Nepál - Království Mustang

237

Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

Desetidenní trek královstvím Mustang - náboženství, zvyky a každodenní život

O prázdninách Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

V legendami opředeném Mustangu přetrvává středověk. Po letité izolaci se oblast nesměle odhaluje. Desetidenní trek s kompletním servisem (plná penze, služby nosičů, muly na nesení nákladů). Nejhlubší údolí světa, horská poušť, šťavnaté oázy i sedla s výhledy na osmitisícovky Annapurnu a Dhaulaghirí. Podmanivé východy slunce, troubení na mušle zve na ranní obřady puja. Posvátné hinduistické místo Muktinath. Ruch historického Káthmándú.

Zájezd je určený pro milovníky horských treků. Půjdeme „nalehko" s kompletním servisem. Zblízka poznáme pohádkovou krajinu Mustangu i její přívětivé obyvatele. Seznámíme se s kulturním bohatstvím a tradičním životem místních obyvatel.

Termíny a rezervace

Termín:  2.8. - 19.8.2024 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Poslední 1 volné místo Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? Rezervovat
Termín:  29.3. - 15.4.2025 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  89 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 místa volná. Rezervovat
Termín:  1.8. - 18.8.2025 18 dní / 15 nocí  (18 dní / 15 nocí) Cena:  88 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Rezervovat
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Ludmila Puldová 2.8. - 19.8.2024
?

Kamila Hrubá

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu. Káthmándú. Buddhistický opičí chrám Svajambúnáth.

3. den

Možnost vyhlídkového letu nad Himálajem. Palác panenské bohyně Kumárí Devi. Chrámové náměstí Durbar. Spalovací gháty v Pashupatináth, svatí muži na řece Bagmátí. Poutní místa a nejsvětější lokality hinduistů. Královské město Bhaktapur s architektonickými skvosty. Ruční výrobna papíru. Hrnčířská čtvrť. Malované posvátné thanky, nože gurků, obřadní masky.

4. den

Letecky do Pokhary. Svérázné horské město u jezera Phéva. Idylická vyjížďka na loďkách s neuvěřitelným výhledem - Annapurny, Dhaulághirí, posvátná Machapuchare - Rybí ocas. Pěšky nad jezero k moderní japonské stúpě. (Posloupnost programu v Káthmándú a Pokhaře se může měnit v závislosti na letovém řádu.)

5. den

Přelet do Jomsonu (2 743 m). Pěší výlet údolím řeky Kali Gandaki sevřeném mezi osmitisícovkami Dhaulaghirí a Annapurnou do půvabné vesničky Marpha s kamenným opevněním, jablky, vyhlášenou pálenkou i mošty. Tibetské vesnice i „refugees“. (3-4 hodiny chůze) (V letním termínu přejezd do Jomsomu po zemi.)

Desetidenní trek královstvím Mustang s kompletním servisem
Převoz zavazadel po dobu treku na koních, noclehy zajištěny v místních rodinných hotýlcích.

6. den

Přejezd džípem z Marphy do malebné vstupní brány Mustangu Kagbeni. Stanice legendární obchodní stezky do Tibetu. Výstup na střechu místního kláštera otevře neskutečné výhledy do okolní krajiny. Malebné vesničky Gurungů, Thakalů a „Mustangů”. Pokračování džípem podél řeky Kali Gandaki ve stínu velikánů Dhaulaghirí a Tukuche. Barevné skály v Tangbe vítají v opravdovém Mustangu. Přijezd přes Chele až do Samaru.

7. den

„Měsíční” krajina kolem Samar (2 960 m). Sestup do kaňonu k posvátné jeskyni Guru Rinpoche. Hejna himálajských supů kroužících vysoko nad hlavami. Přes příjemnou atmosféru vysoko položené samoty Syangmochen až do Ghilingu (3 544 m) s tradičními domy a políčky. (15 km, 5–6 hod. chůze)

8. den

Působivé kláštery v Ghilingu. Návštěva místní gompy. Pastviny jaků s nomády. Ostře zelená políčka kontrastují s šedivou monotónností kamenitého okolí. V sedle Nyi-La (4 010 m) nás uvítá množství čortenů. Sestup do Ghemi s nejdelší modlitební zídkou mani na světě. Na závěr hry barevných skal v Dhakmar (3 820 m) (6–7 h chůze).

9. den

Působivý výstup mezi rozeklanými skalami do sedla Mui La (4 170 m). Nejstarší klášter v Mustangu Ghar Gompa. Vrcholem putování je centrum království Mustang v Lo-Mathang (3 800 m) (6–7 hod. chůze).

10. den

Přetrvávající středověký způsob života v hlavním městě Lo-Manthangu. Atmosféra zastaveného času. Kláštery s šancí na taneční obřady, gompy plné mnišského života, rozsáhlé knihovny. Rozpadající se královský palác. Šokující odhalení principů tibetské medicíny. Fakultativně výlet na koních do zapovězeného území k tibetské hranici. Vesnice vysekané ve skalách. Mystické Garphu i severní Nyamdo. Letní královský palác.

11. den

Putování opět na jih. Sestup do příjemné vesničky Dhi Gaon a průstup překrásným pískovcovým kaňonem s meditačními jeskyněmi do vysoko na řekou položené Yara Gaon (10 hod. chůze).

12. den

Jednodenní výlet dále údolím na východ. Vyšplháme i do meditačního místa mnichů u kláštera z 12. století Luri Gompa (4 110 m). Návrat zpět do Yara Gaon (5–6 hod. chůze).

13. - 14. den

Výstup do snad nejpůsobivější vesničky celé oblasti Tangge. Oblast letních pastvin jaků Paha (4 210 m). Putování po vrstevnici a prudký sestup zpět k řece Kali Gandaki do Chusangu.

15. den

Tetang je malým výletem navíc a dalším krokem do jiného světa. Přidáme si putování přes sedlo Gyu La (4 077 m) na posvátný hinduistický i buddhistický Muktinath? „Hořící voda i kámen“. Místo údajné meditace Padmasambhavy při cestě do Tibetu. Cesta džípem a oslava návratu do civilizace v Jomsonu.

16. den

Letecky do Pokhary. Pro zájemce projížďka na kole či návštěva horolezeckého muzea.

17. - 18. den

Přelet do Káthmándú a následný letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Vnitrostátní přelety Káthmándú - Pokhara - Jomson, Jomsom - Pokhara - Káthmándú (v letním termínu cesta Pokhara - Jomsom po zemi)
 • Doprava pronajatými vozidly
 • Džípy na některých úsecích v Mustangu
 • 4x ubytování v hotýlcích, v Jomsonu a Marphě 2x v horské lodži
 • Vstupní permit do Mustangu a oblasti Annapurny
 • Kompletní servis na desetidenním treku v Mustangu - nosiči, muly, plná penze, 9x ubytování v domorodých příbytcích
 • Český průvodce
 • Místní horský průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vstupní vízum do Nepálu 50 USD na hranicích
 • Vstupné cca 30 USD
 • Stravování nad rámec programu
 • Spropitné pro místní průvodce a nosiče
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 240 USD
 • Výlet na koních z Lo-Manthangu 3000 NPR
 • Swayambúnáth 200 NPR
 • Chrámové město Bhaktapur 1800 NPR
 • Chrámové město Patan 1000 NPR
 • Náměstí Durbar 1000 NPR
 • Bódhanáth 400 NPR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Hlavní část programu tvoří desetidenní trek královským Mustangem "nalehko" s kompletním servisem nosičů a mul. Doprava po dobu zájezdu je řešena pronajatými vozidly – mikrobus, džípy, taxíky. Delší vzdálenosti na trase Káthmándú - Pokhara - Jomson, Jomsom - Pokhara - Káthmándú překonáme letecky.

Trek v Mustangu:

Přestože do hor nejedeme „závodit“, ale užít si to, je jedním z předpokladů dobrá fyzická kondice. Pohybovat se budeme po kvalitních stezkách, nečeká nás žádné „lezení“. Denní úseky počítají se zhruba 5-8 hodinami chůze. Během treku dbáme na potřebnou aklimatizaci. Po dobu treku bude zajištěn kompletní servis – strava formou plné penze, ubytování převážně v domorodých příbytcích ve vícelůžkových pokojích a společným sociálním zařízením. Vaření místních kuchařů určitě oceníte. K přepravě zavazadel využijeme služeb místních nosičů, případně poslouží koníci. Stan ani karimatka nejsou potřeba, nutný je pouze vlastní spacák! Trekové hole nejsou nutností, ale výrazně usnadní sestup.

Míra komfortu

V civilizaci (Pokhara, Káthmándú) budeme ubytováni v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené stropním fénem, někde klimatizací. V Jomsonu a Marphě je ubytování 2x zajištěno v horských rodinných lodžích ve dvoulůžkových pokojích se společným sociálním zařízením. Během treku nocujeme 9x převážně v domorodých příbytcích – vícelůžkové pokoje se společným sociálním zařízením. Je nutné mít vlastní spacák, zbytek potřebného vybavení bude zajištěno. Za příplatek je možnost teplé vody. Do ceny zájezdu je zahrnuta strava formou plné penze po dobu desetidenního treku. V rámci treku nám bude nejen nepálské lahůdky vyvařovat místní kuchař, k dispozici budou dva šálky s čajem zdarma ke každému jídlu. Voda se dá na treku bez problémů dokoupit. Po zbytek zájezdu se budeme stravovat společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen s výběrem restaurace.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Ocenila jsem celkovou přátelskou atmosféru na zájezdu, i díky kamarádskému přístupu průvodkyně Dominiky Kobzové a skvělým nepálským průvodcům. Skvělá byla také nadstandardní péče nepálských průvodců. Cestovali jsme s Livingstone poprvé a zkušenost je příznivá!  

Eva a Jan K.

23.10.2015

Chtěli bychom moc poděkovat všem, kteří organizují a provází všechny vaše zájezdy, v našem případě, abychom byli konkrétnější, to byla letos poznávačka spojená s trekem v Nepálu pod vedením velmi fundovaného a zkušeného Michala Thomy. Konkrétně za sebe mohu říct, že celých cca 18 dnů bylo velmi pohodových, přesto, že jsme se pohybovali ve velkých výškách a opravdu denně pohybovali. Přirozená Michalova autorita nám ovšem nedovolila se ani zamyslet nad tím, zda je to náročné a jestli se nám chce či nikoli (vlastně se nám chtělo pořád). A pokud jsem si myslela, že mám jakés takés znalosti o buddhismu a hinduismu, Michal mne přesvědčil, že se mám ještě co učit. Program byl sestaven perfektně, „spolucestující" byli fajn, místní průvodci skvělí. Takže ještě jednou děkujeme  

Simona a Jirka K.

5.10.2016

Ráda bych moc poděkovala za zájezd Nepál - Mustang. Naprosto překonal moje očekávání a myslím, že to bylo zejména díky průvodcům Dominice Kobzové a Babu Gurungovi. Dominika je nesmírně pozitivní, zkušená, obětavá, vstřícná. A tým Babu Gurunga se o nás klienty staral jako o děti (sušenky k čaji, svačiny během dne...). Ale hlavně nám díky svým zkušenostem a dobrým vztahům s místními lidmi umožnil nahlédnout do místních domácností a dostali jsme spoustu informací o životě v Nepálu. Celou dobu treku jsem měla pro mě velmi důležitý pocit, že v případě například zdravotních potíží se nám klientům dostane maximálně možné profesionální pomoci. Ještě jednou děkuji  

Martina R.

9.11.2015

Více než hory nebo Nepál/Mustang mne nadchlo chování průvodců. Velice komunikativní, vstřícní. Naprosto perfektní servis a dokonalá znalost místního prostředí. Celkový servis se nám rozhodně zdál nad rámec dohodnutých pravidel. :-)  

Martina B.

30.9.2016

Kromě samotného treku v Mustangu jsem ocenil i způsob vedení treku ze strany průvodkyně Radky Tkáčikové, která se snažila o co nejbližší přiblížení atmosféry a způsobu života místních lidí, kultury, přírody. Skvělé byly hory i oblast dostupná jen omezenému počtu turistů.  

Poznerovi

10.10.2012

V Mustangu i v celém Nepálu se nám opravdu líbilo a náš zvláštní dík patří všem zaměstnancům a spolupracovníkům nepálské CK za perfektní servis a podporu během celého pobytu. Chvílemi jsme měli skutečně pocit, že nejsme na zájezdu, ale na návštěvě u dlouholetých přátel.   

S. Maruška

2.9.2015

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
20 dní
Dárdžiling - Sikkim - Bhútán - Káthmandú
31.10. - 18.11.2024
19 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Cestovatelské středy v Národním muzeu - online
Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)