Laos - Kambodža

216

Laos - Kambodža

Fascinující Indočínou podél Mekongu

Pestrá mozaika kultur, zajímavých lidí a přírodních krás, s odpočinkem u moře

Náš tip Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Pohoda v řídce obydleném Laosu bez hektických měst, s dramatickou horskou přírodou, ve které jsou ukryta kdysi mocná královská sídla. Jeskyně, vodopády, chrámy buddhismu. Bonusem jsou srdeční, zdvořilí a turismem nezkažení lidé, kteří ctí své tradice. V Kambodži navštívíme jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat. Závěr věnujeme odpočinku na bílých plážích jižního moře, koupání a šnorchlování.

Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Etnicky a přírodně bohatý Laos - krasové oblasti s jeskyněmi, světový veletok Mekong, vodopády i džunglí porostlá horská úbočí. Kulturně atraktivní Kambodža. Dvě netradiční a oblíbené destinace jihovýchodní Asie. Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře.

Termíny a rezervace

Termín:  2.11. - 18.11.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  72 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  2.11. - 22.11.2024 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  13.12. - 29.12.2024 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  72 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  13.12. - 2.1.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.1. - 10.2.2025 17 dní / 14 nocí  (17 dní / 14 nocí) Cena:  72 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  25.1. - 14.2.2025 21 dní / 18 nocí  (21 dní / 18 nocí) Cena:  81 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Václav

Václav Macek

Návštěva úchvatného indonéského ostrova Bali ho přivedla k odvážnému rozhodnutí opustit domovinu a nějaký čas žít v Austrálii. Prožil tam dlouhé období věnované nejen studiu a práci. ale také prozkoumávání tohoto vzdáleného kontinentu. Touha po objevování ho ale táhla dál. Přeskočil do jihovýcho...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Václav Macek 2.11. - 18.11.2024
2.11. - 22.11.2024
?

Pavol Okenka 13.12. - 29.12.2024
13.12. - 2.1.2025
?

Milan Václavík 25.1. - 10.2.2025
?

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Thajska. Bangkok - působivý Královský palác s chrámem Smaragdového Buddhy. Chrám Wat Po s obrovským ležícím Buddhou. Nocleh ve městě.

3. den

Letecky do Laosu - Luang Prabang. Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Ranní i večerní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, veverky… Vyhlídka Phou Si nad Mekongem. Zkusíme i pálenku lao-lao s naloženým hadem, která se zde považuje za všelék? Nebo si dáte raději koktejl z čerstvého tropického ovoce či velice slušný místní ležák Beerlao? Nocleh v Luang Prabang.

4. den

Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí oranžově oděných mnichů kráčí za rozbřesku ulicemi Luang Prabangu a místní obyvatelé jim dávají milodary v podobě jídla a peněz. Plavba po otci vod, Mekongu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Laos býval po staletí znám jako „Království miliónu slonů”. I my budeme mít možnost navštívit sloní tábor, svézt se džunglí na těchto majestátných tlustokožcích. Se slony se tu můžete i vykoupat! Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.

5. den

Cesta do krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na nedalekou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.

6. den

Návštěva několika jeskyní s buddhistickým chrámem i krápníkovou výzdobou. Pro zájemce tubing – plavba na nafukovacích duších v krasové jeskyni, případně odpolední jízda na kajaku po řece Nam Song. Fakultativně možnost svezení na zip line. Nepřeberné množství restaurací a pivních barů. Nocleh ve Vang Vieng.

7. den

Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým autobusem na jih Laosu do Pakse.

8. den

Úrodná vysočina Bolevan Plateau, návštěva kávových a čajových plantáží. Procházky svěží krajinou kolem vodopádů Tad E-Tu, Tad Yuang a Tad Fang, jenž je se svou výškou 120 metrů nejvyšším v Laosu. Nahlédneme do života místních horských národů Alak, Katu a Suay, které ještě vyznávají tradiční animistickou víru. Budeme mít štěstí a zažijeme i ruch místního trhu? Nákup kávy, čaje a koření. Nocleh v Pakse.

9. den

Prastarý Wat Phou, chrámový komplex na terasách v horském úbočí, který je spolu s okolní kulturní krajinou Champasak zapsán do seznamu UNESCO. Je starší než Angkor Wat a stále využíván věřícími. Nezávislý Champasak býval královským sídlem, stejně jako Luang Prabang a Vientiane na severu. Sjednocením těchto tří království vznikl dnešní Laos. Odpolední příjezd do oblasti Si Pan Don alias 4000 ostrovů. Návštěva majestátních vodopádů Khonephapheng. Nocleh na říčním ostrově Don Khon.

10. den

Výlet do ostrovní krajiny Si Pan Don s pohodovou atmosférou. Šířka Mekongu zde dosahuje až 15 km. Pro zájemce cyklovýlet k vodopádům Li Phi a na sousední ostrov Don Det. Pozůstatky staré francouzské železnice s mostem. Nocleh na říčním ostrově Don Khon.

11. den

Loučení s Laosem a ranní plavba na „pevninu“. Překročení hranice do Kambodže, přesun do Siem Reapu, výchozí bod pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnávka vyhlášených lahůdek v místní tržnici. Porovnáme rozdíly mezi tradiční kambodžskou a laoskou masáží? Nocleh v Siam Reapu.

12. - 14. den

Angkor Wat největší lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se zde zachovalo 130 královských sídel a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prom pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Výlet po jezeře Tonlesap. Přírodní unikát - řeka vytéká z jezera Tonlesap a ústí do Mekongu. V době vysokého stavu Mekongu teče řeka zase opačným směrem do jezera. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Fakultativně návštěva večerního představení tradičního tance Apsara Dance, nebo dynamické akrobatické show Fare Circus. Noclehy v Siem Reap.

15. den

Přesun autobusem do Phnom Penhu, hlavního města KAMBODŽE. Odpolední prohlídka metropole. Komplex Královského paláce a Stříbrné pagody, Wat Phnom na uměle navršeném pahorku. Večerní nábřeží, kde to žije! Fakultativně podvečerní plavba po Mekongu s vyhlídkou na panorama hlavního města. Nocleh v Phnom Penhu.

*Možnost zkrácení. Odlet domů 16.den, návrat domů 16.-17.den dle letového řádu.

16. - 18. den

Přejezd do Sihanoukwille. Přejezd lodí na ostrov Koh Rong na pobřeží Thajského zálivu. Koupání a zasloužený odpočinek u moře. Fakultativně šnorchlování na tropických ostrůvcích s tyrkysovou vodou. Noclehy na Koh Rong.

19. den

Návrat lodí do Sihanoukwille. Přejezd do Phnom Penhu. Dokončení prohlídky Phnom Penhu. Národní muzeum s uměleckými poklady kambodžské historie. Užijeme si kontrasty hlavního města - noční život, masážní salony a čepované pivo, nákupy suvenýrů na tržnici. Navštívíme i taneční vystoupení?

20. - 21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka a letištní taxy
 • Místní přelet Bangkok - Luang Prabang
 • Pozemní doprava kombinovaná, dálkový bus, pronajaté minivany, vlak, 1x noční přejezd dálkovým autobusem
 • Ubytování 17x/12x v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a stropním fénem, na některých místech s klimatizací, u moře v bungalovech
 • Snídaně
 • Vstupy do národních parků
 • Návštěva sloního tábora
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Laosu 40 USD po příletu (je třeba 1 pasové foto), vstupní vízum do Kambodži 40 USD na hranicích
 • Stravování mimo snídaně
 • Vstupy do památek
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč (16 dní) / 7 400 Kč (21 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vstup do chrámů a památek v Laosu cca 35 USD
 • Angkor Wat cca 62 USD
 • Vstupné v Phnompenhu cca 15 USD
 • Lodní výlety v okolí ostrova Koh Rong cca 15 USD, se šnorchlováním cca 25 USD
 • Koupání se slony cca 5 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po dobu akce budeme využívat kombinovanou dopravu: pronajatá vozidla, místní autobusy. Z laosko-kambodžské hranice do Siem Reapu pojedeme pronajatým vozidlem (cca 6-7 hodin). V Angkoru budeme užívat pronajatá vozidla a taxíky. Ze Siem Reapu do Phnompenhu a pak do Sihanoukwille pojedeme turistickým autobusem (cca 6 hodin), který využijeme také pro zpáteční cestu. Loď fakultativně využijeme pro dopravu na exotický ostrov Koh Rong a na jezero Tonlesap. Do časového harmonogramu akce je zahrnut jeden noční přesun na trase z Vientiane na jih Laosu (noční lehátkový autobus).

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech a bungalovech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené stropním fénem, se snídaní, na některých místech s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.  

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do Laosu/Kambodže s průvodcem Palem Okenkou. Chtěli bychom touto cestou poděkovat za skvělé zážitky a perfektní práci našeho průvodce. Zájezd (jako vždy s vámi) předčil naše očekávání a už se těšíme na další cestu s vámi. S pozdravem : Ivan & Pavla K.  

Ivan & Pavla K.

26.2.2024

Zájezd do Laosu a Kambodže se mi moc líbil. Zájezd jako celek byl bez chyby, stejně jako vstřícnost průvodce Pavla Okenky.

Hana Š.

1.3.2018

Vážení, dovolte mi touto cestou poděkovat za krásné zážitky a zejména za příležitost poznat Vašeho průvodce Pala Okenku. Mám za sebou poměrně dost cest, ale s nikým tak fundovaným a znalým jsem se dosud nesetkala. Palo má komplexní znalosti historie i kultury Indočíny a dokáže vynikajícím   způsobem  prezentovat historii a současnost těchto krásných ale těžce zkoušených zemí v širších souvislostech. Samozřejmě, nechybí mu ani humor, pochopení a skvělé organizační schopnosti. Blahopřeji k tak vynikajícímu průvodci a budu se těšit, že se s ním opět někdy setkám.

Petra W.

26.2.2018

Dobrý den, byli jsme v Laosu, v zemi, kterou jsme velice toužili navštívit. Byli jsme v Laosu, v zemi zatím neposkvrněné návalem turistů. Byli jsme v Laosu, o kterém říkám, že je to ještě kus "Staré Dobré Asie"... Laos naprosto splnil naše očekávání- překrásná země s asijskou atmosférou denních a večerních trhů, pohodoví lidé, vůně, nádhera... Zájezd Paĺo Okenka koncipoval tak, že se střídaly památky, chrámy s přírodou - nádherné vodopády, krasové jeskyně, ostrovy , jezera a život na nich. Byla to kouzelná poznávací dovolená !!! Paĺo je úžasný průvodce, který Asií žije a velice dobře ji zná. Je nesmírně obětavý a připravil nám zájezd na vysoké úrovni. Já osobně si ho vážím i jako člověka- slušného, férového a tolerantního . Paĺo !!! moc a moc děkujeme, víme všichni dobře, že jsi zvládl i nemožné!! Těšíme se na Zážitkový Vietnam příští rok.. S láskou

Tamara a Libor

17.2.2018

Timto bychom chteli jeste jednou podekovat nasemu pruvodci Pavolu Okenkovi za profesionalni a zaroven velmi lidsky pristup k nam. I diky nemu byla nase dovolena nezapomenutelnym zazitkem. Palo, diky !!!:-)

Petra L.

20.12.2016

Moc děkujeme za zájezd a krásné, nezapomenutelné zážitky. Průvodce Pavol Okenka byl  fantastický!! Je vidět, že tento region je jeho velkou láskou a že ji opravdu procestoval dokonale a zná historii a i normální život lidí. Jeho vědomosti a organizační schopnosti jsou skvělé. Na jeho neskutečný humor nezapomenu... Díky Paľo!! S pozdravem

Tamara B.

17.12.2014

Nejkrásnější byl Angkor Wat. Děkuji za všechno poznání. Na zájezdech vaší CK jsem vždy spokojená.

Ludmila P.

15.10.2013

Výborně připravený program. Vynikající průvodce Palo Okenka. Víc takových zájezdů!

Helena B.

16.12.2014

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

19.9. - 30.9.2024
+ další 1 termín
12 dní
Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

7.2. - 2.3.2025
24 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)