Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido

268

Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido

S třídenním trekem nalehko

Zvyky, kultura a tradice, horské hřebeny a etnický festival ve Wameně

O prázdninách Etnika a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Kulturně nabité Bali s dosud málo známou a turisty méně navštěvovanou částí ostrova Nová Guinea. Rozeklané horské hřebeny s vesničkami a políčky na neuvěřitelně strmých svazích. Pozdě objevené Baliemské údolí, které západní civilizace poznala až před 2.světovou válkou. Třídenní horský trek s kompletním servisem. Etnický festival, rituální slavnosti a specifický způsob přípravy pokrmů. Odpočinek na plážích rajských ostrovů Biak a Padaido.

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka během návštěvy tradičních vesnic. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu na Bali.

Účastníci tohoto zájezdu obdrží dárek v podobě knihy TAMTAMY ČASU vydaný v edici Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  26.7. - 15.8.2023 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  124 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  1.8. - 15.8.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  115 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky na ostrov BALI - provoněný svět chrámů a paláců, křehkých tanečnic, zelených rýžových teras i tropické vegetace. Ubud - kulturní centrum ostrova s uměleckou komunitou. Galerie, domy umělců.

3. den

Opičí prales. Pura Dalem, chrám mrtvých v džungli. Sloní jeskyně Goa Gajah - viditelný doklad neobvyklého balijského hinduismu. Prameny Trita Empul a tajemné skalní svatyně v Gunung Kawi. Vyzkoušíme balijské masáže? Dokonalý relax v příjemném prostředí. Večerní představení uhrančivého tance kecak. Ohňový tanec a kreace tanečníka na žhavých uhlících.

4. den

Pura Kehen, chrám na impozantních terasách. Posvátný obří banyan. Kintamani. Výhled na sopečnou kalderu Batur. Besakih – komplex 30 chrámů na sedmi terasách a nejhezčí místo na úpatí posvátné sopky Agung (3 014 m). Horské scenérie s rýžovými terasami.

5. - 6. den

Pro zájemce fakultativní výstup na nejvyšší sopku ostrova Bali, Gunung Agung. Idylická rybářská vesnička Amed. Skalní útesy s kulisou nejvyšší hory. Možnost šnorchlování a lahůdkového potápění. Tulamben, vrak americké válečné lodi Liberty obrostlý korály. Špičkový podvodní svět.

7. den

Královské koupele Tirtaganga. Goa Lawah. Chrám a jeskyně s tisíci netopýry. Přejezd na Kutu.

8. den

Taman Burung a Rimba Reptil, „komodští draci“, krokodýli, kasuár, rajky, papoušci, kakadu. Nekonečné pláže Kuty. Letecky do Jayapury.

*Možnost zkrácení, bez Bali. Přílet 8.den zájezdu.

9. den

Přílet do Sentani, vybavení permitů. Odpočinek a koupání na plážích v Depapre. Rybářské vesnice na pilotech. Případně návštěva etnografického muzea v Abepuře.

10. den

Jezero Sentani, plavba na ostrůvky s tradičním životem a řezbáři. Malby na kůru stromů. Malý pěší výlet ke Kyklopským vodopádům a možnost koupání v horské bystřině. Fantastické panorama s horami i jezerem.

11. den

Letecky do Wameny s výhledy na nekonečné prostory panenské džungle a rozeklané horské hřebeny. Pozdě objevené Baliemské údolí, s neobyčejnou civilizací desítek tisíc Daniů. Svět, který se dal ještě před pár desítkami let nazvat Dobou kamennou se rychle mění. Kamenné sekery, bambusové nože a další primitivní nástroje jsou nahrazovány moderními kovovými nástroji, ale způsob života zůstává pořád stejný. Nový trh Pasar Baru. Krátký trek do kopců mezi domorodce. Svérázný způsob získávání soli. Mumie Jiwika - vyuzená těla předků. Netopýří jeskyně Kontilola.

12. den

Každoroční etnický festival je v Baliemském údolí událostí prvořadého významu. Uvidíme „bojová klání“, při kterých mrazí, mazání těla jílem jako výraz smutku. Muži s kotekami (pouzdry z vydlabané tykve) na přirození. Ženy v sukénkách z trávy, ratanu, provázků. Festival je nepřebernou přehlídkou fascinujících obličejů a nápaditého způsobu zdobení peřím rajek, kančími kly, kůrou, mušlemi, ratanem i vlákny orchidejí. Svět včerejška se mísí s přítomností. Najde někdo odvahu účastnit se soutěží v lukostřelbě nebo ve vrhu oštěpem, které jsou určeny i turistům?

Tŕídenní horský trek v Baliemském údolí s kompletním servisem

13. - 15. den

Třídenní horský trek mezi kmeny Baliemského údolí. Během treku nocujeme v domorodých příbytcích, je zajištěna strava, služby nosičů. Vápencové skály. Krajina s tropickými říčkami, úžasné výhledy do horských údolí, nocování v místních vesnicích. Neobvyklé harmonie domorodých světů.

16. den

Půldenní návštěva domorodé vesnice. Zpěvy a tance domorodců. Osekané články prstů žen. Možnost poznat mizející svět Daniů z bezprostřední blízkosti. Zabíjení prasete lukem spojené s hostinou. Budeme mít příležitost vidět ukázku kmenových válek, tradiční přípravu prasete v jámě za použití žhavých kamenů a taneční vystoupení. Jeskyně Lokale – možnost dostat se hluboko do nitra vápencových hor.

17. den

Letecky z Wameny do Sentani a reminiscence prožitků posledních neskutečných dní. V případě dostatečné časové rezervy odpolední relaxace na pláži v Depapre.  

18. den

Letecky na ostrov BIAK, opravdový tropický ráj. Návštěva impozantní japonské jeskyně – zřícená klenba skalního dómu a stále hmatatelné stopy 2. světové války. Pestré tržnice. Vodopády ve Warsa a pláže severní části ostrova.

19. den

Lodní výlet na rajské ostrovy PADAIDO, případně s ranní návštěvou ptačího parku. Robinzoniáda na pohádkových místech, která dostanou každého. Bělostné pláže bez turistů, křišťálová voda, šťavnatá zeleň a palmy. Ani vy jste hezčí místa neviděli? Piknik s ochutnávkou skvělých ryb i exotických darů moře. Možnost potápění a šnorchlování.

20. - 21. den

Odlet z BIAKU do Jakarty. Letecký návrat do Evropy.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Denpasar – Jayapura (Sentani) - Wamena
 • Wamena - Jayapura (Sentani) - Biak - Jakarta včetně letištních i odletových tax
 • Pronajatá auta na výletech
 • Lodní výlety na Padaido, na jezeře Sentani
 • Vyřízení permitů a povolení
 • Ubytování 15x / 9x v hotelech se snídaní, na treku 2x v místních příbytcích, 1x noční let
 • Po dobu treku strava, služby nosičů
 • Zabíjačka vepříka
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Vstupné
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na Bali 2 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění na Bali (cca 60–70 USD/2 ponory)
 • Taneční rituál na rozpálených kamenech na ostrově Biak cca 60 USD
 • Permit při výstupu na balijskou horu Gunung Agung stojí cca 50 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen třídenní trek s kompletním servisem. Trek není náročný, s průměrnou fyzickou kondicí je dobře zvládnutelný. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených plážích ostrova Bali či na Biaku a na ostrově Padaido. Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky - z ostrova Bali (v závislosti na leteckém spojení můžeme letět přes ostrov Jáva) do Jayapury (Sentani) a následně do Baliemského údolí, do Wameny. Zpět budeme odlétat ze Sentani na ostrov Biak, z Biaku potom do Jakarty, odkud budeme pokračovat letecky do Evropy. Do programu jsou zahrnuty lodní výlety na Padaido a v Sentani.

 

Třídenní trek na Nové Guineji:

 

Terén je členitý, vzhledem k místnímu klimatu může být i rozbahněný. Denní délka chůze 6-8 hodin, nejvyšší převýšení je cca 700-800 m. Po dobu treku je zajištěn kompletní servis – strava, služby nosičů, doprovázet nás bude místní průvodce. Nápoje – budeme mít k dispozici dostatek čaje, první den se vybavíme pitnou vodou zakoupenou ve Wameně. Nocovat budeme 2× ve vesnicích v místních domorodých přístřešcích. S sebou je potřeba přibalit spacák a karimatku, stan není potřeba. Může nám i zapršet a ve vyšších polohách bývá k ránu i kolem 5 °C. 

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v turistických hotýlcích se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. Na treku bude zajištěn 2x nocleh v domorodých příbytcích. Domorodé příbytky jsou velice jednoduché, bez jakéhokoliv vybavení. Pro noclehy na treku je potřeba přibalit si spacák a karimatku. Stan není potřeba. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně, po dobu treku je zajištěna kompletní strava. Jídlo v Indonésii je levné a chutné. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Průvodce zájezdu je nápomocen s výběrem, příp. překladem jídelního lístku. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Dobrý den, zájezd na Papuu se nám všem moc líbil. Pavol Okenka byl velmi příjemný, ochotný a je znát, že v Indonésii se  vyzná a má ji rád. Chci Vám moc poděkovat za Vaši pomoc, trpělivost a ochotu při organizaci našeho zájezdu.  Těším se, že se zase přes Livingstone potkáme. Hezký den

Vladimír S.

29.8.2017

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

30.3. - 10.4.2023
+ další 3 termíny
12 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

5.8. - 21.8.2023
17 dní
Nová Guinea - Biak - Padaido
26.7. - 13.8.2023
19 dní
Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.