Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

428

Vanuatu - Fidži - Tonga - Samoa

Tajemné rituály

Splňte si svůj cestovatelský sen

Novinka Příroda a moře

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

7 - 8

Splnění snu? Životní výprava na nejexotičtější ostrovy. Rituální skoky na liáně z obřích věží Vanuatu. Poslední nahý svět. Žhavá láva magické sopky Yasur. Tajemné zvyky, rituály a tradice. Hedvábné pláže, azurové moře, korálové útesy, šnorchl i potápění, mořské gejzíry, vodopády, mořský „Stonehenge“. Možná je i kratší varianta zájezdu.

Průvodcem zájezdu bude Roman Filipský, který dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Počet ve skupině je limitován. Doporučujeme neváhat s rozhodnutím. Fotografie pořízené z destinace předčí vaše očekávání!

Termíny a rezervace

Termín:  3.5. - 25.5.2022 23 dní / 20 nocí  (23 dní / 20 nocí) Cena:  192 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  3.5. - 17.5.2022 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  142 000 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Roman Filipský

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na VANUATU, nejzajímavější obřady Melanésie. Bojové tance i atypické vaření domorodců. Nahá planeta trvá. Prý nejšťastnější lidé? Nocleh na ostrově Efate.

4. - 5. den

Pentecost proslul rituálními skoky z obří konstrukce. Muži se přivazují šlahounem k vrcholu, aby se v pádu dotkli hlavou země. Bungee má kořeny zde! Šance na šílený rituál!

6. - 10. den

Ostrov s černým pískem Ambrym přitahuje tajemným animismem i atraktivními vulkány. Výstup na náhorní plató odlišných sopek. Pro zájemce dvoudenní trek ibiškovou stezkou je romantické pohlazení duše. Žhavá láva evokuje inferno. Tradiční kultury s obřady a tanci. Mystické řezby a tajemné obrazce v písku. Ostrov Tanna a životní zážitek sopky Yasur. Aktivní vulkán je div přírody. Impozantní kráter vrhá lávu. Trysk koní na pláži šokuje. Krasavice v ratanových sukních. Největší banyán světa ohromil už v roce 1774 Jamese Cooka. Typický místní nápoj kava z kořenů keře pepřovníku kava-kava navodí pohodu. Horké prameny, vodopády, panenský prales, plantáže kávy a bělostné pláže. Letovisko Port Villa je nejkrásnější v Pacifiku? Plachtění mezi korunami stromů se super výhledy.

11. - 13. den

Přelet na FIDŽI - ostrovy kanibalů podle kapitána Cooka. Největší ostrov Viti Levu. Kanibalské tradice v srdci džungle. Otestujeme Královu silnici. Barevný hindu chrám Sri Siva. Zahrady orchidejí Spícího obra. Fantastická botanická zahrada je nejlepší. Natadola - nejlepší pláž ostrova. Výlet plachetnicí po souostroví Mamanuca s barbecue a občerstvením na ostrov Monuriki.

Možnost zkrácení, odlet z Fidži 14.den, návrat 15.den

14. - 16. den

Přelet do království TONGA. Největší ostrov Tongatapu. Hlavní město Nuku´alofa - Místo Lásky. Královský palác a hrobky dynastie Tupouů. Mu´a Ha´amonga, „pacifický Stonehenge“ je opravdu záhadný. Spatříme opět přívětivého krále? Palác princezny, kamenná brána. Zahrady ráje - ananasy, papáje, avokáda, manga, banány i vanilka. Exotický okruh ostrovem. Stromy „létajících lišek“. Maui Trilithon z obřích korálových balvanů. Krápníková jeskyně Anahulu s koupáním. Gejzíry mořské vody Vaca Blowholes. Nejkrásnější pláž Ha´atafu

17. - 21. den

Přelet na souostroví SAMOA - Plavecké ostrovy podle Cooka. Apia - parlament, katedrála, rybí trh, mormonský chrám, skvělé šnorchlování, stylové mořské krčmy, unikátní ukazatel kilometrů. Ostrov Upolu s perfektním dobovým domem a hrobem R. L. Stevensona, chrám Baha´í. Stometrů vysoký vodopád Papapapa-tai. To Sua je úžasná modrá propast v džungli, sestup po žebříku. Skvostné pláže Lalomanu, jeskynní bazén v Piule, vodopád Fuipisia (55 m) v pralese. Lodí na druhý hornatější a divočejší ostrov Savai´i. Lávové proudy, chrám zničený erupcí sopky Matavanu, podzemní lávový tunel. Provazové lávky vyhlídek korun obřího stromu. Mys Falealupo - nejzápadnější bod planety. Vodopád Afu Aau s koupáním. Mořské gejzíry Alofa´aga. Laguna s velkými želvami.

22. - 23. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety  Vanuatu -Tanna - Vanuatu -  Fidži - Tonga – Samoa
 • Transfery z/na letiště, pronajatá doprava v rámci programu
 • Mezi ostrovy na Vanuatu charterová letadla, loď
 • Ubytování 15x/8x v hotelech střední kategorie, na některých místech s bazénem
 • Snídaně na Vanuatu, Samoa, Tonga, Fidži
 • Na Vanuatu částečně v jednoduchých bambusových příbytcích, vybavených postelemi, mohou být vícelůžkové, sociální zařízení společné 4x
 • Plná penze na ostrově Pentecost, Ambrym (4 dny)
 • Vstupy do NP
 • Permit na sopku Yasur
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupy
 • Poplatek za rituál na ostrově Pentecost
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj na vyžádání
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)
 • Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity

Tyto aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Potápění
 • Výlety na ostrovech
 • Poplatek za obřady na ostrově Pentecost 160 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 7-8 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Vydejte se s námi na unikátní zájezd pro aktivně založené a zdatné cestovatele, milovníky přírody a exotických kultur, kteří nechtějí vidět jenom pláže a luxus resortů na ostrovech jižního Pacifiku. Těšit se můžete na nezapomenutelné tichomořské scenérie pláží, atolů a tyrkysového moře spolu s prastarými rituály, zajímavými lidmi a krásným podmořským světem. Na souostroví Vanuatu objevíme ostrovy Efate, Ambrym a Tanna.

Kromě divoké přírody a aktivních sopek se zaměříme na poznání tradičního života domorodých obyvatel a vysvětlení místních zvyků a rituálů. Do programu je zahrnuta několikahodinová pěší turistika, na ostrově Ambrym jednodenní výstup na náhorní plató odlišných sopek. Pro zájemce dvoudenní trek ibiškovou stezkou je romantické pohlazení duše.  Nebojte, čas bude i na odpočinek na idylických plážích tropických ostrovů. 

Míra komfortu

Pohybujeme se různými dopravními prostředky (auta, minibusy, taxi). Vystřídáme snad vše, co má kola. Na Vanuatu je na některých ostrovech skromný vozový park, využívána jsou menší vozidla s korbou. Mezi ostrovy na Vanuatu lodě, malá letadla. Na souostroví Samoa využijeme i lodní trajekt. Ubytování bude zajištěno v hotelech střední turistické katagorie, na některých místech s bazénem.

Na Vanuatu bydlíme částečně v jednoduchých bambusových příbytcích vybavených postelemi (mohou být vícelůžkové), sociální zařízení společné 4x. Plná penze je zajištěna na ostrově Pentecost, Ambrym (4 dny). Součástí ubytování jsou někde snídaně. Stravování je na některých místech již zajištěno předem, ochutnáme jak tradiční pokrmy tak stravování formou bufetu. Průvodce je nápomoc s výběrem jídel. Během zájezdu ochutnáme i specifickou kuchyni. Tradiční jídlo se jmenuje Laplap. Základ tvoří nastrouhaný maniok a listy (něco jako zelí). Jídlo se speče do podoby „koláče“. Laplap lze koupit i na tržištích, zajisté ochutnáme všichni.

Vanuatu je nejtradičnější zemí nápoje kava, což je roztlučený kořen pepřovníku, který se zalije vodou, mírně zkvasí a přecedí. Kava je tu údajně nejsilnější v regionu. Pije se z kokosových půlek, navodí lehký pocit uvolnění, po konzumaci mírně zdřevění jazyk. Určitě ochutnáme. 

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace. 

Podobné zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství s Pepou Formánkem

23.7. - 8.8.2022
17 dní
Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Bali - Nová Guinea - Biak - Padaido

S třídenním trekem nalehko

27.7. - 16.8.2022
+ další 1 termín
21 dní
Papua Nová Guinea
430 Papua Nová Guinea

Jedinečný festival barev Goroka

6.9. - 21.9.2022
16 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog