Indonésie - Jáva a Bali

220

Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

Pro milovníky kulturních památek, zvyků a tradic, ale i moře a tropické přírody

O prázdninách Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Pohodlně nejzajímavějšími místy kulturně nejbohatších ostrovů! Jáva a její sultánská Yogyakarta i hinduistický komplex Prambanan. Největší buddhistická stúpa světa Borobudur. Sopečná krása Broma a Semeru, sirná magie v kráteru Kawah Ijen. Bali s tradičními tanci, chrámy i potápěním. Nejposvátnější chrámový komplex Besakih. Odpočinek na plážích s možností šnorchlování a potápění.

Indonéské "pohádka" je opravdu pro každého! V závěru odpočinek na Bali. Nejoblíbenější programová skladba zájezdu do Indonésie s jedinečnými přírodními scenériemi a dny plnými zážitků. Aktivity jsou pečlivě vyváženy. Plánované výlety jsou jednodenní a zvládne je každý, kdo má rád pohyb v přírodě.

Termíny a rezervace

Termín:  27.6. - 16.7.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  65 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Sleva 5 000 Kč Dříve 70 900 Kč Sleva: 5 000 Kč  (Dříve 70 900 Kč)  Poslední 2 volná místa Rezervovat
Termín:  24.9. - 13.10.2024 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  68 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.6. - 17.7.2025 20 dní / 17 nocí  (20 dní / 17 nocí) Cena:  70 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Adriana

Adriana Traganová

Cestování je jednoduše její radost. Projela na vlastní pěst velkou část světa – cesty kombinovala s poznáváním zvyků místních etnik nebo se sportovními zážitky. Už na škole pracovala jako kapitán na lodi, kde turisty seznamovala s krásami Prahy. Na Novém Zélandu sjížděla pouštní duny, v Mexiku s...

Více informací o průvodci

Martin

Martin Faů

Touha po poznání jej naplňuje již od mládí. Provázet začal už v 15-ti letech na zámku Ratibořice a od té doby nepřestal. Jen forma a destinace se změnily. První cesty ho zavedly do Evropy, kde dlouhou dobu vedl poznávací zájezdy, dále pokračoval přes Karibik až do jihovýchodní Asie. Vystudoval a...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Regec

Je to již dávno, co se zamiloval do Indonésie. Dlouhodobě je spjat s ostrovem Bali a jeho kulturou, kde tráví více než polovinu roku. Při svých četných pobytech v Indonésii se věnuje studiu tradičního malířství a místní kultury. Miluje jak treky, tak i podmořský svět. Hovoří plynně indonésky. Kd...

Více informací o průvodci

Adriana Traganová 27.6. - 16.7.2024
24.9. - 13.10.2024
?

Martin Faů

Pavol Okenka

Milan Regec

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Indonésie. Hlavní město Jakarta - Batavie s atmosférou holandské koloniální éry.

3. den

Prohlídka hlavních památek města. Monas - národní monument s velkolepou zlatou pochodní. Istiqlal, největší mešita v jihovýchodní Asii. Luxusní Cafe Batavia uprostřed historické čtvrti. Lahůdková káva Jávy u klavíru a důstojný prostor, který navštívil i Václav Havel. Sunda Kelapa - vykládka plachetnic stejná jako před staletími. Skvělý kontrast výškového centra moderního města. Odpoledne letecký přesun do Yogyakarty.

4. den

Yogyakarta, kulturní metropole Jávy. Sultánské kratony, vodní palác Taman Sari. Podzemní mešita a ptačí trh. Hudební soubor gamelan v sultánském paláci. Dílničky batikování a výrobny stříbrných šperků. Prohlídka Prambananu - největší hinduistický komplex 224 chrámů a vznešený buddhistický chrám Candi Sewu, často nazývaný jako „tisíc chrámů“. Působivé představení hinduistického eposu Ramajana v tomto chrámu. Velkolepá podívaná!

5. den

Výlet na Borobudur - největší buddhistická stupa světa s tajemnou symbolikou (UNESCO). Šest čtvercových teras s 504 sochami Buddhy a více než 2500 reliéfy. Mystické chrámy Candi  Pavon a Candi Mendut. Výlet  jeepy po úbočí stále aktivní sopky Merapi. Pro zájemce stínové divadlo wayang kulit a večer na působivém náměstí Alun-alun.

6. den

Přejezd na jižní pobřeží Jávy do turisty zatím méně navštěvované oblasti. Cestou zastávka u vodopádů Sri Gethuk. Koupání a možnost šnorchlování ve vlnách Indického oceánu a grilované ryby k večeři přímo na pláži.

7. den

Zastávka na čajové plantáži a ochutnávka místní produkce čajů. Candi  Sukuh - erotický chrám na úpatí sopky Gunung  Lawu připomínající stavby Aztéků. Pěší výlet malebnými políčky na úbočí sopky. Přejezd do Saranganu.

8. den

Putování na vulkanický komplex Bromo. Jedinečná scenérie čtyř sopek v oblasti Tengger.

9. den

Východ slunce nad Bromem a nenáročný výstup na okraj kráteru. Možnost fakultativního výletu k vodopádu Madakaripura a k netopýří jeskyni.

10. den

Krajinou sopek přes Probolingo do Banyuwangi - přístavního města východní Jávy.

11. den

Brzký ranní trek k sopečné kaldeře Kawah Ijen se sirnými doly, odkud místní nosiči vynášejí naráz až 100 kg síry. Dopoledne trajektem na BALI. Podél severního pobřeží ostrova na Lovinu. Cestou odpočinek v horkých pramenech ve vesničce Banjar a návštěva největšího buddhistického chrámu na ostrově ve vesničce Banjar – Brahmavihara Arama.

12. den

Za úsvitu možnost vyjížďky na pozorování delfínů. Unikátní pískovcový chrám Pura Beji a pohřební chrám Pura Dalem Jagaraga. Pěší výlet k vodopádům Sekumpul. Návrat do Loviny a luxusní večeře s balijskými specialitami. Neuvěřitelná bohatost chutí s tradičním tancem v podání špičkových tanečníků z místní univerzity.

13. den

Průjezd přes Singaraju a horským průsmykem k rýžovým terasám u sopečných jezer Buyan, Bratan a Tamblingan. Vodní chrám Ulun Danau, jeden ze směrových chrámů Bali zasvěcený bohyni jezera. Návštěva botanické zahrady Eka Karya v nadmořské výšce 1 300 metrů. Zajímavou krajinou do centra umění, Ubudu. Večerní představení kecak - opičí tanec. Ohňový tanec a kreace tanečníka na žhavých uhlících. Nocleh v Ubudu.

14. den

Ubud. Pura Dalem - chrám mrtvých v džungli. Opičí prales. Uvidíme tradiční pohřební rituál? Muzeum malíře Antonia Blanca. Chrám v Lotosové zahradě a královský palác v Ubudu. Babi Guling – ochutnávka pečeného prasátka. Chrám Tirta Empul je jedním z nejposvátnějších hinduistických míst na Bali. Gunung Kawi a královské hrobky vytesané do skály v překrásném údolí. Nocleh v Ubudu.

15. den

Dřevořezbářská dílnička. Motýlí park. Výjezd do hor. Stupňovité rýžové terasy Tegalalang a horská cesta po okraji kaldery přes Kintamani, výhled na lávové pole a jezero nejatraktivnější sopky Bali, Batur. Besakih. Snad nejhezčí místo na Bali na úpatí posvátné sopky Agung (3 142 m). Komplex 30 chrámů na sedmi terasách. Candidasa - klidné přímořské letovisko. Stihneme koupání na pláži?

16. den

Dopoledne oddech na pláži s bílým pískem Pasir Putih. Královské koupele Tirtaganga. Vodní palác a labyrint jezírek v krásné zahradě. Přejezd do Amedu, vyhlášeného potapěčského střediska. Nocleh v Amedu.

17. den

Amed - špičkové potápění a šnorchlování. Turisty teprve objevovaná nádherná oblast. Tulamben, nejhezčí potápění na Bali. Vrak americké válečné lodi Liberty obrostlý korály. Pro zájemce fakultativně výstup na Gunung Agung, případně výlet na Pura Lempuyang, vysoké terasy chrámu z bílého kamene. Nocleh v Amedu.

18. den

Cestou do Sanuru pláž, kde se získává sůl z mořské vody tradičním způsobem. Soudní dvůr s nejstaršími malbami zobrazujícími pekelné tresty i nebeský ráj Kerta Gosa. Návštěva „netopýřího chrámu“ Goa Lawah. Uvidíme vylétat tisíce netopýrů? Prohlídka dílny na zpracování stříbra.

19. den

Dopoledne pláže a koupání ve vyhlášeném letovisku Sanur. Odpoledne návštěva chrámu Uluwatu na poloostrově Bukit, tyčícího se 70 metrů nad hladinou moře. Společná večeře před odletem na pláži v Jimbaranu. Odlet z Denpasaru.

20. den

Letecký návrat do vlasti.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelet Jakarta - Yogyakarta
 • Vlastní mikrobus s klimatizací po celou dobu pobytu
 • Lodní trajekt Jáva - Bali
 • 17x ubytování v hotelech a bungalovech střední turistické kategorie se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích
 • Výlet džípy na Bromo
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Indonésie 35 USD při příletu
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy (kulturní vystoupení, do chrámů, památkových objektů a jeskyní)
 • Večeři s balijskými specialitami v oblasti Lovina
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 7 900 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vodopády Madakaripura 50 000 IDR
 • Vstup do oblasti Kintamani 31 000 IDR
 • Goa Gajah 15 000 IDR
 • Motýlí park 100 000 IDR
 • Výstup na sopku Gunung Agung cca 50 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.
 
Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Za sportovnější část programu můžeme označit výstupy ke kráteru Kawah Ijen a ke kráteru sopky Bromo. Vždy se jedná o několikahodinové pěší výlety, které je možné zkrátit. Čas bude i na odpočinek na vyhlášených plážích.

Doprava po ostrovech je zajištěna pronajatým mikrobusem s klimatizací. Vzdálenost z Jakarty do Yogyakarty překonáme letecky. V rámci zájezdu absolvujeme dva delší přejezdy. Z centrální Jávy se vydáme dále na východ pod sopku Bromo (cca 10–12 h jízdy). Velmi brzy ráno se vydáme pozorovat východ slunce nad sopkou a pak budeme pokračovat sopečnou krajinou ke kráteru Kawah Ijen. I tento přejezd patří v rámci zájezdu k těm delším (cca 6–7 h jízdy). Z Jávy na Bali se přepravíme lodním trajektem.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích a bungalovech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, na některých místech vybavené stropním fénem, někde s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace, příp. překladem jídelního lístku. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Som veľmi spokojná a šťastná, že som si vybrala tento zájazd. Splnil moje očakávania a navyše malá skupina s príjemnými  ľuďmi a osobný prístup sprievodcov /aj toho domáceho/to všetko iba vylepšili.Jednoducho krásna a nezabudnuteľná dovolenka. 

Maria

13.11.2023

Dobrý den, přestože jsem se ze zájezdu č. 220 Jáva - Bali vrátila již před několika týdny, nemůžu z paměti vymazat okouzlující krásu Indonésie. Oba navštívené ostrovy se liší svoji kulturou i celkovou atmosférou a rozhodně stojí za návštěvu. Jsem ráda, že jsem je vaším prostřednictvím mohla alespoň částečně poznat. Ovšem hlavní poděkování patří našemu neuvěřitelně trpělivému a ochotnému průvodci! Martin Faů nám neváhal splnit jakékoliv přání a i přes rozdílnou fyzickou konci účastníků vycházel všem maximálně vstříc. Vzhledem k pestrému programu jsem si domů přivezla spoustu báječných zážitků a velice ráda se s Martinem znovu potkám na nějakém dalším indonéském ostrově. Zdravím Vás.  

Hana Š.

7.11.2019

Dobrý den, absolvoval jsem zájezd do Indonésie (Jáva - Bali, 24.9. - 13.10.2019) a chtěl bych poděkovat za dobrou přípravu, zajímavý program a vynikajícího průvodce Martina Faů. 

Milan B.

21.10.2019

Dobrý den, před týdnem jsme se vrátili z poznávacího zájezdu č.220, Bali a byli jsme velmi spokojeni. Viděli jsme nádherná místa, zájezd byl  velmi dobře naplánován a organizován a navíc jsme měli  výborného průvodce Martina Fau. Děkujeme.  

Pavel a Danuše D.

23.10.2018

Zájezd byl velmi rozmanitý, nelze určit jednu jedinou věc, která se nám líbila. Služby průvodce Matina Faů byly zcela excelentní a jeho trpělivost, se kterou odpovídal na naše neustálé otázky, byla téměř nekonečná. Moc mu děkujeme!

Alena S.

6.11.2017

Dobrý den, ještě jednou bychom chtěli veřejně poděkovat průvodci Milanu Regecovi  za jeho neuvěřitelné znalosti historie, místní kultury a jazyka, které nám určitě otevřelo prostor do míst, kam bychom se asi jen tak nedostali. A v neposlední řadě mu poděkovat i za jeho neúnavnou ochotu, obětavost a kamarádský přístup, kterým přispěl k příjemně prožité zážitkové dovolené. Přejeme Vám hodně takových průvodců, protože to je základ pro dobré jméno cestovní kanceláře. S pozdravem

Alena a František K.

22.11.2012

Vážení přátelé, včera jsem se vrátil ze zájezdu č.220 - Jáva-Bali a chci poděkovat za báječnou dovolenou. Obrovské poděkování z mé strany a jsem si jist, že i ze strany ostatních účastníků, patří průvodkyni Terezce Malkrabové. V průběhu bezchybně připraveného zájezdu nás seznámila s částí Indonésie naprosto profesionálně a umožnila nám získat nezapomenutelné zážitky i velké množství informací. Poděkování zaslouží i za nekonečnou trpělivost a přístup k plnění našich přání. Existuje-li nějaká forma nadstardního ohodnocení její práce ze strany CK, pak se za takové ohodnocení velmi přimlouvám. Ještě jednou děkuji a těším se na nové přemýšlení nad nabídkou CK Livingstone pro příští letní prázdniny.

Zdeněk Z., Plzeň

10.7.2013

Ďakujeme Vám za perfektnú organizáciu a nádherné zážitky počas poznávacieho zájazdu Java - Bali a zvlášť sa chceme poďakovať Milanovi Regecovi za jeho pochopenie, empatiu a nesmiernu profesionalitu, s ktorou nás sprevádzal na tomto pobyte. Dokonca sa nám podarilo potopiť aj k vraku Liberta (zlé počasie, vlny, sviatky...), čo bol nás cieľ zájazdu. Nakoniec aj stratená batožina nášho priateľa Milana Hudáča sa  vďaka Milanovi Regecovi našla. Obdivne sa môžem vyjadriť aj k rýchlosti a pohotovosti, s akou nám odkázal zabezpečiť presun letu z Bali na Jávu, pretože ináč by sme nestihli ďalšie odlety ( sopka, meškanie lietadla...).  S pozdravom

Valéria O.

23.7.2015

Děkuji za zájezd Jáva - Bali, kterého jsem se zúčastnila v červenci tohoto roku. Obdiv si zasloužil průvodce Milan Regec, který ochotně plnil všechna i nemožná přání všech účastníků zájezdu, byl trpělivý a snažil se nám předat kus svých postřehů a zkušeností, ne jen strohá data a čísla, které se dají vyčíst v každém komerčním průvodci. Vyřiďte mu velké poděkování a pochvalu, protože především díky němu Váš zájezd hodnotím 4 a půl hvězdičkami! Ještě jsem se nesetkala s nikým, kdo by průvodcoval s takovým nasazením a znalostí "terénu".

Soňa K.

28.7.2016

Dobrý den, v termínu 28.9.-16.10. jsem se zúčastnila s Vaší cestovní kanceláří zájezdu na Jávu a Bali.Chtěla bych touto cestou ocenit práci průvodce Milana Regece. Jeho znalost jazyka, místní kultury a zejména ochota a vstřícnost k plnění všech požadavků účastníků zájezdu byla opravdu mimořádná. S takovým nasazením jsem sedosud na svých cestách nesetkala. Rovněž program zájezdu byl z mého pohledu dobře poskládán (kultura, památky, příroda). Organizace byla perfektní, využití času na maximum. Děkuji za příjemné zážitky a určitě se s Vámi v budoucnu zase někam vypravím. S pozdravem

Petra N.

17.10.2014

Dobrý den, dostávám se k napsání emailu až nyní díky pracovnímu vytížení. Chtěla bych Vám poděkovat za prostředkování krásné dovolené v Indonésii - Jáva a Bali uskutečněné v období 27.9. - 16.10. Od samotného začátku všechno klapalo a průvodce Milan Regec prokázal, že je schopným a organizačně zdatným průvodcem! Díky němu jsme měli možnost toho hodně vidět a zažít. Byli jsme dobrá parta lidí. Program byl pestrý a toto byla má první zkušenost s Vaší cestovní kanceláří a i do budoucna ráda využiji některého dalšího zájezdu :) Mějte hezký den

Michaela V.

29.10.2015

Byl to pro mne široký záběr poznání této země. Díky průvodkyni Tereze byl tento zájezd skutečně pohodový - velmi chválím!!!!

Magda P.

17.7.2014

Vážení, touto cestou bychom chtěli s manželem vyjádřit velký dík panu Milanu Regecovi, který nám byl průvodcem na cestě po Jávě a Bali ve dnech 17.10. - 5.11.2016. Dokázal nás na "plný plyn" po celou dobu seznamovat, ukazovat, ochutnávat a vychutnávat si atmosféru Indonésie a její krásy. Absovovali jsme v minulosti  několik výborných poznávacích zájezdů, ale tento  s tímto skvělým průvodcem předchozí  zájezdy předčil. Velkou výhodou bylo i to, že jsme byli malá skupina, tak k přesunům do dalších míst, a s tím i ostatní spojené, probíhalo rychle a bez problémů. Přejeme Vaší cestovce hodně spokojených klientů, jako jsme byli my a ty nejlepší průvodce, jako je Milan Regec. Srdečně zdraví

Liba a Petr F.

11.11.2016

Dobrý den, rád bych vyjádřil poděkování spokojenost s organizací a programem poznávačky na Jávu a Bali a především bych chtěl ocenit přístup průvodce Milana Regece. Velmi milý, ochotný s velmi dobrou znalostí místního prostředí. Byl nám plně k dispozici a snažil se o max. informovanost a spokojenost všech účastníků. 

Ladislav P.

12.2.2013

Dobrý den, přijela jsem právě z Indonéské pohádky a pohádka to opravdu byla. Nenašla jsem na zájezdu jedinou chybičku a to jak v organizaci, tak v účastnících, proto bych touto cestou chtěla poděkovat průvodci Milanovi, za to že nebyl zaměstnanec, ale kamarád s vynikajícími znalostmi o ochotou se o ně podělit a připravit nám dokonalý program vysoce nad rámec cestovky a ostatním účastníkům za to, že jsem necestovala sama, ale s 15ti úžasnými parťáky. Tak zase někdy....

Jana Z.

18.12.2017

Byla jsem velmi spokojená s bohatým programem. Průvodkyně Tereza Malkrabová byla velice profesionální s místními znalostmi a individuálně pomáhala i těm, kteří neovládali jazyk. (Myslím, že to dokáži posoudit – před lety jsem pracovala v cestovní kanceláři i jako průvodce).

Ivana N.

25.11.2015

Prave som sa vratil zo zajazdu Vasej CK do Indonezie - Java, Bali a vyslovujem Vam spokojnost s dobrou organizaciou zajazdu. Chcem vyzdvihnut velmi dobru pracu a intenzivne nasadenia sprievodkyne Terezie Malkrabovej.

Gustav P.

15.11.2012

Dobrý den! Ráda bych touto cestou poděkovala průvodci Milanu Regecovi za nezapomenutelnou, skvěle zorganizovanou cestu po Jávě a Bali! Milan měl program vždy do detailu připravený, vynikal perfektními, srozumitelnými výklady a vždy byl připraven odpovídat i na všetečné dotazy. Milanovi vědomosti byly impozantní-, zahrnovaly informace o kultuře, místních zvycích, náboženství, rodinném životě, historii, ale i tamních plodinách, zemědělství, ekologii, floře a fauně. Zkrátka takové vědomosti může zprostředkovat jen člověk, který v té lokalitě žije a do detailu ji zná na vlastní kůži. V neposlední řadě bych ráda pochválila Milanovu schopnost nastolit hezkou atmosféru mezi spolucestovateli. Byl družný, vtipný, obětavý, vždy nápomocen, což jsme nejvíce ocenili při komplikacích s odletem. Jedině díky Milanově nadstandardní péči jsme byli schopni včas nastoupit do letadla a nezmeškat navazující lety (problémy způsobil výbuch sopky...). Přejeme Milanovi jen samé spokojené klienty, hodně radosti při organizování dalších zájezdů a Livingstone gratuluji k výběru tak perfektního průvodce!

Andrea S., Marcela P.

5.2.2013

Podobné zájezdy

Indonésie - Malé i Velké Sundy
24.7. - 13.8.2024
+ další 1 termín
21 dní
Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní
Zážitková Indonésie
215 Zážitková Indonésie

Tropická Sumatra a pohoda na ostrově Banyak

22.9. - 6.10.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)