Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

428

Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

Tajemné rituály

Splňte si svůj cestovatelský sen

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Splnění snu? Životní výprava na nejexotičtější ostrovy. Rituální skoky na liáně z obřích věží Vanuatu. Poslední nahý svět. Žhavá láva magické sopky Yasur. Tajemné zvyky, rituály a tradice. Hedvábné pláže, azurové moře, korálové útesy, šnorchl i potápění, mořské gejzíry, vodopády, mořský „Stonehenge“. Možná je i kratší varianta zájezdu.

Průvodcem zájezdu bude Roman Filipský, který dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Počet ve skupině je limitován. Doporučujeme neváhat s rozhodnutím. Fotografie pořízené z destinace předčí vaše očekávání!

Termíny a rezervace

Termín:  7.5. - 29.5.2024 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  247 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Singl pokoj bez příplatku Uzavřeno
Termín:  7.5. - 21.5.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  182 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  6.5. - 28.5.2025 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  247 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na Fidži - ostrovy kanibalů podle kapitána Cooka. Největší ostrov Viti Levu

4. - 5. den

Kanibalské tradice v srdci džungle. Otestujeme Královu silnici. Barevný hindu chrám Sri Siva. Zahrady orchidejí Spícího obra. Fantastická botanická zahrada je nejlepší. Natadola - nejlepší pláž ostrova. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki.

6. den

Letecky na Vanuatu, nejzajímavější obřady Melanésie. Bojové tance i atypické vaření domorodců. Nahá planeta trvá. Prý nejšťastnější lidé? Ochutnáme již první dny tradiční nápoj kava? Je to roztlučený kořen pepřovníku, který se zalije vodou, mírně zkvasí a přecedí. Kava je tu údajně nejsilnější v regionu. Pije se z kokosových půlek, navodí lehký pocit uvolnění, po konzumaci mírně zdřevění jazyk. Nocleh na ostrově Efate.

7. - 9. den

Letecky na ostrov Tanna a životní zážitek sopky Yasur. Aktivní vulkán je div přírody. Impozantní kráter vrhá lávu. Žhavá láva evokuje inferno. Tradiční kultury s obřady a tanci. Mystické řezby. Trysk koní na pláži šokuje. Krasavice v ratanových sukních. Největší banyán světa ohromil už v roce 1774 Jamese Cooka. Typický místní nápoj kava z kořenů keře pepřovníku kava-kava navodí pohodu. Horké prameny, vodopády, panenský prales, plantáže kávy a bělostné pláže. Letovisko Port Villa je nejkrásnější v Pacifiku? Plachtění mezi korunami stromů se super výhledy.

10. den

Efate, to nejzajímavější z ostrova. Možnost fakultativních výletů, šnorchlování, rybaření… Zasloužený odpočinek na panenských plážích.

11. - 13. den

Letecky na ostrov Pentecost, který proslul rituálními skoky z obří konstrukce. Muži se přivazují šlahounem k vrcholu, aby se v pádu dotkli hlavou země. Bungee má kořeny zde! Šance na šílený rituál! Návrat na ostrov Efate.

14. - 16. den

Přelet do království Tonga. Největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa - Místo Lásky. Královský palác a hrobky dynastie Tupouů. Mu´a Ha´amonga, „pacifický Stonehenge“ je opravdu záhadný. Spatříme opět přívětivého krále? Palác princezny, kamenná brána. Zahrady ráje - ananasy, papáje, avokáda, manga, banány i vanilka. Exotický okruh ostrovem. Stromy „létajících lišek“. Maui Trilithon z obřích korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s koupáním. Gejzíry mořské vody Vaca Blowholes. Nejkrásnější pláž Ha´atafu

17. - 21. den

Přelet na souostroví Samoa - Plavecké ostrovy podle Cooka. Apia - parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám, skvělé šnorchlování, stylové mořské krčmy, unikátní ukazatel kilometrů. Ostrov Upolu s perfektním dobovým domem a hrobem R. L. Stevensona, chrám Baha´í. Stometrů vysoký vodopád Papapapa-tai. To Sua je úžasná modrá propast v džungli, sestup po žebříku. Skvostné pláže Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) v pralese. Lodí na druhý hornatější a divočejší ostrov Savai´i. Lávové proudy, chrám zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel. Provazové lávky vyhlídek korun obřího stromu. Mys Falealupo - nejzápadnější bod planety. Vodopád Afu Aau s koupáním. Mořské gejzíry Alofa´aga. Laguna s velkými želvami. Letecky na Nový Zéland. 

22. - 23. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Fidži - Vanuatu - Vanuatu - Tonga – Samoa, místní přelety na Vanuatu
 • Transfery z/na letiště, pronajatá doprava v rámci programu
 • Ubytování 15x/8x v hotelech střední kategorie, na některých místech s bazénem
 • Snídaně na Vanuatu, Samoa, Tonga, Fidži
 • Na Vanuatu částečně v jednoduchých bambusových příbytcích, vybavených postelemi, mohou být vícelůžkové, sociální zařízení společné 2x
 • Plná penze na ostrově Pentecost (3 dny)
 • Vstupy do NP
 • Permit na sopku Yasur
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy
 • Poplatek za rituál na ostrově Pentecost
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 32 900 Kč. Netýká se 4 noclehů na Vanuatu.
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Tyto aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění
 • Výlety na ostrovech
 • Poplatek za obřady na ostrově Pentecost cca 185 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8 - 12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Unikátní zájezd pro aktivně založené a zdatné cestovatele, milovníky přírody a exotických kultur, kteří nechtějí vidět jenom pláže a luxus resortů.

Kromě divoké přírody a aktivních sopek se zaměříme na poznání tradičního života domorodých obyvatel a vysvětlení místních zvyků a rituálů. Do programu je zahrnuta několikahodinová pěší turistika, na ostrově Tana. Nebojte, čas bude i na odpočinek na idylických plážích tropických ostrovů. 

Míra komfortu

Pohybujeme se různými dopravními prostředky (auta, minibusy, taxi). Na Vanuatu je na některých ostrovech skromný vozový park, využívána jsou menší vozidla s korbou. Mezi ostrovy na Vanuatu lodě, malá letadla. Na souostroví Samoa využijeme i lodní trajekt. 

Ubytování bude zajištěno v hotelech střední turistické kategorie, na některých místech s bazénem.

Na Vanuatu bydlíme částečně v jednoduchých bambusových příbytcích vybavených postelemi (mohou být vícelůžkové), sociální zařízení společné 4x. Plná penze je zajištěna na ostrově Pentecost. Součástí ubytování jsou někde snídaně. Stravování je na některých místech již zajištěno předem, ochutnáme jak tradiční pokrmy, tak stravování formou bufetu. Průvodce je nápomocen s výběrem jídel. Tradiční jídlo se jmenuje Laplap - základ tvoří nastrouhaný maniok a listy (něco jako zelí), lze koupit i na tržištích, zajisté ochutnáme všichni.

Podobné zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Nová Guinea - Biak - Padaido

S festivalem a třídenním trekem nalehko

Papua Nová Guinea
430 Papua Nová Guinea

Jedinečný festival barev Goroka

2.9. - 18.9.2025
17 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)