1. den
Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou.
Jižní okruh k zajímavým etnikům
2. den
Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.
3. den
Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta do Arba Minch.
4. den
Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.
5. den
Jinka, hlavní město oblasti Omo – návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.
6. den
NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.
7. den
Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.
8. - 9. den
Omo s krokodýly. Omorate - kmen Desaneč. Pastevcijižního Oma, dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.
10. den
Přejezd do Konso (UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.
11. den
Celodenní přejezd do Shashemane.
12. den
Ze Shashemane pokračování na východ do Dinsho. Fakultativní výlet do rezervace Bale s možností pozorování endemických nyal horských, lesoňů menelikových. Dále do Goba v oblasti NP Bale. Při stoupání do hor šance na první větší zvířata a endemické ptáky. Příjezd a nocleh v Goba (2 600 m).
13. den
Ráno výjezd na náhorní planinu Sanetti Plateau v pohoří Bale. Jeden z nejscéničtějších národních parků černého kontinentu. Oblast výskytu nejvzácnější šelmy Afriky, vlčka etiopského. Přejezd náhorní plošiny, pozorování ptáků. Výhledy na čtvrtou nejvyšší horu Etiopie - Tulu Dimtu (4 377 m)), vznešené prehistorické endemické lobelie. Sjezd do nižších pater parku do oblasti horských lesů. Zastávka v oromské vesnici. Večerní návrat zpět do Goba.
14. den
Přesun do Dinsho. Pokračování přes Shashemane do Ziwai. Pozorování vodního ptactva kolem rybího trhu na břehu jezera.
15. den
Putování za vyvrcholením akce do Addis Abeby.
16. den
Letecký návrat domů (v případě kratší varianty zájezdu).
Možnost prodloužení o týdenní okruh na historický sever Etiopie
16. den
Ranní přesun severně od hlavního města do oblasti Debre Lebanos. Odpolední výšlap podél skalního zlomu, úžasné pohledy do rozsáhlých údolí přítoku Nilu. Sukulentní vegetace, šance na dravé ptáky, damany a možná I endemické dželady hnědé. Spánek v jednoduchých chatkách na okraji skalního masívu.
17. den
Cesta do exotického města Bahir Dar, na březích jezera Tana - nejvýše položeného jezera Afriky. Překročení údolí Modrého Nilu, překonáme výškový rozdíl 1 500 m.
18. den
Lodě z papyru nazývané tankwas. Lodí ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Mystické ostrovy jezera. Prameny Modrého Nilu, šance na hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, kde se voda řítí v šíři 400 metrů. Kamenný portugalský most. Nocleh v Bahir Dar.
19. den
Malebnou krajinou do císařského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex Fasil Ghebbia (UNESCO) místní vodní lázně. Prvky maurské a indické architektury. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami. Palác královny Mentuwab.
20. - 22. den
Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.
23. - 24. den
Přejezd z Lalibely tzv. „východní cestou” zpět do hlavního města Addis Abeby. Po cestě absolvujeme jeden nocleh v hotelu ve městě Dessie nebo Kombolcha. Letecký návrat z Addis Abeby domů.