Rusko – Velká sibiřská cesta

251B

Rusko – Velká sibiřská cesta

Jenisej, Bajkal, Kamčatka a Vladivostok

Transsibiřská magistrála, tajuplné jezero Bajkal a pěší toulky krásnou Kamčatkou

OblíbenýPamátky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Nezapomenutelné putování ruskou Sibiří od impozantních skalních věží nad Jenisejem přes „sladkovodní moře“ Bajkal až k sopkám divukrásné Kamčatky a břehům Tichého oceánu v Přímořském kraji, v nejvýchodnějších a nejvzdálenějších končinách Ruska. Cesta po nejslavnější velké železnici světa, divu techniky a lidské nezlomnosti - Transsibiřské magistrále. Přídavkem návštěva Vladivostoku, nejvýchodnějšího bodu Transsibiřské magistrály a brány Ruska do Tichomoří.

Jedná se poznávací zájezd určený pro zkušené cestovatele, jejichž snem je na vlastní kůži zažít nekonečnou Sibiř, na vlastní oči vidět nejdelší řeku Sibiře – Jenisej, zakusit jízdu vlakem po Transsibiřské magistrále či plavbu lodí po nejstarším a nejhlubším jezeře na světě – Bajkalu. Dalším z vrcholů programu je horská turistika vulkanickou divočinou nádherné Kamčatky. Možnost fakultativních výletů na Kamčatce -  půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány, vrtulníkem ke Kurilskému jezeru, kde se shromažďují medvědi (kolem 200) na lov lososů či do Doliny Gejzírů.  

Akce je pořádána ve spolupráci s partnerskou CK.

Termíny a rezervace

Termín: 25.8. - 11.9.201818 dní (18 dní)Cena: 108 590 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Průvodci

Průvodci Livingstone

Průvodci tvoří schopný tým, na kterém stojí úspěšné zájezdy. S „ošlehanými znalci" můžete vyrazit do odlišných koutů barevného kontinentu. Zažijete na vašem zájezdě specialisty na dané oblasti.

Více informací o průvodci

Průvodci Livingstone

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 3. den

Odlet přes Moskvu do kosmopolitního tichomořského přístavu Vladivostok. Prohlídka „ruského San Franciska“. Orlí hnízdo - vyhlídka na město a most nad zálivem Zlatý roh. Nádraží s milníkem 9 288 km od Moskvy je konečnou Transsibiřské magistrály. Uvidíme i rodný dům Yula Brynnera? Muzeum ponorky S-56 „Stalinec“. Nejjižnější mys Egersheld s majákem na „konci země“. Přes nejdelší zavěšený a druhý nejvyšší most světa (pylon 321 m) na dříve zapovězený Ruský ostrov. Nově otevřené impozantní mořské akvárium i kampus univerzity Dálného východu, obranné pevnosti, pláže.

4. den

Přelet nad Sachalinem a Ochotským mořem do nejvýchodnější a tektonicky nejaktivnější oblasti Ruska na poloostrov Kamčatku. Hlavní centrum Petropavlovsk-Kamčatskij. Nezapomenutelné panorama „domácích“ vulkánů, dominuje sopka Korjacká (3 456 m).

5. - 6. den

Vulkány Gorelyj a Mutnovskij. Přejezd terénním autem do sopečné divočiny. Výstup na vulkán Gorelyj (1 828 m), fantastické výhledy do aktivního kráteru, subalpinská flóra. Výstup do aktivního kráteru sopky Mutnovka (2 322 m): solfatary, fumaroly, vroucí bahno, vařící potoky - barevná učebnice geologie. Výhledy na sopky Viljučinská (2 173 m), Gorelaja (1 828 m) a Opala (1 776 m). Vodopády Mutnoj a Viljučinskij. Odpočinek a koupání v termálech ve Sněžné dolině či v Paratunce.

7. den

Petropavlovsk-Kamčatskij.Prohlídka města, v němž se zastavil čas. Leninovo náměstí s jeho obří sochou, památníky objevných plaveb a obrany města, historická děla, regionální muzeum. Volný program - možnost půldenní či celodenní plavby motorovou jachtou Avačinským zálivem s výhledem na pobřeží a vulkány. Skaliska Tři bratři, ostrov Staričkov, u celodenní verze i Ruský záliv s pozorováním kosatek. Ptačí kolonie na útesech, papuchalkové, mořští orli, lachtani. Rybolov a konzumace úlovků přímo na jachtě (rybí polévka ucha, krabi, syroví mořští ježci).

8. - 9. den

Celodenní výlety s horskou turistikou. Vačkažec - výstup do kráteru vyhaslé sopky, tajgou a tundrou s jezery, vodopády a četnými syslíky. Sopka Avačinskaja (2 741 m) - možnost výstupu s fantastickými výhledy (za příznivého počasí) na dýmající vulkán Korjackij (3 456 m) a celou dlouhou vulkanickou řadu až ke vzdálené sopce Ključevskaja (4 750 m), nejvyšší hoře Kamčatky. Alternativně možnosti fakultativních celodenních výletů helikoptérou. NP Kronockij – termám Nalyčevo, kaldera sopky Uzon (1 617 m) a především světoznámá Dolina Gejzírů, jedno z největších gejzírových a geotermálních polí na světě a jediné v Eurasii (UNESCO) s teplými prameny, vodopády, horkou řekou a přibližně 200 gejzíry. Kurilské jezero - světově jedinečné místo, kde se shromažďují medvědi (kolem 200 kusů) na lov lososů. Neopakovatelné chvíle při jejich pozorování v krásné krajině pod vulkánem Iljinskij (1 578 m).

10. den

Přelet nad východní Sibiří do Irkutska, „Paříže Sibiře“ na řece Angaře.

11. - 13. den

Přejezd k Bajkalu. Výlet pronajatou lodí po jezeře do zlatokopecké osady Boľšije Koty s procházkou po okolí (vesnice, hřbitov, rododendronová tajga). Tradiční ruská baňa (sauna) s metličkami i koupel v Bajkalu, tradiční sibiřský oběd nebo večeře na lodi. Letovisko Listvjanka s limnografickým muzeem Bajkalu, Něrpinárium s představením tuleňů bajkalských, rybí trhy, vynikající pečení i uzení omulové. Volný den u Bajkalu (s možnostmi půldenních či celodenních výletů, např. lodí po Bajkalu s procházkou tunely legendární trati Krugobajkalka, na jižní břeh Bajkalu do oblasti Teplých jezer v pohoří Chamar-Daban s možným výstupem na vrch Monomachova čapka a koupáním, popř. i do Aršanu a Tunkské kotliny ve Východním Sajanu s burjatským osídlením, buddhistickým chrámem, mongolskými trhy, vodopády a horkými prameny). Lanovkou na Čerského kámen s vyhlídkou na Angaru vytékající z Bajkalu i na bájemi opředený Šamanský kámen. Skanzen Talcy s původní sibiřskou architekturou ruských osadníků i jurtami Burjatů či Evenků.

14. den

Prohlídka Irkutska, snad nejmalebnějšího města Sibiře. Starobylé kláštery a kostely, kozácké dřevěné domy i usedlosti carských vyhnanců - děkabristů, dům a ulice J. Haška, pestré trhy s tradičními produkty sibiřské přírody. 1100 km přejezd centrální Sibiří z Irkutska do Krasnojarsku vlakem po Transsibiřské magistrále.

15. - 17. den

Příjezd do Krasnojarsku, milionového velkoměsta uprostřed Sibiře nad veletokem Jenisej. Vyhlídka na město z vrchu Karaulnaja, říční promenáda s parníkem - muzeem sv. Mikuláše, který převážel po Jeniseji careviče i Lenina. Lyžařské středisko Bobrový Log, lanovkou na vyhlídku na dominantu kraje - skalisko Takmak. Turistika ve skalním městě Stolby, jednom z přírodních skvostů Sibiře. Vyhlídka Car ryba na údolí Jeniseje. Divnogorsk, hráz Krasnojarské přehrady s druhou největší ruskou vodní elektrárnou.

18. den

 Letecký návrat přes Moskvu domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka.
 • Letištní taxy.
 • Veškerá doprava (vlak, pronajatá vozidla – mikrobusy, dodávky po trase, na Kamčatce terénní vozy/busy s místními řidiči). Výlet pronajatou lodí po Bajkalu včetně pohoštění a bani (sauny), lanovky ve Stolbách a na Čerského kámen, vstup do akvária na Ruském ostrově.
 • Vstup do národních parků na Kamčatce. 
 • Ubytování v hotelech 2*-3* se snídaní, na Kamčatce 1-2x 4-lůžková chata, 1x v lůžkovém vlaku 2. třídy.
 • 1x oběd/večeře při plavbě po Bajkalu.
 • Vstupní vízum do Ruska a jeho vyřízení včetně pozvání od partnerské CK.
 • Český průvodce, místní průvodci v navštívených destinacích.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Stravování nad rámec programu. 
 • Vstupné do muzeí, památek, ostatní vstupy a fakultativní aktivity.
 • Spropitné.
 • Příplatek za jednolůžkový pokoj 17 800 Kč.

Fakultativní výlety

 • Výlety na Bajkalu cca 50 EUR
 • Půldenní/celodenní plavba lodí Tichým oceánem: 60/120 EUR
 • Let vrtulníkem do Doliny Gejzírů cca 550 EUR
 • Let vrtulníkem ke Kurilskému jezeru cca 500 EUR
 • Oblety sopek cca 280 EUR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Po dobu zájezdu se budeme pohybovat pronajatými vozidly – pronajaté mikrobusy a dodávky v Rusku, terénní vozy s místními řidiči na Kamčatce. Po Bajkalu se budeme plavit na pronajaté lodi včetně pohoštění a bani (sauny). Lanovku využijeme ve Stolbách a na Čerský kámen. Z Irkutska do Krasnojarsku nás čeká dlouhá cesta lůžkovým vlakem po Transsibiřské magistrále (ve vlaku strávíme necelých 20 hodin). Během cesty bude vlak několikrát zastavovat, vždy na cca 15-30 minut, tohoto času lze využít k případným nákupům od trhovců či v kioscích na nádraží (pouze přes den). Trasu z Petropavlovsku do Irkutska a z Vladivostoku do Petropavlovska překonáme letecky.

Míra komfortu

V Rusku většinou budeme ubytováni ve dvoulůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením v hotelech kategorie 3* (někdy 2*). Hotely jsou většinou situovány ve výborné poloze v centru měst nebo na břehu Bajkalu. V Petropavlovsku, vzhledem k specifickým kamčatským podmínkám, bude mít hotel společnou koupelnu a WC pro dva pokoje (byť hotel patří mezi nejoceňovanější ve městě). Jednu až dvě noci na Kamčatce strávíme v tradiční malebné rustikální horské chatě ve Sněžné dolině v pokojích po 4 osobách (2 postele nad sebou) s koupelnou a toaletami buď na pokoji, nebo společnými na chodbě. Jednu noc strávíme v lůžkovém vlaku 2. třídy ve čtyřlůžkových kupé. Jak v horské chatě, tak ve vlaku budou k dispozici přikrývky i povlečení, brát si vlastní spacák nebo prostěradlo proto není nutné. Po celou dobu pobytu v Rusku jsou součástí ceny zájezdu snídaně (servírované v místech ubytování). Pokud brzký čas odjezdu z hotelu posnídat neumožní, bude standardní snídaně nahrazena studeným balíčkem na cestu, bude-li to možné. Dále jsou do ceny zájezdu zahrnuty dvě hlavní jídla – oběd, resp. večeře při výletech po Bajkalu a okolí. Ostatní strava není do ceny zájezdu zahrnuta a každý účastník si ji zajišťuje sám. Na oběd nebude většinou vzhledem k nabitému programu čas ani příležitost, proto bude vhodné si vždy pro stravování přes den připravit dopředu nějaké jídlo s sebou. Nakoupit bude možné v supermarketech nebo na tržnicích. Čas a klid na teplé jídlo tak bude většinou až večer. Součástí některých hotelů je restaurace, nebo je možné vyrazit mimo hotel do místní restaurace, případně na tržnici. Základní potraviny jsou v Rusku běžně ke koupi, doporučujeme však kupovat a konzumovat pouze balené produkty či řádně ošetřenou zeleninu a ovoce. Zásadně nedoporučujeme kupovat u prodejních stánků alkoholické nápoje a kuřivo. Největší pochoutka, kterou lze v Rusku ochutnat, je čeburyk – veliký piroh s výborně kořeněným masem.

Podobné zájezdy

Arménie - Gruzie
253 Arménie - Gruzie

Za krásami Jižního Kavkazu

22.5. - 9.6.2019
+ další 1 termín
19 dní
Čína - Tibet - Nepál - Indie
236 Čína - Tibet - Nepál - Indie

Tibetské dobrodružství

13.4. - 3.5.2019
+ další 1 termín
21 dní
Rusko - Severní Korea
250 Rusko - Severní Korea

Vladivostok a Severní Korea, Jenisej, Bajkal, Kamčatka

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog