Etiopie

MK128

Etiopie

Kmeny a příroda jihu

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky.

Náš tip Etnika a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

3 - 7

Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Během jižního okruhu poznáme maximum z nejzajímavějších etnik, necháváme i prostor nahodilosti rituálů. Jezera s šancí na zvířata a projížďku loďkou. Národní parky a rezervace s výskytem endemických lobélií nebo vzácným vlčkem etiopským.

Etiopie patří mezi našimi nejoblíbenějšími zeměmi na samý vrchol. Rychle se měnící země, která si na jihu ještě zachovává své původní etnické tradice. Křesťanství, islám, animismus. Program se koncentruje na etnicky nejpestřejší jih Etiopie.

Podmínky vstupu do Etiopie. Pro vstup do Etiopie se vyžaduje negativní PCR test na covid-19.

Termíny a rezervace

Termín:  4.3. - 21.3.2021 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  68 900 Kč letenka asi 17 000 Kč  (letenka asi 17 000 Kč) Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou.

2. den

Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.

3. den

Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky - marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci. Šance spatřit a vyfotografovat guerézy pláštíkové. Cesta do Arba Minch.

4. den

Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem do hor. Přivítá nás „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky. Odpolední výlet loďkou na jezero Chamo s velkou populací krokodýlů nilských.

5. den

Jinka, hlavní město oblasti Omo. Návštěva místního etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.

6. den

NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

7. den

Kay Afer nese přídomek "Rudá země" a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

8. - 9. den

Omo s krokodýly. Omorate - kmen Desaneč. Pastevci jižního Oma. Dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.

10. den

Přejezd do Konso (UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Yabello.

11. den

Směrem na jih oblastí kmene Borana ke kráterovému jezeru El Sod, kde se tradičním způsobem těží sůl a solné bahno. Pro nadšence možnost sestoupit do kráteru. Odpolední přesun směrem na sever. Nocleh v Hagere Mariam.

12. den

Celodenní přejezd do Bale Goba. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2 600 m).

13. den

Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti Plateau v pohoří Bale. Jeden z nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků. Výhledy na čtvrtou nejvyšší horu Etiopie - Tulu Dimtu (4 377 m), vznešené prehistorické endemické lobélie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.

14. den

Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Pokračování přes Shashemane do Ziwai.

15. den

Brzy ráno možnost fakultativního výletu loďkou na jezero Ziwai s šancí na hrochy. Zastávka u Ptačího ostrova s ibisy, kolpíky, kormorány, anhingami. Ze Ziwai přejezd do NP Awash. Nocleh v městečku Awash.

16. den

Ráno přesun do 50 km vzdálené přírodní rezervace pláně Alledeghi. Málo navštěvovaná rezervace s populací lvů, oryxů a dalších. Přes 300 druhů ptáků. Odpoledne přesun do národního parku Awash, výlet na vodopády a ke kaňonu řeky Awash.

17. den

Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.

19. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Veškerá doprava pronajatými džípy 4x4
 • Plavba po jezeře Tana
 • Ubytování v jednoduchých hotýlcích 15x
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Mezinárodní letenka s taxami cca 17 000 Kč
 • Vstupní vízum 50 USD po příletu
 • Stravování
 • Poplatky za focení ve vesnicích cca 150 USD
 • Spropitné pro místní řidiče cca 70 USD
 • Cestovní pojištění  (rádi připravíme nabídku od ERV Evropské pojišťovny)
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 400 Kč 

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 3 - 7 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezdy do Etiopie jsme začali organizovat jako první CK v České republice. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost destinace. Během jižního okruhu bude cílem seznámit se s životním stylem zajímavých kmenů, budeme se snažit poznat maximum z nejzajímavějších etnik.

Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. Po celou dobu akce budeme užívat pronajatá vozidla, jde o džípy 4x4., které budou řídit místní řidiči. Do časového harmonogramu nejsou zařazeny žádné noční přesuny. Poznání bude pro nás na prvním místě!

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie, v odlehlejších místech na jihu (v okolí řeky Omo) budeme ubytováni ve velmi jednoduchých hotýlcích bez příslušenství (WC a sprcha společná). 

Strava není zahrnuta do ceny zájezdu, po dobu pobytu v Etiopii se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Vzhledem k občasným problémům s dovozem fototechniky do Etiopie, je nutné si zaregistrovat svou fotovýbavu, a to ještě před příletem do země. Nejpozději dva týdny před zájezdem je nutné nahlásit nám fototechniku, kterou na zájezd povezete. Průvodce zájezdu tuto registraci výbavy zařídí v Addis Abebě. Poplatek za vyřízení registrace je 10 USD na osobu, bez ohledu na množství fototechniky.

Doplňující informace

Etiopie aktuálně požaduje pro vstup do země negativní PCR test na covid-19 ne starší než 72 hodin před příletem. Po příletu do ČR jsou aktuálně téměř ze všech exotických destinací včetně Etiopie v tuto chvíli vyžadovány testy na covid-19 (klient hradí jako samoplátce, provést lze přímo na letišti po příletu) nebo je nutno nastoupit neprodleně do karantény. Zároveň platí povinnost vyplnit příletový online formulář a během karantény si nechat udělat do 5 dnů po příletu PCR test a negativní výsledek nahlásit na hygienickou stanici (jsou uznávány i PCR testy z jiného členského státu EU, ne starší než 72 hodin).  Situace se vyvíjí a samozřejmě tyto podmínky v průběhu dalších týdnů / měsíců mohou být upraveny.

Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. Protože se jedná o mimokatalogový zájezd, není pojištění léčebných výloh zahrnuto v ceně zájezdu, v případě zájmu o sjednání pojištění je nutné kontaktovat pracovníky CK Livingstone.

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

7.8. - 23.8.2021
+ další 2 termíny
17 dní
Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

15.10. - 30.10.2021
+ další 1 termín
16 dní
Etiopie
142 Etiopie

Proláklina Danakil a svátek Timkat

16.1. - 2.2.2022
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog