mimořádným zážitkem na safari bude lodní safari mezi hrochy v NP St. Lucia.

Mimokatalogová akce do jižní Afriky. Pestrá mozaika navštívených míst – zajímavý Durban na pobřeží Indického oceánu, zastávky na historicky známých nebo přírodně unikátních lokalitách. Safari na souši i netradiční vodní safari. Zastávka v královském Svazijsku. Pobřeží a pláže Mozambiku s množstvím fakultativních aktivit a úžasným šnorchlováním. Cestujeme společně pronajatým vozidlem, které bude řídit průvodce nebo místní řidič. V programu nejsou zařazeny žádné fyzicky náročné aktivity.

Termíny a rezervace

Termín: 7.6. - 29.6.201823 dní (23 dní)Cena: 88 700 Kčletenka asi 35 000 Kč (letenka asi 35 000 Kč)Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Josef

Josef Porubský

Životní optimista, kterému se stalo cestování osudovým posláním. Majitel živočišně nezdolného svérázného humoru. Svět projezdil od Kanady přes Island až po Asii i Afriku. Do Afriky se nakonec nejvíce zamiloval, cítí se tam jako doma. Je to schopný organizátor a improvizátor. Na cestách s ním se...

Více informací o průvodci

Josef Porubský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do JAR. Přílet do Durbanu. Nocleh ve městě v Grange Guest House se snídaní.

3. den

Chrám hnutí Hare Krishna. Indian market s typickým kořením. Přímořská promenáda Golden Mile plná zábavných atrakcí. Fakultativně možnost jízdy lanovkou na střechu nového fotbalového stadionu s nádherným výhledem na celé město a pobřeží. Nocleh ve městě v Grange Guest House se snídaní.

4. den

Podél pobřeží Indického oceánu na sever. Nekonečné písečné pláže v Umlalazi Nature Reserve. Fakultativní výlet do divočiny Greater St. Lucia Wetlands, Cape Vidal s jedinečnou zvířenou a květenou (UNESCO). Nocleh u St. Lucia v Lidiko Lodge se snídaní.

5. den

Safari v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Velké množství buvolů, antilop, žiraf, paviánů a zeber. Nocleh  v Lidiko Lodge se snídaní.

6. den

Přejezd do království SVAZIJSKO. Hlavní město Mbabane má jen padesát tisíc obyvatel! Královské údolí Ezulwini. Národní parlament i memoriál nejoblíbenějšího krále SobhuzuIIa II. Ruční výrobna svíček. Nocleh ve Svazijsku ve Foresters Arms se snídaní.

7. den

Fakultativně možnost návštěvy kulturní vesnice Mantenga. Původní architektura, vodopád i taneční vystoupení. Odpoledne sjezd ze Svazijska zpět do JAR. Nocleh v oblasti Crocodile Bridže v Komati River Chalets, self-catering (možnost vlastního stravování).

8. den

NP Kruger - nejznámější park. Uvidíme „big five“ (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart), která chodí k napajedlům? Biltong - sušené maso ze pštrosů, buvolů, antilop i slonů. Nocleh v Skukuza Rest Camp, bez stravy.

9. den

Další safari v NP Kruger. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s LuckyPotholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Nocleh v Forever Resorts Blyde Canyon se snídaní.

10. den

Přejezd do Nelspruit. Odlet do MOZAMBIKU do Vilanculos. Nocleh v Casa Babi se snídaní.

11. - 15. den

Odpočinek na plážích v oblasti Vilanculos. Pestrá škála fakultativních aktivit. Více informací k aktivitám.

16. den

Pozemní přesun do Inhambane. Nocleh v Baia Sonambula Guesthouse se snídaní. 

17. - 21. den

Odpočinek na plážích v oblasti Inhambane. Pestrá škála fakultativních aktivit. Více informací k aktivitám.

22. - 23. den

Přelet do Maputa a přes Johannesburg zpět do ČR. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava pronajatým vozem.
 • Transfery z/na letiště.
 • Ubytování v lodžích, komfortních guest housech a bungalovech/chatkách, částečně se snídaní.
 • Vstupy do národních parků.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka a přelety v Africe /viz program cesty/.
 • Vstupní víza Mozambik 50 USD po příletu.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné.
 • Vstup do St. Lucia Wetlands 40 ZAR.
 • Ostatní vstupy.
 • Fakultativní aktivity v Mozambiku.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 15 000 Kč. 

Velikost skupiny

Cestujeme ve skupince šesti osob v doprovodu průvodce Josefa Porubského. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Cesta plná zajímavých míst z Durbanu dále na sever, kde společně budeme obdivovat národní parky, zajímavé pobřeží, bohatou flóru a faunu. Po celou dobu zájezdu využíváme stejné pronajaté vozidlo, které bude řídit průvodce nebo místní řidič.  Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů v Jihoafrické republice, na pobřeží Mozambiku se přesuneme letecky. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.  

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v pohodlných lodžích, guest housech a bungalovech/chatkách, částečně se snídaní, s vlastním příslušenstvím. Snídaně je pouze na některých místech, s dalším stravováním během dne je nápomocen průvodce, a to výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. 

Podobné zájezdy

JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe
120 JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

Z Kapského města na safari

15.9. - 9.10.2018
+ další 2 termíny
25 dní
JAR - Lesotho - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie
7.3. - 16.4.2019
+ další 1 termín
41 dní
JAR - Svazijsko
161 JAR - Svazijsko

Pestrost duhového národa a safari

3.11. - 18.11.2018
+ další 2 termíny
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog