TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler

277

TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler

To nejlepší ze Snowmana s Rudou Švaříčkem

Dobrodružný trek v nejodlehlejší části země hřmícího draka

Pro dobrodruhy Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Dobrodružný trek ve vzdálené části země hřmícího draka. Legendární Stolová hora i nejvyšší horstva. Unikátní oblast dosud neslezených vrcholů - 16 velikánů nad 7 000 metrů je stále panenských. Horské osady vzdálené civilizaci. Barevný trek si užijeme nalehko s perfektním zázemím! Komfortní servis s kuchaři a personálem starajícím se nejen o zavazadla. Batohy nesou koně či jaci. Bumthang – „Švýcarsko Bhútánu“ s prožitkem hot stone. Mystické dzongy a velkolepé pevnosti. Životní šance zažít v akci slavného horolezce Petera Habelera. Velký sympaťák umí akci opepřit...

Akce pro milovníky horských treků. Trek je mimořádný zážitek, zblízka poznáme pohádkovou krajinu i její přívětivé obyvatele. Unikátní trasa syrovou divočinou vede do málo navštěvované části Bhútánu ve vysokých horách. Netradiční trek si zaslouží kvalitní servis koní nebo jaků a pomocného personálu. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Jako vždy se budeme snažit stihnout zažít více než je v programu.

Termíny a rezervace

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

Informovat o vypsání nového termínu

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Rudolf

Rudolf Švaříček

Jednatel cestovní kanceláře LIVINGSTONE. Vizionář s širokým záběrem aktivit. Hlava i duše festivalu GO KAMERA, motor náročných expedic a výjimečných projektů. Má za sebou mimořádné výkony v průzkumu extrémních oblastí i řadu úspěšných expedic: Polar 89 (se psím spřežení na polár), Marco Polo (na...

Více informací o průvodci

Rudolf Švaříček

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Letecky do NEPÁLU, Káthmándú. Atrakce slavného údolí dřevěných chrámů. Největší stúpa Boudhanáth. Velká tibetská komunita je degustací Tibetu. Posvátná kora kolem gigantické stúpy. Opičí hora s věhlasnou stúpou Swayambunáth, zdrojem energie. Magický chrám i nejkrásnější výhled. Vyhlášený Thamel.

4. den

Přelet do BHÚTÁNU nadělí nejkrásnější panorama osmitisícovek – Shisha Pangma, Cho Oyu, Makalu, Lhotse, velkolepý Everest, Kančendženga. Degustace údolí Paro a barevná cesta do hlavního města Thimphu. Národní čorten a pestrá tržnice.

5. den

Thimphu. Obrovský Buddha v horách. Sedlo Dochu-La (3 115 m) se 108 svatyněmi a skvostným výhledem. Obří japonský dalekohled a horská čajovna. Malby pod chrámem plodnosti Chimi Lhakhang věhlasného mnicha. Drukpa Kunley s magickým lingamem. Falusy a draci na domech. Scénický královský klášter Punakha na soutoku Pho Chu (mužská řeka) a Mo Chu (ženská řeka). Sídlo vlády a soudního dvora, stěhují se sem lamové z Thimphu.

6. - 9. den

Podél mateřské řeky Mo Chu do horské Gasy. Horké prameny. Famózní dzong Gasa Tsachu. Atypická zbrojnice, jezírka s lungtami, rozesmátí mníšci kláštera. Degustace silných dračích piv země draka. Průzkumnický trek nové trasy do Woche, první vesničky regionu Lunana.

10. den

Woche - Lhedi. Jalovce a jedle střídají rododendrony. Výstup na Keche-La (4 650 m). Kolem řeky do Lhedi a živý dzong.

11. den

Lhedi-Thanza Chozo (4 090 m). Magická Thanza s výhledy na Stolovou horu (7 100 m). Obrovská ledová stěna za vsí.

12. - 13. den

Table Mountain Base. Odhalování parádní Stolové hory. Nádherné výhledy. Možná časová rezerva.

14. den

Thanza-Tshorim Počátek treku s výhledy na Stolovou horu a zavátá údolí.

15. - 17. den

Tshorim - Gangkhar Puensum BC - Geshe Woman. Nejkrásnější část treku. Stoupání do Tshorim Thso. Břehy jezera s panoramatickými výhledy. Gophu-La (5 230 m), chůze po hřebeni s výhledy na Gangkhar Puensum. Výstup k Pyramid Peak pro lepší výhledy? Do basecampu poblíž Sha Chhu? Časoprostor „navíc“ vychutnáme dle konstelace. Lokalita nejvyšší hory, možný výpad k ledovcům Gangkar Phuensum.

18. den

Geshe Woman-Warathang. Podél Sha Chhu, stoupání do Saka-La (4 800 m). Klesání kolem jezer a další krátké stoupání. Krajina s malebnými jezery a kontrastními vrcholky hor.

19. den

Warathang-Duer Tsachu. Stoupání k Juli-La (4 700 m), sestup přes rododendrony, jalovce a jehličnany k řece. Za mostem stoupání k Duer Tsachu, kde se v horkých pramenech koupal slavný Padmasambhava. Nejkrásnější termály Himálaje? Lahůdková voda umocní horskou slast.

20. den

Duer Tsachu-Tshochenchen. Dlouhý, ale snadnější trek s finálními výhledy na hory Lunana. Modrá jezera a stáda jaků.

21. den

Tshochenchen-Duer. Ve finále treku střídáme jaky za koně. Cesta navazuje na Chamkhar  Chhu, končí v obci Duer. Vozem do Jakar. Hlavní atrakce Bumthangu - „bhútánského Švýcarska“. Rituál „hot stone“, koupel v dřevěné „středověké“ kádi s horkými kameny. Lidové bary. Sýrárna a pivovárek, kde se „líhne“ Red Panda, slavné kvasnicové pivo.

22. den

Bumthang. Letecky do Paro. Legendární Paro Dzong, kde točil Bertoluci film Malý Buddha. Klášter Taktsang - Tygří hnízdo, „zavěšený“ na skalním útesu jako impozantní stavba hlídající okolí. Zde přistál legendární Padmasambháva se svým tygrem. Vyšlápneme možný bonus?

23. - 24. den

Zelené údolí Paro plné překvapení. Malované domky, národní lukostřelba.  Loučení s Bhútánem nad posvátnou horou Jomolhari. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Místní přelety Káthmándú - Paro, Bumthang - Paro, Paro - Káthmándú
 • Kompletní doprava, auta a džípy
 • Veškeré ubytování v hotelu, na treku v pronajatých stanech
 • Plná penze a servis v Bhútánu (nosič, kuchař, nákladní muly, horský vůdce)
 • Trekové permity
 • Vstupy do muzeí a památek
 • Český průvodce
 • Místní průvodce dle potřeby

Cena nezahrnuje

 • Víza do Nepálu 30 USD po příletu + tranzitní vízum při návratu 5 USD, víza do Bhútánu 1300 Kč
 • Stravování nad rámec programu
 • Nápoje vyjma treku
 • Spropitné pro nosiče
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy. Hlavní náplní cesty je vysokohorský trek v království Bhútán, který je stále ještě jednou z nejuzavřenějších zemí světa. Pohybujeme se v nadmořských výškách nad 4 000 m, překonáváme několik průsmyků ve výšce přes 5000 m. Doprava v civilizaci je řešena pronajatými mikrobusy. Leteckého spojení využijeme na trase Nepál – Paro, Bumthang - Paro a Paro - Káthmándú.

Trek Snowman:

Základním předpokladem akce je velmi dobrá fyzická kondice. Pohybujeme se ve vysokých nadmořských výškách a náročnost spočívá také v odlehlosti oblasti a celkové délce treku. Denní vzdálenosti jsou rozumné, šlapeme cca 6-9 hodin denně (dle kondice skupiny). Během treku budeme mít k dispozici pro přepravu zavazadel muly či jaky. Každému z nás mohou nést 15 kg zavazadlo. Sami si poneseme v příručním batohu jen osobní věci, teplé oblečení, nepromokavou bundu, láhev s vodou, fotoaparát. V průběhu treku využijeme stany zajištěné bhútánským partnerem. Partner též poskytuje tenké karimatky, pro větší komfort spánku doporučujeme přibalit si vlastní karimatku (ideálně nafukovací). Nutný je vlastní kvalitní spací pytel s komfortem do min. -25°C. Doprovázet nás bude bhútánský průvodce. Program treku je spíše orientační. Podle síly skupiny, aktuálního dění a možných zajímavých událostí či „festivalů“ na trase vše uzpůsobíme do správné varianty. Trekový harmonogram dává spíše jen představu o časových vzdálenostech. Nejen noclehy si chceme aktuálně dotvářet do nejzajímavějších možností.

Míra komfortu

Ubytováni v civilizaci je zajištěno v kvalitních hotelech, po dobu treku v místních stanech či v příbytcích u místních obyvatel ve vesnicích. Úroveň závisí na místních zvyklostech, je třeba počítat s jednodušším ubytováním. Stravování po dobu pobytu v Bhútánu je formou plné penze. Během cesty si vychutnáme servis a služby místního kuchtíka, který nám třikrát denně připraví chutnou krmi. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Perfektní servis umožní vychutnat si pohodu i v náročných lokalitách a odlehlých končinách. 

Doplňující informace

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

14.3. - 2.4.2022
+ další 2 termíny
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

3.4. - 20.4.2022
+ další 2 termíny
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog