Indonésie - Malé i Velké Sundy

221

Indonésie - Malé i Velké Sundy

Hory, sopky a draci

Zážitky nabitá cesta do indonéského ráje - krásná příroda, moře, zvyky a tradice

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Nejzajímavější místa hned několika ostrovů. Flores s barevnou sopkou Kelimutu, animistické vesničky kmene Ngada. Romantická plavba na Komodo za varany, špičkové šnorchlování a večerní hejna kaloňů. Muslimský Lombok s výstupem na sopku Rinjani. Relax na ostrovech Gili a hinduistické památky na Bali. Tradiční pohřební rituály Torajů na Sulawesi. Deset odlišných ostrovů za necelý měsíc!

Zajímavostmi a atraktivními místy nabitá akce! Nejoblíbenější skladba programu do Indonésie, kde vás čekají jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků. Aktivity jsou pečlivě vyváženy. Program akce zahrnuje poznávání různých ostrovů, plavbu na lodi, trek na nejvyšší horu ostrova Lombok i odpočinek na krásných plážích. Možná je i kratší varianta programu bez návštěvy ostrova Sulawesi.

Termíny a rezervace

Termín:  24.7. - 13.8.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  80 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  23.7. - 12.8.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  80 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Marek

Marek Telička

Rodilý Brňák, který před velkoměstským shonem utekl do malé vesnice pod Hostýnskými vrchy. V minulosti byl zaměstnancem cestovní kanceláře Livingstone a průvodce dělal profesně. Přes různé pozice v mediální branži, včetně pětileté epizody finančního novináře, se dostal k desetiletému vedení časo...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Faů

Touha po poznání jej naplňuje již od mládí. Provázet začal už v 15-ti letech na zámku Ratibořice a od té doby nepřestal. Jen forma a destinace se změnily. První cesty ho zavedly do Evropy, kde dlouhou dobu vedl poznávací zájezdy, dále pokračoval přes Karibik až do jihovýchodní Asie. Vystudoval a...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Marek Telička 24.7. - 13.8.2024 ?

Martin Faů

Pavol Okenka

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, Denpasaru na ostrov Bohů BALI. Přímořské letovisko s nekonečnými plážemi.

3. den

Letecky na ostrov Flores - nejkrásnější z ostrovů smaragdového náhrdelníku Nusa Tenggara. Směs odlišných kultur. 14 aktivních sopek. Odlišné jazykové skupiny animistů. Zvláštní zvyky a obětní rituály. Příjemní domorodci, rybářské vesničky, pláže. Romantická osada Moni. Horké prameny a vodopády.

4. den

Východ slunce na nejhezčím vulkánu Kelimutu. Tři unikátní jezera odlišných barev - tyrkysové, zelené a černé. Tkalcovské vesničky v okolí. Přejezd  do Bajawy. Zastávka na Blue Stone Beach.

5. - 6. den

Pěšky ke kráteru nejnovější sopky Floresu – Wawo Mudha. Výhled na vodopád. Návštěva místní vesničky. Pěší výlet z kampungů Be´a. Víte, jak roste vanilka, kakaové boby, pepř či hřebíček? Koupání v termálech Manalage v místě, kde se horké prameny mísí se studenou vodou malé říčky. Tradiční vesnice animistických kmenů Ngada. Vesnička Bena pod patronátem UNESCO. Nádherné výhledy na sopku Inerie.

7. den

Přelet na západní pobřeží do Labuan Bajo. Městečko na pobřeží. Možnost výletu k jeskyni Batu Cermin.

Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok

8. - 10. den

Čtyřdenní plavba z Floresu na Lombok pronajatou lodí s plnou penzí. Zastávky na jednotlivých rajských ostrovech. Koupání a šnorchlování. Trek za komodskými varany na ostrově Rinca. Světoznámé Komodo - hornatý idylický ostrůvek s varany, světovou atrakcí (UNESCO). Největší ještěři dosahují 3 m délky a váhy ke 200 kg. Působivá příroda národního parku - lontarové palmy, divoký vodní buvol, jeleni i stáda opic. Červená pláž, místo s nejbarevnější korálovou zahradou. Ostrovy Moyo, Satonda, Laba.

11. den

Ranní vylodění na ostrově Lombok, podél severního pobřeží do vesničky Senaru na úpatí sopky Rinjani. Pěšky k vodopádům Sendang Gile.

Třídenní trek na sopku Rinjani

12. - 14. den

Třídenní trek na posvátnou sopku Rinjani (3 726 m) s plnou penzí, ubytování v pronajatých stanech. Zelené jezero v 600 m hlubokém kráteru. V závislosti na vodním stavu možnost koupele v horkých pramenech Gila. Drzé opice v tropické džungli. Trek se dá krátit, modifikovat i nahradit jinou aktivitou. Přesun na ostrovy Gili.

15. - 16. den

Odpočinek na Gili - bílé písečné pláže, křišťálová voda, korálové útesy - vydařený relax po treku. Možnost špičkového potápění. Pro zájemce na kole kolem ostrova Trawangan. Lodní výlet na vzdálenější ostrovy Meno a Air. Šnorchlování mezi mořskými želvami. Gurmánské zážitky plodů moře a vynikající koktejly při západu slunce.

17. den

Přesun lodí na Bali, Amed - idylická rybářská vesnice. Okusíme exotické masáže?

18. den

Amed. Tulamben - nejhezčí potápění na Bali. Rozšíříme řady potápěčů? Královské koupele Tirtagangga. Besakih - nejposvátnější místo na ostrově. Chrámy na úpatí posvátné sopky Agung (3 142 m). Komplex 30 chrámů na 7 terasách. Ubud - kulturní centrum s uměleckou komunitou. Ohňový tanec, kreace tanečníků na žhavých uhlících. Tradiční tance kecak, barong či legong.

19. den

Opičí prales. Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Batubulan. Dřevořezbářské a kamenosochařské dílničky. Výrobny stříbrných šperků a malířské galerie. Večer tradiční trh v malebném Sanuru.

20. - 21. den

Poloostrov Bukit, směrový chrám na bílých útesech Tanah Lot. Slavné pláže a exotické nákupy. Odlet z Denpasaru. Letecký návrat domů. 

Možnost prodloužení o Sulawesi

21. den

Letecky na Jižní Sulawesi do Ujung Pandang (Makassar). Přejezd do Pare-Pare. Cestou návštěva jedné z největších krasových oblastí Indonésie, Rammang Rammang. Projížďka na loďce mezi skalními útvary, procházka panenskou krajinou a jeskyně s nástěnými malbami datovanými tisíce let před naším letopočtem.

22. den

Přejezd do Rantepaa - centrum legendami opředené oblasti Tana Toraja. Příjemné klima. Historií našlapaná oblast s mystickou atmosférou. Pestrá krajina - džungle, vápencová skaliska, rýžové terasy, políčka bavlny, kávovníky. Buvolí tržnice. Kuriózní obřady Torajů, šance na pohřební ceremoniály s desítkami obětovaných býků. Vesnička Kete Kesu či Buntu Pure. Skalní hrobky. Jeskyně po léta hloubené do skal.

23. den

Tau Tau - vyřezávané dřevěné figurky zemřelých, které ze skalních výklenků hlídají mrtvé. „Visící” hroby. Vyhlášení řezbáři. Bori - megality. Londa - pohřební jeskyně. Lemo - nejpůsobivější skalní terasy s figurkami Tau Tau. Kávovníkové plantáže. (Místa návštěvy se mohou měnit dle aktuálních rituálů.)

24. - 25. den

Dvoudenní trek horskou oblastí Torajů (náročnost treku dle zdatnosti skupiny). Tradiční vesničky. Nádherné výhledy a rýžová políčka. Spánek v místních tongkonanech se sedlovými střechami, po dobu treku plná penze. Noční přejezd do Ujung Pandang.

26. den

Ujung Pandang s chrámy taoismu. Přístav s plachetnicemi mořeplavců a obchodníků Bugis připomínající středověk. Pevnost Rotterdam. Čínská čtvrť. Večerní odlet z Ujung Pandang.

27. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Kompletní doprava: přelet Denpasar - Flores, Bajawa - Labuan Bajo, v prodloužení Denpasar - Ujung Pandang, Ujung Pandang - Jakarta
 • 1x noční dálkový autobus, pronajaté minibusy
 • Lodní doprava Lombok - Gili a Gili - Bali
 • Čtyřdenní plavba lodí z Floresu na Lombok
 • Plná penze během plavby, treku na Sulawesách a na Rinjani navíc služby nosičů
 • 13x/17x ubytování v hotýlcích většinou se snídaní, 3x na palubě lodi, během třídenního treku na sopku Rinjani 2x v pronajatém stanu, během treku na Sulawesách 1x v tradičních příbytcích, 1x noční autobus Rantepao – Ujung Pandang
 • Vstupy do rezervací a národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Vstupy
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek jednolůžkový pokoj 9 300 Kč (27 dní) / 7 900 Kč (21 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Opičí prales v Ubudu 50 000 IDR
 • Motýlí park 100 000 IDR
 • Vstupné do vesnic v okolí Bajawy a Moni spolu cca 60 000 IDR
 • Vodopád Sindang Gila v Senaru 10 000 IDR
 • Plavba a šnorchlováníokolo ostrovů Gili cca 20 USD
 • Zapůjčení výbavy pro šnorchlovánípro Amed / Tulambencca 20–50 000 IDR
 • Potápění na Bali či Gili cca 70 USD za dva ponory pro potápěče s licencí; 80–100 USD za dva ponory a výcvikový ponor bez licence
 • Pevnost Roterdam 20 000 IDR
 • Přístav Paotere 10 000 IDR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Za fyzicky náročnější část akce můžeme označit výstup na sopku Rinjani, trek je možné nahradit individuálním programem. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených plážích. Vzhledem k velkému rozsahu území, na kterém se budeme pohybovat, je pro akci příznačné větší množství přesunů. Některé přesuny v rámci akce absolvujeme letecky: Bali – Flores, na Floresu z Bajawy do Labuan Bajo a z Bali na Sulawesi. Čtyři dny poplujeme na pronajaté lodi z Floresu na Lombok, se zajímavými zastávkami na menších ostrovech oblasti Nusa Tenggara. Během plavby je zajištěna plná penze. Na ostrůvky Gili a zpět se budeme plavit na menší lodi, cca 40 minut, mezi ostrovy Gili – Bali využijeme rychlou loď. Do časového harmonogramu akce je zařazen 1 noční přesun na ostrově Sulawesi dálkovým turistickým autobusem na trase Rantepao - Ujung Pandang.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a bungalovech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Při výstupu na nejvyšší sopku Rinjani nocujeme 2x v pronajatých stanech, vlastní spacák doporučujeme vzít s sebou, karimatku lze zapůjčit na místě nebo je možné vzít vlastní. Během plavby na Flores budeme 3x nocovat na lodi s otevřenou palubou. K dispozici jsou zde matrace (tenký molitan), i pro tento účel doporučujeme lehký spacák, případně pro větší pohodlí karimatku. Po dobu treku na ostrově Sulawesi je 1 nocleh v tradičních obydlích – tongkonanech. Z kapacitních důvodů nelze vždy garantovat zajištění jednolůžkového pokoje v horské vesnici Senaru, ve stanech během treku a v tradičních domcích na Sulawesi. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěla bych poděkovat za již uskutečněný zájezd do Indonésie. Bylo to skvělé, úžasné a nezapomenutelné. Viděli jsme mnohem více, než bylo v plánu. Tančili jsme na svatbě, zažili pohřební hostinu, potápěli se k vraku, plavali se žraloky a mnoho dalšího. Pan Milan Regec má můj obdiv, nejenže udržoval pro mě snesitelné tempo, ale ještě mě i psychicky podporoval. Je to studnice vědomostí, empatie a vstřícnosti. Myslím, že díky němu jsme skutečně poznali Indonésii, její obyvatele, jejich život a mentalitu, zažili jejich tradice, poznali přírodu. Já jsem si užila exotiku na 110%! Milanovi patří dík za to, že moji synové (19 a 17 let) byli nadšeni a probudil se v nich zájem o cestování, což bylo mým cílem.  Těším se na další cestu s Vaší CK Livingstone! 

Linda Z.

28.8.2023

Martin byl pro nás nepostradatelným průvodcem, znalý místní lokality a místní řeči. Do své nelehké práce přidal velký kus své lidskosti a velký kus srdce. Díky jeho klidu a organizačním schopnostem jsme propluli úskalími zájezdu bez potíží. A i proto, nebo možná právě proto to byl velice silný zájezd, s velice silnými zážitky, který se nám určitě vryl do paměti, a na který budeme dlouho vzpomínat. Važte si Martina jako průvodce a jeho člověčenství. Svým klientům a jejich potřebám podřizuje všechnu svou činnost a vždy to myslím upřímně. Po tomto zájezdu a prožitcích si Martina Faů velice vážím a pokud se naskytne příležitost, zcela určitě bych s ním rád dál poznával naši nádhernou zeměkouli a lidičky na ni žíjící. Martine děkujeme.

Martin a Eva K.

28.8.2018

Už jsme se setkali s mnoha průvodci, ale Martin je opravdový profesionál. O něm lze mluvit jen v superlativech. Věřím, že jen díky jemu se nám podařilo vše zvládnout. Z celé skupiny dokázal během několika málo dní vytvořit kolektiv, který si navzájem pomáhal. Važte si ho a hýčkejte. Ještě jednou moc děkujeme za skutečně bohatý program zájezdu s výjimečným člověkem.

Ludmila a Vladimír L.

24.8.2018

Už jsem projela spoustu zemí a setkala se s různými průvodci. Ale takového průvodce, jako byl letos Martin, jsem ještě nezažila. Martin je úžasný profesionál, člověk na svém místě.

Helena V.

24.8.2018

Chtěla bych ještě dodatečně velmi pochválit Martina Faů, který byl vynikajícím průvodcem a i kamarádem. Všechny neočekávané situace bravurně zvládal a vždy se snažil, aby vše bylo vyřešeno k naší spokojenosti. Vaše cestovní kancelář může být pyšná na takového průvodce. Přeji Vám všem hodně spokojených klientů a hodně průvodců jako je Martin Faů. Krásný den Vám z jihočeských Prachatic zasílá

Jaroslava T.

27.8.2018

Dobrý den, před pár týdny jsme se vrátili ze zájezdu Malé a Velké Sundy 23. 7. - 18. 8. 2017 a rádi bychom vaší CK rádi poděkovali za úžasnou dovolenou, která byla velice různorodá a právě proto nás tak bavila. Organizace naprosto perfektní, určitě musíme zmínit velmi dobrou organizaci treku na Rinjani – agenturou Green Rinjani, ale byli jsme velice spokojení i s programem na ostrovech Flores a Sulawesi a se zajištěním zázemí při plavbě na ostrovy Komodo a spol. Trochu zklamáním, pro nás osobně, bylo Bali, které bylo turisticky zatíženo více, než jsem čekali a doprava po něm tak nebyla příliš plynulá, ale s tím se asi nedá v sezoně nic moc dělat. V neposlední řadě chceme moc pochválit našeho skvělého průvodce Martina Faů, který se o nás staral přímo vzorově, byl vždy nápomocný, ochotný a trpělivě snášel naše stále se opakující dotazy. Přejeme vaší CK spoustu spokojených klientů, jako byla naše skupina a vynikající průvodce, jako je Martin.  Srdečně zdravíme a budeme se těšit na další dovolenou s vámi

Bára a Vašek

12.9.2017

Dobrý den! Chtěli bychom touto cestou poděkovat Livingstone, a zejména průvodci Martinovi Faů, za organizaci celého zájezdu. Martin byl velmi vstřícný a dělal svoji práci vskutku nadstandardně. Trochu nešťastné nám připadaly velké bloky cestování na začátku a na konci zájezdu, ale zážitky z putování (a zejména z poslední části – treku na Sulawesi) nad těmito potížemi jasně převážily. Ještě jednou díky!  

Pavel a Dáša Caislovi

31.8.2017

Velmi zajímavá byla třídenní plavba na lodi s návštěvou ostrovů Rinca, Komodo a s možností šnorchlovat!

Pavla Š.

14.8.2015

Krásný den přejeme.  Před týdnem jsme se vrátili zatím z nejkrásnější dovolené, na které jsme kdy byli. Chtěli bychom poděkovat celé CK Livingstone a především nejlepšímu delegátu Milanu Regecovi za perfektní zorganizování celého zájezdu. Vše měl skvěle načasované a jeho znalosti k tamním komunitám byly ohromující. Mockrát děkujeme za překrásné zkušenosti, které máme díky tomuto zájezdu a budeme se těšit na další zájezd přes CK Livingstone. S pozdravem

Nikola K. a Tomáš P.

3.8.2016

Dobrý deň, píšem vám po zájazde z Indonézie -  sprievodca Milan Regec, len pozitívne hodnotenie,  profesionálny, obetavy, vtipny, vzdelaný. V realiach a utuzujuci kolektív od prvej chvíle až do konca.  Boli sme super veľmi spokojní. S pozdravom

Natalia a Michal K.

24.7.2014

Při treku na Rinjani jsme velmi ocenili možnost využití nosičů a zajištění stravování!

František Ř.

29.7.2016

Vážení přátelé, dovolte abych ještě s malým zpožděním vám poděkoval za ohromné zážitky ze zájezdu, který se konal ve dnech 12.5.-1.6. 2016. Největší zásluhu na perfektním průběhu měl průvodce pan Mgr. Milan Regec. On je opravdu člověk na svém místě. Díky detailní znalosti prostředí, jazyka, historie a reálií indonéského života nám byl schopen poskytnout skutečně nevšední zážitky ze země, která je možná chudá, ale bohatá svou historií a otevřeností svých lidí. Blahopřeji vám, že máte takového člověka ve svých řadách a přál bych si mít takového průvodce na každém zájezdu, který ještě doufám s Livingstonem podniknu. S pozdravem 

Antonín H.

7.6.2016

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

28.6. - 17.7.2025
20 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

22.9. - 6.10.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)