Nepál - Horní Dolpo

247

Nepál - Horní Dolpo

Království sněžného levharta

Akce pro opravdové horaly - horský trek unikátní trasou panenskou přírodou

Náš tipTreky a příroda

Typ zájezdu:

Aktivní poznávání

Náročnost:

Míra komfortu:

Velikost skupiny:

8 - 12

Cesta do nejméně navštěvované západní části Nepálu. Řídce osídlená krajina evokuje Tibet. Vstup do zapovězených míst regulovaly vždy permity. První turisté se sem dostali až v roce 1992. Sinusoida horami přes náročná sedla otevírá panenská údolí, smaragdová jezera a křišťálové řeky. Kláštery tradičního buddhismu a místa původního náboženství bon. Tyrkysové jezero Poksundo, legendární Shey Gompa, posvátná kora i „Křišťálová hora“. Saldang s léčiteli amči. 
 
Zájezd pro milovníky horských treků. Akce je určena pro opravdové cestovatele, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Během cesty budete mít dostatek času poznat jak to nejlepší z přírodních krás, tak z kulturního a náboženského bohatství a tradičního života místních obyvatel. Trek je mimořádný zážitek, zblízka poznáme pohádkovou krajinu i její přívětivé obyvatele. Unikátní trasa vede syrovou divočinou v nepálských vysokých horách. Nabízíme bohatou zkušenost a znalost uvedené destinace. Právě zde se odehrává kultovní kniha P. Matthiessena „Království sněžného levharta“ o hledání tajemného tvora i sebe sama. Region skvěle vykresluje legendární film Erica Valliho „Karavana“. Naše cesta míří do tajemných míst, o kterých se moc neví. To je největší bonus akce. Na netradiční trek je možné zajistit kvalitní servis koní, nosičů a kuchaře.

Termíny a rezervace

Termín: 15.9. - 6.10.201822 dní (22 dní)Cena: 89 900 Kčvčetně letenky
a letištních tax
 (včetně letenky a letištních tax)
Uzavřeno

Mapa zájezdu

Cestou vás provedou

Dominika

Dominika Kobzová

Neuvěřitelně společenská partnerka do každé situace. Miluje hory a vše s nimi spojené. Lyže, skály i kolo zvládá stejně bravurně jako orientační běh a kolečkové brusle. Setkat se s ní můžete hlavně v našich asijských destinacích, zejména v horských oblastech Nepálu a Indie, vždy však s úsměvem n...

Více informací o průvodci

Dominika Kobzová

Fotogalerie zájezdu

Podrobnosti zájezdu

Program

1. - 2. den

Letecky do NEPÁLU, Káthmándú. Atrakce Údolí dřevěných chrámů. Největší stúpa Boudhanáth. Velká tibetská komunita, posvátná kora. Nejdůležitější hinduistický chrám Pashupatináth, emotivní kremační místa nad řekou Bagmatí. Sádhuové s neobyčejným cvičením. Královské město Patan se Zlatým chrámem.

3. - 8. den

Letecky do Nepalgunj. Letecké pokračování do horského Juphalu. Údolní Dunai s důležitým chrámem. Trek malebnými vesničkami. Kláštery buddhismu i tajemného bön, prolínání s šamanismem. Doi Tarap, idylka divokého východu s indiány na koních.

9. - 13. den

Dobrodružství v horním Dolpu. Krajina evokuje Tibet. Spatříme červenou pandu, medvěda, opice či dokonce sněžného levharta? Původní kultury, tajemná místa, autentické prožitky. Místa plná mystiky. Do izolovaných svatyní se uchylují mniši k meditaci na 3 roky, 3 měsíce, 3 týdny a 3 dny. Unikátní kláštery, degustace jaka i sýru čurki.  Vzácná jarsagomba převrací život hor, převáží i zlato… Napůl červ a houba je kořen magické síly, viagra je prý odvárek... Stále na sever až do Saldang se slavným klášterem s freskami odlišných malířů. Amči, léčitel tradiční medicíny. Místa slavného filmu Karavana, domorodí herci zde opravdu existují! Legendární Shey Gompa, tibetský lamaismus. Kláštery na skalních útesech. Slavná Křišťálová hora a posvátná kora. Místa prvního tibetského krále a princezny Brikuti.

14. - 16. den

Putování od Shey Gompy (4 390 m) k jezeru Poksundo. Přes poslední pěti tisícové sedlo k největšímu skvostu,  jezeru Poksundo.Celkem 19 hodin, 2 700 m klesání, 2 010 m stoupání. Ledovce Kanjeralwa (6 612 m), výhledy na Shey Shikar a Kang Chonme (6 443 m). Jezero Poksundo i atraktivní okolí je hlavní tahák výpravy. Pět kilometrů dlouhá a dva kilometry široká tyrkysová hladina. Ringmo s kláštery i hudebníkem Lakpou. Terasy evokují indiánská puebla. Budeme mít štěstí na rituál s mnichy?

17. - 18. den

Nejvyšší vodopádměří 200 m. Poslední horský hřeben a výhled na magické jezero. NP Poksundo vládne jiným životem. Pod cedry do Palam (3 710 m). Sundawa na soutoku tří řek. Renje (3 010 m) s jinými domky. Idylická zahradní Chepka (2 670 m). Sankta s obchůdky, z bylin chul zde vyrábí léky a ocet. Kamenná Jyalhasa je zimoviště. Střídají se animistické kultury. Od soutoku Suuli Gaad (2 070 m) s čajovnami po proudu přes Thulo Bheri do cíle Juphal (1 990 m).

19. den

Přelet zpět do Nepalganj. Žhavá blízkost horké indické hranice. Subtropická exotika voňavého ovoce. Putování zajímavou krajinou do Kapilvasti, kde princ Sidharta Gautama (později Buddha) prožil 29 let v palácovém komplexu v Tilaurakot. Svatyně jeho syna Rahula. Lumbini, rodiště Buddhy. Obrovský komplex barevného duchovna zapůsobí. Historická smokvoň, posvátný strom, který pojí zásadní místa Buddhy.

20. den

Lumbini. Obrovský areál buddhistických svatyň a chrámů. Věhlasná Shanti, pagoda míru. Barevné putování do Manakamana. Chrám splněných přání. První lanovka v Nepálu. Noční tep Káthmándú.

21. - 22. den

Káthmándú. Vyhlášený Thamel s lákadly. Palác panenské bohyně Kumári. Chrámový Durbar. Letecký návrat domů.

Cena zájezdu

Cena zahrnuje

 • Mezinárodní letenka včetně letištních tax.
 • Místní přelety Káthmándú – Nepalgunj, Nepalgunj – Juphal a zpět.
 • Veškerá doprava.
 • Ubytování v hotýlcích, během treku ve pronajatém stanu.
 • Permity a vstupy do NP a přírodních rezervací, včetně permitu do Horního Dolpa (500 USD).
 • Český průvodce.
 • Místní průvodce dle potřeby.
 • Cestovní pojištění.

Cena nezahrnuje

 • Víza do Nepálu 40 USD po příletu.
 • Vstupní e-vízum do Indie 1 950 Kč před odletem (v závislosti na leteckém spojení) + 300 Kč při požadavku vyřízení víz přes CK.
 • Vstupy do památek cca 40 USD.
 • Stravování a servis nosičů, nákladních mul.
 • Spropitné.
 • Povinné připojištění na vysokohorskou turistiku.

Velikost skupiny

Cestujeme v malých skupinkách. Malá skupinka znamená více poznání, větší zážitky a lepší organizaci programu s maximálním využitím času. Dbáme na individuální přístup ke každému z vás.

Skupina 8-12 osob na tento zájezd.

Náročnost cesty

Horská akce pro opravdové cestovatele a dobrodruhy, kteří upřednostňují zážitky a poznání. Oblast Dolpa byla cizincům otevřena teprve nedávno. Zvedá se zde tibetská náhorní plošina, vedle zeleného Himálaje zažijeme hlavně zlatavé planiny, skalní stěny a tibetské vesničky. Krajina je mimořádně pestrá, blankytně modrá jezera a vodopády rámují zasněžené velikány. Pohybovat se budeme v nadmořských výškách nad 4000m, překonáme několik průsmyků přes 5000m. Nepřekonáváme extrémní výšky, náročnost spočívá spíše v odlehlosti oblasti a celkové délce treku. Půjdeme cca 6-8 hodin denně. Doprava v civilizaci je zajištěna pronajatými vozidly – auta, džípy, minibus. Delší vzdálenosti na trase Káthmándú - Nepalganj a Nepalganj – Juphal a zpět překonáme letecky.  

Míra komfortu

Ubytováni budeme v civilizaci v hotelech turistické kategorie, na treku půjde o kombinaci jednoduchých horských chat, chýší a pronajatých stanů. Budeme se snažit spát ve vesničkách u místních obyvatel. Úroveň závisí na místních zvyklostech. V západním Nepálu není turistická infrastruktura, je třeba počítat s jednodušším ubytováním. Strava není zahrnuta do ceny zájezdu. Na treku bude za příplatek zajištěný servis kuchtíka a nosičů i nákladních mul. Vytvoří slušné zázemí i v odlehlejších místech pochodu. Cena za kuchaře (stravování) a dopravu nákladu pro trek je cca 50 USD/den. Bude nutné přepravovat množství jídla a vybavení „jídelny“. Perfektní servis umožní vychutnat si pohodu i v náročných lokalitách a odlehlých končinách. Výsledek určitě stojí za to. Na kompletní servis kuchyně a transport jídla a nákladu včetně jejich leteckých „přesunů“ je třeba počítat s částkou kolem 800 USD.

Podobné zájezdy

Nepál - Everest Base Camp trek
233 Nepál - Everest Base Camp trek

Trek do základního tábora

17.3. - 5.4.2019
+ další 2 termíny
20 dní
Nepál - Království Mustang
237 Nepál - Království Mustang

Tajemný buddhistický svět

4.4. - 24.4.2019
+ další 4 termíny
21 dní
TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler
277 TOP Bhútánu s legendou - Peter Habeler

To nejlepší ze Snowmana s Rudou Švaříčkem

Související aktivity CK Livingstone

A další zdroje inspirace

Stáhnout katalog

Preferujete tištěný katalog?

Rádi vám jej zdarma zašleme!

Chci tištěný katalog