Laos - Kambodža

216

Laos - Kambodža

Fascinující Indočínou podél Mekongu

Pestrá mozaika kultur, zajímavých lidí a přírodních krás, s odpočinkem u moře

Náš tipPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Pohoda v řídce obydleném Laosu bez hektických měst, s dramatickou horskou přírodou, ve které jsou ukryta kdysi mocná královská sídla. Jeskyně, vodopády, chrámy buddhismu. Bonusem jsou srdeční, zdvořilí a turismem nezkažení lidé, kteří ctí své tradice. V Kambodži navštívíme jednu z největších a nejkrásnějších stavebních památek lidské historie, chrámový komplex Angkor Wat. Závěr věnujeme odpočinku na bílých plážích jižního moře, koupání a šnorchlování.
 
Poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Akce je vhodná pro všechny věkové skupiny. Čekají nás zajímavá místa, některá zapsaná na seznamu UNESCO. Etnicky a přírodně bohatý Laos a kulturně atraktivní Kambodža jako dvě netradiční a oblíbené destinace jihovýchodní Asie. Laos v sobě skrývá také zajímavá přírodní bohatství - krasové oblasti s jeskyněmi, světový veletok Mekong, vodopády i džunglí porostlá horská úbočí. V závěru zájezdu je zařazen odpočinek v Kambodži na plážích Thajského zálivu.
Možná je i kratší varianta zájezdu bez pobytu u moře.

Termíny a rezervace

Termín: 26.1. - 10.2.202016 dní / 13 nocí (16 dní / 13 nocí)Cena: 66 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín: 26.1. - 15.2.202021 dní / 18 nocí (21 dní / 18 nocí)Cena: 75 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do LAOSU. Země plná buddhismu, pálenky lao-lao, rýžového vína, příjemných lidí a památek nepřeválcovaných turismem. Nocleh na palubě letadla.

2. den

Přílet do Luang Prabang. Pro zájemce tradiční laoské masáže chodidel či celého těla. Nocleh v Luang Prabang.

3. den

Prohlídka bývalého královského města Luang Prabang (UNESCO). Právem se řadí mezi nejpůvabnější města Asie. Usazené v zelených kopcích na břehu Mekongu, oplývá nespočtem krásných chrámů a pagod. Královský palác a muzeum. Ranní i večerní trh s neopakovatelnou atmosférou. Neznámé plody, koření, žáby, ryby, veverky,… Vyhlídka Phou Si nad Mekongem. Zkusíme i pálenku lao-lao s naloženým hadem, která se zde považuje za všelék? Nebo si dáte raději koktejl z čerstvého tropického ovoce či velice slušný místní ležák Beerlao? Nocleh v Luang Prabang.

4. den

Neopakovatelná atmosféra města za svítání. Procesí oranžově oděných mnichů kráčí za rozbřesku ulicemi Luang Prabangu a místní obyvatelé jim dávají milodary v podobě jídla a peněz. Plavba po otci vod - Mekongu do královského Luang Prabangu. Posvátná královská jeskyně Pak Ou ve skále nad řekou. Laos býval po staletí znám jako „Království miliónu slonů”. I my budeme mít možnost navštívit Sloní tábor, svézt se džunglí na těchto majestátních tlustokožcích. Se slony se tu můžete i vykoupat! Odpoledne výlet na vodopády Kuang Si, kde se osvěžíme v křišťálové vodě a nahlédneme do záchranného centra medvěda malajského. Nocleh v Luang Prabang.

5. den

Pohádkovou krajinou do krasové oblasti Vang Vieng. Procházka mezi rýžovými políčky na blízkou vyhlídku. Nocleh ve Vang Vieng.

6. den

Celodenní výlet mezi vápencovými skalními útvary. Koupání v jezírku s průzračnou vodou. Návštěva buddhistické jeskyně Than Poukham. V jisté místní restauraci jsme na naší poslední cestě objevili smažený řízek a bramborový salát. Půjdete s námi vyzkoušet jak chutná laoská verze této české klasiky? Nocleh ve Vang Vieng.

7. den

Odjezd do hlavního laoského města. Královské město Vientiane s příjemně domáckou atmosférou. Prohlídka města. Pha That Luang - velká zlatá pagoda a národní symbol. Wat Si Saket - nejstarší chrám, který jediný unikl zkáze, když dobyvatelé ze Siamu srovnali celé město se zemí. Vítězný oblouk Patuxai - vyšší než v Paříži. Buddha Park - bizarní expozice pod širým nebem, plná buddhistických a hinduistických božstev a bájných tvorů. Noční přesun lehátkovým autobusem na jih Laosu do Pakse.

8. den

Úrodná vysočina Bolevan Plateau, návštěva kávových a čajových plantáží. Procházky svěží krajinou kolem vodopádů Tad E-Tu, Tad Yuang a Tad Fang, jenž je se svou výškou 120 metrů nejvyšším v Laosu. Nahlédneme do života místních horských národů Alak, Katu a Suay, které ještě vyznávají tradiční animistickou víru. Budeme mít štěstí  a zažijeme i ruch místního trhu? Nocleh v Pakse.

9. den

Prastarý Wat Phou, chrámový komplex na terasách v horském úbočí, který je spolu s okolní kulturní krajinou Champasak zapsán do seznamu UNESCO. Je starší než Angkor Wat a stále využíván věřícími. Nezávislý Champasak býval královským sídlem, stejně jako Luang Prabang a Vientiane, na severu. Sjednocením těchto tří  království vznikl dnešní Laos. Večerní příjezd do oblasti Si  Pan Don alias 4000 ostrovů. Nocleh v Si Pan Don.

10. den

Výlet do ostrovní krajiny Si  Pan Don s pohodovou atmosférou. Šířka Mekongu zde dosahuje až 15 km. Návštěva Liphi, jediných vodopádů na Mekongu. Asijský veletok tady opouští hornatý Laos a s burácením padá přes hranici do úrodné Kambodže. Pozůstatky staré francouzské železnice. Vzácně je tu možné zahlédnout i kriticky ohrožené iravadské sladkovodní delfíny. Nocleh v Si Pan Don.

11. den

Překročení hranice do KAMBODŽE, přesun do Siemreapu, výchozí bod pro návštěvu areálu Angkor Wat. Ochutnávka vyhlášených lahůdek v místní tržnici. Porovnáme rozdíly mezi tradiční kambodžskou a laoskou masáží? Nocleh v Siemreap.

12. - 14. den

Angkor Wat největší lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se zde zachovalo 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prom pohlcený džunglí, Banteay  Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Odpolední fakultativní výlet po jezeře Tonlesap. Přírodní unikát - řeka vytéká z jezera Tonlesap a ústí do Mekongu. V době vysokého stavu Mekongu teče řeka zase opačným směrem do jezera. Snaha ukázat maximum z odlišného života specifické kultury, poklidná atmosféra v místních vesničkách. Noclehy v Siemreap.

15. den

Přesun autobusem do Phnom  Penhu. Příjezd do hlavního města KAMBODŽE. Nocleh v Phnom Penhu.

*Možnost zkrácení. Odlet domů 15.den, návrat domů 16.den.

16. den

Prohlídka města. Královský palác, Stříbrná pagoda, WatPhnom. Užijeme si kontrasty hlavního města - noční život, masážní salony a čepované pivo, nákupy suvenýrů na tržnici. Navštívíme i taneční školu? Nocleh v Phnom Penhu.

17. - 19. den

Koupání a zasloužený odpočinek u moře v Sihanoukwille na pobřeží Thajského zálivu. Nejznámější bílá pláž Otres Beach. Fakultativní výlet lodí za šnorchlováním na nedaleký tropický ostrůvek Koh  Rong s tyrkysovou vodou. Pro zájemce návštěva blízkého městečka Kampot s možností nákupu místního kvalitního pepře. Noclehy v Sihanoukwille.

20. den

Přejezd do PhnomPenhu. Odlet do Evropy. Nocleh na palubě letadla.

21. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy.
 • Pozemní doprava kombinovaná, dálkový bus, pronajaté minivany, 1x noční přejezd dálkovým autobusem
 • Ubytování 17x/12x v hotýlcích střední turistické kategorie - dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím a stropním fénem, na některých místech s klimatizací, u moře v bungalovech.
 • Snídaně.
 • Vstupy do národních parků.
 • Návštěva sloního tábora.
 • Český průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Laosu 30 USD na hranicích, vstupní vízum do Kambodži 30 USD na hranicích.
 • Stravování mimo snídaně.
 • Vstupy do památek.
 • Spropitné místním řidičům a průvodcům.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 5 900 Kč (16 dní) / 7 400 Kč (21 dní).

Fakultativní výlety

 • Výlet lodí na ostrov Koh Rong 15 – 25 USD podle zvoleného programu.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Poznávací zájezd do Laosu a Kambodži je určen nejen milovníkům kultury, památek a náboženství. Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst, v závěru je odpočinek u moře. Po dobu akce budeme využívat kombinovanou dopravu: pronajatá vozidla, místní autobusy. Z laosko-kambodžské hranice do Siem Reapu pojedeme pronajatým vozidlem (cca 6-7 hodin). V Angkoru budeme užívat pronajatá vozidla a taxíky. Ze Siem Reapu do Phnompenhu a pak do Sihanoukwille pojedeme turistickým autobusem (cca 6 hodin), který využijeme také pro zpáteční cestu. Loď fakultativně využijeme pro dopravu na exotický ostrov Koh Rong a na jezero Tonlesap. Do časového harmonogramu akce je zahrnut jeden noční přesun na trase z Vientiane na jih Laosu (noční lehátkový autobus).

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotelech a bungalovech střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím, vybavené stropním fénem, se snídaní, na některých místech s klimatizací. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.  

Vaše ohlasy

Zájezd do Laosu a Kambodže se mi moc líbil. Zájezd jako celek byl bez chyby, stejně jako vstřícnost průvodce Pavla Okenky.

Hana Š.

1.3.2018

Vážení, dovolte mi touto cestou poděkovat za krásné zážitky a zejména za příležitost poznat Vašeho průvodce Pala Okenku. Mám za sebou poměrně dost cest, ale s nikým tak fundovaným a znalým jsem se dosud nesetkala. Palo má komplexní znalosti historie i kultury Indočíny a dokáže vynikajícím   způsobem  prezentovat historii a současnost těchto krásných ale těžce zkoušených zemí v širších souvislostech. Samozřejmě, nechybí mu ani humor, pochopení a skvělé organizační schopnosti. Blahopřeji k tak vynikajícímu průvodci a budu se těšit, že se s ním opět někdy setkám.

Petra W.

26.2.2018

Dobrý den, byli jsme v Laosu, v zemi, kterou jsme velice toužili navštívit. Byli jsme v Laosu, v zemi zatím neposkvrněné návalem turistů. Byli jsme v Laosu, o kterém říkám, že je to ještě kus "Staré Dobré Asie"... Laos naprosto splnil naše očekávání- překrásná země s asijskou atmosférou denních a večerních trhů, pohodoví lidé, vůně, nádhera... Zájezd Paĺo Okenka koncipoval tak, že se střídaly památky, chrámy s přírodou - nádherné vodopády, krasové jeskyně, ostrovy , jezera a život na nich. Byla to kouzelná poznávací dovolená !!! Paĺo je úžasný průvodce, který Asií žije a velice dobře ji zná. Je nesmírně obětavý a připravil nám zájezd na vysoké úrovni. Já osobně si ho vážím i jako člověka- slušného, férového a tolerantního . Paĺo !!! moc a moc děkujeme, víme všichni dobře, že jsi zvládl i nemožné!! Těšíme se na Zážitkový Vietnam příští rok.. S láskou

Tamara a Libor

17.2.2018

Timto bychom chteli jeste jednou podekovat nasemu pruvodci Pavolu Okenkovi za profesionalni a zaroven velmi lidsky pristup k nam. I diky nemu byla nase dovolena nezapomenutelnym zazitkem. Palo, diky !!!:-)

Petra L.

20.12.2016

Moc děkujeme za zájezd a krásné, nezapomenutelné zážitky. Průvodce Pavol Okenka byl  fantastický!! Je vidět, že tento region je jeho velkou láskou a že ji opravdu procestoval dokonale a zná historii a i normální život lidí. Jeho vědomosti a organizační schopnosti jsou skvělé. Na jeho neskutečný humor nezapomenu... Díky Paľo!! S pozdravem

Tamara B.

17.12.2014

Nejkrásnější byl Angkor Wat. Děkuji za všechno poznání. Na zájezdech vaší CK jsem vždy spokojená.

Ludmila P.

15.10.2013

Výborně připravený program. Vynikající průvodce Palo Okenka. Víc takových zájezdů!

Helena B.

16.12.2014

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Kalimantan, Sulawesi a Togiany
270 Kalimantan, Sulawesi a Togiany

Tropické srdce Indonésie

22.9. - 3.10.2019
+ dalších 7 termínů
12 dní
Thajsko - Kambodža - Barma (Myanmar)
27.10. - 22.11.2019
+ další 3 termíny
27 dní
Thajsko - Laos - Vietnam
210 Thajsko - Laos - Vietnam

Památky a bílé pláže

18.12. - 11.1.2020
+ další 1 termín
25 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog