Kniha

Past na rovníku - Tajemná Indonésie

Past na rovníku - Tajemná Indonésie

Knihu autorů J.Hanzelky - M.Zikmunda a R. Švaříčka vydává edice LIVINGSTONE. Ojedinělý cestopis H+Z je poslední text, který známá dvojice napsala. Z „archivního prachu" se vynořil téměř zázračně. Zajímavý rukopis uzavírá slavný cestovatelský příběh, je příjemnou tečkou za legendární érou. Miroslav Zikmund se k dávno napsanému a odloženému textu dokázal vrátit. Zanořil se do minulosti a spojil ji se čtivou přítomností. S pečlivostí sobě vlastní modeluje výjimečnou knihu. Unikátní materiál se příjemně rozrůstá, svědomitý „Pan cestovatel" jej cizeluje do vydařené podoby. Pasáže z ostrova Nias tvoří vrchol českého cestopisu. Čtení ještě silnější než věhlasní Lovci lebek z Ekvádoru!? Příběh provází skvělé fotografie.

Exkluzivní knižní komplet obsahuje:

  • Kalendář ASIE - druhá cesta H+Z. Historický kalendář dokumentuje cesty H+Z největším světadílem. Fotografie z Asie od Turecka po Japonsko.
  • Nástěnná mapa světa s trasami H+Z. Miroslav Zikmund zanesl do mapy slavné cesty i s jejich časovými údaji. (Dosud si dílo vychutnávali jen blízcí přátelé M. Zikmunda, teď se mapa konečně stěhuje z privátní pracovny i mezi milovníky cestování).
  • Náhrdelník jin a jang. Exkluzivní černobílé pouzdro obsahuje kostěný přívěšek zAsie. Přinese štěstí...

Publikaci edice LIVINGSTONE lze koupit v CK Livingstone nebo ji rádi zašleme. 

Rok: 2009

Cena: 600 Kč

Objednat knihu