Srí Lanka - Rodinné dobrodružství

286

Srí Lanka - Rodinné dobrodružství

Ostrov slonů pro malé i velké

Speciálně sestavený program v exotické destinaci nabízí zážitky pro rodiče i děti

Pro rodiny Památky a moře

Typ zájezdu:

Komfortní zájezdy

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Atraktivní hlavní město Colombo, buddhistické chrámy a posvátná místa, safari v NP Minneriya. Pomalejší tempo, kratší přesuny, příjemné ubytování a čas pro rodinné aktivity. Poznejte různé tváře Srí Lanky v exotickém prostředí. Svezou se děti na slonovi? Okouzlí je stáda slonů v jejich přirozeném prostředí? Ubytování v hotelech s bazénem. Odpočinek u moře v letovisku Trincomalee.
 
Láká vás koupání v exotice spojené s poznáním a přitom chcete cestovat s dětmi? Vydejte se s námi na ostrov slonů a koření. Zájezd je určený pro rodiny s dětmi. Oblíbená exotická destinace nabízející kulturní i přírodní bohatství. Program je sestaven v pohodovém tempu, čas bude i na radovánky u moře. Nabízíme jedinečnou příležitost, jak seznámit děti s odlišnou kulturou a zároveň si i odpočinout…

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavel

Pavel Valach

Milovník Srí Lanky, kde žije více než dvanáct let. Absolutní znalec celého ostrova, který má několikrát procestovaný ze severu na jih. Jeho prostřednictvím si cestování po Srí Lance maximálně užijite. Nahlédnete pod pokličku náboženství, místní historie i kulturních zvláštností.

Více informací o průvodci

Pavel Valach

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky na SRÍ LANKU.

2. den

Přílet do Colomba. Přesun do malebného městečka Negombo na pobřeží Indického oceánu.

3. den

Sloní sirotčinec Pinnawala je domovem pro více než osm desítek opuštěných slonů a slůňat. Koupání slonů v řece Ma Oya. Svezeme se na sloním hřbetu? Nakrmíme si svého slona? Přesun do kulturního a duchovního centra ostrova, Kandy. Dnes druhé největší město země bylo založeno ve 13.století. Jako někdejší hlavní město odolávalo díky své poloze několik set let vpádu koloniálních mocností. Starobylé centrum, vyhlídka na město s působivým jezerem uprostřed. Návštěva tržnice překypující exotickým ovocem. Nocleh v Kandy.

4. den

Prohlídka Kandy. Chrám Buddhova zubu Dalada Maligawa, jeden z nejvýznamnějších svatostánků v zemi. Jediné místo na světě uchovávající relikvii Buddhova zubu. Muzeum drahokamů. Seznámení se s broušením a leštěním drahokamů i výrobou šperků. Odpolední krátká procházka rušným centrem a centrálním bazarem nebo odpočinek u bazénu. Pro zájemce ohnivá show tradiční kandyjské kultury. Nocleh v Kandy.

5. den

Návštěva krásné botanické zahrady Peradeniya, pyšnící se bohatou sbírkou orchidejí. Přejezd do Dambully. Kláštery a jeskynní chrámy v Dambulle. Mistrovské dílo sinhálského buddhismu. Třicet metrů vysoká zlatá socha Buddhy střeží vchod. Odpočinek u hotelového bazénu. Nocleh v Dambulla.

6. den

Krátký přesun ke stolové hoře Sigiriya přezdívané Lví skála. Společně budeme počítat schody, které nás v ostrých zákrutech vyvedou až na vrchol jinak nedostupného skalního útesu, kde se tyčí starobylá tvrz obklopená královskými zahradami. Zachovalé skalní fresky půvabných sigirijských krásek. Horní plošina nabízí dechberoucí výhled do okolí v hloubce 200 metrů pod námi. Manufaktury na výrobu ruční batiky. Návrat do Dambully. Odpočinek u hotelového bazénu.

7. den

Brzy ráno safari v NP Minneriya, kouzelné výhledy na hladinu zakrytou oparem. Východ slunce nad jezerem mění jeho barevné odstíny. Stáda slonů, opice. Park je domovem pro 160 druhů ptáků a sedm desítek druhů motýlů. Určitě spatříme kormorány, čápy, ibisy a možná i orla.... Přejezd do přímořského letoviska Trincomalee.

8. - 10. den

Odpočinek u moře na krásné pláži v Trincomalee. Šnorchlování, koupání a další plážové aktivity. Možnost fakultativních výletů lodí za velrybami a delfíny, šnorchlování v korálové rezervaci Pigeon Island.

11. den

Odpolední přejezd do Colomba na letiště.

12. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Veškerá doprava pronajatým minibusem.
 • 9x ubytování v 3* hotelech se snídaní a bazénem.
 • Vstup do NP Minneriya.
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum 1 180 Kč před odletem (1.4. – 30.9.2019 - v tomto období platí bezvízový styk).
 • Vstupy do památek.
 • Fakultativní aktivity.
 • Stravování mimo snídaně.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 8 900 Kč.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Zájezd pro milovníky přírody - kterými děti rozhodně jsou - do tropického ráje. Oblíbená exotická destinace nabízející kulturní i přírodní bohatství. Na Srí Lanku se jezdí hlavně za pohodou a odpočinkem. Kulturně bohatá země fascinující koloniálním duchem, míšením kultur, čajem, bujnou vegetací i krásnými plážemi. Korálové útesy nabízí pestrost fauny i podmořské flóry. Program je koncipován tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst a především na pobyt u moře, který nejvíce ocení právě nejmladší účastníci cesty.

Po celou dobu akce budeme využívat vlastní pronajatá vozidla s místním řidičem. Do časového harmonogramu akce nejsou zahrnuty žádné noční přesuny. Akce nepatří k fyzicky náročným.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v kvalitních hotelech s bazénem, se snídaní, ve dvoulůžkových pokojích s vlastním příslušenstvím. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se budeme stravovat převážně společně v místních jídelnách a restauracích. Průvodce seznámí zákazníky s nabídkou, pomůže s objednávkou konkrétního jídla. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.  

Vaše ohlasy

Oceňujeme velmi přístup a profesionalitu našeho průvodce Pavla Valacha. 

Jiří a Hana Š.

27.9.2014

Celý zájezd neměl chybu, především díky místním znalostem, organizačním schopnostem a celkovým přístupem našeho průvodce Pavla Valacha. Za vše, co pro nás udělal, mu patří velké poděkování.

Zdeňka a Jakub Š.

21.9.2012

Podobné zájezdy

To nejlepší ze Srí Lanky
285 To nejlepší ze Srí Lanky

Ostrov slonů a koření

26.12. - 10.1.2020
+ další 1 termín
16 dní
Tanzanie
163 Tanzanie

Individuální safari v nejhezčích parcích Afriky

Vietnam - Rodinné poznávání
284 Vietnam - Rodinné poznávání

Země draků pro malé i velké dobrodruhy

16.2. - 29.2.2020
+ další 2 termíny
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog