Madeira

170C

Madeira

Sopečné království uprostřed Atlantiku

Poznávací program spojený s odpočinkem u moře. Malý ráj na dosah Afriky!

Náš tip Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 12

Ostrov květů Madeira uprostřed Atlantického oceánu s unikátní přírodou. Hornatá Madeira s tajuplnými chodníky podél vodních kanálů (levády) zavlažovacího systému, zelenou džunglí a plážemi s černým pískem. Vulkanické útesy a v nich vyhloubená jezírka v Porto Moniz, ideální ke koupání.

Výborná kombinace aktivního poznávání s možností koupání na plážích s černým pískem. Zájezd vhodný pro milovníky přírody. Akce nepatří k fyzicky náročným, program je rozvržen v pozvolném tempu. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé. Ubytováni budeme po celou dobu pobytu na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Časový harmonogram včetně pořadí navštívených míst a zajímavostí uvedených v programu akce určuje průvodce.

Termíny a rezervace

Termín:  21.5. - 28.5.2024 8 dní / 7 nocí  (8 dní / 7 nocí) Cena:  35 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová 21.5. - 28.5.2024
?

Jana Kysilková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na sopečný ostrov květů MADEIRA, přezdívaný také jako perla Atlantiku.

2. den

Hlavní město Funchal (v českém překladu fenykl) a jeho úzké a strmé uličky. Hlavní třída Avenida Arriaga. Přístav, kde kotví kopie Kolumbovy plachetnice Santa Maria. Exotická tržnice Mercado dos Lavradores. Výjezd lanovkou na vrchol Monte, osamocený kostelík Nossa Senhora do Monte. Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens s vodními kaskádami, jezírky a kouzelnými zákoutími. Endemická květena. Možnost návratu do centra města v typických madeirských proutěných sáňkách pod dohledem šikovných místních “sáňkařů”.

3. den

Nejvýchodnější výběžek ostrova – poloostrov Ponta de São Lourenco. Téměř neobydlený kout ostrova bičovaný větrem a vlnami. Útesy připomínající prsty a bouřící Atlantický oceán. Nenáročná túra po poloostrově. Možnost koupání na pláži Prainha s černým pískem. Návštěva bývalého hlavního města Machica.

4. den

Přejezd do Porto Moniz. Cestou zastávka ve vesničce São Vicente. Vyhlídka na vodopád Véu da Noiva padající ze strmých skal do moře. Projdeme se mystickým vavřínovým lesem Fanal s bizarně pokroucenými větvemi prastarých stromů. Porto Moniz a vulkanická jezírka na pobřeží. Vykoupeme se za příznivého počasí v přírodních bazénech? Pro zájemce návštěva mořského akvária.

5. den

Výlet na levádu Caldeirão Verde, trek džunglí plnou přírodních tunelů až do samotného Zeleného kotle (délka 13 km, 4,5 h). Možnost osvěžení pod vodopádem. Madeirský „skanzen“ v městečku Santana. Typické stavby chaloupek ve tvaru písmene A, s barevnou malbou nejčastěji červeno-modro-bílou a většinou s doškovými střechami.

6. den

Návštěva útesu Cabo Girão, který se svou výškou téměř 600 metrů řadí mezi nejvyšší v Evropě. Trek levádou Do Norte. Objevování tajemného vnitrozemí ostrova. Náhorní planina a současně chráněná rezervace Paul da Serra – travnaté pastviny uprostřed divokých rozeklaných údolí a ostrých vrcholů, často zahalené mlhou. Calheta. Návštěva palírny Engenhos da Calheta

7. den

Fakultativní lodní výlet do vod Atlantického oceánu. Na katamaránu kolem pobřeží ostrova. Uvidíme velryby, hravé delfíny i želvy? Ochutnávka typického "víno madeira" ve sklípku D´Oliveira ve Funchalu.

8. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Ubytování v 3* hotelech se snídaní 7x
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Vstupy do národních parků
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do památek a muzeí, botanické zahrady
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 4 400 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Lodní výlet za delfíny: 35 EUR
 • Lanovka ve Funchal na Monte: 15 EUR 
 • Botanická zahrada Monte Palace Tropical Gardens: 10 EUR
 • Pozorování velryb: 50 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd je ideálním spojením aktivní dovolené s odpočinkem u moře. Hornatá Madeira nabízí možnost fyzických aktivit v podobě nenáročných treků podél systému zavlažovacích kanálů, tzv. levád. Budete mít možnost navštívit lávové jeskyně a absolvovat atraktivní lodní výlet do vod Atlantiku s velkou šancí na pozorování delfínů a velryb. 

Doporučujeme všem zájemcům o cestování. Akce nepatří k fyzicky náročným, v programu není zařazen žádný noční přesun.Pro přepravu na ostrověbudeme využívat pronajatou dopravu, nejčastěji mikrobus. Ostrov je svou rozlohou docela malý, přejezdy tedy nejsou dlouhé.

Míra komfortu

Ubytování je zajištěno v 3* hotelech vyšší turistické kategorie, po celou dobu pobytu na jednom místě, ze kterého budeme podnikat jednodenní výlety. Pokoje jsou dvoulůžkové, s vlastním sociálním zařízením. Noclehy jsou se snídaní.

Během pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace, případně překladem jídelního lístku.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

Cestovní pojištění není v ceně zájezdu. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, tímto bych moc ráda poděkovala za zájezd na Madeiru, který se velmi vydařil. Velký dík a zároveň obrovská pochvala patří zejména naší průvodkyni Kačce Francové, která byla naprosto excelentní. Nabitá informacemi, vstřícná, trpělivá, naprostý profík. Když pomyslím, že jsme byli jejím prvním zájezdem, nebylo toto vůbec poznat. Může se s hrdostí postavit vedle Vašich nejlepších průvodců ( alespoň z těch, co jsem dosud měla možnost poznat) jako je Michal Thoma nebo Honza Bartoš. Smekám před ní, zároveň tento zájezd skvěle pozvedla. Ještě jednou moc díky.   

Helena P.

23.9.2021

Podobné zájezdy

Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

20.4. - 5.5.2024
+ další 4 termíny
16 dní
Jižní Madagaskar
156 Jižní Madagaskar

Unikátní ostrov lemurů a baobabů

26.4. - 11.5.2024
+ další 1 termín
16 dní
Maroko
199 Maroko

Maurská architektura a nekonečné pouště

29.4. - 13.5.2024
+ další 1 termín
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)