Zážitková Indonésie

215

Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

OrangutanI na Sumatře, moderní Kuala Lumpur i relax na tropickém ostrově

NovinkaPříroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Moderní velkoměsto Kuala Lumpur. Největší kráterové jezero planety Země – Danau Toba s ostrovem Samosir. Unikátní kultura a dřevěná architektura „lovců lebek“, muzikálních Bataků. Berastagi s panoramatem vulkánů, zlatou pagodou a pitoreskním trhem. Nekonečný vodopád Sipiso Piso. Uvidíme i naše zrzavé příbuzné z pralesa, orangutany v národním parku Gunung Leuser! Relax na tropickém souostroví Pulau Banyak. Prožijte dny jako z knížky o Robinsonu Crusoe…
 
Čekají vás jedinečné přírodní scenérie a dny plné zážitků!  Tropická příroda bohatá na faunu a flóru. Každý zážitek a splněný sen vám dodá energii. Zájezd pro cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým relaxem na liduprázdném místě. Zážitky jsou pečlivě vyváženy. Tento zájezd zvládne opravdu každý, kdo má rád pohyb v přírodě.

Termíny a rezervace

Termín: 14.7. - 28.7.201815 dní (15 dní)Cena: 57 800 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do MALAJSIE do hlavního města Kuala Lumpur. Barevná tržnice v čínské čtvrti. Petaling Street s červenou bránou do China Town. Podvečerní výlet vlakem „za město“ do magických Batu Caves. Soustava jeskyní impozantních rozměrů s bizarně barevnou hinduistickou svatyní, největší mimo domovskou Indii. Chutné a levné indické vegetariánské pokrmy.

3. den

Prohlídka Kuala Lumpur, moderní metropole s velkým M, kde se mísí všechny národnosti, chutě a vůně multietnické Malajsie. Velkorysé koloniální náměstí Merdeka. Vyhlášené mešity: veliká národní Masjid Negara a půvabná Masjid Jamek nad „bahnitým soutokem“ dvou řek, podle kterého nese celé velkoměsto jméno. Park orchidejí a motýlí zahrada. Ornitologický ráj, více než 200 druhů ptáků v největší otevřené voliéře světa (8,5 ha). Ikona města - Petronas Towers. Dva mrakodrapy spojené nebeským mostem s výhledem, ze kterého se vám zatočí hlava. Večer ochutnáme pokrmy různých národních kuchyní tohoto velikého tavícího kotle, kde jinde než na vyhlášené jídelní ulici Jalan Alor.

4. den

Krátký přelet do Medanu, na indonéský ostrov SUMATRA. Přesun do největšího indonéského národního parku Gunung Leuser (UNESCO),  4 500 druhů rostlin, 325 druhů ptáků a 130 druhů savců. Vzácní orangutani.

5. den

Pozorování orangutanů kolem Bukit Lawang. Výraz Orang Utan znamená v místním jazyce doslova „lesní člověk“ a moderní věda mu dává za pravdu. Tento kriticky ohrožený primát a člověk mají totiž na 97% společnou DNA. Procházka pralesem se zasvěceným výkladem místních průvodců. Budeme mít štěstí na makaky, gibbony či hulmany? Barevní zástupci ptačí říše. Piknik v pralese. Tubing - odpolední plavba po lesní řece s možností koupání.

6. den

Přejezd z nížin do Berastagi (1 300 m). Osvěžení v horském městečku s kulisou aktivních sopek a s obří skulpturou hlávky zelí na hlavní křižovatce. Místní fotogenická tržnice překypuje zeleninou a ovocem díky úrodné sopečné půdě. 

7. den

Výstup na Gunung Sibayak (2 212 m). Bezpečný a jednoduše dostupný stratovulkán s parádními výhledy a geotermální aktivitou. Lumbini Natural Park, zlatem pokrytá buddhistická svatyně v zahradách, která je kopií slavné pagody Shwedagon v dalekém barmském Yangonu.

8. den

Vodopád Sipiso Piso, vysoký 120 metrů, padající přes hranu sopečné kaldery. Hluboké Danau Toba - největší kráterové jezero naší planety, dlouhé 100 km. Památka na dávnou vulkanickou explozi nepředstavitelné síly.

9. den

Jezerní ostrov Samosir. Domov národa Bataků, svého času obávaných válečníků. Dnes z kostelů zní jejich nádherné sborové zpěvy, které jsou podobné polynéským. Unikátní rohaté dřevěné domy na kůlech, postavené bez jediného hřebíku. Hrobky dávných náčelníků. Vodní buvoli. Ambarita, kamenné popravčí křeslo. Krutý stolovací rituál kanibalů. Simanindo. Král Rajah Simalungun, manžel čtrnácti žen. Palác deseti buvolích rohů symbolizuje 10 dynastií. Poloostrov Tuk Tuk, podmanivý tuak, arak i magické podhoubí... Věčný pozdrav „horas“.

10. - 13. den

Přejezd do přístavu Singkil. Plavba lodí na řídce navštěvované souostroví Pulau Banyak. Jedna z mála plážových destinací na světě, kterou zatím ještě nepřeválcovala masová turistika. Přátelští lokální obyvatelé žijící po staletí z rybolovu. Robinzoniáda s plnou penzí na tropickém ostrůvku Sikandang, který budeme mít pravděpodobně celý sami pro sebe. Žádná wifi a hotelový bazén s barem! Jenom pláž s palmami a všude okolo tropické moře, věčně měnící barvy. Hlad zaženou čerstvě ulovené ryby lahodně upravené na ohni na způsob místních rybářů. Ochutnáme šťávu z kokosových ořechů nad našimi hlavami. Budeme mít dostatek času na přírodní divadlo, které nikdy neomrzí! Západy a východy slunce nad Indickým oceánem. Koupání od rána do večera. Výlety tradiční rybářskou lodí na okolní ostrůvky se šnorchlováním. Pozorování podmořského života. Večerní ohně na pláži pod hvězdnou tropickou oblohou.

14. den

Přejezd do Medanu. Velká mešita. Odlet do Kulala Lumpur.

15. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. 
 • Místní přelety Kuala Lumpur – Medan a zpět.
 • Veškerá doprava pronajatými auty. 
 • Trajekt na jezeře Toba. 
 • Loď na souostroví Pulau Banyak a plavbu mezi ostrovy. 
 • Ubytování na pevnině v hotýlcích, na ostrově Sikandang v jednoduchých dřevěných chatkách. 
 • Stravování po dobu treku v Gunung Leuser a plná penze na ostrovech Pulau Banyak. 
 • Český průvodce. 
 • Cestovní pojištění. 

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do navštívených přírodních a historických objektů. 
 • Stravování nad rámec programu. 
 • Spropitné místním průvodcům a řidičům.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 200 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se o zájezd pro nadšené cestovatele, kteří rádi kombinují aktivní poznávání se zaslouženým relaxem. Doprava je zajištěna pronajatým vozidlem, které řídí místní řidič. Budeme využívat i pronajaté lodě, kterými se dostaneme ze Singkilu na ostrovy Pulau Banyak. V ceně zájezdu jsou zahrnuty přelety Kuala Lumpur – Medan a zpět. Plánované výlety během cesty jsou jednodenní a zvládne je každý, kdo má rád pohyb v přírodě.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v „civilizaci“ v hotýlcích turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením. Ostrůvek Pulau Banyak je bez trvalého osídlení. Ubytování na místě je proto velice prosté. Nehledáme komfort, ale pocit svobody a splynutí s přírodou. Jedná se o jednoduché dřevěné příbytky na kůlech umístěné na mořském pobřeží. Koupelna a WC jsou samostatně stojící, opět indonéského typu „mandi“. Usínat budeme na matracích vybavených moskytiérou.  Na přikrytí proto stačí přibalit si tenkou vložku do spacáku. Postačí i indonéský sarong (pruh bavlněné látky), který je možné zakoupit na tržištích Sumatry. Elektřina je dostupná z generátoru jenom večer po dobu pár hodin, proto je nezbytné vzít si čelovku nebo obyčejnou kapesní svítilnu. Během treku v NP Gunung Leuser bude zajištěna plná penze a také po dobu pobytu na Pulau Banyak si budeme užívat výhod plné penze. Podávat se bude jednoduchá, ale velice chutná domácí strava z místních zdrojů a to třikrát denně. K dispozici bude také čaj, káva a pitná voda. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Timto bychom chteli jeste jednou podekovat nasemu pruvodci Pavolu Okenkovi za profesionalni a zaroven velmi lidsky pristup k nam. I diky nemu byla nase dovolena nezapomenutelnym zazitkem. Palo, diky !!!:-)

20.12.2016

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

4.4. - 15.4.2019
+ další 1 termín
12 dní
Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství s Pepou Formánkem

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog