Sumatra - Siberut

214

Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Cesta do míst, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky

O prázdninách Treky a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Sumatra a Siberut - místa, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce let zpět, hluboko v minulosti, kde právě končí mladší doba kamenná a nastupuje moderní 21. století. Sedmidenní výlet na Siberut - jedinečná možnost ještě vidět staré kouzelníky s jejich šamanskými obřady, než civilizace začne unikátní mentawajskou kulturu pohlcovat. Starobylé zvyky, lov, bydlení i tradiční strava. Na Sumatře pak poznáme kulturu Minangkabau. Koupání v kráteru vyhaslé sopky. Působivé kaňony a vodopády. Královské paláce. Lodní výlet za šnorchlováním na idylický ostrov v okolí Padangu.

Náročnější akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Výprava do lůna divoké přírody za poznáním místních zvyků a tradic. Cestujeme v malé skupince max. 10 osob.

Termíny a rezervace

Termín:  5.8. - 21.8.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  74 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Poslední 4 volná místa Rezervovat
Termín:  3.8. - 19.8.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  74 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Blízkém východu, Indonésii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustřeďuje na mapo...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 5.8. - 21.8.2023
?

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Indonésie, na Sumatru do města Padang. Rumah Gadang. Přesun do města Bukkittinggi.

3. - 4. den

Příjemné klima náhorní plošiny Bukkittinggi. Centrum matriarchální kultury Minangkabau s dřevěným královským palácem Pagaruyung. Kávové plantáže, ochutnávka cibetkové kávy kopi luwak. Nalezneme v džungli raflésii, největší květinu světa? Údolí Harau s vodopádem. Vycházka do zeleného kaňonu Sianok a vesnice stříbrotepců Gadong. Japonské tunely. Orgie skvělého jídla, vyhlášené padang food.

5. den

Ranní návštěva trhu. Prohlidka okoli města - Fort de Kock, Big Ben. Přesun na pobřeží do Padangu krásnou krajinou s políčky rýže, kakaovníky a maniokem. Nocleh na pobřeží.

6. den

Rychlou lodí na ostrov mentawajských kouzel. Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, plavba na dřevěné kánoi do vnitrozemí ostrova. První seznámení s mentawajskými obyvateli ostrova.

7. - 13. den

Návštěva vesnic Bad Rogod a Madobag Ugai. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný pochod a návštěva vesnice Atabai a Butui. Jedinečná flóra i fauna. Poznávání jednoduchého života a pracovních činností přírodních lidí. Výroba sága, rybolov, příprava otrávených šípů, zhotovení bederních pásů z kůry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Ochutnáte místní lahůdku moučné červy? Starodávné zvyky a rituály. Setkání s místními šamany. Několikadenní rituály jsou plné magie. Věštění z kuřecích vnitřností, večerní ceremonie plná tradičních tanců. Šance na opravdu životní prožitky! (Časový rozvrh akce se může měnit podle plánovaných ceremonií na jednotlivých místech, v závislosti na počasí a kondici stezek a ostatních nahodilých událostí).

14. - 15. den

Návrat lodí do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlet na idylický ostrov Mara a Patusaman s občerstvením.

16. - 17. den

Poslední koupání. Odlet z Padangu a následný let do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými auty
 • Lodní trajekt na ostrov Siberut a zpět
 • Ubytování 7x v hotýlcích na Sumatře, na ostrově Siberut 7x v domorodých příbytcích
 • Plná penze během treku na ostrově Siberut
 • Lodní výlet na ostrov s občerstvením a vybavení na šnorchlování
 • Místní průvodci podle potřeby
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy
 • Spropitné místním průvodcům
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla, které řídí místní řidič. Lodním trajektem se dostaneme z Padangu na ostrov Siberut, kde nás čeká fyzicky náročnější část programu.

Sedmidenní trek v oblasti Siberutu

Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel (poplatek cca 12 USD/den). Pro zdejší klima je charakteristická extrémní vzdušná vlhkost (průměrně 82%), denní teploty se pohybují v rozmezí 28-30°C. Délka chůze asi 3-5 hodin denně. Jen v případě přechodu do vesnice Atabai a z Atabai do Butui 6 až 8 hodin – záleží zda bude pršet či ne. Během chůze místy špatně prostupnou džunglí budeme brodit řeky a potoky, terén je převážně bahnitý a velmi kluzký.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na Sumatře v hotýlcích a bungalovech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Po dobu treku na ostrově Siberut se nocuje v domorodých mentawajských chýších, zde se budeme i stravovat. Po dobu treku bude zajištěna plná penze – vařená našim místním průvodcem na otevřeném ohni. Místní jídelníček tvoří především rýže, zelenina, polévky, ryby, ovoce, kuřecí maso. Na přikrytí doporučujeme přibalit si vložku do spacáku či prostěradlo, někomu postačí i indonéský sarong (pruh barevné látky), který je možné zakoupit na Sumatře.

Vybavení příbytků je velice jednoduché, usínat budeme na rohožích. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Sumatra patří k levnějším oblastem v Indonésii. 

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, vrátili jsme se ze Sumatry a Siberutu. Zájezd byl velmi pěkný a dle očekávání i přiměřeně dobrodružný a náročný. Rádi bychom poděkovali všem průvodcům, kteří se zasloužili o bezproblémový průběh akce. Pepovi Formánkovi za to, že dokázal vytvořit atmosféru klidu a pohody a za spoustu informací o Mentawajcích a také za zajímavé večery, kdy bylo stále o čem povídat. Karolíně za její neuvěřitelnou ochotu každému vyjít vstříc a vše okamžitě vyřešit a za neúnavné tlumočení z AJ. Obrovský dík patří bezesporu místnímu průvodci Avangovi. Vše měl pečlivě připraveno a věnoval se nám doslova ve dne v noci. Vařil, pomáhal v obtížných úsecích cesty, zajišťoval nosiče, materiál, program, dopravu, spoustu informací. Sehnal cokoli, na co si jen kdo vzpomněl, a ještě mu zbylo sil, aby nám každou chvíli udělal něčím radost – vtipem, zmrzlinou či coca colou uprostřed džungle… Vlastně i ze strany CK bylo vše v pořádku – veškeré informace a materiály včas a dotazy ochotně zodpovězeny. Děkujeme    

Tomáš a Blanka L.

19.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

21.9. - 2.10.2023
+ další 3 termíny
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

27.7. - 10.8.2024
15 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
11.8. - 29.8.2024
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)