CK Livingstone

Cestovatelské články

Tip na zajímavý dárek k Vánocům

| Rudolf Švaříček

Tip na zajímavý dárek k Vánocům

Umožněte cestovat svým blízkým i bez letenky...Nadělte jim pod stromeček dárek v podobě knihy nebo DVD jejich oblíbené destinace. Více informací naleznete zde.

Ukázka z naší knihy TAMTAMY ČASU od Rudolfa Švaříčka. 

SEX

Ženy z nás sají mužství! Přítomnost žen oslabuje! Celé nás vysají! Ženám se musíme vyhýbat! To jsou časté reakce mužů na ženy. Sex je jedna z největších záhad Guineje, Dani o něj nemají moc zájem. Striktně platilo, že pět let po narození dítěte žádný sex. Pokud žena otěhotní dříve, je to velká hanba. Zde to není nucený celibát, jako jinde vdovy či náboženští asketové, ve Velkém údolí abstinenci dodržovali všichni! Málo žen má víc než dvě děti, není zde antikoncepce, potraty ani vraždy novorozeňat. Už Freud tvrdil, že máme vysoké sexuální libido, které se vybíjí sexem nebo méně atraktivním způsobem. Pět let bez sexu vypadá podivně, polovina mužů má víc žen, mohli by “hřešit” s druhou ženou. Manžel však tráví většinu času s tou, která porodila dítě, ostatní zanedbává. Není rozumné vysvětlení sexuálního půstu, koteka na přirození jako symbol sexuality zklame. Mužská chýše pilamo není důvodem k homosexualitě. Chybí důkazy jiných projevů sexu, nevěra je vzácná. Pokud se odhalí, vznikne kolem ní poprask, ale k aférám dochází zřídka. Možná jsou obvyklé, ale úspěšně utajované. Vztahy jsou klidné, ale nikdy láskyplné, hlazení s výjimkou náhodných doteků neexistuje. Díky polygamii může být každý ženatý. Starými mládenci a starými pannami se stává jen pár zmrzačených nebo slabomyslných. 

Jak by dopadlo podobné sexuální omezení v našem světě? Tvrdé zákony by byly v rozporu s naší kulturou. Dohled by musel být všudypřítomný. Přísné oddělení pohlaví, sexuální policie, všude průmyslová televize. Neustálé tresty pro ty, kdo nařízení překročili. U Dani nic takového neexistuje. Sexuální pauzy vynucují duchové.

TIP na výlet! 

Nenechte si ujít výstavu Tajemná Indonésie, kterou pořádá naše cestovní kancelář v Praze.  Více informací naleznete na www.tajemnaindonesie.cz.   

Expozice odhaluje taje Nové Guineje, Indonésie, Pacifiku i Šalamounových ostrovů. Historie nikdy nesvedla největší legendy cestování dohromady - až nyní! Inženýři Hanzelka - Zikmund a M.Stingl poprvé společně! Dělí se o zážitky z tajemné Nové Guineje. Rudolf Švaříček představuje neznámá etnika, dobrodružství i expedice hluboko v nitru ostrova. 

Související zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

22.9. - 6.10.2024
+ další 1 termín
15 dní
Ráj na Raja Ampat
218 Ráj na Raja Ampat

Nedotčená příroda i tyrkysové moře

10.11. - 24.11.2024
15 dní
Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

28.6. - 17.7.2025
20 dní
Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2024
+ další 1 termín
21 dní
Bali pro každého
223 Bali pro každého

Ostrov bohů a démonů

12.10. - 23.10.2024
+ další 1 termín
12 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Nová Guinea - Biak - Padaido

S festivalem a třídenním trekem nalehko

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní