Zážitkový Nepál

234

Zážitkový Nepál

S pohodovým trekem

Tradiční kultura šerpů a himálajské vrcholy na dosah pro každého. Trek v pozvolném tempu.

Oblíbený Treky a příroda

Společně i sami!

Nevyhovují vám ani malé skupinky? Připravíme cestu jen pro vás.

Chci jet individuálně | Standardní nabídka termínů

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 14

Netroufáte si na dlouhý pochod ve velkých nadmořských výškách, ale přesto byste rádi „ochutnali“ himálajskou atmosféru? Pokud ano, je tato nabídka právě pro vás. Uvidíte Mt. Everest stejně jako krásnou Ama Dablam, ale i mohutného tibetského jaka kráčejícího rozvážně s karavanou. Namche Bazaar - centrum šerpského národa, aklimatizační zastávka všech horolezeckých expedic. Buddhistická svatyně Thame gompa skrytá v horách. Památky Káthmándú a okolí. Pohodové sedmidenní trekování s možností využití služeb nosičů.

Šance „vyčistit si hlavu“ v sousedství osmitisícovek, kde místo zvonění mobilů cinkají jen zvonky nebo rolničky zavěšené na jacích. Poznávací zájezd je naplánován ve velmi pozvolném tempu, budeme se pohybovat kolem Namche Bazaaru a Thame. Alespoň na chvíli můžete být součástí cesty na střechu světa. Čekají vás nezapomenutelné scenérie horských velikánů v proměnách světla, poznání života specifického etnika Šerpů. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost této oblasti. Možnost zajištění služeb nosičů, nocování v lodžích.

Termíny a rezervace

Termín:  7.11. - 20.11.2024 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  61 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj mužem ? 4 místa volná Rezervovat
Termín:  6.4. - 19.4.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  61 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Nyní doobsazujeme pokoj ženou ? Minimálně 4 místa volná. Rezervovat
Termín:  7.11. - 20.11.2025 14 dní / 11 nocí  (14 dní / 11 nocí) Cena:  61 400 Kč včetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno
?

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Kamila

Kamila Hrubá

Její cestovatelská vášeň se probudila na Srí Lance a dále rozhořívala v Nepálu a Indii. V Dharamsale čtyři měsíce učila tibetské uprchlíky a doktory němčinu a v odlehlé nepálské vesnici, kde působila v místní školičce s kmenem Tamangů, strávila více než půl roku. Zde se také se svou nepálskou ro...

Více informací o průvodci

Dominika

Dominika Čermáková

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu, Indie, Barmy... Vždy však s ú...

Více informací o průvodci

Ludmila

Ludmila Puldová

Její první cesta vedla přes Turecko, Írán, Pákistán a Indii až do Nepálu, aby si cestování pořádně „vychutnala“. Díky znalostem několika jazyků a zkušenostem z cest se po návratu aktivně zapojila do organizování a průvodcování zájezdů a trekových expedic do Asie i Afriky. Za několik let se začal...

Více informací o průvodci

Kateřina

Kateřina Rojková

Absolventka religionistiky a etnologie se vášnivě zamilovala do indické, nepálské a bhútánské kultury. Barevná Indie jí učarovala, její vybroušená znalost jazyka hindi zaskočila i kníraté vezíry a fešáky Síkhů, obdivovatele nachází i v Nepálu, Tibetu a Bhútánu. Řadu let praktikuje jógu, v níž na...

Více informací o průvodci

Kamila Hrubá 7.11. - 20.11.2024
?

Dominika Čermáková

Ludmila Puldová

Kateřina Rojková

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do Nepálu. Hlavní město Káthmándú. První kroky pulzující čtvrtí Thamel, návštěva buddhistického "opičího"chrámu Svajambhúnáth (pozor na nenechavé opice, které se rády ozdobí vaší čepicí).

3. den

Prohlídka Káthmándú. Uctívané posvátné spalovací gháty Pashupatináth na řece Bagmátí. Příležitost k zamyšlení nad pomíjivostí života. Uvidíte svaté muže uzavřené do slupky meditace? Buddhistická stúpa Boudhanáth, jiná atmosféra tibetské komunity.  (Dle letového řádu případně již 3. den odlet do Lukly a tento program 11. den.)

4. den

Letecky do Lukly (2 800 m). Mekka horolezců, počátek legendárních expedic. První kroky po starodávné stezce. Mezi malebnými poli dojdeme pohodlně po mírně zvlněné stezce do vesničky Phakding (2 650 m). Délka chůze 3 hodiny, 200 metrů klesání.

5. den

Mírné stoupání podél mléčně zbarvené řeky Dudh Kosi až k dlouhému drátěnému mostu zavěšenému nad údolím. Finální výstup do hlavního a největšího města šerpů Namche Bazaar (3 440 m). První výhledy na Mt. Everest. Délka chůze 5-6 hodin, 700 metrů stoupání.

6. den

Aklimatizační den. Návštěva vesnice Kumchung nebo nákupy a relaxace. Kumchung - proslavená Hillaryho škola, středisková nemocnice, buddhistická gompa s yettiho skalpem. Výhledy na Ama Dablam, Mt. Everest, Lhotse i Khumbila. Krásný výhled na Namche Bazar, barevné střechy vklíněné mezi terasovitá pole. Vyhlídka na bílé štíty Kusum Kangguru a Kangtega. Délka chůze 5-7 hodin, 400 metrů stoupání. Ubytování v Namche Bazaar.

7. den

Putování podél řeky Bhote Kosi přes osady Phurte a Thamo do původní vesničky Thame. Buddhistický klášter Thame gompa s krásnými výhledy na strmé vrcholy Teng Kangpoche (6 500 m) a Kongde Ri (6 187 m). Thame je známá svou vodní elektrárnou, která zásobuje elektřinou několik okolních vesnic. Délka chůze 6 hodin, 300 metrů stoupání. Ubytování v Thame.

8. den

Ranní výstup do sedla (4 300 m) pětitisícovky Sunder Peak. Ze sedla lze krásně pozorovat výstupovou trasu k sedlu Renjo- La (severní výhled) se spoustou kopců převyšujících 6 000 metrů a na opačné jižní hraně sedla si můžeme detailně prohlédnout severní stěnu hory Kongde (6 300 m). Po sestupu lze navštívit pastevecké útulny nad vesnicí Thame. Snadnější alternativou je možnost navštívit jen vesnici Thyangmoche s buddhistickou stupou a klášter v Thame. A pokud stále nebudete unaveni, tak si budete moci zahrát s místními hochy a mnichy kopanou na hřišti místní školy, která je jen pár desítek metrů od lodže. Nebo třeba jen fandit a pořídit si netradiční fotografie. Delší varianta 500 m výstup a 500 m sestup, cca 6-7 hodin chůze. Lehčí varianta 2 hodiny chůze a 100 m převýšení.

9. den

Zpáteční cesta z Thame do Namche Bazaar. Délka chůze 5 hodin, 400 metrů klesání.

10. den

Celodenní zpáteční pochod podél řeky Dudh Kosi, kde už budeme kráčet jako ostřílení horalové. Ubytování v Lukle. Délka chůze 6 hodin, 700 metrů klesání.

11. den

Ranní ruch na místním malém letišti nás zcela pohltí. Přelet zpět do Káthmándú. Odpoledne volno k odpočinku a nákupům.

12. den

Káthmándú, ráno možnost vyhlídkového letu k Everestu. Celodenní výlet do Bhaktapuru, bývalého královského města - náměstí Durbar, královský palác se Zlatou bránou, Národní galerie, nejvyšší nepálská pagoda Njatapola.

13. - 14. den

Poslední nákupy. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka
 • Letištní taxy
 • Veškerá doprava (pronajatá vozidla, rikša)
 • Místní přelet Ramechchap - Lukla -  Ramechchap
 • Ubytování v Káthmándú 4x v turistickém hotelu, během treku 7x v horských lodžích
 • Trekový permit
 • Český průvodce

Cena nezahrnuje

 • Vízum do Nepálu 30 USD po příletu
 • Vstupní e-vízum do Indie 1 500 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení)
 • Stravování
 • Spropitné
 • Vstupné do památkových objektů v Káthmándú cca 20 USD
 • Možnost využít služeb nosičů cca 25 USD/den, nosič nese 25 kg
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku
 • Fakultativní aktivity 
 • Cestovní pojištění - rádi však sjednáme prostřednictvím ERV Evropské pojišťovny, nejlépe oslovte garanta zájezdu přímo při objednávce

Fakultativní aktivity

Fakultativní aktivity se hradí a objednávají až v průběhu zájezdu, jako například:

 • Vyhlídkový let nad Everestem: 210 USD
 • Chrámové město Bakhtapur 1500 NPR
 • Swaymbunath 200 NPR
 • Pašupatináth 1100 NR

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-14 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Hlavní náplní cesty je méně náročný vysokohorský trek do oblasti Namche Bazar s hvězdicovitými výlety do okolních vesnic šerpů s cílem poznat život a tradice tohoto horského národa. Tradiční kultura buddhismu, himálajská příroda, zajímavé etnické skupiny, kláštery ukryté vysoko v horách. Pohybujeme se v nadmořských výškách cca 4 000 m. Doprava po dobu zájezdu je řešena pronajatými mikrobusy, ve městě využijeme taxíky a svezeme se i v oblíbeném dopravním prostředku „rikše“. V ceně zájezdu je místní přelet Kátmandú - Lukla – Káthmándú včetně letištních tax. Na treku je možno si na trase Lukla – Monjo – Lukla najmout koně, cena se pohybuje okolo 60 USD na celý den.

Trek v oblasti Namche Bazaar

Do hor nejedeme závodit, ale užít si je. Denní trasy jsou zvládnutelné pro každého, maximální převýšení 700 metrů při výstupu do Namche Bazar (to je naprosté maximum, jiné dny bude převýšení okolo 300 výškových metrů). Spát nebudeme výše než 3 750 m.n.m. Zúčastnit se mohou i turisticky zdatné děti nad 12 let. Pohybovat se budeme po kvalitních stezkách, nečeká nás žádné lezení. Denní úseky jsou velice rozumné, délka chůze 1-6 hodin, o to více si budeme povídat o historii, zvycích i horských expedicích.  Nocovat budeme v rodinných horských lodžích, ve dvoulůžkových pokojích, stravovat se v místních jídelnách. Stan ani karimatka není potřeba, pouze kvalitní spací pytel. Můžete využít služeb nepálských nosičů za cca 25 USD /den. Trekové hole nejsou nutností, ale usnadní hlavně cestu dolů z kopce. Počasí bude teplé, po ránu může být ve výškách nad Namche Bazar jinovatka. Očekáváme jasnou oblohu s perfektní viditelností, může být trochu chladněji (15–20 °C).

Míra komfortu

Během zájezdu je v „civilizaci“ ubytování zajištěno v hotelech turistické kategorie, dvoulůžkové pokoje s vlastním příslušenstvím. Během treku bude úroveň ubytování odlišná, budeme nocovat v jednoduchých rodinných nepálských hotýlcích, ve dvoulůžkových pokojích. Sociální zařízení bývá společné na chodbě. Studená sprcha je dostupná po celou dobu treku. V dnešní době je také možná teplá sprcha za příplatek (cca 3 – 6 USD). Voda je ohřívána pomocí solárních panelů, ve vyšších polohách se voda ohřívá na kamnech. I když bývají na každém pokoji většinou k dispozici přikrývky, je potřeba mít vlastní teplý spacák. Karimatka není potřeba.

Strava není zahrnuta v ceně zájezdu. Většinou se stravujeme společně v restauracích a jídelnách, v horách jsou součástí lodží, průvodce je nápomocen s výběrem jídel. Výběr jídel je bohatý, nají se skutečně každý! Voda z místních zdrojů se nedoporučuje používat ke konzumaci. V obchodech i restauracích dostanete balenou vodu v originálně uzavřených umělohmotných láhvích a doporučujeme, abyste balenou vodu používali i na čištění zubů.

Vaše ohlasy

Zpětná vazba získaná od zákazníků po absolvování zájezdu prostřednictvím e-mailu nebo dotazníku spokojenosti.

Dobrý den, ráda bych touto cestou poděkovala za skvělý zájezd do Nepálu. I přes všechny překážky, které způsobily nepředvídatelné okolnosti kolem Kovidu19 jste se mnou srozumitelně komunikovali a bylo jasné, že se snažíte vyhovět ve všech směrech. Přestože to trvalo dva roky, nakonec se mi podařilo odletět na vysněný výlet do Nepálu a můžu vás ubezpečit, že předčil mé očekávání a rozhodně mám v plánu se do Nepálu znova podívat. Zájezd byl promyšlený do posledního detailu, vaše průvodkyně Kamila (Hrubá) byla skělá, všechno dokázala zařídit, o Nepálu má neuvěřitelný přehled, své rozsáhlé znalosti nám dokázala zábavnou a zajímavou formou předat. Doprava a ubytování bylo vždy zajištěno a přestože jsme byli v Asii, kde mají rozhodně jiný pohled na čas a poskytování služeb, tak my jsme to nijak nepocítili. Cokoli jsme si jako klienti přáli, bylo nám okamžitě splněno. Všem přátelům, rodině a známým, kterým jsem zatím o Nepálu vyprávěla, opravdu nadšeně doporučuju vaši společnost pro dobrodružné cesty kamkoliv, protože můžu tvrdit, že máte zájezdy, kde opravdu splníte to, co nabízíte v katalogu a následně v podrobném itineráři, ale i mnoho věcí navíc. Skvělého průvodce, skvělé služby, skvělou organizaci a to vše v nádherném koutu Země. Opravdu vám upřímně děkuji za nádherný zážitek z Nepálu. Byl to můj životní sen, vidět Sagarmathu na vlastní oči a navštívit Himaláje a to se vám podařilo splnit tak, že jsem tam nechala kus srdce a rozhodně se tam chci ještě vrátit.

Lenka K.

30.11.2022

Dobrý den, chtěl bych poděkovat za nádherný výlet do Nepálu s paní průvodkyní Ludmilou Puldovou, která byla úžasná a přeji celé cestovní kanceláři krásné vánoční svátky, promiňte že trochu předčasně, vrátili jsme se 15.11.

Jaroslav H.

28.11.2019

Dobrý den, chtěla bych moc poděkovat vaší nepálské průvodkyni Lucce Šebánkové, se kterou jsem měla možnost strávit nádherných sluníčkových 14 dní. Díky ní jsem si Nepál užila opravdu pohodově po všech stránkách a zájezd splnil všechna moje očekávání. Lucka je nejen dobrá organizátorka ale i prima člověk. Doufám, že se s ní ještě na nějakém zájezdu vaší CK setkám. Přeji hodně spokojených klientů.  

Míla J.

9.4.2013

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

20.10. - 8.11.2024
+ další 1 termín
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

29.3. - 15.4.2025
+ další 1 termín
18 dní

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Promítání

Online cestování s LIVINGSTONE

Cestovatelské články

Knihy a DVD

Informace o zemích

Stáhnout katalog

Přehled všech zájezdů dle data

Tištěný katalog momentálne nevydáváme. Pro vaši lepší orientaci ve volných termínech zájezdů jsme připravili kompletní přehled termínů

STÁHNOUT NABÍDKU ZÁJEZDŮ (PDF)