Perly Turecka

292

Perly Turecka

To nejlepší ze Země půlměsíce

Starořecké památky i tyrkysové moře turecké riviéry

Novinka Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

6 - 10

Nejslavnější turecké pecky jsou nyní výzvou bez masy turismu. Navštivme nejkrásnější místa úžasně bohaté a historické země ve správné době! Úchvatná krajina, tyrkysové moře i starověké památky okouzlí autenticitou a monumentálností. Zemí na pomezí Evropy a Asie prošly desítky kultur a civilizací. Vystavěly velkolepá města, osídlily prapodivné skalnaté útvary. 

Nechte se okouzlit světem starověkých Řeků, nomádských kočovníků i mocných muslimských vládců. Poznáte to nejlepší z Turecka!

Termíny a rezervace

Termín:  18.5. - 2.6.2024 16 dní / 15 nocí  (16 dní / 15 nocí) Cena:  56 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  17.5. - 1.6.2025 16 dní / 15 nocí  (16 dní / 15 nocí) Cena:  61 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Lenka

Lenka Hrabalová

Vystudovala arabštinu a perštinu v Praze a už během studia trávila více času v "terénu" než ve školní lavici. Procestovala téměř dvacítku muslimských zemí, což jí dalo skvělý rozhled a vhled do kultur, náboženství, společností a životů lidí, kteří tam žijí. Dnes se ve světě islámu cítí jako doma...

Více informací o průvodci

Martina

Martina Grmolenská

Vystudovala dějiny umění a španělštinu, učaroval jí starověk a středověk. Na cestách tedy nevynechá chrámy, hrady, paláce... Vždy o nich sdělí něco zajímavého a nečekaného. V Latinské Americe vás překvapí svými znalostmi ztracených kultur i chutí lézt do kopců. Šťastná je v džungli, na horách či...

Více informací o průvodci

Lenka Hrabalová

Martina Grmolenská

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. den

Letecky do Turecka do hlavního města Ankary. Nasátí dostupné Asie všemi smysly.

2. den

Ankara je začátkem zajímavé cesty k největším perlám Malé Asie. První ochutnávky bohaté místní kuchyně, velkolepá citadela a výprava do legendární Kappadokie.

3. den

Kappadokie je nejmalebnější oblastí Turecka. Hrady, až osmipatrová podzemní města, fresky, kláštery, skvosty antiky, skalní výtvory, živé jeskyně. Urgup se líbí každému. Hora plnící přání vysoko nad městem, všude jeskyně a jeskynní kouzla. Stylové podzemní ubytování má fluidum. Kosmopolitní Mustafa Pasha odlišných náboženství, minarety, kláštery i řecké ortodoxní kostely. Antický Sobessos – románské koupele s mozaikami. Romantický Monastir Hospital.

4. den

Starobylý Ortahisar s hradem na skalách. Vyhlídka krajiny skalních monolitů, kde startují balony. Možnost výjimečného zážitku letu nad malebnými skálami. Goreme s kláštery hloubenými v útesech, velbloudi a nejlepší fresky. „Falické“ skály Cavasin a silné údolí neskutečných útvarů Sineklibel Sirti. Údolí holubů a mniši v Pasabag. Kamenný hrad Uchisar.

5. den

Konya - město tančících dervišů nabije silnou duchovní atmosférou. Šance na extatické tance sufi. Slavná hrobka věhlasného básníka Rúmího. Poutní místo zvláštní atmosféry, kam směřují poutníci zdaleka. Svatyně a muzejní komplex prostorového ztvárnění příběhu Meulaná Rúmího. Místní „Maroldovo panorama“.

6. den

Prvotní antika v Side s výhledem na moře. Aspendos s nejkrásnějším antickým divadlem. Tyrkysovou riviéru užijeme v populární Antalyi, která ukáže jiné Turecko.

7. den

Putování krajinou věhlasné Lýkijské stezky. Přímořské Demre. Skalní chrámy a kostely nad městem. Fakultativní plavba na ostrov Kekova s unikátní koupáním v částečně potopeném městě.

8. den

Pokračujeme podél moře, kde divoké cesty nesou do nečekaných výšek. Čekají úžasné skalní hrobky Pinara, které vyrazí dech. Magické hory poseté sochanými výtvory, antické divadlo, agora, hrobky s buvolími rohy… Přímořská Fethyie se stylovým starým městem a báječným nábřežím plným života.

9. den

Plavba lodí s možnosti šnorchlování a objevování mořských krás. Lýkijské hrobky tesané do skalních útesů. Fethyie je středobod lodního světa. Pevnost nad městem i muzeum s odhalením tajů Lýkijské stezky. Kayakoy - řecká vesnice u Modré laguny.

10. den

Starověký Hierapolis s největší nekropolí a obrovským amfiteátrem. S Pamukale se v symbióze podmanivě propojují. Posvátné antické koupele nad fantastickými výtvory travertinu očišťují. Hrobka zapasovaná v travertinu. Bavlněný hrad se přezdívá přírodnímu zázraku. Antické divadlo a lázně se sloupy v teplé vodě mají atmosféru. Muzeum sarkofágů a soch antiky. Red city je lokace červených travertinů.

11. den

Efes, perla antické architektury ohromí majestátností. Byl 3. největším městem své doby. Honosné stavby od 1 000 př.n.l. Hadriánův, Trajánův a Domitianův chrám, Vediovo gymnázium, Herkulova brána, terasy s freskami, stadion, divadlo pro 24 000 diváků. Velkolepá Celsova knihovna byla 2.největší na světě. Mramorová cesta s nevěstincem značeným kamennými šlapkami... Chrám Panny Marie, kde prožila poslední roky matka Ježíše. Selcuk schraňuje největší „pecky“ Efezu. Unikát bohyně Artemis s mnoha prsy... Roku 100 zde zemřel Jan Evangelista. Bazilika nad jeho hrobem byla největší na světě. Dnes oblíbené poutní místo. Jako kontrast se nabídne Sirinc, živá řecká vesnice s krásnými výhledy. Nocleh v přímořském Kusadasi. Karavanseraj s možností živé kultury. Hrad nad mořem i s velrybou. Tepající nábřeží a přemíra skvělých mořských plodů.

12. den

Pergamon byl nejkrásnější město této části světa. Uctívali zde Dia, Aténu a egyptské bohy. Červená bazilika Kizil Avlu, svatyně egyptských božstev Serapis, Harpokrata, Isis. Akropole je antická lahůdka. Trajánův a Hadriánův chrám drží nádherné sloupy. Obří divadlo je nejstrmější, hory tvoří ohromující kulisu. Askleption dodá třešničku dortu Pergamonu. Syn Apolóna se stal bohem medicíny a uzdravování. Jeho had kolem hole tvoří symbol lékařství. Lékař Galón vládl lékařskému světu antiky. Léčba přespáním v Asklepionově chrámu, proplachování léčivou vodou, léčebné formule. I dnes je zde co obdivovat. Trója objevená archeologem Heindrichem Schliemannem. Homér popsal v Ilias a Odyssea syna trojského krále Priama. Paris unesl krásnou Helenu, manželku krále Sparty, prý nejhezčí ženu světa. Řekové s flotilou 1 000 lodí Tróju marně obléhali léta. Až po lsti obřího dřevěného koně, co skrýval vojáky, otevřeli bránu. Brána 4 000 let staré historie se otevře i pro nás. Místní zlatý poklad je legendární.

13. den

Trajekt přes průliv Dardanely, návrat z Asie do Evropy. Gallipoli s legendární prohrou W. Churchilla. Pomníky a monumenty měnící historii. Největší metropole země, Istanbul.

14. den

Nejslavnější místa prastarého velkoměsta. Historická čtvrť Sultanahmet s palácem Top Kapi, sídlo mocných sultánů s harémy a omamnými zahradami. Nejkrásnější panoramata pupku světa. Tajemné podzemní cisterny s hlavami medúz byly i koncertní síní. Muslimská architektura ohromí v Modré mešitě a s trochou štěstí i legendární mešita Hagia Sofia. Okouzlující Zlatý roh, kde se psaly dějiny Středomoří. Možnost romantické plavby s tanečky a hostinou.

15. den

Poznávání jiných tváří podmanivého města, slavný Velký bazar a Egyptský bazar. Historické čtvrti. Galata se slavnou věží. Popíjení čaje a pozorování cvrkotu metropole, která byla snem dobyvatelů a vládců. Večer s nasvícenými klenoty Sultanahmet. Stylové loučení s Tureckem.

16. den

Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištních taxy
 • Doprava pronajatým mikrobusem
 • Ubytování 15x v turistických hotýlcích ve dvoulůžkových pokojích
 • Lodní výlet u Fethyie
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Vstupné do památkových objektů, atrakcí a dalších aktivit
 • Stravování
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 6 700 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Projížďka lodí v Istanbulu 15 USD
 • Lodní výlet na ostrov Kekova 25 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka přináší větší poznání a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 6 - 10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Akce není náročná fyzicky. Hlavní náplní jsou cesty za kulturou, po městech a přírodě. Náročnější mohou být pro některé delší přejezdy minibusem. Do programu není zahrnut žádný noční přejezd.. 

Míra komfortu

Nocovat budeme v turistických hotelech, které odpovídají evropským standardům. Dvoulůžkové pokoje jsou vybaveny sociálním zařízením. Přejezdy budou soukromým minibusem s klimatizací.

Podobné zájezdy

Maroko na Silvestra
199C Maroko na Silvestra

Od Atlantiku přes Saharu i Vysoký Atlas

26.12. - 5.1.2025
11 dní
Jordánsko
264 Jordánsko

Památky Blízkého východu

19.10. - 26.10.2024
+ další 1 termín
8 dní
Východní Turecko
295 Východní Turecko

Kolébka dávných kultur s Lenkou Hrabalovou

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)