Nová Guinea - Biak - Padaido

268

Nová Guinea - Biak - Padaido

S festivalem a třídenním trekem nalehko

Zvyky, kultura a tradice, horské hřebeny a etnický festival ve Wameně

O prázdninách Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Dosud málo známá a turisty méně navštěvovaná část ostrova Nová Guinea. Rozeklané horské hřebeny s vesničkami a políčky na neuvěřitelně strmých svazích. Pozdě objevené Baliemské údolí, které západní civilizace poznala až před 2.světovou válkou. Třídenní horský trek s kompletním servisem. Etnický festival, rituální slavnosti a specifický způsob přípravy pokrmů. Odpočinek na plážích rajských ostrovů Biak a Padaido.

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka během návštěvy tradičních vesnic. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného. 

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  4.8. - 18.8.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  123 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 4.8. - 18.8.2024
?

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky z Evropy do Indonesie, hlavního města Jakarty a dále do Sentani.

3. den

Přílet do Sentani, vybavení permitů. Odpočinek a koupání na plážích v Depapre. Rybářské vesnice na pilotech. Případně návštěva etnografického muzea v Abepuře.

4. den

Jezero Sentani, plavba na ostrůvky s tradičním životem a řezbáři. Malby na kůru stromů. Malý pěší výlet ke Kyklopským vodopádům a možnost koupání v horské bystřině. Fantastické panorama s horami i jezerem.

5. den

Letecky do Wameny s výhledy na nekonečné prostory panenské džungle a rozeklané horské hřebeny. Pozdě objevené Baliemské údolí, s neobyčejnou civilizací desítek tisíc Daniů. Svět, který se dal ještě před pár desítkami let nazvat Dobou kamennou se rychle mění. Kamenné sekery, bambusové nože a další primitivní nástroje jsou nahrazovány moderními kovovými nástroji, ale způsob života zůstává pořád stejný. Nový trh Pasar Baru. Krátký trek do kopců mezi domorodce. Svérázný způsob získávání soli. Mumie Jiwika - vyuzená těla předků. Netopýří jeskyně Kontilola.

6. den

Každoroční etnický festival je v Baliemském údolí událostí prvořadého významu. Uvidíme „bojová klání“, při kterých mrazí, mazání těla jílem jako výraz smutku. Muži s kotekami (pouzdry z vydlabané tykve) na přirození. Ženy v sukénkách z trávy, ratanu, provázků. Festival je nepřebernou přehlídkou fascinujících obličejů a nápaditého způsobu zdobení peřím rajek, kančími kly, kůrou, mušlemi, ratanem i vlákny orchidejí. Svět včerejška se mísí s přítomností. Najde někdo odvahu účastnit se soutěží v lukostřelbě nebo ve vrhu oštěpem, které jsou určeny i turistům?

Tŕídenní horský trek v Baliemském údolí s kompletním servisem

7. - 9. den

Třídenní horský trek mezi kmeny Baliemského údolí. Během treku nocujeme v domorodých příbytcích, je zajištěna strava, služby nosičů. Vápencové skály. Krajina s tropickými říčkami, úžasné výhledy do horských údolí, nocování v místních vesnicích. Neobvyklé harmonie domorodých světů.

10. den

Půldenní návštěva domorodé vesnice. Zpěvy a tance domorodců. Osekané články prstů žen. Možnost poznat mizející svět Daniů z bezprostřední blízkosti. Zabíjení prasete lukem spojené s hostinou. Budeme mít příležitost vidět ukázku kmenových válek, tradiční přípravu prasete v jámě za použití žhavých kamenů a taneční vystoupení. Jeskyně Lokale – možnost dostat se hluboko do nitra vápencových hor.

11. den

Letecky z Wameny do Sentani a reminiscence prožitků posledních neskutečných dní. V případě dostatečné časové rezervy odpolední relaxace na pláži v Depapre.

12. den

Letecky na ostrov BIAK, opravdový tropický ráj. Návštěva impozantní japonské jeskyně – zřícená klenba skalního dómu a stále hmatatelné stopy 2. světové války. Pestré tržnice. Vodopády ve Warsa a pláže severní části ostrova.

13. den

Lodní výlet na rajské ostrovy PADAIDO, případně s ranní návštěvou ptačího parku. Robinzoniáda na pohádkových místech, která dostanou každého. Bělostné pláže bez turistů, křišťálová voda, šťavnatá zeleň a palmy. Ani vy jste hezčí místa neviděli? Piknik s ochutnávkou skvělých ryb i exotických darů moře. Možnost potápění a šnorchlování.

14. - 15. den

Odlet z BIAKU do Jakarty. Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Jayapura (Sentani) - Wamena
 • Wamena - Jayapura (Sentani) - Biak - Jakarta včetně letištních i odletových tax
 • Pronajatá auta na výletech
 • Lodní výlety na Padaido, na jezeře Sentani
 • Vyřízení permitů a povolení
 • Ubytování 9x v hotelech se snídaní, na treku 2x v místních příbytcích, 1x noční let
 • Po dobu treku strava, služby nosičů
 • Zabíjačka vepříka
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Příplatek za jednolůžko 5 800 Kč
 • Vstupné
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění  – rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Taneční rituál na rozpálených kamenech na ostrově Biak cca 80 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen třídenní trek s kompletním servisem. Trek není náročný, s průměrnou fyzickou kondicí je dobře zvládnutelný. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených plážích ostrova Biaku či Padaido. Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky - z Jayapury (Sentani) a do Baliemského údolí, do Wameny. Zpět budeme odlétat ze Sentani na ostrov Biak, z Biaku potom do Jakarty, odkud budeme pokračovat letecky do Evropy. Do programu jsou zahrnuty lodní výlety na Padaido a v Sentani.

Třídenní trek na Nové Guineji:

Terén je členitý, vzhledem k místnímu klimatu může být i rozbahněný. Denní délka chůze 6-8 hodin, nejvyšší převýšení je cca 700-800 m. Po dobu treku je zajištěn kompletní servis – strava, služby nosičů, doprovázet nás bude místní průvodce. Nápoje – budeme mít k dispozici dostatek čaje, první den se vybavíme pitnou vodou zakoupenou ve Wameně. Nocovat budeme 2× ve vesnicích v místních domorodých přístřešcích. S sebou je potřeba přibalit spacák a karimatku, stan není potřeba. Může nám i zapršet a ve vyšších polohách bývá k ránu i kolem 5 °C. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v turistických hotýlcích se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Na treku bude zajištěn 2x nocleh v domorodých příbytcích. Domorodé příbytky jsou velice jednoduché, bez jakéhokoliv vybavení. Pro noclehy na treku je potřeba přibalit si spacák a karimatku. Stan není potřeba. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, po dobu treku je zajištěna kompletní strava. Jídlo v Indonésii je levné a chutné. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem, příp. překladem jídelního lístku. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, zájezd na Papuu se nám všem moc líbil. Pavol Okenka byl velmi příjemný, ochotný a je znát, že v Indonésii se  vyzná a má ji rád. Chci Vám moc poděkovat za Vaši pomoc, trpělivost a ochotu při organizaci našeho zájezdu.  Těším se, že se zase přes Livingstone potkáme. Hezký den

Vladimír S.

29.8.2017

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)