Sumatra - Siberut

214

Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Cesta do míst, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce roků zpátky

O prázdninách Treky a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Přijeďte se podívat na místa, která nejsou jen tisíce kilometrů daleko, ale i tisíce let zpět - hluboko do minulosti, kde právě končí mladší doba kamenná a nastupuje moderní 21. století se všemi jeho atributy. Máte jedinečnou možnost ještě vidět staré kouzelníky s jejich šamanskými obřady, než civilizace začne unikátní mentawajskou kulturu pohlcovat. To vše na jihovýchodě ostrova Siberutu v mentawajském souostroví u pobřeží Sumatry. Co vás čeká? Sedmidenní výlet na ostrov Siberut. Seznámení se se starobylými zvyky, lovem, bydlením i tradiční stravou kmene Mentawai. Za poznáním se společně vydáme i na Sumatru. Kultura Minangkabau. Koupání v kráteru vyhaslé sopky. Působivé kaňony a vodopády. Královské paláce. Cesta za největší kytkou pralesa. Lodní výlet za šnorchlováním na idylický ostrov v okolí Padangu s občerstvením. 

Náročnější akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Výprava do lůna divoké přírody za poznámím místních zvyků a tradic. Cestujeme v malé skupince max. 10 osob. 

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  6.8. - 22.8.2022 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  66 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  5.8. - 21.8.2023 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  66 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 6.8. - 22.8.2022
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDONÉSIE, na SUMATRU do města Padang. Rumah Gadang. Přesun do města Bukkittinggi.

3. - 4. den

Příjemné klima náhorní plošiny Bukkittinggi. Centrum matriarchální kultury Minangkabau. Orgie skvělého jídla. Vyhlášené padang food. Ranní návštěva trhu, údolí Harau s výstupem nad vodopád. Plantáže kávy, ochutnávka kopi luwak. Nalezneme v džungli raflésii, největší květinu světa? Výlet s přespáním u sopečného jezera Maninjau v zapomenutém ráji. Fakultativní možnost treku džunglí a kráterem k jezeru s bývalým lovcem tygrů.

5. den

Koupel v jezeře Maninjau, přesun do Padangu krásnou krajinou s políčky rýže, kakaovníky a maniokem. Nocleh na pobřeží.

6. den

Rychlou lodí na ostrov mentawajských kouzel. Příjezd do Muara Siberut, návštěva horního povodí Sarareiket, plavba na dřevěné kánoi do vnitrozemí ostrova. První seznámení s mentawajskými obyvateli ostrova.

7. - 13. den

Návštěva vesnic Bad Rogod a Madobag Ugai. V případě dobrého počasí a kondice účastníků náročný horský přechod a návštěva vesnice Atabai a Butui. Jedinečná flóra i fauna. Poznávání jednoduchého života a pracovních činností přírodních lidí. Výroba sága, rybolov, příprava otrávených šípů, zhotovení bederních pásů z kůry. Dlabání kánoí, výroba pádel, seker. Ochutnáte místní lahůdku moučné červy? Starodávné zvyky a rituály. Setkání s místními šamany. Několikadenní rituály jsou plné magie. Věštění z kuřecích vnitřností, večerní ceremonie plná tradičních tanců. Šance na opravdu životní prožitky! (Časový rozvrh akce se může měnit podle plánovaných ceremonií na jednotlivých místech, v závislosti na počasí a kondici stezek a ostatních nahodilých událostí).

14. - 15. den

Návrat lodí do Padangu. Nejlepší pláže jihu. Bílý písek, palmy. Skvělé šnorchlování, možnost potápění. Lodní výlet na idylický ostrov Mara a Patusaman s občerstvením.

16. - 17. den

Poslední koupání. Odlet z Padangu a následný let do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava pronajatými auty
 • Lodní trajekt na ostrov Siberut a zpět
 • Ubytování 7x v hotýlcích na Sumatře, na ostrově Siberut 7x v domorodých příbytcích
 • Plná penze během treku na ostrově Siberut
 • Lodní výlet na ostrov s občerstvením a vybavení na šnorchlování
 • Místní průvodci podle potřeby
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy
 • Spropitné místním průvodcům
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o poznávací zájezd pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Pro dopravu budeme využívat pronajatá vozidla. Lodním trajektem se dostaneme z Padangu na ostrov Siberut, kde nás čeká fyzicky náročnější část programu.

Sedmidenní trek v oblasti Siberutu

Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel (poplatek cca 12 USD/den). Pro zdejší klima je charakteristická extrémní vzdušná vlhkost (průměrně 82%), denní teploty se pohybují v rozmezí 28-30°C. Délka chůze asi 3-5 hodin denně. Jen v případě přechodu do vesnice Atabai a z Atabai do Butui 6 až 8 hodin – záleží zda bude pršet či ne. Během chůze místy špatně prostupnou džunglí budeme brodit řeky a potoky, terén je převážně bahnitý a velmi kluzký.

Míra komfortu

Ubytováni budeme na Sumatře v hotýlcích a bungalovech střední turistické kategorie, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením. Po dobu treku na ostrově Siberut se nocuje v domorodých mentawajských chýších, zde se budeme i stravovat. Po dobu treku bude zajištěna plná penze – vařená našim místním průvodcem na otevřeném ohni. Místní jídelníček tvoří především rýže, zelenina, polévky, ryby, ovoce, kuřecí maso. Na přikrytí doporučujeme přibalit si vložku do spacáku či prostěradlo, někomu postačí i indonéský sarong (pruh barevné látky), který je možné zakoupit na Sumatře.

Vybavení příbytků je velice jednoduché, usínat budeme na rohožích. Na trek doporučujeme vzít jen to nejzákladnější. V případě potřeby je možné využít služeb místních nosičů, kteří za poplatek pomohou s přepravou zavazadel.  Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Sumatra patří k levnějším oblastem v Indonésii. Doprava na Sumatře je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, vrátili jsme se ze Sumatry a Siberutu. Zájezd byl velmi pěkný a dle očekávání i přiměřeně dobrodružný a náročný. Rádi bychom poděkovali všem průvodcům, kteří se zasloužili o bezproblémový průběh akce. Pepovi Formánkovi za to, že dokázal vytvořit atmosféru klidu a pohody a za spoustu informací o Mentawajcích a také za zajímavé večery, kdy bylo stále o čem povídat. Karolíně za její neuvěřitelnou ochotu každému vyjít vstříc a vše okamžitě vyřešit a za neúnavné tlumočení z AJ. Obrovský dík patří bezesporu místnímu průvodci Avangovi. Vše měl pečlivě připraveno a věnoval se nám doslova ve dne v noci. Vařil, pomáhal v obtížných úsecích cesty, zajišťoval nosiče, materiál, program, dopravu, spoustu informací. Sehnal cokoli, na co si jen kdo vzpomněl, a ještě mu zbylo sil, aby nám každou chvíli udělal něčím radost – vtipem, zmrzlinou či coca colou uprostřed džungle… Vlastně i ze strany CK bylo vše v pořádku – veškeré informace a materiály včas a dotazy ochotně zodpovězeny. Děkujeme    

Tomáš a Blanka L.

19.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

29.3. - 9.4.2023
+ další 1 termín
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

3.9. - 17.9.2022
+ další 1 termín
15 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
26.7. - 13.8.2023
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog