Réunion

REU

Réunion

Informace o zemi

Ostrov je součástí souostroví Maskarény. Réunion příjemně šokuje nečekaně krásnými horami, krajinou vzniklou působením vulkanické činnosti. Hlavní atrakcí ostrova je stále činná sopka Piton de la Fournaise. Návštěvníky udivuje oblaky páry a působivými erupcemi lávy, která zanechává na svazích typické stopy. Na své si zde přijdou nejen milovníci aktivní dovolené. Pobřeží ostrova lemují bělostné pláže s pohodou opravdového ráje.
Ostrov byl objeven roku 1513, Francouzi obsazen v roce 1638 a pojmenován Ile de Bourbon. Francouzští kolonisté sem dováželi africké otroky pro práci na nově založených plantážích cukrové třtiny. Později na ostrov přicházeli i malajští, čínští a indičtí dělníci. Dnešní obyvatelstvo tvoří potomci všech přistěhovalců - míšenci - kreolové. Úředním jazykem je francouzština, hovoří se však kreolštinou. Většina obyvatel je římsko-katolického vyznání. Obyvatelé ostrova jsou francouzskými občany a mají ve francouzském parlamentu tři poslance a dva senátory.

Informovat o zájezdech na Réunion?

Mapa

Základní údaje

Rozloha: 2 512 km²
Obyvatelstvo: 815 000 obyvatel
Hlavní město: Saint-Denis
Jazyk: francouzština
Měna: 1 euro (EUR) = 100 centů
Náboženství: římskokatolické
Národnostní složení: metropolitní a koloniální Francouzi
Časové pásmo: časový posun proti České republice je + 4 hodiny
Mezinárodní předvolba: + 594
Důležitá telefonní čísla: ambulance: 15 / 112, hasiči:18, policie: 17

Objevte s námi Réunion

Vybíráme z nabídky zájezdů
Reunion
138 Reunion

Perla Indického oceánu

28.9. - 9.10.2024
+ další 1 termín
12 dní
Réunion - Mauritius
139 Réunion - Mauritius

Dvě ostrovní perly Indického oceánu

25.9. - 10.10.2024
+ další 4 termíny
16 dní

Praktické informace

Cestovní doklady a víza

Doklady: Občan ČR může vstupovat na území kontinentální Francie, zámořských departementů a teritorií a ostatních členských států EU na základě platného cestovního pasu.
Víza a režim vstupu: V souvislosti se vstupem České republiky do Evropské unie/EHP má každý státní příslušník ČR právo pobývat v jiném členském státě EU (tzv. volný pohyb osob) bez vízové povinnosti.
Upozorňujeme, že informace o vízech se mohou měnit. Před cestou doporučujeme kontaktovat příslušnou ambasádu.

Praktické informace na cestu

Elektřina: Elektrický proud: 220V, 50Hz; elektrické zásuvky odpovídají evropským normám.
Telefon: Réunion je vybaven všemi moderními komunikačními prostředky. Používání pevných linek a mobilních telefonů je běžné. Do zahraničí můžete volat z veřejných telefonních budek nebo mobilního telefonu (máte-li aktivován roaming).
Internet: Používání internetu je na Réunionu víceméně obvyklé. Naleznete tu mnoho internetových kaváren.
Pošta: Pohledy dojdou do Evropy obvykle za týden.
Očkování: Pro nejaktuálnější informace se s žádostí o odbornou konzultaci se obraťte na specializovaná centra cestovní medicíny, hygienickou stanici nebo očkovací centrum. Pro všeobecné informace navštivte sekci zdravotní doporučení. 

Stravování

Místní kuchyně je podobně jako na Mauritiu díky multirasové společnosti velmi pestrá - vybírat můžete mezi kuchyní kontinentální, čínskou, indickou či africkou. Nejčastěji se setkáte s kari na různé způsoby, čerstvými mořskými pochoutkami včetně mnoha druhů exotických ryb, ale také s různě upravovanou zvěřinou. Obzvlášť velký důraz se klade na jemné dochucování jídel, ve kterém převládá hlavně zázvor, paprika a šafrán. Doporučujeme vyzkoušet i některé z místních vín, stejně tak i typický rhum arrange - tedy rum s jemnou příchutí vanilky, anýzu, skořice a výtažkem z orchidejí.

Podnebí

Jelikož ostrov Réunion leží v tropickém pásmu (protíná ho 21° jižní šířka), jsou na něm znát jen dvě roční období - mírná a suchá zima a horké a deštivé léto. Teplota je jako u nás v létě. Tropické podnebí zmírňují severovýchodní pasáty, které přinášejí vydatné dešťové srážky, ale občas i ničivé cyklóny. Díky hornatému profilu je počasí velmi rozdílné a všeobecně je možno konstatovat, že jih a jihovýchod ostrova je vlhčí a chladnější než sever a severozápad.

Réunion - Fotogalerie

Zažijte Réunion na vlastní kůži!

Pojeďte s námi na Réunion

Kam se vydat

Ostrov je vulkanického původu a je velmi hornatý, po obvodu měří 209 km. Pohoří na západě dosahuje výšky 3 069 metrů s nejvyšší horou Piton des Neiges. Je stále aktivní sopkou. Na jihovýchodě se rozkládá pohoří s několika činnými sopkami, z nichž nejvyšší je Piton de la Fournaise (2 510 metrů). Dominantou středu ostrova jsou tři hluboká údolí nebo kaňony nazývaná cirques. Jmenují se Cilaos, Mafate a Salazie vytvořené erozí. 

Saint Denis

Atraktivní hlavní město Réunionu, často nazývané Paříží Indického oceánu. Bylo založeno roku 1668 a převzalo jméno po řece, na které vzniklo. Ve městě je množství zajímavých kreolských budov, které často slouží jako muzea nejrůznějšího zaměření či jako umělecké galerie.

La Roche Écrite

Vrchol dosahující 2 277 metrů je často zahalen v mracích, podobně jako 3 069 metrů vysoký Piton des Neiges. Nejlepší výhled vás tu tedy čeká při svítání, kdy odhalí velkou část panoramatického Cirque de Mafate.

Západní pláže

Západní část je často navštěvována především pro své pláže, které jinak nejsou na Réunionu příliš časté. I přesto se však podél západního pobřeží táhnou v délce více než 27 km a to nejen jemné bílé, tzv. korálové, ale také černé, tzv. vulkanické, které jsou snad ještě úchvatnější. Největší pláží ostrova, která se rozpíná v délce 5 km, je vulkanická Etang Salé, ale za návštěvu rozhodně stojí i menší pláž Saint-Leu, která je zase obklopena nejhezčí lagunou na ostrově s křišťálově průzračnou vodou.

Želví farma Le Corail

Její návštěvu byste si rozhodně neměli nechat ujít. Nachází se zde 18 000 až 20 000 želv, které zde žijí již tři generace a každý další rok se jim narodí okolo 7 000 potomků. Součástí farmy je také rozsáhlá výstava celého procesu chovu a rozmnožování želv, kde se dozvíte vše nejen o životě želv, ale také o tom, co všechno se dá z želvy zpracovat a následně využít.

St. Gilles Les Baines

Původně malá rybářská vesnice, která je dnes velmi turisticky populárním místem. Hlavní devizou je množství pláží, nacházejících se v jejím okolí.

Jih země

Největšími atrakcemi jihu je především jeho divoké pobřeží (od Grand Bois do Le Tremblet) a husté lesy (Saint-Philippe, Mare Longue, Basse Vallée), skrze které vede několik značených stezek a záleží jen na vás, na jak dlouhé výlety máte chuť a fyzickou kondici.

Notre Dame de la Paix

Poblíž St. Philippe se nachází další kuriozita, která rozhodně stojí za vidění - jeskynní kostel. V jeskyni ve skále u silnice je oltář a několik řad modlitebních lavic. Vládne zde působivá atmosféra, která vám nadlouho zůstane v paměti.

Les Puits

Soustava 4 tajemných puits (studní), uměle zasazených do lávy. Tři z nich jsou pojmenované po Francouzích, Arabech a Angličanech, poslední se nazývá Puits du Tremblet. Důvod jejich vzniku, stejně jako autor, nejsou známy. Některé teorie je připisují dokonce Egypťanům, jiné tvrdí, že jejich účelem je pouze přilákat turisty do této oblasti - posuďte sami.

Manapany les Bains

Přírodní bazén, který je zasazen mezi skálu na jedné straně a Le Manapany, jednu z nejvíce vychvalovaných restaurací na Réunionu. Nedaleko odtud, poblíž vesnice Petite-Ile se nachází také atraktivní pláž s bílým pískem, Grande Anse. Dříve to bývalo velmi oblíbené místo na koupání, které je tu dnes zakázáno. V dohledu je i menší ostrůvek, který je místem několik set hnízdících ptáků.

Bras Panon

Je hlavním městem vanilky, která byla přivezena na Réunion z Mexika roku 1819.

Anse des Cascades

Komplex vodopádů nad úchvatnou mořskou lagunou. Působivé lávové proudy přímo u cesty jen kousek od vás…

Piton de la Fournaise

Jedna z největších a nejaktivnějších sopek na světě. Sopka je na ostrově Réunion je známá pod označením le Volcan. Jedná se o největší turistickou atrakci ostrova Réunion. Sopka je aktivní minimálně 530 000 let a byla doplňována sopečnou činností štítové sopky Piton des Neiges, která je zároveň nejvyšší horou ostrova Réunion.
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)