Papua Nová Guinea

430

Papua Nová Guinea

Jedinečný festival barev Goroka

Zvyky, kultura a tradice, atraktivní etnika a festival barev Goroka

Novinka Festivaly a etnika

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Unikátní festivalové veselí je šancí zažít a nafotit mimořádné okamžiky. Desítky zajímavých etnických skupin a kmenů prezentují skvělé rituály a tance. Barevné ozdoby těl a jejich doplňky jsou nevídané. „Blátiví muži“ kmene Asaro se při tanci pohybují pomalu, v ruce třímají jen listoví. Když na vás míří šíp či oštěp, přeběhne mráz po zádech! Zde naštěstí v bezpečnějším „balení“.

Akce pro cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Poznejte zvyky, kulturu a tradice místních zblízka. Termín se může mírně posunout v závislosti na aktuálním datu konání festivalu. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Doporučujeme všem, kteří chtějí zažít něco jedinečného. Nově i relax v přímořském ráji!

Termíny a rezervace

Termín:  3.9. - 19.9.2024 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  185 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  2.9. - 18.9.2025 17 dní / 13 nocí  (17 dní / 13 nocí) Cena:  185 600 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

David

David Švejnoha

Cestováním a fotografováním doslova žije. I když navštívil řadu zemí v Jižní Americe a Asii, jeho srdeční záležitostí se stala AFRIKA. V posledních letech se zaměřil na cesty po Indonésii a SV Indii, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. V rámci svých cest se soustředí na mapování pří...

Více informací o průvodci

Roman

Roman Filipský

Dlouhá léta žil a studoval v Americe a Oceánii. Zavalený tituly si zamiloval Afriku a zapomenutý ostrov Nová Guinea. Na University of Connecticut přednášel grafiku, malbu a kresbu. Pro americkou universitu v New Yorku se podílel na výzkumu umění jižního Pacifiku. Po návratu do České republiky se...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

David Švejnoha 3.9. - 19.9.2024
?

Roman Filipský

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky na Papuu Novou Guineu. Kosmopolitní hlavní město Port Moresby je plné atrakcí. Domov etnické skupiny Motu. První Evropané sem zavítali až v roce 1873. Strategické místo Japonců ve 2. světové válce. Výjimečný parlament je malý skvost velké architektury. Národní muzeum plné senzačních řezeb a masek vysvětlí i zasvětí.

4. den

Letecky do Wewak, metropole provincie Východní Sepik. Legendární výchozí místo výprav do tropického pralesa. Oblast stále drží taje a mystéria. Nocleh ve Wewak.

5. - 6. den

Přejezd do Pangwi. Nalodění se na motorové kánoe a plavba po řece Sepik, guinejské Amazonce. Magický tok nás zavede do srdce tajemného vnitrozemí. Neuvěřitelná tropická džungle, domorodé vesnice, tradiční rituály a zajímaví domorodci tvoří skvělou kombinaci výjimečných prožitků. Unikátní rituální chýše tambaran plné skvělých řezeb. Obrovské masky, iniciační amulety, skvostné totemy šokují. „Krokodýlí muži“ s brutálním jizvením. Šance na lov krokodýlů vrháním neomylného kopí… Minule vždy našlo cíl! Naštěstí jen těla krokodýlů… Fantastické kmeny u říčních břehů. Řezbářská a keramická centra v okolí Kanganamum. Parádní tance sing-sing zde mají jinou atmosféru. Rozhoří se opět magické plameny duchů?

7. den

Putování lodí do Pangwi a přesun zpět do ve Wewaku.

8. den

Scénický horský let do Mt. Hagen. Stejnojmenná sopka v srdci Západní vysočiny uprostřed údolí Waghi. Ubytování v ráji ptačí říše. Odpolední návštěva vesnice Paiya.

9. den

Výstup pralesem po úbočí Mt. Hagen s pestrou faunou. Opojná krása orchidejí. Fantastické pozorování ptactva. Barevní krasavci džungle šokují odvážnou rozmanitostí. Eden nejen pro ornitology. Uvidíme i královny ptačí říše, rajky? Délka treku bude uzpůsobena fyzické kondici skupiny.

10. - 11. den

Poutavou krajinou provincie Chimbu do údolí obývaném kmenem Asaro. Domov „blátivých mužů“ kmene Asaro. Nahá těla pokrytá blátem a těžké hliněné masky překvapí. Cestou zastávka ve správním centru Kundiawa. Možnost podvečerního koupání v tropické říčce. Kulturní vystoupení „blátivých mužů“ popisující jejich tradice a zvyky. Návštěva posvátné jeskyně. Zažijeme přípravu tradičního pokrmu mumu? Dva noclehy v jednoduchém hotýlku se společným sociálním zařízením v lokální vesnici.

12. - 13. den

Pokračujeme na východ do nejkrásnějšího místa oblasti Goroka, centra pěstování opojné kávy. Goroka festival je pestrým gejzírem barev, ozdob, tanců a emocí. Tradiční rituály, masky, tance a zvyky jsou mimořádně působivé. Tajemní válečníci Huli, kteří si malují obličej žlutou, červenou a bílou barvou. Z vlasů vyrábějí „paruky“, které vypadají jako klobouky či křídla. Zdobí je peřím rajek a barevných papoušků. Doplňkem vzhledu je bojová sekera s pařátem kasuára. Muži kmene Asaro v blátivých maskách a další tradiční kmeny zde defilují v pitoreskní podívané. Desítky etnických skupin předvádějí taneční umění a ozdoby těl. Barevné peří rajek hraje hlavní roli. Dva noclehy v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu.

14. - 15. den

Ranní procházka u Mount Akamenu. Přelet z Goroky do Port Moresby je další šancí mimořádné podívané. Chlazené pivo SP s etiketou rajky příjemně ochladí předchozí horké emoce. Nocleh na malém ostrůvku v Loloata Island resort

16. - 17. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelety Port Moresby - Wewak, Wewak - Mt. Hagen a Goroka - Port Moresby
 • Lodí po řece Sepik
 • Pronajatá vozidla
 • Zajištění permitů a povolení
 • Ubytování 6x v hotelech či lodžích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení, 2x turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, 2x u místních rodin a 2x v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu, 1x v resortu u moře
 • Plná penze na lodním výletu po řece Sepik 2x, při pobytu v oblasti Mt. Hagen 2x a u kmene Asaro 2x
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Odletové taxy
 • Stravování nad rámec programu
 • Vstupné do vesnic, na festival, poplatky za focení
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj v civilizaci 14 900 Kč
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

I když se jedná ještě o turisty méně objevenou oblast, charakter akce umožňuje zpřístupnit tuto lokalitu většině cestovatelů. Do programu je zařazen jednodenní trek po úbočí Mt. Hagen a pěší výlet po úbočí Mt. Akamenu. Treky nejsou náročné, s průměrnou fyzickou kondicí jsou dobře zvládnutelné.

Doprava je řešena pronajatými vozidly, delší vzdálenosti jsou řešeny letecky: přelety Port Moresby - Wewak, Goroka - Port Moresby a Wewak - Mt. Hagen. Do programu je zahrnutý plavba motorovou kánoí po řece Sepik.

Míra komfortu

Ubytováni budeme 6x v hotelech či lodžích ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízení, 2x turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením, 2x u místních rodin a 2x v jednoduchém ubytování ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením přímo v dějišti festivalu, 1x v hotelovém resortu u moře se snídaní.

Domorodé příbytky jsou velice jednoduché. V ceně zájezdu je zahrnuta 6x plná penze, s ostatním stravováním bude na místě nápomocen průvodce zájezdu. V „civilizaci“ se obvykle stravujeme společně v restauracích a jídelnách. Upozorňujeme na zálibu místních v „ostrých“ pokrmech.

Podobné zájezdy

Sumatra - Siberut
214 Sumatra - Siberut

Mentawajské dobrodružství

Nová Guinea - Biak - Padaido
268 Nová Guinea - Biak - Padaido

S festivalem a třídenním trekem nalehko

2.8. - 16.8.2025
15 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)