Barma (Myanmar)

207

Barma (Myanmar)

Zlatá země kontrastů a buddhistických tradic

Živoucí tradice, zakořeněný buddhismus, tajuplné chrámy, unikátní příroda a krásní lidé.

Oblíbený Památky a příroda

Typ zájezdu:

Pohodové poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 16

Skromní vesničané pod zlatými chrámy s pravými drahokamy. Muži v sukních. Ženy s tanakovou pastou na obličeji. Navštívíme nejvyhlášenější památky v Yangoonu, okolí královského města Mandalay, planinu s tajuplnými chrámy tisíc let starého královského města Bagan. Pohádkové jezero Inle vklíněné mezi horské vrcholy a jeho plovoucí zahrady. Nahlédneme do pestrého světa horských etnik, která navzdory času udržují své unikátní zvyky a řemesla.

Barma se otevírá světu postupně a stále patří mezi turisty ne zcela objevené země. Během cesty bude dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak i kulturní a náboženské bohatství a tradiční život místních obyvatel. Navštívíme barmské pagody a chrámy zasazené často v kouzelných přírodních kulisách travnatých plání, džungle nebo jezer. Delší varianta zájezdu Kambodža - Thajsko - Barma akce č. 208.

Termíny a rezervace

Termín:  6.11. - 21.11.2024 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  80 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
Termín:  25.2. - 12.3.2025 16 dní / 13 nocí  (16 dní / 13 nocí) Cena:  79 900 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Litujeme, ale momentálně je tento zájezd bez dostupných termínů. Rádi Vám ale dáme vědět, až vypíšeme termín nový!

?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Pavol

Pavol Okenka

Velký pohodář, milovník cestování. Provádí v Asii, východní Africe a na Papui Nové Guinei. Asii poprvé navštívil v památném roce 2000 a pořád ho něco táhne zpátky: objevuje nové neznámé obzory a stejně tak rád se vrací na milovaná místa. Asie je mu blízká především díky svébytné kultuře s hlubok...

Více informací o průvodci

Pavol Okenka

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Barmy, Yangoonu, případně do thajského Bangkoku. Nocleh v Bangkoku či Yangoonu.

3. den

Přesun do Mandalay. Plavba lodí do Mingunu. Největší bronzový nepoškozený zvon světa vážící 90 tun. Mingunská pagoda Mingun Paya (nebýt zemětřesení, třásla by se i babylónská věž o svůj výškový primát). Obří lvi hlídající vstup. Sněhově bílá pagoda Hsinbyume. Nocleh v Mandalay.

4. den

Ranní prohlídka královské Amarapury - nejdelší týkový most světa z 1060 sloupů. Návštěva pagody Mahanumi s nejposvátnější sochou Buddhy. Pozorování mnichů a náboženského života. Návštěva tkalcovské dílny. Starobylý klášter Shwenandaw postavený z týkového dřeva, místo původní meditace královské rodiny, ukázka mistrovského řezbářského díla. Řemeslnické dílny, kde se vyrábějí zlaté listy, zpracování mramoru. Pagoda Kuthodaw s největší knihou světa. Buddhistické texty vytesané do mnoha kamenných desek. Nekonečný řetěz buddhistických chrámů k vrcholu posvátného pahorku Mandalay Hill. Kouzelný západ slunce. Nocleh v Mandaly.

5. den

Celodenní vyhlídková plavba po řece Irávádí regionem centrální Barmy do Baganu. Staré královské město, jedno z nejkrásnějších archeologických nalezišť jihovýchodní Asie. První západ slunce s panoramatem pagod Baganu. Nocleh v Baganu.

6. - 7. den

Magický prastarý Bagan, nejpůsobivější oblast Barmy. Při pohledu na nekonečné moře chrámů a pagod na planině se tají dech - to se musí vidět! Tisíce stúp a chrámů z období 11. - 13. století. Původně jich tu stálo prý 4446. Do současnosti se jich dochovalo více než 2000. Buddhistické kláštery. Nezapomenutelná panoramata krajiny při východu i západu slunce. Život místních lidí v tradičních vesničkách. Řemeslné zpracování unikátního lakovaného nádobí. Noclehy v Baganu.

8. den

Cestou do Kalaw zastávka u mystické hory Popa tyčící se 737 m nad okolní planinou. Předbuddhistické chrámy na vrcholu. Natové - bůžkové animismu, které můžete urazit svým červeným a černým oděvem. Hravé opice. Výroba cukru z palem. Noc v horském městečku Kalaw s příjemným klimatem. Bývalá koloniální horská stanice Britů. Čajové plantáže. Nocleh v Kalaw.

9. den

Posvátná jeskyně Pindaya. Více než 8000 postav Buddhy z různých materiálů umístěných poutníky v labyrintu jeskyně v průběhu mnoha století. Výroba tradičních papírových slunečníků a lampionů. Odpolední přesun do Nyaung Shwe, na severním břehu jezera Inle vklíněném mezi horské vrcholy. (Budeme mít v podzimním termínu opět štěstí na balónový festival v Taunggyi?). Nocleh v Nyaung Shwe.

10. den

Nezapomenutelná celodenní plavba po jezeře Inle. Sedmnáct vesniček na pilotech. Plovoucí zahrady. Pagoda Phaung Daw Oo, nejsvětější místo jižního Šanského státu. Výroba obřích cigár přímo na vodě. Stříbrotepci a výroba lodí. Tradiční život místních obyvatel, etnická skupina Intha. Rybáři pádlující jednou nohou. Ruční tkaní hedvábí, výroba dřevěných lodí, zpracování stříbra. Nocleh v Nyaung Shwe.

11. den

Ranní návštěva pestré tržnice s příslušníky horských kmenů. Pagoda Indein na západním břehu jezera s tisíci barevnými stúpami, v původní i rekonstruované podobě. Krátká vyjížďka na kolech nebo motorovým tuktukem kolem jezera. Relaxace v horkých pramenech. Ochutnávka místních vín při západu slunce ve vinařství Red Estate s výhledem na jezero Inle. Fakultativně možnost celodenního treku v okolí jezera Inle s příchodem na vinice před západem slunce. Nocleh v Nyaung Shwe.

12. den

Ranní odlet z Heho do Yangonu. Přesun do Kyaiktiyo. Krátký pěší výstup k působivé Golden Rock, zlaté stupě umístěné na dokonale vyváženém viklanu. Umístění Buddhova vlasu prý zajistilo jeho rovnováhu! Nocleh v Kyaiktiyo.

13. den

Přesun do Baga, královského města Monského státu. Hlavní atrakce buddhistického areálu Baga. 55 metrů dlouhá socha ležícího Buddhy, přes 1000 let stará nejvyšší stupa Shwemawdaw. Přesun do Yangonu. Nocleh v Yangonu.

14. den

Yangoon. Kontrast současných a historických staveb. Krátká procházka centrem města. Pagoda Sule stará 2 000 let. Obrovská socha ležícího Buddhy v Chauktatgyi. Poslední nákupy na Skots market, trh s jantarem. Západ slunce u 98 metrů vysoké zlaté pagody Shwedagon - nejposvátnějšího buddhistického stánku Barmy. Údajně je pokryta větším množstvím zlata, než je uloženo v britských bankách. Nocleh v Yangoonu.

15. den

Loučení s Barmou. V závislosti na čase odletu lokání trh v Thanlyin a Yele Pagoda – chrám na ostrově uprostřed řeky. Ruiny starého portugalského kostela. Odlet z Yangonu.

16. den

Letecký návrat domů. 

Možnost individuálního prodloužení u moře. Ve vánočním termínu - 207C poznávací program s pobytem u moře.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Letecky Bangkok - Mandalay, letecky z Heho (od jezera Inle) do Yangoonu
 • Doprava pronajatými vozidly
 • Plavby lodí
 • 13x ubytování v hotelech se snídaní
 • Český průvodce
 • Místní průvodce podle potřeb

Cena nezahrnuje

 • Vstupní e-vízum do Barmy 1 550 Kč před odletem
 • Vstupy do památek
 • Stravování mimo snídaně
 • Spropitné
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 9 400 Kč
 • Fakultativní aktivity
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Yangoon cca 15 USD
 • Mandalay a okolí 20 USD
 • Bagan 20 USD
 • Inle Lake – 10 USD
 • Zlatý viklan 6 USD

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-16 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Program je koncipován v pozvolnějším tempu tak, aby bylo dostatek času na prohlídku zajímavých míst. Přesuny zpříjemní pronajaté dopravní prostředky, využijeme i lodní dopravu. Vzdálenost Heho (od jezera Inle) do Yangonu překonáme letecky, stejně tak úsek Bangkok - Mandalay. Zajištěna je celodenní plavba lodí po Írávádí z Mandalay do Baganu a kyvadlová doprava pro poutníky nákladním vozem na Zlatý viklan. Do časového harmonogramu akce není zahrnut žádný noční přesun. Silnice v Barmě jsou v některých oblastech horší kvality.

Míra komfortu

Ubytováni budeme v hotýlcích střední turistické kategorie. Jedná se o dvoulůžkové pokoje s vlastním sociálním zařízením, vybavené obvykle klimatizací, případně stropním fénem. V ceně zájezdu jsou zahrnuty snídaně. Po zbytek pobytu se stravujeme společně v místních restauracích a jídelnách, průvodce je nápomocen výběrem restaurace. Oblast jihovýchodní Asie se vyznačuje širokou škálou stravovacích zařízení od nejobyčejnějších jídelen, přes zahradní restaurace až po klimatizované podniky. Ideálním místem pro rychlý a chutný oběd bývají i místní tržnice a četné stánky v ulicích a podél silnic, které nabízí pestrou škálu čerstvých a autentických jídel.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Chtěli bychom vyjádřit velkou poklonu zájezdu do Myanmaru, který jsme v minulých týdnech absolvovali. Úžasně zvolený program a především Pavol Okenka vč. všech zahraničních průvodců nám zajistil skvělou poznávací dovolenou. Určitě budeme hodně dlouho vzpomínat.

Simona a Jirka K.

26.3.2018

Moc děkujeme za zájezd a krásné, nezapomenutelné zážitky. Průvodce Pavol Okenka byl  fantastický!! Je vidět, že Barma je jeho velkou láskou a že ji opravdu procestoval dokonale a zná historii a i normální život lidí. Jeho vědomosti a organizační schopnosti jsou skvělé. Na jeho neskutečný humor nezapomenu... Díky Paľo!! Kdybychom se s ním setkali  na "Zapomenutých klenotech Asie", byli bychom moc a moc rádi!! Asi by  bylo nejlepší se do Barmy přesunout tak aspoň na  půl roku nejméně, "našich" 14dní bylo určitě žalostně málo ...!!! Nicméně děkujeme  ještě jednou!! Navíc se tam ve skupině potkali skvělí lidé, takže to taky přispělo  určitým dílem k celkovému pocitu. S pozdravem

Tamara B.

4.4.2012

Pozdravujeme našeho průvodce Pepu po mírné rekonvalescenci / žertujeme / z barmského putování. Díky za jeho výborné průvodcování a společnost, které nám skutečně po všech stránkách vyhovovaly a byly spolu se vším ostatním, co jsme v Barmě viděli a zažili tím, co nás touto cestou potěšilo a zcela uspokojilo. Již jsme toho ve světě drobátko pocestovali, ale setkání s tak vstřícným člověkem jako je Pepa nás vždy potěší, protože to nebývá vždy pravidlem.

Marcela a Petr L.

26.1.2012

Zdravím Vás, naši průvodkyni Adrienku Vyzulovou jste si vybrali velmi dobře, je psycholog, silná osobnost, s lidmi to umí, je velice milá, razantní, nenechá se od domorodců okrádat a vše briskně zařídí. Prostě dobrá. Přeju Vám dobré zdraví a všem vašim spolupracovníkům do r. 2012 a dalších let a příjemné prožití Vánočních svátků. S pozdravem

Dr. Bureš

20.12.2011

Před pár dny jsme se vrátili ze zájezdu do JV Asie a díky Vaší CK jsme prožili opravdu skvělý měsíc. Zájezd byl velmi dobře koncipován, kombinace památek, krásné přírody i pohledů do života místních lidí byla dobře namíchaná, hotely mnohem lepší, než jsme v této oblasti čekali, ani přesuny nebyly tak dlouhé, jak jsme se obávali. Obrovskou zásluhu na úspěchu zájezdu má průvodce Pavol Okenka, který má země tohoto regionu doslova „pod kůží“. Klientům nabízí mnohem víc než informace vyčtené z průvodců. Dokonalá znalost prostředí (včetně podniků, kde se dobře vaří), to je přesně to, co v mých očích povyšuje cestovní kancelář nad individuální turistiku a za co jsem ochoten platit vyšší cenu. Pavol v nás probudil zájem o jihovýchodní  Asii.    

Ladislav J.

25.11.2015

Podobné zájezdy

Thajsko - Kambodža
206 Thajsko - Kambodža

Buddhistické tradice a Angkor Wat

26.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
14 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Cestovatelské články

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)