Sumatra - Siberut

214

Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Cesta do míst, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky

O prázdninách Treky a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Přijeďte se podívat na místa, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce let zpět - hluboko do minulosti, kde právě končí mladší doba kamenná a nastupuje moderní 21. století se všemi jeho atributy. Máte jedinečnou možnost ještě vidět staré kouzelníky s jejich šamanskými obřady, než civilizace začne unikátní mentawajskou kulturu pohlcovat. To vše na jihovýchodě ostrova Siberutu v mentawajském souostroví u pobřeží Sumatry. Co vás čeká? Sedmidenní výlet na ostrov Siberut. Seznámení se se starobylými zvyky, lovem, bydlením i tradiční stravou kmene Mentawai. Za poznáním se společně vydáme i na Sumatru. Kultura Minangkabau. Koupání v kráteru vyhaslé sopky. Působivé kaňony a vodopády. Královské paláce. Cesta za největší kytkou pralesa. Lodní výlet za šnorchlováním na idylický ostrov v okolí Padangu s občerstvením. 

Náročnější akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Výprava do lůna divoké přírody za poznámím místních zvyků a tradic. Cestujeme v malé skupince max. 10 osob. 

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  5.8. - 21.8.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  66 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, na SUMATRU do města Padang. Rumah Gadang. Přesun do města Bukkittinggi.

3. - 4. den

Příjemné klima náhorní plošiny Bukkittinggi. Centrum matriarchální kultury Minangkabau. Orgie skvělého jídla. Vyhlášené padang food. Ranní návštěva trhu, údolí Harau s výstupem nad vodopád. Plantáže kávy, ochutnávka kopi luwak. Nalezneme v džungli raflésii, největší květinu světa? Výlet s přespáním u sopečného jezera Maninjau v zapomenutém ráji. Fakultativní možnost treku džunglí a kráterem k jezeru s bývalým lovcem tygrů.

5. den

Koupel v jezeře Maninjau, přesun do Padangu krásnou krajinou s políčky rýže, kakaovníky a maniokem. Nocleh na pobřeží.

6. den

Rychlou lodí na ostrov mentawajských kouzel. Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, plavba na dřevěné kánoi do vnitrozemí ostrova. První seznámení s mentawajskými obyvateli ostrova.

7. - 13. den

Návštěva vesnic Bad Rogod a Madobag Ugai. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný pochod a návštěva vesnice Atabai a Butui. Jedinečná flóra i fauna. Poznávání jednoduchého života a pracovních činností přírodních lidí. Výroba sága, rybolov, příprava otrávených šípů, zhotovení bederních pásů z kůry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Ochutnáte místní lahůdku moučné červy? Starodávné zvyky a rituály. Setkání s místními šamany. Několikadenní rituály jsou plné magie. Věštění z kuřecích vnitřností, večerní ceremonie plná tradičních tanců. Šance na opravdu životní prožitky! (Časový rozvrh akce se může měnit podle plánovaných ceremonií na jednotlivých místech, v závislosti na počasí a kondici stezek a ostatních nahodilých událostí).

14. - 15. den

Návrat lodí do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlet na idylický ostrov Mara a Patusaman s občerstvením.

16. - 17. den

Poslední koupání. Odlet z Padangu a následný let do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými auty
 • Lodní trajekt na ostrov Siberut a zpět
 • Ubytování 7x v hotýlcích na Sumatře, na ostrově Siberut 7x v domorodých příbytcích
 • Plná penze během treku na ostrově Siberut
 • Lodní výlet na ostrov s občerstvením a vybavení na šnorchlování
 • Místní průvodci podle potřeby
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy
 • Spropitné místním průvodcům
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla. Lodním trajektem se dostaneme z Padangu na ostrov Siberut, kde nás čeká fyzicky náročnější část programu.

Sedmidenní trek v oblasti Siberutu

Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel (poplatek cca 12 USD/den). Pro zdejší klima je charakteristická extrémní vzdušná vlhkost (průměrně 82%), denní teploty se pohybují v rozmezí 28-30°C. Délka chůze asi 3-5 hodin denně. Jen v případě přechodu do vesnice Atabai a z Atabai do Butui 6 až 8 hodin – záleží zda bude pršet či ne. Během chůze místy špatně prostupnou džunglí budeme brodit řeky a potoky, terén je převážně bahnitý a velmi kluzký.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na Sumatře v hotýlcích a bungalovech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Po dobu treku na ostrově Siberut se nocuje v domorodých mentawajských chýších, zde se budeme i stravovat. Po dobu treku bude zajištěna plná penze – vařená našim místním průvodcem na otevřeném ohni. Místní jídelníček tvoří především rýže, zelenina, polévky, ryby, ovoce, kuřecí maso. Na přikrytí doporučujeme přibalit si vložku do spacáku či prostěradlo, někomu postačí i indonéský sarong (pruh barevné látky), který je možné zakoupit na Sumatře.

Vybavení příbytků je velice jednoduché, usínat budeme na rohožích. Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel.  Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Sumatra patří k levnějším oblastem v Indonésii. Doprava na Sumatře je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vybavení, co by se vám na tomto zájezdu hodit - HUDY doporučuje.

Vaše ohlasy

Dobrý den, vrátili jsme se ze Sumatry a Siberutu. Zájezd byl velmi pěkný a dle očekávání i přiměřeně dobrodružný a náročný. Rádi bychom poděkovali všem průvodcům, kteří se zasloužili o bezproblémový průběh akce. Pepovi Formánkovi za to, že dokázal vytvořit atmosféru klidu a pohody a za spoustu informací o Mentawajcích a také za zajímavé večery, kdy bylo stále o čem povídat. Karolíně za její neuvěřitelnou ochotu každému vyjít vstříc a vše okamžitě vyřešit a za neúnavné tlumočení z AJ. Obrovský dík patří bezesporu místnímu průvodci Avangovi. Vše měl pečlivě připraveno a věnoval se nám doslova ve dne v noci. Vařil, pomáhal v obtížných úsecích cesty, zajišťoval nosiče, materiál, program, dopravu, spoustu informací. Sehnal cokoli, na co si jen kdo vzpomněl, a ještě mu zbylo sil, aby nám každou chvíli udělal něčím radost – vtipem, zmrzlinou či coca colou uprostřed džungle… Vlastně i ze strany CK bylo vše v pořádku – veškeré informace a materiály včas a dotazy ochotně zodpovězeny. Děkujeme    

Tomáš a Blanka L.

19.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

30.3. - 10.4.2023
+ další 3 termíny
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

21.7. - 4.8.2023
15 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
26.7. - 13.8.2023
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.