Zážitková Indonésie

215

Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

OrangutanI na Sumatře, největší vulkanické jezero i relax na tropickém ostrově

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Největší kráterové jezero planety Země – Danau Toba s ostrovem Samosir. Unikátní kultura a dřevěná architektura „lovců lebek“, muzikálních Bataků. Berastagi s panoramatem vulkánů, zlatou pagodou a pitoreskním trhem. Nekonečný vodopád Sipiso Piso. Uvidíme slony i naše zrzavé příbuzné z pralesa, orangutany, v národním parku Gunung Leuser! Relax na tropickém souostroví Pulau Banyak. Prožijte dny jako z knížky o Robinsonu Crusoe…

Jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!  Tropická příroda bohatá na faunu a flóru. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým relaxem na liduprázdném místě. Zážitky jsou pečlivě vyváženy. Tento zájezd zvládne opravdu každý, kdo má rád pohyb v přírodě.

Termíny a rezervace

Termín:  21.7. - 4.8.2023 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  72 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  20.7. - 3.8.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  74 800 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka 20.7. - 3.8.2024
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Indonésie, na ostrov Sumatra.

3. den

Medan na ostrově Sumatra. Návštěva půvabné mešity Masjid Raya a sultánského paláce Istana Maimun. Přesun do největšího indonéského NP Gunung Leuser (UNESCO), 4 500 druhů rostlin, 325 druhů ptáků a 130 druhů savců. Vzácní orangutani. Nocleh v Bukit Lawang.

 

4. den

Pozorování orangutanů kolem Bukit Lawang. Výraz Orang Utan znamená v místním jazyce doslova „lesní člověk“ a moderní věda mu dává za pravdu. Tento kriticky ohrožený primát a člověk mají totiž na téměř 97% společnou DNA. Procházka pralesem se zasvěceným výkladem místních průvodců. Budeme mít štěstí na makaky, gibbony či hulmany? Barevní zástupci ptačí říše. Piknik v pralese. Tubing - odpolední plavba po lesní řece s možností koupání. Nocleh v Bukit Lawang

5. den

Fakultativní návštěva sloního tábora ve vesnici Tangkahan. Jediné místo v Indonésii, kde se můžete vydat poznávat krásy deštného pralesa ve společnosti slonů. Putování zelenou přírodou, na slonech nejedeme, ale pěšky je doprovázíme. Na závěr společné koupání v lesní řece, které si užijeme stejně tak my i sloni. Návrat do Bukit Lawang a nocleh zde.

6. den

Přejezd do vnitrozemí. Vodopád Sipiso Piso, vysoký 120 metrů, padající přes hranu sopečné kaldery. Výhledy na hluboké Danau Toba - největší kráterové jezero naší planety, dlouhé 100 km. Památka na dávnou vulkanickou explozi nepředstavitelné síly. Nocleh ve vesnici Tuk Tuk.

7. den

Jezerní ostrov Samosir - domov národa Bataků, svého času obávaných válečníků s pověstí kanibalů. Dnes z kostelů o nedělích zní jejich sborové zpěvy. Unikátní rohaté dřevěné domy na kůlech postavené bez jediného hřebíku. Hrobky dávných náčelníků. Vodní buvoli. Ambarita - kamenné popravčí křeslo. Krutý soudní rituál kanibalů. Tomok - batacké muzeum. Poloostrov Tuk Tuk, gastronomická lákadla. Odpolední vyhlídková plavba lodí po jezeře Toba.  Nocleh ve vesnici Tuk Tuk.

8. den

Přejezd ze Samosiru do přístavu Singkil. Poslední pohledy na jezeto Toba z vyhlídky Tele Tele. Nocleh v Singkilu.

9. - 11. den

Plavba lodí na řídce navštěvované souostroví Pulau Banyak. Jedna z mála plážových destinací na světě, kterou zatím ještě nepřeválcovala masová turistika. Přátelští lokální obyvatelé žijící po staletí z rybolovu mající na vše dost času. Robinzoniáda s plnou penzí na tropickém ostrově. Žádná wifi a hotelový bazén s barem! Jenom pláž s palmami a všude okolo tropické moře věčně měnící barvy. Hlad zažene plná penze z místních zdrojů. Ochutnáme šťávu z kokosových ořechů. Budeme mít dostatek času na přírodní divadlo, které nikdy neomrzí: západy a východy slunce nad Indickým oceánem. Koupání od rána do večera. Výlety tradiční rybářskou lodí na okolní ostrůvky se šnorchlováním. Pozorování podmořského života. Večerní ohně na pláži pod hvězdnou tropickou oblohou. Dva noclehy na Pulau Banyak. Poslední den přejezd zpět na pobřeží a nocleh v Singkilu.

12. den

Přejezd od pobřeží do Berastagi (1 300 m). Osvěžení v horském městečku s kulisou aktivních sopek a s obří skulpturou hlávky zelí na hlavní křižovatce. Místní fotogenická tržnice překypuje zeleninou a ovocem díky úrodné sopečné půdě. Vesnice Dokan a „dlouhé domy“ národa Karo. Nocleh v Berastagi.

13. den

Výstup na Gunung Sibayak (2 212 m). Bezpečný a jednoduše dostupný stratovulkán s parádními výhledy a geotermální aktivitou. Koupání v termálních bazéncích na úpatí sopky. Lumbini Natural Park, zlatem pokrytá buddhistická svatyně v zahradách, která je kopií slavné pagody Shwedagon v dalekém barmském Yangonu. Nocleh v Berastagi.

14. den

Přejezd do Medanu a loučení se Sumatrou. Odpolední odlet.

15. den

Letecký návrat domů. 

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Místní přelety do Medanu a zpět
 • Veškerá doprava pronajatými auty
 • Loď na souostroví Pulau Banyak a plavbu mezi ostrovy
 • Ubytování na pevnině 8x v hotýlcích, 2x na ostrovech Pulau Banyak a 2x v Singkilu v jednoduchých dřevěných chatkách nebo pokojích se snídaní
 • Stravování po dobu treku v Gunung Leuser a plná penze na ostrovech Pulau Banyak
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Vstupné do navštívených přírodních a historických objektů
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné místním průvodcům a řidičům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 500 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

•    Vstupné do atrakcí na ostrově Samosir 60 000 IDR 
•    Koupání a procházka se slony v Elephant Camp Tangkahan 1 889 000 IDR
•    Termální prameny 10 000 IDR 
•    Návštěva mešity a paláce v Medanu 10 000 IDR/místo

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič. Budeme využívat i pronajaté lodě, kterými se dostaneme ze Singkilu na ostrovy Pulau Banyak. V ceně zájezdu je zahrnut místní přelet do Medanu a zpět. Plánované výlety během cesty jsou jednodenní a zvládne je každý, kdo má rád pohyb v přírodě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v „civilizaci“ v hotýlcích turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Ostrůvek Pulau Banyak je bez trvalého osídlení. Ubytování na místě je proto velice prosté. Jedná se o jednoduché dřevěné příbytky na kůlech umístěné na mořském pobřeží. Koupelna a WC jsou samostatně stojící, opět indonéského typu „mandi“. Usínat budeme na matracích vybavených moskytiérou. Na přikrytí proto stačí přibalit si tenkou vložku do spacáku. Postačí i indonéský sarong (pruh bavlněné látky). Elektřina je dostupná z generátoru jenom večer po dobu pár hodin, proto je nezbytné vzít si čelovku nebo obyčejnou kapesní svítilnu. Během treku v NP Gunung Leuser a na Pulau Banyak bude zajištěna plná penze. Podávat se bude jednoduchá, ale velice chutná domácí strava z místních zdrojů a to třikrát denně. K dispozici bude také čaj, káva a pitná voda. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Děkujeme našemu skvělému průvodci Palovi za krásné prožití našeho zájezdu ZÁŽITKOVÁ INDONESIE (215). Zažili jsme toho opravdu hodně, nejen dle programu od CK, ale právě díky Palovi i hodně nad jeho rámec. Palo je totiž studnice neuvěřitelného množství zajímavých informací nejen k jednotlivým památkám, ale i zážitků jeho samého k danému prostředí a této zemi. Zůstanou nám nezapomenutelné vzpomínky na spoustu zážitků a zajímavých míst. Zažili jsme i hodně legrace, neboť se sešlo čtrnáct bezva lidí, kteří nezkazili žádnou legraci, a dokázali si pomoci, když bylo třeba. Takže Palo, ještě jednou velké poděkování…  

Kubas a Ilona K.

5.8.2019

Dobrý den, ráda bych poděkovala za krásnou dovolenou Zážitková Indonésie - Sumatra a Kuala Lumpur a průvodci Palovi, který celý zájezd byl velmi ochotný nám se vším poradit a hlavně jeho dobrá nálada nás doprovázela po celou dobu zájezdu.

Monika D. a Alice J.

29.7.2019

Dobrý den, rádi bychom vám a především průvodci Palovi Okenkovi touto cestou moc poděkovali za velmi dobře organizovaný zájezd Zážitková Indonésie 14. - 29.7.2018 naplněný dobrodružstvím, objevováním a poznáváním krás ostrova Sumatra. Pro našeho 9ti-letého syna Davida to byla první daleká cesta, kterou si on i my náramně užil a to i díky prima partě dětí i dospělých, kteří se na zájezdu sešli.  Pavol nám program obohatil o pár míst nad rámec programu, vybral velmi dobré místní průvodce, byl vždy ochotný a nápomocný a i v nesnadných situacích si zachoval klid a rozvahu. Děkujeme i vám za rychlý booking pro umožnění včasného návratu domů. Rádi s vaší CK pojedeme i na některý další zájezd.   

Andrea, Aleš a David L.

7.8.2018

Dobrý den,před pár dny jsme se vrátily z další úžasné dovolené s vaší CK, a to ze zájezdu č. 215 - Zážitková Indonésie. Chceme poděkovat Vám, CK a rovněž tak našemu průvodci Pavolu Okénkovi, díky kterému celá dovolená byla nezapomenutelným zážitkem, a to i přes komplikace, způsobené přírodou, v závěru našeho putování. Ještě jednou srdečné díky Vám a Palo Tobě!!! Budeme vzpomínat a těšit se na další expedici s Vámi!!!! Leonka a Leona

Leona V.

2.8.2018

Timto bychom chteli jeste jednou podekovat nasemu pruvodci Pavolu Okenkovi za profesionalni a zaroven velmi lidsky pristup k nam. I diky nemu byla nase dovolena nezapomenutelnym zazitkem. Palo, diky !!!:-)

Petra L.

20.12.2016

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
22.7. - 11.8.2024
+ další 1 termín
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

11.4. - 22.4.2024
+ další 3 termíny
12 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

3.8. - 19.8.2024
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

PREFERUJETE TIŠTĚNÝ KATALOG?

Tištěný katalog na rok 2023 nevydáváme. Kompletní nabídku na webu stále aktualizujeme.

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)