Bhútán - Jomolhari trek

276

Bhútán - Jomolhari trek

Hory země draků

Akce pro milovníky hor a himálajských treků

Novinka Treky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 10

Nejslavnější bhútánský trek a jeden z nejkrásnější treků v celém Himálaji vás zavede na úpatí posvátné sedmitisícovky Jomolhari. Trasa treku kopíruje počátek slavného Snowman treku. Vypravíte se i k úžasnému chrámu Tygří hnízdo na strmém skalním útesu a poznáte hlavní město Bhútánu Thimphu. Celý trek si užijeme na lehko se špičkovým servisem včetně plné penze! Batohy nesou muly. Účast česky mluvícího průvodce od 8 osob.

Unikátní trasa panenskou divočinou určená zájemcům o přírodu a vysokohorskou turistiku v divukrásných horách. Akce pro milovníky horských treků. Trek je mimořádný zážitek, zblízka poznáme pohádkovou krajinu i její přívětivé obyvatele. Oblíbený trek si zaslouží kvalitní servis mul a pomocného personálu. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace.

Akci je možné absolvovat za cenově výhodnějších podmínek jen s anglicky mluvícím průvodcem. Více informací vám rádi poskytneme v kanceláři CK Livingstone.

Termíny a rezervace

Termín:  19.10. - 30.10.2022 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  114 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  13.4. - 24.4.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  145 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
Termín:  4.10. - 15.10.2023 12 dní / 9 nocí  (12 dní / 9 nocí) Cena:  145 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Michal

Michal Thoma

Fotograf a publicista, absolvent kulturologie na FF UK. Zaměřuje se na oblast Jihovýchodní Asie, zejména Nepál, Bhútán, Indii a Srí Lanku, historii i současnost. Zajímá se především o historii a kulturu těchto zemí a sleduje i současné politické dění v oblasti. Spoluautor publikací Pod hradbou H...

Více informací o průvodci

Michal Thoma

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do INDIE. Přestup v Díllí a přelet do BHÚTÁNU, Paro. Za dobrého počasí úžasné výhledy na Mt. Everest a další osmitisícovky.

3. den

Výstup do kláštera Tygří hnízdo, nejsvětější místo v Bhútánu „zavěšené“ na strmém útesu. Chrám Kuichu lhakhang ze 7. století. Následně jízda kolem rozvalin hradu Drukyel Dzong do Gunitsawy, kde začíná trek.

4. - 6. den

Treková trasa pomalu stoupá údolím a smíšeným lesem. Další táboření už je na dohled homolovitého vrcholu posvátného Jomolhari. Druhý den treku vstupujete do pásma kosodřevin a pohledy se otevírají, až dorazíte do Jangotkhangu (4 115 m). Ten patří k nejkrásnějším místům odpočinku na světě s dokonalým výhledem na majestátní východní stěnu Jomolhari. Strávíte tu i další den, buď výstupem ve směru průsmyku Nyele-La (4 785 m) nebo na vrchol nad tábořištěm, odkud je Jomolhari téměř na dosah.

7. - 9. den

Vydáte se k plesovým jezerům Tshophu, odkud se naskýtá výhled na další nádherný vrchol Jichyu Darkye (6 794 m) a budete pokračovat dál do průsmyku Bonte-La (4 890 m). Tím se dostanete do Údolí jaků (Yaksa). Další den vás čeká kratší výstup do průsmyku (4 500 m) a nakonec sestoupíte do Gunitsawy, kde jste trek začali. Přesun do hotelu v Paro.

10. den

Prohlídka Thimphu, jediného hlavního města na světě bez semaforů. Památeční čhorten i knihovna s největší knihou světa. Nejstarší chrám v údolí Changakha Lhakhang, kam matky přinášejí své děti pro požehnání. Na večer královské sídlo Tashicho Dzong.

11. - 12. den

Rozloučení s BHÚTÁNEM. Možnost bhútánské masáže a exotických nákupů. Letecky zpět do Díllí a následně domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Přelet Díllí - Paro a zpět
 • Transfery pronajatým mikrobusem
 • Veškeré ubytování (3x v hotýlku, 6x v pronajatých stanech)
 • Plná penze a servis v Bhútánu (nosič, kuchař, nákladní muly, kvalifikovaný horský průvodce)
 • Trekový permit
 • Vstupy do muzeí a památek
 • Český průvodce (od 8 osob) a místní průvodci

Cena nezahrnuje

 • Vstupní víza do Bhútánu 1 300 Kč, e-vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)
 • Nápoje vyjma čaje na treku
 • Spropitné pro místní nosiče a průvodce
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 3 500 Kč
 • Cestovní pojištění (rádi sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny)

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-10 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání, organizovaná v menší skupině. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Hlavní náplní cesty je vysokohorský 9ti denní trek kolem masivu Jomolhari. Pohybujeme se v nadmořských výškách nad 4 000 m, překonáváme vysokohorské průsmyky. Doprava v civilizaci je řešena pronajatými mikrobusy. Leteckého spojení využijeme na trase Díllí – Paro a zpět.

Jomolhari trek:

Jedním z předpokladů akce je dobrá fyzická kondice. Nepřekonáváme extrémní výšky, náročnost spočívá spíše v odlehlosti oblasti a klimatické různorodosti, kdy může v průběhu pár hodin pršet i sněžit. Denní vzdálenosti jsou rozumné, půjdeme cca 5-8 hodin denně. Během treku budeme mít k dispozici koně nebo muly. Každému z nás mohou nést 15 kg zavazadlo. Sami si poneseme v příručním batohu jen osobní věci, teplé oblečení, nepromokavou bundu, láhev s vodou, fotoaparát. V průběhu treku využijeme stany zajištěné bhútánským partnerem. Partner též poskytuje tenké karimatky, pro větší komfort spánku doporučujeme přibalit si vlastní karimatku (ideálně nafukovací). Nutný je vlastní kvalitní spací pytel s komfortem do min. -10°C. Doprovázet nás bude bhútánský průvodce. S námi zažijete trek na lehko!

Míra komfortu

Ubytováni ve městě je zajištěno v kvalitních hotelech, po dobu treku v místních stanech vybavených jednoduchou matrací. Úroveň závisí na místních zvyklostech, je třeba počítat s jednodušším ubytováním.

Stravování po dobu pobytu v Bhútánu je formou plné penze. Během cesty si vychutnáme servis a služby místního kuchtíka, který nám třikrát denně připraví chutnou krmi. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Perfektní servis umožní vychutnat si pohodu i v náročných lokalitách a odlehlých končinách.

Doplňující informace

Aktuální zdravotní informace a omezení k návštěvě destinace a podmínky vstupu naleznete na webu Ministerstva zahraničních věcí. S případnými dotazy nás prosím kontaktujte.

V ceně zájezdu není zahrnuto cestovní pojištění. Při cestách do zahraničí je potřeba si uvědomit rizika spojená s možnými výlohami souvisejícími s onemocněním covid-19 a s tím spojenou karanténou. Vzhledem k aktuální situaci změnila ERV Evropská pojišťovna podmínky pro sjednávání pojistek léčebných výloh do jednotlivých destinací a storna zájezdu, aby bylo zahrnuto i pojištění nového onemocnění covid-19. Z tohoto důvodu nabízíme klientům pojištění léčebných výloh i storna zájezdu, které v dané míře zahrnuje i pojištění zahrnující onemocnění covid-19. Podmínky pojištění se mění i pro konkrétní destinace.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

13.3. - 1.4.2023
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

24.3. - 10.4.2023
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Tištěný katalog na rok 2022 nevydáváme, protože současná celosvětová situace si vyžaduje flexibilní přístup, který bychom prostřednictvím tištěné nabídky nedokázali aplikovat. Sledujte prosím naše webové stránky, které jsou pravidelně aktualizovány, přidávají se nové termíny.

V případě zájmu si zde můžete stáhnout PDF se všemi aktuálními termíny do května 2023, jak byly vypsány ke dni 10. 6. 2022.