JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

120

JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

Z Kapského města na safari

Velká cesta Jižní Afrikou po Garden Route až na Viktoriiny vodopády.

O prázdninách Příroda a safari

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

5 - 8

Zajímavosti Kapského Města. Idylická St. Lucia s hrochy a krokodýly, kaňony a divokost NP Tsitsikamma. Nejstarší národní park Hluhluwe-Umfolozi s největší koncentrací bílých i černých nosorožců na světě. Horské štíty Lesotha a malebné království Svazijsko. Safari v nejznámějším NP Kruger. Úchvatná panoramatická cesta pohořím Drakensberg. NP Chobe se stády slonů. Viktoriiny vodopády v Zimbabwe.

Dlouholeté zkušenosti z pobytu na africkém kontinentu daly vzniknout této kombinaci destinací. Safari v nejhezčích parcích Jihoafrické republiky. Cestujeme pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič. V letním termínu z klimatických důvodů program bez Lesotha, akce 120B. Možnost prodloužení o akci 121.

Termíny a rezervace

Termín:  10.9. - 4.10.2024 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  103 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Rezervovat
Termín:  28.2. - 24.3.2025 25 dní / 22 nocí  (25 dní / 22 nocí) Cena:  104 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Pavel

Pavel Veselý

Světu pomáhá prostřednictvím organizace Člověk v tísni. Pracoval dlouhodobě v Afghánistánu a na Srí Lance. Slušně jej otřískala Afrika. Na cestách ho můžete nejčastěji potkat na území jižní a východní části afrického kontinentu. Zajímá ho všechno, co ještě nezkusil. K dobití adrenalinu používá v...

Více informací o průvodci

Lukáš

Lukáš Viktora

Povoláním ornitolog, srdcem a stále víc i myšlenkami a nohama v přírodě doma i ve světě. Absolvoval biologii na Univerzitě Palackého v Olomouci, jeho oblíbenci jsou srostloprstí ptáci a dudci. Po sérii studentských expedic na Sachalin, Kolský poloostrov, Mongolsko nebo balkánská pohoří začal obj...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 10.9. - 4.10.2024
28.2. - 24.3.2025
?

David Švejnoha

Pavel Veselý

Lukáš Viktora

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do JAR.

2. den

Přílet do Kapského Města - podle mnohých nejkrásnější město světa. Program v okolí Kapského Města se může měnit v závislosti na počasí. Lanovkou na Stolovou horu, dominantu jihu Afriky. Nábřeží Victoria Waterfront s živou muzikou a vynikajícími mořskými specialitami.

3. den

Lodní výlet z Hout Bay na skaliska plná lachtanů. Výjezd do výšin Signal Hill s výhledem na město. Greenmarket s umělci a suvenýry. Muslimská čtvrť Bo-Kaap v pastelových barvách, minarety. Botanická zahrada Kirstenbosch.

4. den

Mys Dobré naděje, jihovýchodní cíp afrického kontinentu opředený legendou o bludném Holanďanovi. Námořní přístav Simon´s Town, Muizenberg - oblíbené pláže Agathy Christie. Kolonie tučňáků na pláži Boulders. Vyhlídka na False Bay. Bude otevřena i jedinečná scénická silnice Chapman´s Peak Drive? Cape Point s nejvyššími útesy (530 m) a majákem nad skalisky, kapská říše květin (UNESCO).

5. den

Výlet do známé vinařské oblasti Stellenbosch spojený s ochutnávkou vyhlášených jihoafrických vín. Stellenbosch - prohlídka druhého nejstaršího města Jižní Afriky s romantickými domečky v kapsko-holandském stylu.

6. den

Malebný Hermanus s šancí na velryby (v červenci a září). Přesun na nejjižnější bod Afriky Cape Agulhas - Střelkový mys. Místo, kde se mísí vody dvou oceánů, Atlantského a Indického. Nocleh v Struisbaai.

7. den

Pokračování po Garden Route do Mossels Bay. Zastávka v třetím nejstarším městě v JAR Swellendam. Možnost návštěvy muzea – místní řemesla, měšťanský dům a sídlo Swellendamské republiky. Muzeum mořeplavce Bartolomea Diase s replikou původní lodi, akvárium a poštovní strom v Mossels Bay. Nocleh v Mossel Bay.

8. den

Garden Route s bohatou květenou. Průjezd městem pštrosů Oudshoorn, fakultativně návštěva pštrosí farmy. Pokračování přes malebný Wilderness. Krátká zastávka v lázeňském městečku Knysna. Nocleh v Plettenberg.

9. den

Bungee jumping v Bloukraans patří k nejvyšším na světě (216 m) a stojí za vidění, i když neskočíte. Přímořský NP Tsitsikamma s pěší túrou podél divokého skalnatého pobřeží k visutým mostům dramatického ústí řeky Storms. Pobřežní Jeffrey Bay se surfaři na pláži?  Nocleh v Ggeberha/Port Elizabeth.

10. den

Přesun k NP Addo Elephant. Safari v třetím největším jihoafrickém národním parku s unikátním výskytem slonů kapských, antilop a zeber. Přejezd do East London.

11. den

Přejezd přes bantustan Transkai – největší černošské samosprávné území v historii, do provincie KwaZulu-Natal, země bitev z dob bursko-zulsko-britských válek. Nocleh v Underbergu ležícím na úpatí Dračích hor, nejvyšších v JAR.

12. den

Horské království Lesotho. Scénickými serpentinami až na nejvyšší hřeben do Sani Pass. Zastávka v tradiční basmatské vesničce. Ochutnáme čerstvě pečený chléb? Dobroty v nejvýše položené hospůdce Afriky. Historické lyžáky i lyže v „lyžárně“. Úchvatná panoramata nejen z terasy. Scénické partie Drakensberg. Návrat do JAR. Nocleh v Underbergu.

13. den

Cesta do Durbanu silnicí Údolím tisíce pahorků. Rychlý oběd na přímořské promenádě Golden Mile plné zábavných atrakcí. Fakultativně návštěva akvária, v němž se cítíte jako v potopené lodi. Podél pobřeží oceánu na sever s výhledem na krajinu Umlalazi. Nocleh v Durbanu.

14. den

Rezervace iSimangaliso Wetlands s možností koupání v Indickém oceánu. iSiminglaso v zulštině znamená země kouzel, okouzlí i nás? Fakultativní lodní výlet do divočiny, Cape Vidal s unikátním ekosystémem, velká koncentrace hrochů a krokodýlů (UNESCO). Nocleh u St. Lucia.

15. den

Celodenní safari v nejstarším národním parku v JAR - Hluhluwe-Umfolozi. Místo s největší koncentrací nosorožců černých i bílých na světě. Velké množství buvolů, antilop, žiraf, paviánů a zeber. Návrat do St. Lucia.

16. den

Přesun do eSwatini/Svazijska, fakultativně možnost návštěvy kulturní vesnice Mantenga, původní architektura, vodopád i taneční vystoupení. Nocleh v eSwatini/Svazijsku.

17. den

Rychlý průjezd hlavním městem Mbabane. Návštěva místních skláren, zastávka u přehrady Maguga. Sjezd ze Svazijska zpět do JAR. Přejezd do NP Kruger.

18. den

Celodenní safari v safari autech v NP Kruger - nejznámější park. Uvidíme „big five“ (slon, nosorožec, buvol, lev a levhart), která chodí k napajedlům? Biltong - sušené maso ze pštrosů, buvolů, antilop i slonů. Výjezd severní branou parku a nocleh mimo území NP Kruger směrem na Francistown.

19. den

Nejsevernějšími výběžky Dračích hor na vyhlášenou Panorama Route. The Pinnacle - skalní jehla. Skalní okno God´s Window a Wonder View. Pěší výlet mlžným pralesem plným bromélií. Vodopád Berlin Falls. Sjezd do údolí řeky Blyde. Přírodní skalní hrnce Bourke´s Lucky Potholes. Výhledy do třetího největšího kaňonu světa Blyde River Gorge. Skalní homole Three Rondavels. Přejezd do městečka Phalaborwa.

20. - 21. den

Pokračování směr botswanská hranice a vstup do Botswany. Nocleh cestou, dále transfer do Kasane na nocleh.

22. den

NP Chobe se stády slonů. Lvi, žirafy i antilopy. Ranní safari mezi zvířaty. Přejezd do Zimbabwe, do městečka Victoria Falls. Podvečerní plavba po Zambezi s pozorováním hrochů a slonů při západu slunce. Nocleh ve Victoria Falls.

23. den

Viktoriiny vodopády. Výběr z fakultativních aktivit - možnost raftingu, adrenalinový bungee jumping, let nad vodopády helikoptérou. Odpolední návštěva nejkrásnějších vodopádů světa? 1 700 m široká řeka padá o 110 m níže. Dvakrát vyšší než Niagara. Domorodci je nazývají „Hřmící kouř“. Socha Davida Livingstona, objevitele vodopádů. Tropický deštný prales podél Zambezi. Fakultativní večeře v doprovodu afrických bubnů. Nocleh ve Victoria Falls.

24. - 25. den

Poslední nákupy. Letecký návrat z Victoria Falls domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatým minibusem
 • Ubytování v hotýlcích a bungalovech 22x
 • Safari auta v NP Kruger
 • Vstupy do národních parků
 • Vstup na Mys Dobré naděje
 • Lodní výlet z Hout Bay na lachtany, tučňáci v Boulders
 • Plavba po řece Zambezi v Zimbabwe
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum Zimbabwe 30 USD na hranici
 • Stravování
 • Spropitné
 • Vstup do St. Lucia Wetlands 220 ZAR
 • Ostatní vstupy
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 12 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Kapské město: Lanovka na Stolovou horu: 30 USD, Aquarium: 15 USD
 • Hermanus/Mosel Bay: pozorování velryb z lodi cca 80 USD
 • Svazijsko – kulturní vesnička Mantenga: cca 15 USD
 • Viktoriiny vodopádyraft, bungee dumping: 165-220 USD/aktivita, let helikoptérou k vodopádům: 155 USD, bridge slide: 45 USD, sestup k patě vodopádů: 48 USD, večerní představení (Boma dinner) – rej masek: 40 USD

Velikost skupiny

Cestujeme již ve skupince od šesti osob! Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 5-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu zájezdu budeme mít k dispozici pronajatý minibus, který bude řídit místní zkušený řidič. Do programu nejsou zařazeny žádné treky nebo fyzicky náročné aktivity. Náročnost akce spočívá spíše v množství ujetých kilometrů (cca 6 500 km), neboť velikost území, které procestujeme, je značná. Do časového harmonogramu akce není zařazen žádný noční přejezd.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech, bungalovech, chatkách nebo pronajatých domcích střední turistické kategorie. V hotelech využíváme dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením na pokoji. Bungalovy, chatky nebo pronajaté domky bývají dvoulůžkové se společným sociálním zařízením pro dva pokoje nebo celý pronajatý domek.

Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Výběr potravin mile překvapí. Průvodce bude nápomocen s výběrem restaurace. Není nutné vozit s sebou zbytečné množství potravin, skoro všude budeme v civilizaci. Větší nákupy je možné uskutečnit ve městech, v obchodních centrech.  

Jiné požadavky a omezení

JAR a Lesotho vyžadují pro občany Slovenské republiky vstupní víza. Vízum do JAR je nutné vyřídit před cestou, vyřizuje se ve Vídni. Víza do Lesotha se vyřizují elektronicky za poplatek.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Nedávno jsme se s manželem vrátili z vašeho zájezdu „Z Kapského města do Victoria Falls“. Byla to jedna z nejkrásnějších cest ,co jsme kdy absolvovali, s výborným programem a hlavně s výborným průvodcem Davidem Švejnohou a jihoafrickým řidičem Grahamem. Oceňujeme Davidovu profesionalitu i nekonečnou trpělivost, díky němu jsme prožili opravdu krásnou dovolenou a budeme se těšit na příští zájezd s vámi.

Dagmar a Richard

7.11.2022

Dobrý den, vrátili jsme se včera z velmi úspěšného zájezdu do Afriky č. 120. Velké poděkování celému zúčastněnému Livingstonu za uskutečnění tohoto zájezdu a zejména Davidovi Švejnohovi - průvodci. Bylo to prostě úžasné!

Eva a Boleslav D.

10.10.2022

Dobrý den, děkujeme za skvělou dovolenou. Absolvovali jsme s vámi zájezd po státech Jižní Afriky a byli moc spokojeni, proto vám také chceme napsat naše hodnocení. Krásnou dovolenou na cestě z Kapského Města k Viktoriiným vodopádům se spoustou zážitků nám zajistila CK Livingstone. Poměrně dost dlouhá trasa se opravdu vydařila. Dík patří také řidiči, který nás vždy bezpečně a včas dopravil, kam bylo potřeba. S průvodkyní Irenou Janouškovou se postarali o dokonalý servis i při dlouhých přesunech. Trpělivě zastavili při všech našich potřebách a pečlivě vybrali místa na nákupy, jídlo, zábavu... K tomu byli i bezva průvodci v parcích. Některá zvířata nám "objednali" až na cestu. Přímo k autu, abychom si to řádně užili. A o "Homolkovic panorámata" taky nebyla nouze (pozn. pro řidiče a účastníky). Paní Irena je opravdu člověk na správném místě!!! Přátelská, milá, laskavá, trpělivá, svědomitá, obětavá, pozorná, a to vždy a za všech okolností. Děkujeme a vzpomínky na tak nádhernou cestu NIKDY NESMAŽEME.

Jan a Inka H.

4.6.2018

Dobrý den, vrátil jsem se ze zájezdu po JAR, Svazijsku a Zimbabwe. Cesta byla výborně připravena a proběhla bez jediného problému, což bývá u CK Livingstone normální. Sešla se výborná parta lidí, výborný průvodce, Afrika poskytla k tomu všemu na tohle roční období neobvykle krásné počasí. Zvláštní poděkování zaslouží právě průvodce Pepa Porubský. Skvělý a neúnavný organizátor, vypravěč, řidič, kuchař a pohodář. Člověk, který je pro své klienty v libovolném okamžiku připraven udělat cokoliv. Ještě jednou velké díky s přáním mnoha tak spokojených cestovatelů, jako jsme byli my.

Zdeněk Z.

5.9.2016

Děkujeme za krásnou a bezstarostnou dovolenou. Všechno bylo výborné i to tvoje skvělé kuchařské umění. Vrátili jsme se v pořádku a já už dneska přemýšlela, jaké zvíře mám hodit do hrnce a nebo uvařit krupičnou kaši.Nakonec jsem uvařila jenom polévku. Pepo, bylo to perfektní!!! Děkujeme!!!!!!!!!!!!!!!

Váchovi

14.9.2016

Vážené vedení firmy Livingstone, rádi bychom tímto poděkovali vaší cestovní kanceláři a jejím pracovníkům za krásný zájezd, který jsme absolvovali od 26. září do 19. října tohoto roku do států Jižní Afriky. Konkrétně jde o zájezd č. 120. Zájezd byl velmi dobře zorganizován, dostali jsme veškeré potřebné informace a byl perfektně sestaven program zájezdu. Program byl dodržen a viděli jsme mnoho dalších zajímavých věcí, vše s fundovaným výkladem ve skvělé přátelské atmosféře. To vše díky vedoucímu zájezdu panu Josefu Porubskému, kterému chceme tímto způsobem velmi poděkovat! Jezdíme na zájezdy často, ale v tomto případě musíme konstatovat, že to byl zájezd díky jeho vedení vyjímečný až nejlepší, které jsme zažili. Přejeme panu Porubskému a vám všem rovněž, hodně úspěchů ve vaší další činnosti. S přátelským pozdravem

Jarmila a Jindřich

16.3.2013

Vážení přátelé, vrátili jsme se z výše uvedeného zájezdu a chtěli bychom poděkovat prostřednictvím Vaší CK panu průvodci Josefu Porubskému za krásnou dovolenou, kterou jsme pod jeho vedením v Africe prožili. Obdivovali jsme jeho pracovní nasazení. Výborný průvodce, řidič, kuchař a prima chlap, který je připraven splnit každé přání nás, klientů. Patří mu náš velký dík a Vám gratulace k takovým pracovníkům. Letos jsme s Vámi cestovali poprvé a těšíme se na nabídku pro příští rok.

Dana a Jindřich

22.9.2016

Dobrý den, dnes jsme se vrátili z cesty po Jihoafrické republice a na Viktoriiny vodopády. Program byl nádherný, umocněný vynikajícím průvodcem Josefem Porubským, který se nám opravdu výjimečně věnoval. Gratulujeme Vaší cestovní kanceláři k takovým pracovníkům!

Bednářovi

14.6.2014

Podobné zájezdy

Zimbabwe - Botswana - Namibie - JAR
1.10. - 21.10.2024
+ další 2 termíny
21 dní
JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe
120B JAR - Svazijsko - Botswana - Zimbabwe

Z Kapského Města na safari

21.6. - 15.7.2025
25 dní
JAR - Lesotho - Svazijsko - Zimbabwe - Botswana - Namibie
10.9. - 19.10.2024
40 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)