Sumatra - Siberut

214

Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství s Pepou Formánkem

Cesta do míst, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky

O prázdnináchTreky a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Přijeďte se podívat na místa, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky - hluboko do minulosti, kde právě končí mladší doba kamenná a nastupuje moderní 21. století se všemi jeho atributy. Máte jedinečnou možnost ještě vidět staré kouzelníky s jejich šamanskými obřady, než civilizace začne unikátní mentawajskou kulturu pohlcovat. To vše na jihovýchodě ostrova Siberutu v mentawajském souostroví u pobřeží Sumatry. Co vás čeká? Sedmidenní výlet na ostrov Siberut. Seznámení se starobylými zvyky, lovem, bydlením i tradiční stravou kmene Mentawai. Za poznáním se společně vydáme i na Sumatru. Kultura Minangkabau. Koupání v kráteru vyhaslé sopky. Působivé kaňony a vodopády. Královské paláce. Cesta za největší masožravou kytkou pralesa. Lodní výlet za šnorchlováním na idylický ostrov v okolí Padangu s občerstvením. Meditování a firewalking s Pepou Formánkem. 

Náročnější akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy s Pepou Formánkem. Výprava do lůna divoké přírody se spoluzakladatelem magazínu Koktejl a autorem bestselleru Prsatý muž a zloděj příběhů a dalších několika úspěšných románů. Na Siberutu byl několikrát a celkem zde strávil více jak deset měsíců svého života. Hovoří řečí domorodých Mentawajců, zná místní rituály a legendy, o kterých umí poutavě vyprávět stejně jako o osobních zážitcích od rituálního tetování klanu z Butui až po zasvěcování mezi místní kouzelníky… Byť se mu šamanské zkoušky nakonec nepodařilo vykonat. Cestujeme v malé skupince max. 10 osob. 

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín: 27.7. - 12.8.201817 dní (17 dní)Cena: 66 000 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Josef

Josef Formánek

Mezi šamany Indonésie prožil silný příběh. Prsatý muž zdomácněl v českých knihovnách a ložnicích. Založil časopisy Koktejl, Oceán, Everest, Fénix, Kleopatra, Nevěsta, Říše divů. Zajímavý autor má dar od Boha, jak s ním naloží? Mohl by užívat úspěch... Navštívil Siberut třikrát. V letech 1997 a 2...

Více informací o průvodci

Josef Formánek 27.7. - 12.8.2018

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, na SUMATRU do města Padang. Rumah Gadang. Orgie skvělého jídla. Vyhlášené padang food.

3. - 5. den

Centrum matriarchální kultury Minangkabau. Královské paláce. Odvážná architektura „kosmických staveb“. Dřevěné mlýny kávy. Vodní mešity. Příjemné klima náhorní plošiny Bukkittinggi. Nedobytná Fort de Kock. Big Ben zastaveného času. Vesnice stříbrotepců Gadong. Japonské tunely z války. Vyhlášená tržnice. Podmanivé tance minang, bosé nohy se vznáší na ostrých střepech. Nalezneme raflésii, největší květinu světa? Výlet k jezeru Maninjau do zapomenutého ráje.

6. den

Doplnění výbavy na trek. Noční plavba na ostrov mentawajských kouzel.

7. - 13. den

Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, návštěva vesnic Madobag, Ugai a Butui. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný horský přechod a návštěva vesnice Atabai. Jedinečná flóra i fauna. Poznávání jednoduchého života a pracovních činností přírodních lidí. Výroba sága, rybolov, příprava otrávených šípů, zhotovení bederních pásů z kůry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Starodávné zvyky a rituály. Několikadenní rituály jsou plné magie. Šance na opravdu životní prožitky!

14. - 15. den

Návrat do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bungus.  Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlet na idylický ostrovs  občerstvením.

16. - 17. den

Poslední koupání. Odlet z Padangu do Jakarty a následný let do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Letištní taxy. 
 • Veškerá doprava pronajatými auty. 
 • Lodní trajekt na ostrov Siberut a zpět. 
 • Ubytování v hotýlcích, na ostrově Siberut v domorodých příbytcích 6x. 
 • Plná penze během treku na ostrově Siberut. 
 • Lodní výlet na ostrov s občerstvením a zapůjčenívybavení na šnorchlování.
 • Místní průvodci podle potřeby. 
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupy. 
 • Spropitné místním průvodcům.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla. Lodním trajektem se dostaneme z Padangu na ostrov Siberut, kde nás čeká fyzicky náročnější část programu.

Sedmidenní trek v oblasti Siberutu

Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel (poplatek cca 12 USD/den). Pro zdejší klima je charakteristická extrémní vzdušná vlhkost (průměrně 82%), denní teploty se pohybují v rozmezí 28-30°C. Délka chůze asi 3-5 hodin denně. Jen v případě přechodu do vesnice Atabai a z Atabai do Butui 6 až 8 hodin – záleží zda bude pršet či ne. Během chůze místy špatně prostupnou džunglí budeme brodit řeky a potoky, terén je převážně bahnitý a velmi kluzký.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na Sumatře v hotýlcích a bungalovech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Dvě noci strávíme na trajektu mezi Sumatrou a Siberutem. Po dobu treku na ostrově Siberut se nocuje v domorodých mentawajských chýších, zde se budeme i stravovat. Po dobu treku bude zajištěna plná penze – vařená našim místním průvodcem na otevřeném ohni. Místní jídelníček tvoří především rýže, zelenina, polévky, ryby, ovoce, kuřecí maso. Na přikrytí doporučujeme přibalit si vložku do spacáku či prostěradlo, někomu postačí i indonéský sarong (pruh barevné látky), který je možné zakoupit na Sumatře.  Vybavení příbytků je velice jednoduché, usínat budeme na rohožích. Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel.  Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Sumatra patří k levnějším oblastem v Indonésii. Doprava na Sumatře je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič.

Vaše ohlasy

Dobrý den, vrátili jsme se ze Sumatry a Siberutu. Zájezd byl velmi pěkný a dle očekávání i přiměřeně dobrodružný a náročný. Rádi bychom poděkovali všem průvodcům, kteří se zasloužili o bezproblémový průběh akce. Pepovi Formánkovi za to, že dokázal vytvořit atmosféru klidu a pohody a za spoustu informací o Mentawajcích a také za zajímavé večery, kdy bylo stále o čem povídat. Karolíně za její neuvěřitelnou ochotu každému vyjít vstříc a vše okamžitě vyřešit a za neúnavné tlumočení z AJ. Obrovský dík patří bezesporu místnímu průvodci Avangovi. Vše měl pečlivě připraveno a věnoval se nám doslova ve dne v noci. Vařil, pomáhal v obtížných úsecích cesty, zajišťoval nosiče, materiál, program, dopravu, spoustu informací. Sehnal cokoli, na co si jen kdo vzpomněl, a ještě mu zbylo sil, aby nám každou chvíli udělal něčím radost – vtipem, zmrzlinou či coca colou uprostřed džungle… Vlastně i ze strany CK bylo vše v pořádku – veškeré informace a materiály včas a dotazy ochotně zodpovězeny. Děkujeme    

19.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

4.4. - 15.4.2019
+ další 1 termín
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog