Vietnam - Kambodža

209

Vietnam - Kambodža

To nejlepší z obou zemí

Nejoblíbenější skladba poznávacího programu v Indočíně. Nejen chrámový komplex Angkor Wat.

Oblíbený Památky a moře

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Vietnam s vyhlášenou Dračí zátokou Ha Long se stovkami vápencových velikánů. Bývalé město císařů Hue, středověký obchodní přístav Hoi An. Projížďka lodí v deltě Mekongu, síť tunelů Cu Chi. Odpočinek na písečných plážích na jihu země. Kambodža - země nabízející nejen jedinečnou stavbu, chrámový komplex Angkor Wat. Poznáme to nejlepší z obou zemí!

Jedná se o poznávací zájezd v komfortním balení určený zájemcům nejen o kulturní památky, zvyky a tradice, ale i gurmánům a milovníkům exotické přírody. Čekají nás nejzajímavější místa jihovýchodní Asie, mnohá z nich zapsaná na seznamu UNESCO. Program určený všem milovníkům tradiční Asie.

Termíny a rezervace

Termín:  28.7. - 11.8.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  72 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.7. - 14.8.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  28.7. - 14.8.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  3.11. - 17.11.2024 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  72 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  3.11. - 20.11.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  2.3. - 16.3.2025 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  76 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  2.3. - 19.3.2025 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  27.7. - 10.8.2025 15 dní / 12 nocí  (15 dní / 12 nocí) Cena:  72 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Magdalena

Magdalena Radostová

Fotografka, cestovatelka a spisovatelka. Své obrovské zálibě cestování se naplno věnuje již více než 10 let. Divoká příroda, místní etnika, oblasti ještě turisty málo probádané, tam nejraději směřuje své cesty. Právě proto se před několika lety poprvé vydala do Vietnamu, který jí učaroval. Vrací...

Více informací o průvodci

Milan

Milan Václavík

Zapálený cestovatel, který miluje exotickou kuchyni a cestuje za netradičními pokrmy po celém světě. Na cestách se rád seznamuje s místní kulturou, poznává zajímavá místa. Procestoval Blízký východ i severní Afriku, Blízký východ, kde poznal řadu zajímavých míst a nových přátel. Nejvíce ho v...

Více informací o průvodci

Sandipa

Sandipa Simová

Sandipa miluje slunce, miluje pohyb, miluje humor a cítí se doma, kamkoli jí srdce dovede. Nezůstává dlouho na jednom místě, baví jí žít v různých kulturách a vidět svět ze všech možných perspektiv. Od svých 20 let žije více v zahraničí než v české kotlině. Po studiích psychologie se vydala na V...

Více informací o průvodci

Jana

Jana Kysilková

Vystudovala odbornou francouzštinu a už během studií získala spoustu zkušeností s životem v zahraničí. Říká o sobě, že je zvyklá mít při práci hlavu v oblacích a když prozradíme, že přes pět let pracovala jako letuška, tak si můžete být jistí, že se o vás postará a nebude jí chybět smysl pro hum...

Více informací o průvodci

Magdalena Radostová 28.7. - 11.8.2024
28.7. - 14.8.2024
?

Milan Václavík 3.11. - 17.11.2024
3.11. - 20.11.2024
?

Sandipa Simová

Jana Kysilková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Vietnamu.

2. den

Přílet do Hanoje - od roku 1010 hlavní město. Staré město - uličky pojmenované podle tradičních řemesel. Nocleh v Hanoji.

3. den

Prohlídka města. Van Mieu - chrám literatury, univerzita z roku 1070. Hoan Kiem - jezero Navráceného meče s chrámem Ngoc Son. Jednostupňová pagoda Chua Mot Cot. Prohlídka Ho Či Minova domu. Vyhlídková projížďka na rikšách. Představení jedinečného vodního divadla. Nocleh v Hanoji.

4. - 5. den

Dvoudenní výlet s plnou penzí do Dračí zátoky Ha Long. 3 000 skalních věží roste z mořské hladiny, skalní a jeskynní laguny. Návštěva jeskyně Surprise Cave. V roce 1994 byla zátoka Ha Long zařazena na seznam světového přírodního dědictví UNESCO. Nezapomenutelná plavba lodí v tradičním stylu. Nocleh na lodi. Návrat do Hanoje. Večerní odlet do Hue. Nocleh v Hue.

6. den

Prohlídka císařského města Hue. Císařská citadela a paláce v přilehlých zahradách. Thien Mu - osmiboká pagoda. Plavba po Vonící řece. Úchvatné císařské hrobky. Tržnice se záplavou tropického ovoce a místních produktů. Nocleh v Hue.

7. den

Cesta z Hue do Hoi An se zajímavými zastávkami. Zaujme nás manufaktura na výrobu typických kónických klobouků a vonných tyčinek nebo ústřicová farma? V Danangu spatříme nejdelší dračí most a navštívíme Marble Mountains - NguHanh Son - posvátné mramorové věže symbolizující pět prvků. Hoi An - manufaktura na výrobu kvalitních oděvů z hedvábí, krásné šaty zhotoví za jednu noc! Nocleh v Hoi An.

8. den

Hoi An - středověká architektura, japonský, čínský a francouzský vliv. Japonský dřevěný most ze 17. století. My Son - bývalé náboženské centrum Čampy v 7. - 13. století. Nejdéle fungující chrámový komplex v jihovýchodní Asii! Pozůstatky hinduistických chrámů. Možnost projížďky na skořápkových tradičních lodičkách. Nocleh v Hoi An.

9. den

Letecky z Danangu do Saigonu, dnes oficiálně Ho Či Minovo město. Bohatá tržnice Ben Thanh, ideální místo pro nákup dárků před odletem. Katedrála Notre Dame, historická budova hlavní pošty od G. Eiffela. Palác sjednocení. Muzeum válečného dědictví. Nocleh v Saigonu.

10. den

Ranní prohlídka Cu Chi tunelů. Síť tunelů u Cu Chi umožnila za války vietnamským jednotkám ovládnout rozlehlý region situovaný pouhých 40 km od Saigonu. Výlet do delty Mekongu, projížďka lodí. Překrásné přírodní scenérie. Nocleh v Saigonu.

11. den

Přesun ze Saigonu na jih k moři do Vung Tau. Noclehy v Ho Tram Beach Resort.

12. - 13. den

Odpočinek  na písečných plážích lemovaný palmami, koupání v Jihočínském moři.

14. den

Rozloučení s Vietnamem. Letecký návrat domů nebo pokračování letecky do Kambodže, do města Siem Reap, výchozího místa pro prohlídku chrámů Angoru. Nocleh v Sieam Reap.

15. - 16. den

Angkor Wat největší kulturní lahůdka jihovýchodní Asie. Z období 9. - 14. století se v jeho okolí zachovalo více než 130 paláců a chrámů. Vrchol světového stavitelství. Každý panovník stavěl impozantnější stavby než předchůdce. Tajemné zarostlé paláce. Bayon - magické kamenné siluety tváří, 350 m dlouhá Sloní terasa. Ta Prohm pohlcený džunglí, Banteay Srei z růžového kamene, obrovské vodní nádrže. Noclehy v Siam Reap.

17. den

Lodní výlet po jezeře Tonlesap. Rybářská vesnice Kampong Phluk. Stihneme cestou i zastávku na skupině chrámů v oblasti Rulous, ruiny bývalého královského města Indrapura, staršího než Angkor Wat? Odpolední odlet ze Siem Reap s přestupem do Evropy.

18. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy 
 • Letecky Hanoj - Hue, Danang - Saigon, Saigon – Siem Reap 
 • Ostatní doprava - pronajatá vozidla 
 • Lodní výlet do zátoky Ha Long s plnou penzí 
 • Výlet ke Cu Chi tunelům
 • Výlet do delty Mekongu 
 • Přeprava po areálu Angkor Wat 
 • Lodní výlet po jezeře Tonlesap 
 • 14x / 11x ubytování v kvalitních hotelech se snídaní, 1x nocleh na lodi ve dvoulůžkových vybavených kajutách 
 • Český průvodce
 • Místní průvodci dle potřeb 

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Kambodži 30 USD na hranicích, e-vízum do Vietnamu 925 Kč 
 • Vstupné do památkových objektů a na kulturní vystoupení 
 • Stravování nad rámec programu 
 • Spropitné 
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 13 200 Kč (18 dní) / 10 200 Kč (15 dní)
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například: 

 • Dům Ho Chi Minha v Hanoi a další muzea cca 6 USD
 • My Son cca 7 USD
 • Hoi An cca 6 USD
 • Angkor Wat cca 62 USD
 • Phare Circus cca 18 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Záleží nám na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Delší přesuny jsou řešeny letecky: Hanoj - Hue, Danang - Saigon, Saigon – Siem Reap. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím a s klimatizací. Během dvoudenního výletu lodí do zátoky Ha Long budeme ubytováni na lodi, ve dvoulůžkových kajutách s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně formou bufetu. Po dobu dvoudenního lodních výletu do zátoky Ha Long a jednodenního výletu do delty řeky Mekong je v ceně zájezdu plná penze (1. den snídaně, oběd, večeře, 2. den snídaně, oběd).

Stravovat se budeme převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Poznámka pro gurmány: cestování je vždy spojované s ochutnávkou exotických pokrmů. Kde jinde než ve Vietnamu je toto pravidlem. Vietnamská kuchyně patří mezi nejpestřejší a nejzdravější na světě.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěli by jsme tímto poděkovat Vašemu průvodci a Vaši cestovní kanceláři za báječnou dovolenou v lokalitách Vietnam a Kambodža v termínu od 27.12.2022 až 15.1.2023. Profesionálně vedený velmi intenzivní zájezd plný poznání, informací, zážitků kulinářských i přírodních s přiměřenou mírou relaxace, zábavy a s poznáním místních zvyklostí. Průvodce Milan Václavík nás udivoval znalostmi s množstvím informací geografických, dějepisných, náboženských i národnostních se vzájemnou historickou provázaností. Průvodce byl vnímavý k zájmům účastníků a věnoval se nám s maximálním využitím celého dne s poznáním umělecké kultury divadla a cirkusu i do nočních hodin. Ještě jednou Milanovi děkujeme

Gábina a Pavel

2.2.2023

Na přelomu letošního roku jsme se zúčastnili zajezdu č. 209 - Vietnam, Kambodža. Bohužel jsme nemohli z pracovních důvodů absolvovat cestu do Kambodži, což nebyl pro cestovní kancelář žádný problém, vše dokonale zařídila a my jsme odletěli z Ho Či Minova města zpět do Prahy. Program zájezdu byl velmi pestrý a aktivní od rána do večera. Měli jsme možnost poznat přírodu, architekturu, kulturu, mentalitu místních obyvatel, naučili jsme se vařit vybrané vietnamské pochoutky. Mimořádný dík patří našemu průvodci Milanu Václavíkovi, který by za skupinu během celého putování doslova "dýchal". Každé ráno jsme začínali zábavným kvízem, abychom si zopakovali, co jsme se předchozí den dozvěděli. V průběhu dne nás zásoboval informacemi o zemi a to jak historickými, tak současnými. Jeho péče nekončila ani při příjezdu do hotelu, vždy nabídl večerní program a snažil se 

Jana a Roman

1.2.2023

Dobrý den, v termínu 27.12.2022 - 15.1.2023 jsme se zúčastnili zájezdu "Vietnam-Kambodža". Zájezd byl velmi dobře zorganizován. Informovanost před odjezdem byla ze strany CK velmi dobrá.Zvláště bychom chtěli vyzdvihnout obětavost a profesinalitu našeho delegáta "Milana Václavíka". Nebyl to pouze delegát, ale spíše velký kamarád a přítel. Jeho nedozírné znalosti regionu a kompletní přehled o všem možném (i nemožném) nám udělalo z této dovolené nezapomenutelný zážitek. Mimořádná kvalita "Milana" velmi zvyšuje prestiž CK.

Vladimír Ch a Ivana K

31.1.2023

Dobrý den, zúčastnili jsme se s manželkou zájezdu č. 209 - Vietnam, Kambodža v termínu 06.11 - 25.11.2022. Touto cestou bychom chtěli poděkovat za krásný cestovatelský zážitek. Program byl bohatý a velice pěkný. Možná není úplně nutná návštěva dětského parku v Ba Na, kde je to spíš o zábavě, ale nakonec i to patří ke koloritu této země. A pobyt u moře bychom možná zkrátili na jeden den, protože volný den by se dal strávit návštěvou např. nějakého muzea, nebo památky. Ale to jsou skutečně detaily a celkově hodnotíme zájezd velmi dobře. Zejména bychom chtěli vyzvednout práci našeho průvodce - pana Milana Václavíka. Je to skutečný profesionál a stal se doslova naším kamarádem. Je fakt ochotný a s každou věci si dokázal velmi dobře poradit. Věnoval se nám každý den až do večera, včetně pomoci s výběrem večeře v místních hospůdkách. Nacestovali jsme s manželkou hodně, ale takto vstřícný přístup průvodce jsme ještě nezažili. Takže velká pochvala a snad i nějaká odměna .... Děkujeme a rádi se na CK Livingstone obrátíme příště, již něco plánujeme.

Jiří a Šárka H.

1.12.2022

Dobrý den, chceme se podělit o naše dojmy a pocity z naší dovolené na zájezdu do Vietnamu a Kambodže. Program byl výborně připraven, byl nabitý, obsahoval takovou spoustu krásných zážitků, že byl div to vše vtěsnat do vymezeného času. Samostatnou kapitolou byl náš průvodce Milan Václavík. Jednou větou - byl skvělý. Sršel informacemi o všem, co jsme navštívili a viděli. Vždy připraven vše vysvětlit, poradit a pomoci, navíc také předávat informace od místních průvodců. Prostě profesionál.  

Otakar, Jaroslava a Martin K.

30.11.2022

Dobrý den, dovolená Vietnam-Kambodža od 6.11.22 do 25.11.2022 předčila naše očekávání, a to i díky průvodci Milanu Václavíkovi. Byli jsme překvapeni jeho znalostí historie Vietnamu i Kambodže, místních zvyků a mentality národa, jeho obětavostí a organizačními schopnostmi. Určitě bych tento zájez doporučila přátelům hlavně s průvodcem Milanem Václavíkem.:-)  

Pavel a Mirka R.

30.11.2022

Podobné zájezdy

Indonésie - Jáva a Bali
220 Indonésie - Jáva a Bali

Indonéská pohádka

27.6. - 16.7.2024
+ další 1 termín
20 dní
Vietnam ze severu na jih
212 Vietnam ze severu na jih

Zapomenutý klenot Asie

29.12. - 13.1.2025
+ další 1 termín
16 dní
Zážitkový Vietnam
222 Zážitkový Vietnam

Etnické skupiny, příroda i gurmánské zážitky

29.9. - 17.10.2024
+ další 2 termíny
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Festival

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)