Vietnam - Kambodža

209

Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indočíně. Nejen chrámový komplex Angkor Wat.

Pro každéhoPamátky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

VIETNAM s vyhlášenou Dračí zátokou Ha Long se stovkami vápencových velikánů. Bývalé město císařů Hue, středověký obchodní přístav Hoi An. Projížďka lodí v deltě Mekongu, síť tunelů CuChi. Odpočinek na písečných plážích vyhlášeného plážového letoviska Nha Trang. KAMBODŽA - země nabízející ojedinělou stavbu, jedinečný chrámový komplex Angkor Wat. Poznáme to nejlepší z obou zemí!
 
Jedná se o poznávací zájezd v komfortním balení určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i gurmánům a milovníkům exotické přírody. Čekají nás nejzajímavější místa jihovýchodní Asie, mnohá z nich zapsaná na seznamu UNESCO. Program určený všem milovníkům tradiční Asie.

Termíny a rezervace

Termín: 26.12. - 11.1.201917 dní (17 dní)Cena: 68 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 26.12. - 14.1.201920 dní (20 dní)Cena: 84 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín: 2.3. - 18.3.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 63 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 2.3. - 21.3.201920 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 79 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní lze doobsadit mužem
Termín: 3.8. - 19.8.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 63 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 3.8. - 22.8.201920 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 79 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 10.11. - 26.11.201917 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 63 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 10.11. - 29.11.201920 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 79 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.12. - 11.1.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 68 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 26.12. - 14.1.202020 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 84 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 1.3. - 17.3.202017 dní / 14 nocí (17 dní / 14 nocí)Cena: 63 400 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Termín: 1.3. - 20.3.202020 dní / 17 nocí (20 dní / 17 nocí)Cena: 79 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Jihovýchodní Asii poprvé navštívil v památném roce 2000, aby se tam, jak sám říká, "zacyklil". Pořád ho něco táhne zpátky - objevovat nové neznámé obzory a stejně tak vracet se na milovaná místa. Považuje za štěstí, že v posledních letech v Asii tráví většinu č...

Více informací o průvodci

Zdenka

Zdenka Stryková

Vystudovala grafickou školu a profesně se věnuje marketingu. Díky svému zaměření má blízko k umění, na cestách ale nejraději svým objektivem zachycuje život místních lidí a drobné momentky. Cestováním žije, sbírá mapy, knižní průvodce, čte především cestopisy. Řídí se heslem "Cesta je cíl" a dík...

Více informací o průvodci

Jana Kysilková 26.12. - 14.1.2019

Pavol Okenka

Zdenka Stryková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do VIETNAMU. Hanoj - od roku 1010 hlavní město. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel.

3. den

Prohlídka města. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1070. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Prohlídka Ho Či Minova domu. Vyhlídková projížďka na rikšách. Představení jedinečného vodního divadla.

4. - 5. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Návštěva jeskyně. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Návštěva vesnice Le Mat s možností ochutnávky hadích specialit. Návrat do Hanoje.

6. - 7. den

Letecky do bývalého císařského města Hue. Císařská citadela a paláce v přilehlých zahradách. Thien Mu - osmiboká pagoda. Plavba po Vonící řece. Úchvatné císařské hrobky. Tržnice se záplavou tropického ovoce a místních produktů.

8. den

Cesta z Hue do Hoi An se zajímavými zastávkami. Manufaktura na výrobu typických kónických klobouků a vonných tyčinek. Danang- muzeum čamské kultury, jedinečné exempláře z rozkvětu Čamské říše ze 7. - 14. století. Marble Mountains - Ngu Hanh Son - posvátné mramorové věže symbolizující pět prvků. Manufaktura na výrobu kvalitních oděvů z hedvábí, krásné šaty zhotoví za jednu noc!

9. den

Hoi An - středověká architektura, japonský, čínský a francouzský vliv. Japonský dřevěný most ze 17. století. My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. Století. Nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů.

10. den

Letecky z Danangu do přímořského letoviska Nha Trang. Ubytování na nejznámější promenádě.

11. - 12. den

Prohlídka Nha Trangu. Čamské věže Po Nagar na hoře Cu Lao s překrásným výhledem do okolí. Odpočinek na písečných plážích lemovaných palmami, koupání v Jihočínském moři.

13. den

Letecky do Saigonu, dnes oficiálně Ho Či Minovo město. Prohlídka města. Katedrála Notre Dame, historická budova hlavní pošty od G. Eiffela. Palác sjednocení, Muzeum válečného dědictví, bohatá tržnice Ben Thanh.

14. - 15. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do delty Mekongu se zastávkou u nejznámějších Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Odpoledne pokračování do delty Mekongu, projížďka lodí po hlavním toku Mekongu i po bočních ramenech. Kokosové vesničky. Výrobny rýžových produktů. Překrásné přírodní scenérie i typický život místních obyvatel. Návrat do Saigonu, pokračování prohlídky města.

16. den

Letecky do KAMBODŽE, do města Siem Reap, výchozího místa pro prohlídku chrámů Angoru.

Možnost zkrácení, odlet 16.den ze Saigonu

17. - 19. den

Angkor Wat největší kulturní lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se v jeho okolí zachovalo více než 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než jeho předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Cestou zastávka na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat. Odpolední odlet ze Siem Reap s přestupem do Evropy.

20. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka. Letištní taxy.
 • Letecky Hanoj - Hue, Nha Trang - Saigon, Saigon – Siem Reap, Danang - Nha Trang.
 • Ostatní doprava - pronajatá vozidla.
 • Lodní výlet do zátoky Ha Long s plnou penzí.
 • Výlet do delty Mekongu se zastávkou u Cu Chi tunelů s plnou penzí. Přeprava po areálu Angkor Wat.
 • Lodní výlet po jezeře Tonlesap.
 • 16x / 13x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodci dle potřeb.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kambodži 30 USD na hranicích, e-vízum do Vietnamu 875 Kč.
 • Vstupné do památkových objektů a na kulturní vystoupení.
 • Stravování nad rámec programu.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 800 Kč (20 dní) / 6 900 Kč (17 dní).

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Jedná se poznávací zájezd určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i milovníkům exotické přírody. Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Delší přesuny jsou řešeny letecky: Hanoj - Hue, Danang - Nha Trang, Nha Trang - Saigon, Saigon – Siem Reap. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a s klimatizací. Během dvoudenního výletu lodí do zátoky Ha Long budeme ubytováni na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu. Po dobu dvoudenních lodních výletů do zátoky Ha Long a do delty řeky Mekong je v ceně zájezdu plná penze (1. den snídaně, oběd, večeře, 2. den snídaně, oběd). Stravovat se budeme převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel. Poznámka pro gurmány: cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší a nejzdravější na světě.

Vaše ohlasy

Dobrý deň, práve sme sa vrátili z krásneho zájazdu Vietnam - Kambodža pod vedením Ruženky Duchkovej. Splnila nám všetky priania aj tie navyše za čo jej veľmi vďačíme. Bola vždy pohotová, prispôsobovala program tak aby sme čo najviac videli aj v prípade špatného počasia. Oplývala vždy úsmevom a aj humorom, dokázala stmeliť partiu tak, že vo Vietname sme si v reštike zaspievali aj naše české a slovenské ľudové pesničky, čo sa nám na žiadnom zájazde ešte nepodarilo. Patrí jej od nás veľká vďaka za úspešný zájazd a ak budeme mať možnosť radi si ju vyberieme na inom zájazde za našu sprievodkyňu. 

5.12.2018

Dobrý den, byla jsem se svou neteří na Vašem zájezdu....a bylo to úžasné....dám Vám nějaký feed back během vánoc, až budu mít víc času - teď doháním 3 týdny nepřítomnosti. Ale co musím napsat hned - průvodkyně Růžena Duchková byla senzační!!! Ono se to nezdá, ale ať je program zájezdu jak chce dobrý, vždycky na osobě průvodce hodně záleží... Rose (jak jsem si ji "nicknamela") nejen že má dar příjemného hlasu a vystupování a trpělivosti, ona má i to "něco navíc" - ví o čem mluví, řeší aktuální situace, pacifikuje místní průvodce (velmi nutné!!!) a celkově jedná tak, že máte pocit, že se o každého ze zájezdu osobně stará. Držte si ji a dobře ji plaťte, stojí za to! :-)

5.12.2018

Dobrý den, chtěli bychom poděkovat za krásnou dovolenou, kterou jsme strávili na poznávacím zájezdu po Vietnamu s úžasnou průvodkyní Zdenkou Strykovou. I když jsme absolvovali jenom část zájezdu (bez Kambodže), byli jsme spokojeni s programem, který kombinoval poznání i odpočinek  a  díky naší průvodkyni jsme poznali spoustu věcí, které by nám jinak zůstaly utajeny. Před její profesionalitou a zároveň milým lidským přístupem smekáme. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na další krásné zážitky s CK Livingstone.

23.11.2016

Zdravíme. Zúčastnily jsme se zájezdu Vietnam a Kambodža komfortněji v termínu od 15.11. do 4.12. 2015. Programu lze vytknout jen návštěvy příliš mnoho památek, časově náročných, uvítaly bychom více přírody a poznání života venkovských lidí. Ubytování velmi dobré, stravování skvělé. Ovšem velmi nám zájezd obohatil a zpříjemnil průvodce skupiny pan Pavol Okénka. Byl velmi pozorný, vnímavý a vstřícný vůči „účastníkům zájezdu" i domorodcům, vkusně a beze zbytku tlumočil,  zjistil odpovědi na naše dotazy a věnoval se nám i o svém volnu a byl i zábavný. Dokázal ze skupiny udělat dobře se bavící „partu“. Děkujeme.  

9.12.2015

Ještě jednou moc velký dík Lukáši Bártkovi za vedení zájezdu, cestuji několikrát ročně od r. 99, ale tak povedená dovolená s množstvím nových znalostí i příjemných kolektivních zážitků je ojedinělá!! 

20.8.2016

Také já jsem se vrátila v polovině ledna z cesty po Vietnamu a chtěla bych poděkovat naší průvodkyni (průvodkyni roku !!) Tereze Malkrabové, a to nejen za jej obětavost, s jakou se o nás starala, ale také za znalosti o zemi, kterou nás provázela. V neposlední řadě pak za skutečně přátelský přístup a obrovský smysl pro humor, kterým naše zážitky z cesty ještě umocnila. Cestování s Terezou byla (a jistě bude) prostě pohoda! Díky!

29.1.2015

Díky za krásnou dovolenou. S průvodcem Lukášem Bártkem se cestovalo moc pěkně. Přeji vám hodně dalších spokojených účastníků zájezdů. Srdečně  

7.3.2013

Dobrý den, zúčastnila jsem se zájezdu Vietnam - Kambodža a chci touto formou vyjádřit svou celkovou spokojenost se zájezdem, zejména velmi kladně hodnotím osobnost průvodkyně paní Strykové. Přeji si, abych stejně zdařilé zájezdy prožila s Livingstonem také v budoucnu. S pozdravem  

8.2.2016

Příkladná byla práce průvodkyně Zdenky Strykové, její odborné znalosti, znalost prostředí, organizační schopnosti a přístup ke klientům, snaha vyjít každému vstříc, aby si v zájezdu každý našel vše ke své spokojenosti.  

18.11.2015

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

30.6. - 19.7.2019
+ další 1 termín
20 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

15.2. - 3.3.2019
+ další 2 termíny
17 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

16.3. - 3.4.2019
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog