Nová Guinea - Biak - Padaido

268

Nová Guinea - Biak - Padaido

S třídenním trekem nalehko

Zvyky, kultura a tradice, horské hřebeny a etnický festival ve Wameně

O prázdninách Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Dosud málo známá a turisty méně navštěvovaná část ostrova Nová Guinea. Rozeklané horské hřebeny s vesničkami a políčky na neuvěřitelně strmých svazích. Pozdě objevené Baliemské údolí, které západní civilizace poznala až před 2.světovou válkou. Třídenní horský trek s kompletním servisem. Etnický festival, rituální slavnosti a specifický způsob přípravy pokrmů. Odpočinek na plážích rajských ostrovů Biak a Padaido.

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka během návštěvy tradičních vesnic. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu na Bali.

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  26.7. - 15.8.2023 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  1.8. - 15.8.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  115 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  4.8. - 18.8.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  123 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 4.8. - 18.8.2024
?

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky z Evropy do Indonesie, hlavního města Jakarty a dále do Sentani.

3. den

Přílet do Sentani, vybavení permitů. Odpočinek a koupání na plážích v Depapre. Rybářské vesnice na pilotech. Případně návštěva etnografického muzea v Abepuře.

4. den

Jezero Sentani, plavba na ostrůvky s tradičním životem a řezbáři. Malby na kůru stromů. Malý pěší výlet ke Kyklopským vodopádům a možnost koupání v horské bystřině. Fantastické panorama s horami i jezerem.

5. den

Letecky do Wameny s výhledy na nekonečné prostory panenské džungle a rozeklané horské hřebeny. Pozdě objevené Baliemské údolí, s neobyčejnou civilizací desítek tisíc Daniů. Svět, který se dal ještě před pár desítkami let nazvat Dobou kamennou se rychle mění. Kamenné sekery, bambusové nože a další primitivní nástroje jsou nahrazovány moderními kovovými nástroji, ale způsob života zůstává pořád stejný. Nový trh Pasar Baru. Krátký trek do kopců mezi domorodce. Svérázný způsob získávání soli. Mumie Jiwika - vyuzená těla předků. Netopýří jeskyně Kontilola.

6. den

Každoroční etnický festival je v Baliemském údolí událostí prvořadého významu. Uvidíme „bojová klání“, při kterých mrazí, mazání těla jílem jako výraz smutku. Muži s kotekami (pouzdry z vydlabané tykve) na přirození. Ženy v sukénkách z trávy, ratanu, provázků. Festival je nepřebernou přehlídkou fascinujících obličejů a nápaditého způsobu zdobení peřím rajek, kančími kly, kůrou, mušlemi, ratanem i vlákny orchidejí. Svět včerejška se mísí s přítomností. Najde někdo odvahu účastnit se soutěží v lukostřelbě nebo ve vrhu oštěpem, které jsou určeny i turistům?

Tŕídenní horský trek v Baliemském údolí s kompletním servisem

7. - 9. den

Třídenní horský trek mezi kmeny Baliemského údolí. Během treku nocujeme v domorodých příbytcích, je zajištěna strava, služby nosičů. Vápencové skály. Krajina s tropickými říčkami, úžasné výhledy do horských údolí, nocování v místních vesnicích. Neobvyklé harmonie domorodých světů.

10. den

Půldenní návštěva domorodé vesnice. Zpěvy a tance domorodců. Osekané články prstů žen. Možnost poznat mizející svět Daniů z bezprostřední blízkosti. Zabíjení prasete lukem spojené s hostinou. Budeme mít příležitost vidět ukázku kmenových válek, tradiční přípravu prasete v jámě za použití žhavých kamenů a taneční vystoupení. Jeskyně Lokale – možnost dostat se hluboko do nitra vápencových hor.

11. den

Letecky z Wameny do Sentani a reminiscence prožitků posledních neskutečných dní. V případě dostatečné časové rezervy odpolední relaxace na pláži v Depapre.

12. den

Letecky na ostrov BIAK, opravdový tropický ráj. Návštěva impozantní japonské jeskyně – zřícená klenba skalního dómu a stále hmatatelné stopy 2. světové války. Pestré tržnice. Vodopády ve Warsa a pláže severní části ostrova.

13. den

Lodní výlet na rajské ostrovy PADAIDO, případně s ranní návštěvou ptačího parku. Robinzoniáda na pohádkových místech, která dostanou každého. Bělostné pláže bez turistů, křišťálová voda, šťavnatá zeleň a palmy. Ani vy jste hezčí místa neviděli? Piknik s ochutnávkou skvělých ryb i exotických darů moře. Možnost potápění a šnorchlování.

14. - 15. den

Odlet z BIAKU do Jakarty. Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Denpasar – Jayapura (Sentani) - Wamena
 • Wamena - Jayapura (Sentani) - Biak - Jakarta včetně letištních i odletových tax
 • Pronajatá auta na výletech
 • Lodní výlety na Padaido, na jezeře Sentani
 • Vyřízení permitů a povolení
 • Ubytování 9x v hotelech se snídaní, na treku 2x v místních příbytcích, 1x noční let
 • Po dobu treku strava, služby nosičů
 • Zabíjačka vepříka
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Vstupné
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění  – rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Taneční rituál na rozpálených kamenech na ostrově Biak cca 80 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen třídenní trek s kompletním servisem. Trek není náročný, s průměrnou fyzickou kondicí je dobře zvládnutelný. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených plážích ostrova Biaku či Padaido. Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky - z Jayapury (Sentani) a do Baliemského údolí, do Wameny. Zpět budeme odlétat ze Sentani na ostrov Biak, z Biaku potom do Jakarty, odkud budeme pokračovat letecky do Evropy. Do programu jsou zahrnuty lodní výlety na Padaido a v Sentani.

Třídenní trek na Nové Guineji:

Terén je členitý, vzhledem k místnímu klimatu může být i rozbahněný. Denní délka chůze 6-8 hodin, nejvyšší převýšení je cca 700-800 m. Po dobu treku je zajištěn kompletní servis – strava, služby nosičů, doprovázet nás bude místní průvodce. Nápoje – budeme mít k dispozici dostatek čaje, první den se vybavíme pitnou vodou zakoupenou ve Wameně. Nocovat budeme 2× ve vesnicích v místních domorodých přístřešcích. S sebou je potřeba přibalit spacák a karimatku, stan není potřeba. Může nám i zapršet a ve vyšších polohách bývá k ránu i kolem 5 °C. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v turistických hotýlcích se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Na treku bude zajištěn 2x nocleh v domorodých příbytcích. Domorodé příbytky jsou velice jednoduché, bez jakéhokoliv vybavení. Pro noclehy na treku je potřeba přibalit si spacák a karimatku. Stan není potřeba. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, po dobu treku je zajištěna kompletní strava. Jídlo v Indonésii je levné a chutné. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem, příp. překladem jídelního lístku. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, zájezd na Papuu se nám všem moc líbil. Pavol Okenka byl velmi příjemný, ochotný a je znát, že v Indonésii se  vyzná a má ji rád. Chci Vám moc poděkovat za Vaši pomoc, trpělivost a ochotu při organizaci našeho zájezdu.  Těším se, že se zase přes Livingstone potkáme. Hezký den

Vladimír S.

29.8.2017

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

21.9. - 11.10.2023
+ další 2 termíny
21 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

3.8. - 19.8.2024
17 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
11.8. - 29.8.2024
19 dní
Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)