Etiopie

128

Etiopie

Nejzajímavější kmeny a památky na severu

Etnicky nejpozoruhodnější a nejpůvodnější země černé Afriky.

Na silvestra Etnika a památky

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 11

Etiopie si uchovala do dnešních dnů nejpůvodnější exotiku. Během jižního okruhu poznáme maximum z nejzajímavějších etnik, necháváme i prostor nahodilosti rituálů. Prodloužení o severní okruh Etiopie s mimořádnou nadílkou historie. Světový unikát Lalibela, pohádkový Gondar. Křesťanství, islám, animismus.

Etiopie patří mezi našimi nejoblíbenějšími zeměmi na samý vrchol. Rychle se měnící země, která si na jihu ještě zachovává své původní etnické tradice, zatím co historicky atraktivní sever už zrcadlí kulturní proměny. Možná je dlouhá i kratší varianta akce.

Termíny a rezervace

Termín:  23.9. - 11.10.2024 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  75 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Minimálně 4 místa volná. Rezervovat
Termín:  9.4. - 27.4.2025 19 dní / 16 nocí  (19 dní / 16 nocí) Cena:  75 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Vladimír

Vladimír Trailin

Procestoval Súdán, Egypt, Eritreu, byl v Džibuti, ve střední Asii, na Kubě, projel opakovaně celý Balkán. Nejhezčí, nejzajímavější a nejbohatší zážitky má z Etiopie. Stal se hlavním expertem právě pro tuto destinaci. Jak říká: "Příroda zde nabízí vše, kromě moře. Jsou tam vysoké hory, pouště, tr...

Více informací o průvodci

Roman Filipský 23.9. - 11.10.2024
?

Vladimír Trailin

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do ETIOPIE. Addis Abeba. První seznámení s etiopskou kulturou.  

2. den

Přejezd savanou podél jezer Velké příkopové propadliny Shalla a Abyata. Ráj ornitologů. Etnikum Oromo. Kolem alkalického jezera Langano - jediného v oblasti příkopové propadliny, kde nehrozí krokodýli. Přes Shashemane, města s početnou populací jamajských rastafariánů. Nocleh v Awassa.

3. den

Awassa, městečko na březích krásného jezera. Rybí trh s vodními ptáky (marabu, pelikáni, nilské husy, ledňáčci), šance vidět a fotografovat guerézy pláštíkové. Cesta do Arba Minch.

4. den

Pohádková krajina okolí jezer Abaya a Chamo. Arba Minch - nejkrásnější Afrika (nejen podle knih), v okolí 40 minerálních pramenů, které daly místu jméno. Chencha. Výjezd džípem do hor – „africký Nepál“. Kmen Dorso, obří bambusové chýše jedinečné konstrukce evokující včelí úly či sloní hlavy. Zručnost místních dívek a žen dokazují ručně tkané barevné látky.

5. den

Jinka, hlavní město oblasti Omo – návštěva etnografického muzea. Tento den či při odjezdu kmen Ari. Na jih od Jinky se nacházejí nejpestřejší etnické skupiny.

6. den

NP Mago. Šance na africká zvířata. Dostaneme se k Mursi, bizarnímu kmeni s odlišnými rituály? Ženy s destičkami ve rtu i v uších, šokující zdobení. Drsná atmosféra nahých těl s puškami.

7. den

Kay Afer (Rudá země) a území kmene Bana. Turmi, centrum kmene Hamar.

8. - 9. den

Omo s krokodýly. Omorate - kmen Desaneč. Pastevci jižního Oma, dolní tok řeky Omo je pod patronátem UNESCO. Nomádi s primitivními chýšemi. Obří termitiště. Kmen Bana. Ženy oblečené v kůžích, kloboučky z tykví. Turmi - hrdí a krásní Hamarové, ozdoba jihu. Ženy s vlasy potřenými rudou hlinkou a výrazným jizvením těl. Muži s hliněnými účesy zdobenými pštrosími pery. Šance na tradiční slavnosti spojené s přeskakováním krav.  

10. den

Přejezd do Konso (UNESCO). Západní Konsové soupeřící s pasteveckým kmenem Tsamai. „New York“ - přírodní útvar vytvořený staletou erozí. Dřevěná opevnění. Král Konsů a jeho zajímavé „sídlo“. Strmé terasy jedinečné ve východní Africe. Napínavý průjezd vádí řek. Konso - domorodé vesnice s tajemnými sochami předků Waga. Přejezd do Arba Minch.

11. den

Celodenní přejezd do Addis Abeby.

12. den

Ranní přesun severně od hlavního města do oblasti Debre Lebanos. Odpolední výšlap podél skalního zlomu, úžasné pohledy do rozsáhlých údolí přítoku Nilu. Sukulentní vegetace, šance na dravé ptáky, damany a možná i endemické dželady hnědé. Spánek v jednoduchých chatkách na okraji skalního masívu.

13. den

Cesta do exotického města Bahir Dar, na březích jezera Tana - nejvýše položeného jezera Afriky. Překročení údolí Modrého Nilu, překonáme výškový rozdíl 1 500 m.

14. den

Lodě z papyru nazývané tankwas. Lodí ke koptským klášterům. Návštěva Betre Mariam. Mystické ostrovy jezera. Prameny Modrého Nilu, šance na hrochy a krokodýly. Vodopády Modrého Nilu Tiss Issat, kde se voda řítí v šíři 400 metrů. Kamenný portugalský most. Nocleh v Bahir Dar.

15. den

Malebnou krajinou do císařského Gondaru. Odvěké centrum kultury, sídlo habešského císaře. Fasilidův hradní komplex Fasil Ghebbia (UNESCO) místní vodní lázně. Prvky maurské a indické architektury. Kostel Debre Birhan Selassie. Chrámy s unikátními freskami a ikonami. Palác královny Mentuwab.

16. - 17. den

Cesta k chrámovému komplexu Lalibela z 12.století (UNESCO). Jedno z nejposvátnějších míst etiopské křesťanské kultury. Jedenáct monolitických skalních chrámů. „Osmý div světa“. Působivá atmosféra církevních obřadů, která pohltí.

18. - 19. den

Letecky z Lalibely do hlavního města Addis Abeby. Poslední nákupy. Letecký návrat z Addis Abeby domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Lalibela – Addis Abeba
 • Veškerá doprava pronajatými vozidly
 • Pro jižní okruh džípy 4x4
 • Plavba po jezeře Tana
 • Ubytování v jednoduchých hotýlcích 16x
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Online vízum 82 USD vyřizované před cestou (při vyřízení přes CK Livingstone 2 300 Kč)
 • Stravování
 • Vstupy do památek cca 120 USD
 • Poplatky za focení ve vesnicích cca 150 USD
 • Spropitné pro místní řidiče cca 60 USD (jih), 30 USD (sever)
 • Poplatek za vyřízení registrace fototechniky 10 USD
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 900 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 11 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezdy do Etiopie jsme začali organizovat jako první CK v ČR. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost destinace.

Akce nepatří k těm fyzicky náročným. Náročnější pro některé účastníky může být zdejší klima a prašné, nekvalitní úseky cest. Po celou dobu akce budeme užívat pronajatá vozidla (na jihu džípy 4x4, na severu minibus/minivan), které budou řídit místní řidiči. Vzdálenost Lalibela - Addis Abeba překonáme letecky. Do časového harmonogramu nejsou zařazeny žádné noční přesuny.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie, v odlehlejších místech na jihu (v okolí řeky Omo) budeme ubytováni ve velmi jednoduchých hotýlcích bez příslušenství (WC a sprcha společná) – 3x. Po dobu severního okruhu jsou zajištěny noclehy ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Strava není zahrnuta do ceny zájezdu, po dobu pobytu v Etiopii se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace.

Jiné požadavky a omezení

Vzhledem k občasným problémům s dovozem fototechniky do Etiopie, je nutné si zaregistrovat svou fotovýbavu, a to ještě před příletem do země. Nejpozději dva týdny před zájezdem je nutné nahlásit nám fototechniku, kterou na zájezd povezete. Průvodce zájezdu tuto registraci výbavy zařídí v Addis Abebě. Poplatek za vyřízení registrace je 10 USD na osobu, bez ohledu na množství fototechniky.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Výlet do Etiopie se moc vydařil. Byla jsem nadšená! Za pár let se tam jistě všechno změní, tak jsem ráda, že jsem to mohla vidět.

Blanka M.

30.4.2014

Tak jsem se konečně dostala k napsání pár slov o naší cestě po Etiopii. Cesta proběhla naprosto hladce a k veliké spokojenosti celé naší skupiny. Etiopie nás všechny velmi mile překvapila. Program byl naprosto úžasný, Etiopii jsme poznali opravdu z různých úhlů, jen jsme měli cestu o nějaký ten den prodloužit. Velký podíl na naší pohodě a poznání má samozřejmě Roman Filipský, který nás "nakazil" a Etiopii nám dostal pod kůži. Děkujeme za bezva organizaci a těšíme se na další cestování s Livingstonem.

Blanka M.

30.10.2015

Dobrý den, potřetí jsme s manželkou byli s vaší CK v Africe a potřetí musím vymýšlet slova chvály na našeho (vašeho) průvodce. Roman Filipský je jednoduše dokonalý parťák na cesty v tomto světadílu. Miluje Afriku, její přírodu, zvířata, kulturu a lidi. A také tomu všemu rozumí. To dělá cestu s ním příjemnou, zábavnou i poučnou. Jsme opravdu rádi, že průvodcem byl právě on.

Jaroslav Č.

23.10.2015

Dobrý den, vyrazil jsem letos s vaší CK na expedici do Etiopie. Tak jak jsem čekal, program byl nabitý (jinak bych nejel) a splnil mé očekávání. Nebyl jsem s vámi poprvé :-)

Karel F.

23.8.2015

Dobrý den, naše dovolená s Etiopii dopadla výborně, moc jsme si to užili. Náš obrovský dík patří Romanovi (Filipskému), který je nasprosto skvělý průvodce a hlavně má neuvěřitelný přehled a podrobné znalosti o celé zemi. Fakt klobouk dolů... Moc děkuji.

Alena F.

8.11.2016

Podobné zájezdy

Keňa - Uganda
115 Keňa - Uganda

Velká migrace zvířat a horské gorily

13.7. - 30.7.2025
18 dní
Etiopie
129 Etiopie

Historický sever a etnický jih

26.9. - 11.10.2024
+ další 3 termíny
16 dní
Etiopie
142 Etiopie

Proláklina Danakil a svátek Timkat

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)