JAR - Namibie - Botswana - Zimbabwe

121D

JAR - Namibie - Botswana - Zimbabwe

Vodopády a safari

Velká cesta z Kapského města přes pouště Namibie až k Viktoriiným vodopádům.

Oblíbený Etnika a příroda a safari

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5–8

Zajímavosti Kapského Města. Mys Dobré naděje. Nejhlubší a nejpůsobivější Fish River Canyon. V Namibii zažijeme více, než je obvyklé! Nejvyšší písečné duny světa na poušti Namib Naukluft. Evropský Swakopmund. Skalní kresby i krásu kamenných formací. Solná pláň NP Etosha s unikátní faunou. Kmen Himbů s tradičními zvyky a obyčeji. NP Chobe se stády slonů. Viktoriiny vodopády, nejkrásnější na světě.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Různorodá krajina navštívených zemí – atraktivní výhledy na světově proslulé vodopády, netradiční vodní safari, solná pánev s množstvím zvířat, písečné duny i hluboké kaňony. Cestujeme společně pronajatým vozidlem. V opačném sledu jedeme tento zájezd pod č. 121

Termíny a rezervace

Termín:  26.6. - 16.7.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  92 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

David Švejnoha

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Kapského města.

2. den

Přílet do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnější město světa. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Výjezd do výšin Signal Hill, muslimská čtvrť Bo-Kaap. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

3. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.

4. den

Mys Dobré naděje, opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay. Zastávka na vyhlídce na fantastické panorama 12 apoštolů. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky.

5. den

Stihneme ráno návštěvu botanické zahrady? Cesta směr namibijské hranice. Nocleh v bungalovech ve Vanrhynsdorp.

6. den

Přejezd z JAR do Namibie přes městečko Springbok. Nocleh v kempu v Ai Ais. Monžnost koupání v termálních bazénech na pozadí hlubokého kaňonu.

7. den

Fish River Canyon je po americkém Grand Canyonu největším na světě. Rybí řeka vymlela 161 km dlouhý a 27 km široký kaňon. Strhující krajina. Přesun měnící se pouštní krajinou přes Keetmanshoop do Marientalu, nocleh v kempu.

8. den

Přejezd do poštního parku Namib NaukluftDead Vlei - jedno z nejfotogeničtějších míst Namibie. Nejkrásnější fotografie právě odtud? Krása písečných dun v oblasti Sossusvlei. Nocleh v kempu v Sesriem.

9. den

Ranní procházky v Namib Naukluft, poslední fotky v jiném světle. Cesta na sever, krátká zastávka ve fotogenické osadě Solitaire. Překročení obratníku Kozoroha. Přesun dále na sever přes průsmyk Kuiseb. Nocleh ve Swakopmundu.

10. den

Zátoka Walvis Bay s plameňáky a pelikány. Lodní výlet s ochutnávkou ústřic. Odpoledne pohoda „evropského“ Swakopmundu, případně fakultativní aktivity dle vlastního výběru, např. rybaření, sandboarding (obdoba snowboardingu na písečných dunách). Pláže s palmami. Akvárium. Možnost vyhlídkového letu nad písečnými dunami. Nocleh v hotelu ve Swakopmundu.

11. den

Muzeum krystalů. Přesun do oblasti Spitzkoppe. Odpolední procházky v horské oblasti Spitzkoppe. Červený žulový masiv "Namibijského Matterhornu", skalní okno a malby Křováků. Nocleh v kempu u Spitzkoppe.

12. den

Pouštní cestou územím Hererů až k masivu Brandbergu s vyhlídkou na nejvyšší horu Namibie. V případě zájmu návštěva skalních rytin White Lady. Nocleh v kempu v poušti pod nekonečnou oblohou plnou hvězd u Brandbergu.

13. den

Dobrodružná výprava přes Damaraland. Návštěva himbské vesnice. Příroda čaruje. Proslulé himbské krasavice v kožených sukénkách potřené směsí rudé hlinky a másla. Nocleh u NP Etosha.

14. den

Celodenní safari v NP Etosha v otevřených jeepech. Nocleh v kempu Halali.

15. den

Safari v NP Etosha - v místním jazyce „Velké bílé místo“. Třpytivá solná pánev. Unikátní fauna i flóra přizpůsobená extrémním podmínkám. Pozorování zvířat u napajedel - oblast Namutoni. Výjezd z parku a ubytování.

16. den

Přejezd přes největší meteorit světa Hoba (54 tun) a Grootfontein a Rundu až na nocleh v kempu na břehu Okavanga.

17. den

Přesun Capviriho pruhem až do Botswany. NP Chobe se stády slonů. Lvi, žirafy i antilopy, odpolední lodní výlet mezi zvířaty je vrcholem safari. Nocleh v Kasane.

18. den

Brzké ranní safari v NP Chobe v safari autech. Přejezd do Zimbabwe. Nocleh v hotelu Victoria Falls.

19. den

Viktoriiny vodopády. 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Jsou nejkrásnější na světě? Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Monument Dr. Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi, nové pohledy na nezapomenutelné divadlo. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh v hotelu ve Victoria Falls.

20. den

Fakultativní aktivity na Victoria Falls - rafting, rychlý jet boat, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou. Večerní odlet.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • Džíp safari auta a lodní safari v NP Chobe.
 • Ubytování 10x v hotýlcích či bungalovech a 8x ve vlastních stanech
 • Vstupy do národních parků, včetně vstupu na Mys Dobré naděje a NP Viktoriiny vodopády
 • Plavba po řece Zambezi v Zimbabwe
 • Walvis Bay - lodní výlet s ochutnávkou ústřic
 • 2x safari auta v NP Etosha
 • Tučnáci v Boulders
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Namibie na ambasádě v Berlíně 80 EUR, při vyřízení přes CK Livingstone 3 000 Kč, Zimbabwe po příletu 30 USD
 • Stravování
 • Ostatní vstupy
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 10 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Viktoriiny vodopády: raft, bungee jumping 160 - 220 USD / aktivita, bridge slide (zip line) 45 USD, let helikoptérou k vodopádům od 155 USD
 • Boma dinner (večeře + bubnová show) 55 USD
 • Grootfontain: meteorit Hoba cca 15 USD
 • Návštěva himbské vesnice: 330 NAD
 • Swakopmund: akvárium cca 5 USD, sandboarding nebo jízda na čtyřkolkách cca 40 USD na 90 min, vyhlídkový let nad dunami Dead Vlei a Pobřežím koster cca 300 USD (2,5 hodiny), plavba za delfíny cca 300 USD, rybaření na moři cca 65 USD
 • Cape Town: lanovka na Stolovou horu cca 360 ZAR, akvárium cca 150 ZAR

Velikost skupiny

Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajaté vozidlo, které bude řídit místní zkušený řidič. Cena zájezdu zahrnuje i dopravu speciálně upravenými vozidly na safari v NP Chobe. Kvalita silnic je v Namibii často výrazně horší než u nás, místy pojedeme po nezpevněných cestách. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů, neboť velikost území, které procestujeme, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Tipy na vhodnou výbavu HUDY najdete zde.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech, bungalovech a chatkách střední turistické kategorie. V hotelech využíváme dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Bungalovy a chatky bývají dvoulůžkové se společným sociálním zařízením pro dva pokoje. V přírodě ve vybavených kempech ve vlastních stanech 8x. V některých kempech bývá možnost dopředu přiobjednat chatku či pokoj, bývají však dlouho dopředu obsazené.

Minimálně na dvou místech je spaní ve stanech nutné (Damaraland a kemp u brány do NP Sossus Oasis). Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Výběr potravin mile překvapí. Průvodce bude nápomocen s výběrem restaurace. V místech, kde budeme stanovat, je možné si uvařit teplé jídlo. V autě se poveze plynový vařič a základní nádobí pro vaření. Některé kempy v Namibii bývají vybaveny vařiči a místy pro grilování.

Jiné požadavky a omezení

JAR vyžaduje pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni.

Pro vyřízení víza do Namibie je potřeba:

 • cestovní pas s platností minimálně 6 měsíců
 • potvrzení o cestovním pojištění v angličtině
 • 2x vyplněný formulář
 • bankovní výpis za poslední 3 měsíce před vyplněním formuláře se zůstatkem min. 50.000 Kč/osoba každý měsíc

Podobné zájezdy

JAR - Lesotho - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie
10.9. - 19.10.2024
40 dní
To nejlepší z Namibie
125 To nejlepší z Namibie

Země barev, pouště i bohaté safari

30.6. - 12.7.2024
+ další 3 termíny
13 dní
Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
126 Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR

Afrika v komfortním balení

8.6. - 26.6.2024
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)